Dürr Poland Sp. z o.o.

Opinie o Dürr Poland Sp. z o.o.

Aarabella

Dlaczego w Durr nie działają żadne związki zawodowe dlaczego nawet tzw komisje zakładowe, czas ukrócić to szaleństwo niemieckich panów

@Aarabella

Hahahahahah... związki zawodowe.. to mnie rozbawiłaś... Dalej, próbuj się stawiać a zapewne niedługo popracujesz - mówię ogólnie o rynku, w Durze nie pracuję. Nie ma co być roszczeniowym. Twierdzisz, że robisz coś lepiej płatnego? to dlaczego nikt inny Cię nie zatrudni za większą kasę? Zastanawiające? Musisz być konkurencyjna w tym co robisz, tak działa teraz wszystko. Czasy gdzie się dostawało kasę za samo przebywanie w miejscu pracy odchodzą. Trzeba się dostosować, to NIEUNIKNIONE!

alfred

Od 20 listopada zacznie się trzęsienie ziemi w Durr Poland od a do z.

@alfred

A możesz napisać coś więcej? Chciałbym złożyć tam CV i teraz nie wiem czy warto?

@alfred

Czyżby kolejny prezes z wielkiego świata źle oszacował koszty?

Dobrze poinformowany
@alfred

Będzie się działo na Żółkiewskiego. Caterpillar D9 wyrówna pole pod nowy szlak drogi. W końcu czas goni. Już dziś zaczeli to wielkie trzęsienie.

ben
@Dobrze poinformowany

Dużo piszesz mało wiesz

Halina

@Sławomir. Była Aneta a teraz jest Sławomir. Ciekawe co jeszcze wymyślą najważniejsi ludzie w tej firmie aby poprawić wizerunek firmy. Na wizerunek pracuje się latami a bardzo łatwo jego zniszczyć swoimi niesprawiedliwymi decyzjami. Zresztą dlatego firma ma problem z pozyskaniem wartościowych pracowników. Jak również coraz więcej pracowników dobrych odchodzi do innych firm.

@Halina

Nikt nie stara się tutaj w żaden sposób poprawić wizerunku firmy Dürr Poland. Przypominam, że wizerunek firmy zależy od opinii osób, które wypowiadają się w tym wątku. Tylko osoby, które pracowały, bądź pracują w tej firmie, mogą miarodajnie ocenić to, jak wygląda to miejsce pracy, dlatego nikt nie narzuca nikomu, jakiej treści opinię ma dodać. Ja zadaję jedynie pytania, które są pomocne dla osób obserwujących ten wątek. Wracając do tego, co napisałeś w ostatniej części wypowiedzi, to znasz może główne powody, dlaczego wymienieni pracownicy zdecydowali się na odejście?

@Sławomir

Powody są różne t.j. dużoy nepotyzm, niesprawiedliwe traktowanie osób które nie mają pleców czyli np. niższe pensje mimo że lepiej pracują, ogromna presja, przełożonych, niskie pensje mimo dobrej koniunktury na rynku pracy itp...

Halina

@Sławomir. Była Aneta ì z niej narodził się Sławomir. Śmieszne i to bardzo. W firmie Durr próbują na siłe poprawić wizerunek zszargany mocno przez czołowe osoby tj. Dyrektorzy i Kierownicy. Bez wymiany góry w tej firmie wizerunek firmy sam nie poprawi się niestety. Zróbcie głosowanie tajne wśród pracowników, oceny poszczególnych przełożonych, ciekawie jaki procent oceni ich pozytywnie? Żaden z nich nie uzyska przynajmniej 50% pozytywnych ocen.

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. BHP oferowane przez firmę Dürr Poland Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Halina

To co piszą poniżej Sprawiedliwy i Programista Wykłady to szczera prwada. I szkoda tylko że firma która kiedyś miała standardy i szacunek pracowników schodzi na psy.

@Halina

Znasz może powód tego, że rzekomo firma Durr Poland zmieniła swoje standardy względem zatrudnionych pracowników? Czy miało na to wpływ jakieś konkretne zdarzenie, które pojawiło się w tej firmie? Znasz może powody, że tak to obecnie wygląda?

