Dürr Poland Sp. z o.o.

Opinie o Dürr Poland Sp. z o.o.

Obserwator

To co wyprawiają z ludźmi jest straszne. byłem świadkiem w przeciągu 3 miesięcy trzech sytuacji w której 5 minut przed końcem pracy, 100 osób dowiedziało się że traci prace. Robią to bez skrupułów przez odczytanie listy lub przez prowadzącego. Zwalniany pracownik nie ma nic do gadania bo zazwyczaj pracuje przez pośrednika na czarno za 15zł/h. Swoją drogą nie mogę pojąć jak to jest że durr prowadzi listy obecności ludzi pracujących na zakładzie i na tej podstawie płaci pośrednikom a ci nie dają żadnych umów a gdy wchodzi pip wszystko jest ok mimo że połowa pracowników nie ma umów. Nie rozumiem tego. Każdy kto był tam chociaż dzień, widział hierarchie : dyrektor - kierownictwo - prowadzący projekt - pracownicy durr - pracownicy randstadu - pracownicy przez pośrednika zewnętrznego (tych jest najwięcej). gołym okiem widać jak każdy z nich pomiata szczebelkiem niżej i nie ma dnia by ktoś z ostatniego szczebelka nie usłyszał cytuję ,,jak ci nie pasuje to wyp..." Mam nadzieję że portal tego komentarza nie usunie i że w końcu ktoś się za nich weźmie. pozdrawiam wszystkich ok 100 wyrzuconych dwa dni temu, powodzenia chłopaki!

Anonim25
@Obserwator

To czemu firma Durr zwalnia pracowników ztrudnionych przez firmy zewnętrzne? Z tego co w firmie słychać to firma chce zatrudnić nowych pracowników tj. Monterów, Inżynierów i innych. Ale tłumy chętnych nie ustawiają się przed bramą, ponieważ w firmie nie szanuje się pracowników niskiego szczebla, atmosfera słaba i zarobki a presja ogromną i naciski na wyniki pracy.

@Anonim25

Nie pojawiają się bo jesteś pomiatany przez kierownika. Szczególnie mówię tu o dziale elektrycznym gdzie przez jego aparycję zwolniło się kilku dobrych pracowników.

Jhonnn
@Marek

W dziale ME podobny (usunięte przez administratora) nepotyzm, presing, zarobki słabe, brak możliwości awansu jak nie ma się pleców itp...

A jeżeli już ktoś chce zmienić firmę i przycwaniakuje i się zwolni to musi przeczekać karencję czyli minimum pół roku żeby przyjść do innej firmy podwykonawczej. Kto takie zakazy wymyśla?

A ktoś mi odpowie z działu elektrycznego czemu nie ma możliwości przechodzenia z firmy do firmy. Jest 4 firmy podwykonawcze do tego Durr i czemu nie ma możliwości zmiany pracodawcy mimo tego że jeden placi 13 a inny 18? Pracując 200 godzin na miesiąc i robiąc identyczne czynności jeden zarabia o 1000zl więcej. Kto jest temu winny?

KS

Pracowałam tam wiele lat temu! Ale wyścig szczurów, plotki i zatrudnianie po rodzinie było juz dawno. Praca dobra na start! Presja Niemców była i jest! Bo znajomi zostali i opowiadają że wtedy było spoko teraz jest koszmar! Bo jest wysokie ciśnienie i wyzysk:-( szkoda bo firma ma potencjał ale tą opinie powinien przeczytać zarząd w Niemczech i zmienić Zarząd w Polsce

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. BHP oferowane przez firmę Dürr Poland Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Kierowniczek co teczkę nosi.

W tej firmie coraz większy smród wychodzi na zewnątrz w dobie dostępności internetu dla każdego. Jak Centrala z DE czegoś nie zmieni a bardziej Osób na kierowniczych sranowiskach to niedługo firma będzie miała ogromne problemy ze znalezieniem nowych wartościowych pracowników, a już ma takie problemy. Ponieważ na rynku pracy jest już ostra walka o pracowników tj. Inżynierów, Monterów itp...

Byle do piatku

Kierowniczyna na produkcji elektrycznej leczy kompleksy poniżając pracowników. Wielką łaskę robi ze pozwala pracować w nadgodzinach. Omijać szerokim łukiem dział montażu elektrycznego.

Weekend
@Byle do piatku

Jak was poniża jakiś kierowniczyna to nagraj cie jego na dyktafon i wyślij cie anonim z nagraniem do PIP. Poniżenie pracowników nie jest dozwolone według kodeksu pracy.

Rondel
@Byle do piatku

W jaki sposób was ponirza? Trzeba to gdzies zglosic jesli tak jest a nie.

Kazik

Tak tak nie jesteś wogole pracownikiem a bronisz tej firmy. Czemu? Nie składać CV na produkcję elektryczna bo zastraszaja. Masz stała stawkę 2100 a robisz jak na akord szafy elektryczne w 40 godzin. Przez pośpiech robisz błędy i jesteś za wszystko odpowiedzialny. Praca nie współmierna do zarobków.

