ITIS Sp. z o.o.

Opinie o ITIS Sp. z o.o.

Tester

Cześć. Jutro, 31.01.2017, mam rozmowę o pracę w ITIS Sp. z o.o. Czy ktoś ostatnio miał/ był na rozmowie w tej firmie? Czego się spodziewać? Podczas rozmowy zdziwiło mnie, że pani z którą rozmawiałem naciskała na uzyskanie informacji, jaki mam okres wypowiedzenia w obecnej pracy. Też tak mieliście?

gość
@Tester

też. i jak Ci poszło? jakie wrażenia? pytam, bo też zbliża mi się termin rozmowy.

MmM.
@Tester

i jak i jak? powiedz? :)

MmM.
@gość

i jak i jak? powiedz? :)

kondon

'trudne sprawy', tak bym okreslil te firme

kukum

@rere: Przyjmą, trust me :)

pracownik ITIS

od roku firma przechodzi kryzys ... zamknięto oddział w Białymstoku, ze 100 pracowników zostało zaledwie 30 w tym (UWAGA) 5 ASYSTENTEK BIURA ... pracownicy cały czas są zwalniani bądź sami odchodzą bo wynagrodzenia dostają z miesięcznym opóźnieniem ...

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w ITIS Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Analyst

Znowu rekrutują analityków ale wciąż nie nauczyli się pisać porządnie wymagań na stanowisko. Piszą, że cenią znajomość branży ubezpieczeniowej. W istocie ten punkt powinni wpisać w sekcji "Wymagamy" jako pierwszy i najważniejszy skill. W tej firmie możecie w ogóle nie kojarzyć UML i BPMN, a wcześniej nie pracować jako analityk w ogóle, ale musicie znać branżę ubezpieczeniową. Zespół analityczny lubi "ustawić sytuację" pod siebie. Dla nich to jest fajne, jeżeli przyjdzie ktoś spoza branży, bo nie stanowi zagrożenia. Taki hint dla rekrutowanych.

kkrz

Przepracowałem w ITIS ponad 1,5 roku. Wypłaty często się spóźniały i czasem przyszło pracować bez dokumentacji. Z drugiej strony kiedyś za spóźnioną wypłatę dostaliśmy dodatek, są też premie świąteczne, grille w ogrodzie i czasem wcześniejsze wyjścia z pracy np. jak się zbliża święto czy dłuższy weekend. Firma rzeczywiście znajduję się w "dołku", ale mam wrażenie że to tylko przejściowa sytuacja- jest tu sztab ludzi którzy nie pozwolą umrzeć Itis-owi. Zarobki trzeba wywalczyć sobie samemu- wszędzie tak jest- ja jako kiepski negocjator dostałem niewiele na start- ale... po rozmowie rekrutacyjnej dostałem telefon, że "decyzją prezesa zostanie dodane mi dodatkowe 1000zł ze względu na relokację do Warszawy". Nie było też problemu z dostaniem podwyżki po okresie prubnym i następnej po przepracowaniu roku. Jest też możlowość zrobienia certyfikatów Microsoft za kase firmy- więc na plus. Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić pracę w Itis- odchodzę tylko dlatego, że zostawiam Warszawe i wracam na swoje bagno. Ps. pozdro dla całej firmy- a w szczególności dla IR-Team- nie da się wycenić wiedzy którą dzięki wam zdobyłem.

aktualny pracownik

@kono dział analityków w tej firmie jest wyjątkowy ... zaczynają prace od wspólnych śniadanek - minimum godzinę, potem kawka - ok 40 min, chwila pracy i ponowne spotkanie działu w kuchni na obiadku również minimum godzinę ... można się ustawić?! można :)

lolz
@aktualny pracownik

dzial analizy na pewno utrzzymuje dokumentacje systemu poproscie ich raz na jakiś czas o aktualną instrukcję danego modułu - np. dla nowego pracownika do zapoznania się z funkcjonalnością poproscie ich o cos takiego

oddany

jakiekolwiek mniej przychylne komentarze moga skutkowac telefonem z pretensjami od zarzadu, takze radze uwazac