@Sławomir

Od kiedy Niemcy całkowicie przejęli tą firmę to zaczęło się pogarszać i ciągle w dół atmosfera i zadowolenie pracowników z zarobków. I jeszcze niektórzy Dyrektorzy i Kierownicy próbują się zbyt bardzo wykazać i cisną pracowników szeregowych bardzoooo. Ponadto jest też duża walka między działowa pomiędzy niektórymi Dyrektorami, co wiąże się z podkopywaniem i psuciem atmosfery.

@Halina

Po tym, jak firmę przejęli właściciele z Niemiec, nastąpiły jakieś zmiany w warunkach zatrudnienia osób, które do tej pory pracowały w firmie Dürr Poland? Jesteś w stanie opisać najważniejsze zmiany, które odczuły zatrudnieni pracownicy? W ostatnim zdaniu napisałeś, że obecnie pomiędzy działami jest duża walka, czy jest to związane z ewentualnymi wyższymi zarobkami działu, który wypadnie lepiej w określonym okresie? Zachęcam do przedstawienia swojej wiedzy o obecnie panującej sytuacji.

Pani Marlena

@Marzena Śmieszna jest ta Pani Marzena i jej opowieści o zarobkach w Durr 20-30 tyś, tyle to zarabiają Niemcy w Durr Germany. A nie czrnuchy z Polski, Najtańsza siła robocza w UE. To w Durr China lepiej już płacą. Hahaha

@Pani Marlena

Jeszcze Bułgaria chyba nas przebija pod względem niskich płac Chociaż tam uciekają ludzie w moim wieku

@Programista Wyklęty

Polacy pod względem pracowitości, wydajności są o wiele lepszymi pracownikami niż Bułgarzy czy Rumuni, a mimo to nie są doceniani przez Centrale z Niemiec ani pod względem płacy, jak również chociażby pochwał i szacunku. Tylko ciągle przez Centrale wywierana jest presja na Polaków z Durr żeby pracować jeszcze wydajniej i szybciej bo Polacy muszą nadrabiać błędy i opóźnienia, które są po stronie PM z Niemiec. Taka niemiecka solidarność, że w Niemczech uchodźca muzułmański dostaje więcej zasiłku za nic nie robienie niż Polak za charowanie.

Przykra prawda

@Sprawiedliwy

Czy wydajna praca pracowników z Polski na rzecz firmy Durr Poland jest odpowiednio wynagradzana? Pracownicy są doceniani pod tym względem i otrzymują jakieś dodatki do wynagrodzenia w postaci premii bądź bonusów? Ciekawi mnie, jak to wygląda.

@Sławomir

Zwykli pracownicy to dostają jakieś marne ochłapy a nie premie i nie są doceniani. Podwyżki wynagrodzeń w fiemie są pozorne i bardzo marne w porównaniu do dużego wzrostu płac w Polsce i w regionie. Konkurencja taka jak ITM już przebija Durr pod względem zarobków o kilkadziesiąt procent. Jedynie Dyrektorzy mają wysokie premie roczne przekraczające nawet 100 tyś zł. Niemcy traktują Polaków jako tanią siłę roboczą.

@Sprawiedliwy

dziękujemy za kulturalną i szczerą odpowiedź

Franek45

A kim są ci Polacy tacy jak Dyrektoki i Kierowniczyni poszczególnych działów w Durr Polska, są pomiatani przez Niemców z Durr Germany, nawet najniższy rangą Niemiec opieprza i daje reprymendy Najwyższym rangą Polaczkom za błędy i opóźnienia leżące po stronie Niemców. Śmieszne ale prawdziwe bo sam nawet takie przypadki widziałem i słyszałem.