Zdenek11
@Kazik

To Szefów działu należalby postawić i sprawdzić czy tak wyśróbowanemu tempu pracy oni są w stanie podołać przez dłuższy okres czasu pracy.

Anonimm

Nie tylko w na produkci elektrycznej słabo płacą i ciągle poganiają, a też na montażu mechanicznym i w dziale projektowym mechanicznym. ;)

Aneta

@Anonim13 nie jestem pracownikiem Durr, więc nie wiem, czy w firmie też jest osoba o takim imieniu. Ja nie jestem w żaden sposób z tą firmą związana.

Anonim13

@Aneta Chyba w Durr w HR nie pracuje żadna Pani Aneta chyba, że to pseudonim na potrzeby portalu.;)

Aneta

@Wiesio być może trafiłeś na chwilowy błąd strony. Z tego co widzę, jest dostępna możliwość oceny firmy w postaci zostawienia gwiazdki, tylko w skali 1 do 6, a nie jak wspomniałeś 1 do 5.

Wiesio

Zastanawiam się czemu została zablokowana możliwość wystawiania oceny firmy w skali od 0 do 5, a jedynie można dodawać komentarze. :).

Cwaniak

Jest sposób na znalezienie kasy na podwyżki dla zwykłych pracowników, wystarczy obniżyć premie dyrektorom i kierownikom ze 100 tyś zł na przykład ookoło 50-80% i wtedy firma nie bedzie musiała więcej wydawać kasy na pensje . Hehehe

Franek

Już firma ma problemy ze znalezieniem nowych wartościowych pracowników bo na rynku pracy poprawiło się bardzo. Mało tego kilku doświadczonych i dobrych pracowników odeszło już z firmy bo dyrektorzy są wyjątkowo konserwatywni jeżeli chodzi o podwyżki, ale po co oni dobrze zarabiają i jeszcze premie kasują roczne po około 100 000 zł.

Zenek
@Franek

Nie tylko pensje w firmie już są słabe niż w konkurencyjnych firmach tj. np. ITM, ale PRESJA jest tak ogromna że atmosfera w firmie jest nieciekawa.

Mariusz

A największe dziadostwo jest na EP. I każdy to wie. Cisnie nas jeden kierowniczyna bez ustanku i przytakuje mu pare mądrali zza biurka. Żyć się nie da. Na szczęście jest dużo innej pracy na rynku i im niedługo podziękuję.

Zbycho
@Mariusz

Nie tylko w twoim dziale cisną i na MP i ME, ale już niedługo nie będą mieli kogo chyba, że Ukraińców których w firmie coraz więcej, bo era pracodawcy w Polsce już się kończy a zaczęła się era pracownika.

Dyrektorek

W firmie jest tak dużo błędów w projektach a na to składa się wiele czynników: projekty mają krótki termin realizacji i trzeba szybko pracować a szybko to znaczy że nie zawsze da się dobrze, po drugie zatrudnia się jedynie Studentów bez doświadczenia u potrzeba czasu żeby poznali urządzenia i nauczyli się specyfiki pracy w Durr, po trzecie projekty są złe przygotowane przez Niemców a czas ich realizacji nie zmienia się. Sądzę że strategia firmy nie jest właście gdyż przyjmowane są wyłącznie do pracy osoby bez doświadczenia i ma to swój powód bo Durr skąpi kasy na pensje i jedynie stać go na studentów i ukrainców.

Franek

Ostatnio z działu ME odszedł dobry pracownik, bo Durr nie wypłacił jemu równowartości 2 godzin za pracę w nadgodzinach, gdyż żeby skończyć pracę w terminie musiał pracować 14 godzin bez przerwy, a może został zmuszony? Kto to wie?

gjenek
@Franek

tyle przegrać....hahahahahah

Ale jaja usuwają negatywne opinie. Najłatwiejszy sposób pozbycia się nie wygodnych komentrzy nie tyle o firmie, ale bardziej odnoszących się do pewnych osób na kierowniczych i dyrektorskich stanowiskach. Bo na samochody służbowe dla ważnych osób w firmie to po 300 tysi kasa znajduje się, a dla zwykłych pracowników to nie ma i później wychodzi, że pracownik odchodzi bo nie dostał zapłaty za 2 nadgodziny.

gjenek
@Anonim

tyle przegrać.....hahahahahahha

CwaniA czek

Przecież taki Przełożony który dobrze ciśnie Podwładnych i firma ma z tego korzyści jest dobrym szefem według centrali w Niemczech i w nagrodę może jeszcze dostać specjalną premie a nie zostać zwolniony. Hehehehe

adamrad.
@CwaniA czek

Niestety Tak moze wygladac praca w tej firmie...i pewnie za 4x mniejsze wynagrodzenia od oddzialu w DE.

Marian
@adamrad.

Taka europejska czyli niemiecka solidarność. Pracuj pracuj szybko i szybko i szybciej ale za kilka tacy mniej.

Marianna40---

Jeżeli te poniższe opinie o firmie są wiarygodne to PIP powinien zainteresować się tym co dzieje się w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Dürr Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dürr Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dürr Poland Sp. z o.o.