Aktualny pracownik

Witajcie, Praca w firmie ITIS jest trochę inna niż w korpo. Czy gorzej? Nie sądzę. Osobiście pracowałam kilka lat w korpo i szczerze mówiąc nie wróciłabym. Atmosfera w ITIS jest bardzo fajna, młodzi ludzie, otwarci. Wiadomo, że jak gonią terminy to trzeba się wyrobić na czas i wtedy może być trochę stresująco. Ale czy w innych firmach tak nie jest? Może tylko w państwowym urzędzie. Nikt Ci nie zapłaci za siedzenie i to normalne jest że Pracodawca wymaga zrobienia pracy a nie jej odbębnienia. Wiem ile zarabiają tu pracownicy i uwierzcie mi, że kwoty są nie małe. W korpo takich w życiu nie znajdziecie bądź naprawdę nieliczni. Każda firma czasem ma lepszy i gorszy okres, co w tym przypadku jest spowodowane charakterystyka działalności i jej projektami. Natomiast nigdy nie było takiego przypadku żeby pracodawca nie zapłacił pracownikowi jego wynagrodzenia. Jeśli chodzi o zwolnienia to różne są przyczyny i w każdej firmie się zdarzają. Natomiast tu Prezes jest bardzo w porządku, nie wyrzuca nikogo na tzw. zbity pysk, jeśli musi go zwolnić to daje mu nawet większy okres wypowiedzenia jeśli tego potrzebuje zwalniany pracownik. Tak aby na spokojnie mógł sobie znaleźć nową pracę. Co też nie działa na odwrót. Klimat tez jest luźniejszy, wszyscy mówią do siebie po imieniu i nawet najniżej postawiony pracownik rozmawia swobodnie z samym Prezesem. Jeśli jesteś dobry i się angażujesz to zostaniesz wynagrodzony. Firma organizuje integracyjne grille w sezonie, są dwa razy do roku kilkudniowe wyjazdy integracyjne, ludzie wychodzą wspólnie gdzieś po pracy. Wspomniana opieka medyczna jest dla każdego po okresie próbnym bez opłat. Karta benefit/multisport za niewielką dopłatą ok 60 zł. Pozdrawiam wszystkich zastanawiających się :)

r.
@Aktualny pracownik

Miałem w ogóle nie wypowiadać się w dyskusji, ale ostatni wpis oparty na optymizmie przebił wszystko. Zatem odpowiedź - oparta na wiedzy. W ramach odpowiedzi będzie to cytat z Wikipedii, definicja pojęcia z psychologii Wyparcie. Hasło: Wyparcie Link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyparcie Wyparcie lub represja (od łac. reprimere, odpierać, odpychać, tłumić) to jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii. Jest to usunięcie ze świadomości myśli, uczuć, wspomnień, impulsów, fantazji, pragnień itp., które przywołują bolesne skojarzenia lub w inny sposób zagrażają spójności osobowości danej jednostki (na przykład prowokują pytania o moralność, wywołują poczucie winy itp.). Wyparcie zachodzi wtedy, gdy zaspokojenie popędu (związane z przyjemnością) może spowodować – z uwagi na inne wymogi – przykrość. Wyparte myśli istnieją nadal, jednakże nie są dostępne świadomości. Wyparcie nie jest procesem jednorazowym i wymaga ciągłego nakładu energii. Przykład: Pracownik nie dopuszcza do siebie myśli o możliwości zwolnień grupowych, o których mówi się w firmie. Czuje się dzięki temu lepiej (zmniejszenie frustracji), ale będzie kompletnie nieprzygotowany, jeśli zwolnienia nastąpią (zniekształcenie rzeczywistości).

Samir

Witam. Chciałbym poinformować że z dniem 01.04.2016 filia w Białymstoku została zlikwidowana. Pozdrawiam Goronco z mojego nowego BMW.

kzyh
@Samir

Samir, ile kilo cebuli wejdzie do bagażnika?

viva casco

Aktualnie w firmie jest więcej asystentek zarządu niż programistów i testerów. Brawo!

michał komorowski

Czy firma nadaje się do współpracy? – myślę, że tak. Bardzo dobra dla osób, które lubią niespodzianki i nieprzewidywalność. Nigdzie nie znajdziecie tylu atrakcji co tu: niepłatne nadgodziny, praca w pośpiechu, monitoring pracowników, wycieczki do ciepłych krajów + szary papier toaletowy.

bilbona

Zauważyłam, że lubią masowo zwalniać ludzi dzień przed świętami. Robią dziwne akcje typu odcinanie kanałów komunikacyjnych, by pracownicy nie mogli ze sobą rozmawiać. Czemu miałoby to służyć?

dla rekrutowanych

Warto zacząć współpracę może z Asseco, HP, czy czymś innym znaczącym. Małe zaś firmy albo mają fajną atmosferę (i wówczas warto) albo jej nie mają:) Przeczytajcie ze zrozumieniem całą powyższą dyskusję i pomyślcie nad tym - jaką ma motywację szeregowy pracownik firmy o takiej rotacji pochylić się z troską nad Wami jak już dołączycie przekonani opowieściami ludźmi z rekrutacji? Bo ja sądzę, że w takiej firmie, każdy jest postrzegany jako potencjalny konkurent:) Firma nie w kij dmuchał, ale chyba dla tych, którzy tam siedzą już kilka lat - pozostali to zagrożenie.

Król Azja

Nie wiem skąd przekonanie, że pracownik nie powinien dopominać się o swoją wypłatę. Do pracy przychodzi się pracować, a podstawowym obowiązkiem firmy jest płacić. Nie powinny Cie interesować oszczędności pracownika, tylko skąd brać na terminowe wypłaty.