Marzena

Znam sytuacje w innych konkurencyjnych radomskich firmach i sytuacja wszędzie wygląda tak samo, zanjomi/rodzina/konfidenci/lizusy zarabiają więcej niż wykwalifikowani pracownicy bez znajomości,na start dostaje sie mało 2100-2300 brutto,ale nie ma to jak praca w dużej firmie.Premie kwartalne,pełna opieka zdrowotna,wszystko przebiega według umowy no często 13 pensja a przynajmniej 50% na święta,wakacje pod grusza i zniżki na wyjazdy w miejsca gdzie firma ma swoje ,,znajomości". Presja jest wszędzie, zarobki podobne. Jak to sie mówi wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mąz mojej znajomej pracuje w durr od około 10 lat ale tylko w delegacjach, 2 miesiące w delegacji 2 tyg w domu i zarabia 20-30 tys miesięcznie. Wiec nie każdy zarabia tam zle.Jesli nie chcesz tam pracowac to nie składaj cv bo jesli odmówisz raz ,powrotu nie bedzie,niemcy pamietaja o kazdee odmowie.

@Marzena

Czym się zajmuje ten znajomy? Różni ludzie tam jezdza w delegacje i zapewne nie wszyscy maja taka super pensje.

@Marzena

Pani Marzena bajki opowiada nawet Dyrektor w Durr nie ma pensji 30 tyś zł. No jedyną osobą która tak zarabia, a nawet napewno więcej jest Prezes z Niemiec. Hahaha

Nina
@Marzena

Ale ktoś koloryzuje. W Durr średnia pensja inżyniera ze stażem 5-10 lat to 3700 netto. A nie jakieś 20-30 tyś. Śmieszne strasznie. A jak ktoś nawalili nadgodzin ze 100 to dostanie 2 pensje.

@Cwaniak

Dajmy się Pani (usunięte przez administratora)wypowiedzieć. Takie ogólniki to każdy może na forum rzucić więc może nam coś dopowie jeszcze. BTW wiem, że za odpowiedzialną pracę w tej firmie da się tyle zarobić ale to na pewnych warunkach tylko ( nie kierownik ani też nie żaden szeregowy konstruktor czy elektryk).

@RADom

ja tam zwątpiłem w to miasto, jedyne co mi proponowali wszędzie to ochłapy na pytanie co trzeba zrobić, żeby zarabiać więcej otrzymywałem stek bajek i ściem o kwalifikacjach :P Moim zdaniem w Radomiu są zmowy, kłamstwa, oszustwa, dobre pensje dla wybranych, nie dla ludzi, którzy coś sobą prezentuję jeśli chodzi o umiejętności A nawet jak je masz, to 90% przygłupów kierowników albo z zazdrości albo z głupoty powie dyrektorowi, że nic nie umiesz ot taka szajka

Pani Marlena

EPRA Skyline

Witam serdecznie, poszukuję pracy z wynagrodzeniem netto w podstawowym wymiarze pracy wynoszące co najmniej 3000 PLN netto. Interesuje mnie dział mechaniczny, magazyn, może być także magazyn na dziale elektrycznym lub inny wolny. Wykonywałem u podwykonawcy szafy do maszyn w ITM Poland a także przygotowywałem pulpity do instalacji na maszynach, oznaczałem przewody. W Dürr Poland u podwykonawcy natomiast montowałem szafy sterownicze (SGM Norsom III, VolksWagen Ningbo, Rehau Port Elizabeth, Fort Sanand i Otosan, Nissan Saint Petersburg). Znam oznaczenia w schematach, prowadzę rozmowy nad pomyślnym ukończeniem swojej pracy z odpowiednim działem. Ponieważ chcę się rozwijać, pomyślałem także o dziale mechanicznym. Skoro potrafię uruchomić i obsłużyć wtryskarkę do tworzyw sztucznych, pakować i realizować poszczególne zamówienia - pomyślałem, że przydam się Państwu tutaj. Szybko się uczę, więc zachęcam do współpracy ze mną. Kontakt: epraskyline@gmail.com (wyrażam chęć nieodpłatnej pracy w ramach przyuczenia / aklimatyzacji przez okres 5 dni roboczych). Poza tym, zapraszam na mój kanał (usunięte przez administratora) www.youtube.com/EPRASkyline - Lotnictwo w pełnej krasie; a także moje własne pokazy pirotechniczne.

Pracownik no.1

Durr w przeszłości takiej około 20 lat temu zatrudniał najlepszych i z dużym doświadczeniem. A teraz chyba firmy nie stać już na doświadczonych i dobrych inżynierów i zatrudnia głównie osoby po studiach za bardzo małe pensje rzędu 2000 zł. I później dziwią się Niemcy i Dyrektory skąd tyle błędów w projektach.

Ej tam

Cześć chciałem się dowiedzieć Czy warto sobie tą firmą głowę zawracać teraz w bardzo podobnej firmie biorę cos kolo 5 na rękę tyle Że mam daleko i dlatego rozmyślam zmianę na coś bliżej wiec pytam ile w tej firmie dostane na start? Ps czytałem posty powyżej i nie mam sensownego Rozeznania co do kwoty heh powiem tak w Warszawie ludzi z takiej branży się ceni i daje zarobić Zacznijcie gadać o zwolnieniach to Zobaczycie co się stanie...

@Ej tam

A na jakim stanowisku pracujesz W-wie za 5 tyś to napisze Ci ile Durr płaci bo mam aktualne info ile zarabia się na każdym stanowisku?

Genek
@Ej tam

Jak 5 tyś w stolicy to całkiem nie za wiele zarabiasz? W Radomiu zarobki są średnio z 2 tyś mniej.

Anonymus
@Cwaniak

Jesteś czy byłeś pracownikiem ’Durr Poland skoro masz takie informacje?

Genek
@Anonymus

Jeszcze jestem. Ale też już rozglądam się na za zmianą pracy.

@Cwaniak

Serio? to jakie zarobki w działach inżynieryjnych? Chodzi mi o mechaniczne działy np. projektowanie. Czy zlecają projekty na zewnątrz?

Niezdecydowany kandydat
@Cwaniak

Czy możesz podać jak to wygląda jako zakupowieć a jak jako lider projektu?

@RADom

Szału nie ma w tej firmie na stanowisku Projektant maszyn, po studiach na początku to straszna mizeria od 2100zł netto za etat i umowa outsourcing, a później trochę wyżej np. Projektant ze stażem około 3 lata to około 3000zł. I tak około 150zł do 200zł więcej za każdy przepracowany rok. Zarobki też zależą od tego czy ma plecy się jakieś w tej firmie czy nie. Jak ma się plecy to trochę lepsze zarobki mimo, że nawet jesteś słabszy od innych i tak można wymieniać różne zalezności od czego zarabia się lepiej. Lub są też takie przypadki jak pewna kobieta jest kochanką pewnego ważnego pana ktory przed żoną gra idealnego męża i dostała za to szybki awans i dobre zarobki.

@Niezdecydowany kandydat

O jakiego lidera projektu Ci chodzi mechanika czy automatyka?

Niezdecydowany kandydat
@Cwaniak

A skąd ten podział? Dziś pracuje jako lider projektu i mam odpowiedzialność za cały projekt.

@Niezdecydowany kandydat

Lider projektu to około 5000 zł. Chociaż są tacy co pracują w tej firmie około 20 lat i przychodzili w czasach prosperity, gdzie Szef dobrze płacił im żeby ich sciągnąć z innej firmy i zarabiają dużo lepiej nawet 7000zł. A ci początkujący liderzy młodzi mają nawet mniej niż 5000zł.

@Cwaniak

Czy, aby otrzymać szansę pracy w firmie ’Durr Poland na opisanym przez Ciebie stanowisku należy mieć jakieś doświadczenie zawodowe? Czy może osoby bez doświadczenia, ale chętne do pracy i nauki mają szansę, aby otrzymać szansę pracy np. na początku w formie stażu?

Ej tam

Dzięki za podpowiedzi widzę że nie warto szukam dalej...a wam radzę się gdzieś rozejrzeć i jeden po drugim zwijać się z tego miejsca skoro jest jak piszecie

Ej tam

Wydaje mi się ze za 8 godzin bez weekendów święta wolne na miejscu stacjonarnie czysto i bez nagonki z wmiare normalnym przełożonym to mam kasę ok heh ....ale w wawie a ja chcę znaleźć coś u siebie i wrócić na radom zato robię rozeznanie

@Ej tam

To w Durr strasznie nerwowo i ogromna presja i naciski przełożonych na wyniki pracy. Bo projekty są źle przygotowane przez Niemców i Palacy muszą nadrabiać te braki. Obecnie w Polskich firmach jest mniejsze ciśnienie i większy szacunek dla pracowników niższych szczebli. Nawet jak zarobi się mniej o te 200 czy 300 zł to nie warto szarpać sobie zdrowie. A tak apropo w Durr zarobki stoją w miejscu i są inne firmy w regjonie co płacą dużo lepiej.