Król Azja

Firma przechodzi obecnie kryzys. Ma dwie drogi, albo się podniesie, albo upadnie. Widać, że nie ma pieniędzy, pomysłu na zarządzanie i ochoty na zatrzymywanie pracowników z dużym doświadczeniem. Może firmę dopadł spóźniony kryzys, a może to celowe rozmontowanie biznesu by zrobić miejsce pod coś nowego. Trochę dziwna sytuacja bo projektów jest sporo, a ludzie rewelacyjni. Gdyby kierownictwo popracowało nad planowaniem, poszanowaniem kultury pracy (nadgodziny) i pieniędzmi (w końcu to nie trzeci sektor), to powinni wyjść z dołka.

lolz
@Król Azja

a gdzie tam rewelacyjni; rewelacyjni nie pozwalają by działy się w okoł nich takie rzeczy tłumaczenie "ja tu tylko sprzątam" jest dobre z pozycji pani na kasie w markecie; ludzie ze świadectwem ukonczena studiow wyższych kazda pobraną pensją deklarują akceptację środowiska pracy

Itis

Itis to dobra firma

Magdelana CHAMołda

6 tysiecy to jest z bezpłatnymi, czestymi nadgodzinami oraz z najnizszym zusem (800 zl emerytura - trzeba sie ludzie zabezpieczac :). Taki pieniadz dla programisty z 12 letnim doswiadczeniem to jak napluc mu w twarz. Dla przecietnego Polaka dobry pieniadz, ale dla przecietnego indyjczyka 200 zl na miesiac to szczyt marzen. Nie wiem kto w tej firmie jeszcze parcuje za takie pieniadze i takie warunki. Nie wspominajac juz o umowach "łączonych", ahahaha, czy ktokolwiek na rynku jeszcze tak robi? Linkedin, facebook, stackoverflow, gowork, pracuj.pl, tysiace ofert dla programistow a ludzie wola siedziec za duzo mniejsze pieniadze tylko dlatego, bo boja sie zmian/sa leniwi. Eh... No nic, dostalem w innej firmie 45% wiecej, szukalem 4 dni (przepraszam, to praca szukała mnie 4 dni). Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło i serdecznie. Jezeli ktos jeszcze rozwaza prace w ITIS po tych wszystkich komentarzach, to moge jedynie powiedziec, ze starania pracownika z pewnoscia nie sa doceniane, szkoda energii i życia. Odpękać swoje i do domu :)

JK
@Magdelana CHAMołda

Informacja we wpisie, na który odpowiadam jest wyolbrzymiona i napisana "trollującym" językiem. Pracowałem w ITIS i bardzo dobrze wspominam ten okres. Każda firma ma swoje plusy i minusy i nie da się tego uniknąć, nie ma rzeczy idealnych.

sylwek6087
@JK

Cześć, Czy osoba która pracuje obecnie w ITIS Warszawa mogłaby do mnie napisać maila? (sylwek6087@wp.pl) Dostałem zaproszenie na rozmowe kwalif. i mam kilka pytań na temat tej firmy i stanowiska testera na ktore aplikuje. Z góry dzieki za pomoc. Sylwester

tester

8,5 tys netto na umowie B2B to ok 6 tys zł na rękę, bo od kwoty netto musisz zapłacić jeszcze podatek i ZUS :) Maxi- to tak dla tych którzy nie wiedzą czym się różni kwota netto na na umowie B2B. Ze swojej perspektywy mogę powiedzieć że jak na Developera z 12-letnim doświadczeniem to są raczej MARNE pieniądze. Wrocław- tester manualny ( znajomość SQL, ale nie programuję, nie automatyzuję testów), ponad 3,5 roku doświadczenia. 7200zł brutto na Umowie o pracę. Na rękę wychodzi 5 tys zł miesięcznie, do tego płatne urlopy, L4, benefity- Luxmed i Multisport, premia roczna, premia kwartalna, dofinansowanie do nauki języka itd. Jak dodam wszystkie premie które wpadają cyklicznie daje to ok 5,5 tys na rękę co miesiąc bez ŻADNYCH nadgodzin. Nadgodziny- prawie nie ma, ale jeśli już są to płatne +50% lub płatne podwójnie (weekendy). Skoro tester-klikacz moze tyle zarobić na UoP to 6k na rękę na B2B dla Developera z 12-letnim doświadczeniem wygląda słabo. Słabo jak na taki Wrocław czy Białystok nie mówiąc już o W-wie.

Magdalena Mikolajczyk

Jak juz uzywasz nicka to nie łam prawa Panie Oddany Developerze

Zostaw merytoryczną opinię o ITIS Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITIS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITIS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITIS Sp. z o.o.?

ITIS Sp. z o.o.