Aneta

@Kick25555, dziękuję za odpowiedź. Czy pracownik zatrudniony w firmie ’Durr Poland ma możliwość zgłaszania swoich uwag szefostwu firmy, co do funkcjonowania firmy? Osoby zarządzające firmą chętnie przyjmują nowe pomysły na usprawnienia, które przedstawiają pracownicy? Czy raczej w tej kwestii pracownik nie ma żadnych możliwości? @Anonimm, jest to stawka z doliczonymi ewentualnymi dodatkami, czy zwykła podstawa, którą może otrzymać pracownik zatrudniony na magazynie? @PseudoDyrek, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytania najlepiej, abyś skontaktował się z administracją forum, ponieważ to ona odpowiada za kwestie techniczne tego forum. @Eustenia koleżanka Anety, nie wiem, skąd masz takie informacje, ale są one błędne, ponieważ nie jestem osobą, która pracuje w firmie ’Durr Poland.

@Aneta

Akurat praca na magazynie to umowa outsourcing i Firma Outsourcingu dostaje jakieś 30% z każdej przepracowany godziny przez takiego pracownika a nie pracownik i brak premii i innych dodatków itp... . Nawet taki pracownik nie może sobie wziąść kredyty jak ma taką umowętymczasową outsourcing.

Kick25555
@Aneta

Szefowie w Durr są strasznie konserwatywni i nie są otwarci na dobre pomysły swoich podwładnych i dobre zmiany. Im nie chce nic robić się nowego i dodatkowego, aby miesiąc, rok ... zleciał i swój stołek utrzymać.

Zdzislaw

Hahaha śmieciowe warunki na produkcji elektrycznej gdzie szeryf zza biurka się na robocie nie zna a wtrąca swoje trzy grosze. Nie wychodz z nory jak się na niczym technicznym nie znasz.

Karol
@Zdzislaw

Dziś masz wolny rynek i możesz sobie zmienić firmę. Co to znaczy śmieciowe warunki na produkcji?

Mirek
@Karol

A to idź i zobaczysz

PseudoDyrek

Pytam po raz kolejny: Dlaczego ilość lajków pod komentarzami, nie ulega powiekszeniu po naciśnięciu, a niby pokazuje że dodało, a ilość pozostaje nie zmieniona? Oj coś kombinujecie chyba? Po drugie dlaczego przy dodaniu komentarza nie można ocenić firmy w skali od 0 do 6 jak kiedyś to było?

Eustenia koleżanka Anety

@Aneta. A ja mam sprawdzone informacje, że osoba która przedstawia się na portalu jako(usunięte przez administratora)to osoba pracująca w Durr, chociaż na portalu używa Pseudonim, a nie swoje prawdziwe imię.

Ciekawski
@Eustenia koleżanka Anety

To napisz jej prawdziwe imię. Skoro informacje są pewne.

Aneta

@Bolek, czy w trakcie Twojego zatrudnienia w firmie ’Durr Poland Twoje warunki zatrudnienia ulegały jakiejś zmianie? Dostałeś podwyżkę bądź pochwałę od pracodawcy? @Nickkkk, moje pytania mogą wydawać się bardzo szczegółowe, ponieważ staram się, aby każda informacja zawarta w tej sprawie była odpowiednio uzasadniona i potwierdzona w rzeczywistości. Również informuję, iż nie jestem pracownikiem firmy ’Durr Poland.

PseudoDyrek

Bolek
@Aneta

W Durr jak 100 razy wykonasz swoje zadania dobrze to nie dostaniesz pochwały, a jak raz pomylisz się nie z swojej do końca winy przez pośpiech i brak danych od PM z Niemiec to reprymenda. A podwyżki coroczne niby ale prawie nie widoczne i średnio 100 zł brutto. A rodzinka i kolesie podwyżki od 300 zł do nawet 600 zł. Taka sprawiedliwość przełożonych. Hihihi

idiotoodporny
@Bolek

a na dziale elektrycznym najgorsze dziadowstwo.

Witam Czy morze ktoś wie ile można zarobić jako magazynier operator wózka widłowego i suwnicy w Durr Radom

Anonimm
@anonymous

Niewiele ponad 2000 zł.

@Anonimm

Dzięki za odpowiedź masz rację byłem na rozmowie i zaoferował dokładnie 2160 plus nadgodziny porażka i umowa na miesiąc oczywiście z agencją pracy i po 12h dziennie

@anonymous

Ja znam w przybliżeniu +- 200zł zarobki osób pracujących na każdym stanowisku w tej firmie. A tak apropo Niemcy nie są wylewni, żeby dobrze płacić Polakom i aby zarbki wyrownywały się w stosunku do Starej części UE. Też niebawem zminię prace, bo tu strasznie cisną i już słabo płacą w stosunku do innych firm w regionie. W Durr zarobki stoją w miejscu dla zwykłych pracowników, którzy nie mają pleców.

Aneta

@Nickkkk, są jakieś kryteria, na podstawie których firma ’Durr Poland wybiera osoby, które mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach organizowanych przez pracodawcę? Ciekawi mnie, jak wygląda atmosfera pomiędzy zatrudnionymi osobami w tej firmie? Opisz, proszę, jak wygląda ten aspekt pracy. @Kick25555, dlaczego tak uważasz? Osoba, która nie ma powiązań rodzinnych, z zarządem firmy nie ma szans na wyższe zarobki? Ciekawi mnie, skąd masz takie informacje i czy możesz to jakoś uargumentować.

Bolek
@Aneta

Pracuje w tej firmie i tak jest jak pisze Kick to prawda, że w firmie są mocne koligacje rodzinne, koleżeńskie i te osoby zarabiają więcej, mają większe szanse na awans a mimo to wiele z nich jest bardo słaba technicznie i mało wydajna.

@Bolek

@Bolek na jakim stanowisku pracujesz?

Nickkkk
@Aneta

Pani Aneto, te pytania wyglądają dziwnie. Z jednej strony ok, info o pracodawcy i td. A z innej - podejrzanie. Bo są bardzo szczegółowe jak dla osoby która chce się zatrudnić w tej firmie. Podejrzewam że robi się to dla tego żeby dowiedzieć się kto pisze i go potem ścigać, czy zwolnić. Albo żeby polepszyć warunki zatrudnienia, w co wątpię, bo i tak wszyscy wiedzą i widzą co się dzieje, bez żadnych komentarzy w Internecie, a żadnych zmian jak nie było tak i nie ma. Odnośnie informacji i argumentów. Nikt nie jest zobowiązany coś dla Pani udowadniać i argumentować. Jeżeli Pani nie wierzy, to po co w ogóle te pytania? Pani może udowodnić, że nie jest Pani pracownikiem firmy durr poland??

Kick25555
@Aneta

Oficjalnie pracownik zatrudniony w Durr nie może zdradzić swojej płacy, ale niektórzy pracownicy chwalą się jakie to dobre podwyżki inflacyjne dostali w tym roku lub też da wyczuć się zadowolenie z dobrej podwyżki płacy u tych osób. Ale w przeszlosci swego czasu był błąd w systemie i widać było zarobki innych osób, nawet niektórzy z pracowników mają listy kto ile zarabiał wtedy. Z tego wiem, że rodzinna i koledzy osób na najwyższych stanowiskach mają lepsze zarobki mimo, że są słabi w swojej pracy. A osoby, które nie mają pleców zarabiają sporo niej mimo, że są duźo lepszymi pracownikami. Zróbcie tajną ankietę, tylko nie przez internet i to co pisze potwierdzi się na 100% wśród zwykłych pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Dürr Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dürr Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dürr Poland Sp. z o.o.