Centrum języków obcych Moose

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Centrum języków obcych Moose

Gabryś Nowy wpis

Chwila, podpisałaś umowę NIE CZYTAJĄC JEJ i masz pretensje, że jej zapisy były egzekwowane?! Wolne żarty! Umowy z bankiem na kredyt hipoteczny też byś nie przeczytała?! Ludzie, czytajcie dokumenty przed podpisaniem! To co jest napisane jest wiążące xD

Dominika Nowy wpis

Pracowałam już w 3 różnych szkołach Moose w 3 miastach. Dziwi mnie trochę co niektórzy tutaj wypisują . Rekrutacja : normalna rozmowa bez zbędnych ceregieli i pytań w stylu ,,czemu niebo jest niebieskie,, można mówić prosto z mostu czego się oczekuje i co ma się zamiar robić i jak ,nie ma szukania dziury w całym ( co często dzieje się w korpo) .Osobiście nie widzę żadnej ujmy w napisaniu testu a,b,c który trwa może 2 min i krótkiego nagrania na banalne tematy . Plusem rekrutacji jest luźna atmosfera i zminimalizowanie etapów rekrutacji (tak niektóre szkoły robią po 10 etapów , Moose chyba ze 3 raptem i można cały temat zamknąc w 1 -2 dni) . Nigdy nie sprawdzałam potwierdzeń wpłaty to byłoby niezgodne z RODO więc nawet nie wiem o co chodzi.... W większości miast praca w Moose to praca dodatkowa (przeważnie wpadają południa - wieczory ) . Kary w umowie są , ale tak wyglądają też umowy w innych szkołach jeśli ktoś musi odejść można się dogadać - w większości przypadków idzie się dogadać nie widziałam jeszcze nikogo kto ma normalne podejście do pracy i etyki zawodowej , kto dostał karę . Praca w Moose to trochę jak prowadzenie własnej firmy , sam zarządzasz czasem i dopełnisz formalności żeby dostać wypłatę na czas - nie ma co oczekiwać że kobiety z biura będą za nami biegać i upominać /przypominać . Sam jesteś sobie szefem i jeśli się wywiązujesz nikt ci problemów nie robi ani głowy nie zwraca. Przepływ informacji jest logiczny (wszystko idzie mailem więc trzeba sprawdzać) brak zbędnych telefonów oraz zebrań o niczym (według mnie plus) .

Reckless Kelly

Zeby miec pensje chociaz 2000 musisz miec w granicach co najmniej od 15 do 18 klientow. Klient ma prawo zmienic nauczyciela w kazdej chwili bez podania zadnego powodu co jest sprzeczne z umowa w ktorej pisze wyraznie "Klient ma prawo do zmiany lektora w uzasadnionych przypadkach"Znaczy to tyle ze klient ma obowiazek uzasadnic dlaczego chce zmienic nauczyciela. Szkola w zadnym wypadku nie stosuje sie do tego zapisu jawnie lamiac postanowienia podpisanej umowy.

MOOSE Centrum Języków Obcych
@Reckless Kelly

Reckless Kelly lub Jasper, sama się już mylisz w swoich nickach. Napisałaś , ze wyszłaś z rozmowy to skąd twoje opinie o pracy ? To jest forum dla prawdziwych nauczycieli. Ja tam pracuje i każdemu mogę podać swój telefon lub maila i może mnie zapytać co mi się tam podoba a co nie. Mam 5 uczniów i zarabiam dużo więcej niż piszesz. Nic nie jest idealne także ta szkoła ale akurat stawka i traktowanie są dosyć uczciwe. Przestań wyrażać swoje żale, że nie zostałaś przyjęta do pracy lub praca ci się nie podobała i sama zrezygnowałaś. Masz do tego prawo, idź pracować w innych szkołach, pewnie niektóre płacą więcej.

Ados Nowy wpis
@MOOSE Centrum Języków Obcych

Poproszę Pani maila, chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej! :)

Anita

Przede wszystkim szkoła ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca ,więc warto próbować startu.

Lektor

- ze względu na warunki pracy - mało chętnych, dlatego Pani dzwoniła do mnie w sprawie pracy z numeru prywatnego po godzinie 19 (jak skończyłam zajęcia) - 1. etap: wylosowanie pytania i udzielenie odpowiedzi w j. obcym(nagrywane) - test językowy - po 2 tygodniach odpowiedź, zaproszenie na podpisanie umowy, która omawiana jest na miejscu przez Panie z biura w sposób, który kandydatowi ma się wydać atrakcyjny

- czemu lubi Pani uczyć - jakie ma Pani metody aktywizacji uczniów - dlaczego taka praca - ile chce Pani zarabiać na rękę - jaką pracę chciałaby Pani wykonywać za pięć lat - jak z dojazdami do uczniów, którzy są w różnych częściach miasta - czy jestem w stanie sama opłacić dojazdy

Tuptup

hej, zastanawiam się nad podpisanie umowy z tą firmą. Stawka to 37zł brutto za grupę poniżej 5 osób, 5 ośób wzwyż to 40zł. Mam mniej niż 25 lat, więc dla mnie brutto to netto, kasa mi odpowiada. W umowie jest zapis, że mogę rozwiązać umowę jedynie, jezeli znajdę kogoś na swoje miejsce, kto weźmie wszystkich moich uczniów. Inaczej nie jest to traktowane jako rozwiązanie umowy i za porzucenie pracy to będzie 2000zł kary. Babka w biurze, mówi, że to "martwy zapis" i że zawsze szukają kogoś na zastępstwo. Zrezygnował ktoś kiedyś w trakcie umowy z tej pracy ? Jak to wyglądalo w praktyce?

Fuksja
@Tuptup

Nie ma raczej problemu. Już nie ma 2000 zł , jest teraz 1000 zł na ten rok. Kasa realnie jest większa, jest dużo dodatków. Bierz póki cię chcą, cały rynek edukacyjny się teraz wali. Większość małych szkół już padło. Trzeba probować w dużych szkołach.

gocha

Nie jest źle... stawki 30-35zł, ale opłacają składki, taki plus. Poza tym nie ma żadnych dodatków. Raz dostałam premie za przedłużenie uowy na kolejny rok. Ogólnie jestem zadowolona, pracuje już 3 rok. Sporo uczniów, kontakt z biurem spoko... jeszcze w tym roku wprowadzają rozliczanie przez internet, więc nie trzeba będzie jeździć ze sprawozdaniem.

Jasper
@gocha

30-35 złotych brutto. Właśnie wróciłam z rozmowy w tej firmie i zaoferowali mi 17 zł "na rękę" za klienta indywidualnego i 21 za grupę. Trochę mnie to rozbawiło, więc grzecznie odmówiłam i wyszłam.

@Jasper

Nie doczytałaś umowy do końca, u nich wynagrodzenie składa się z 2 części..... to twoje 17 i 21 zł to tylko połowa wynagrodzenia. na trzeciej stronie umowy jest druga część wynagrodzenia, też się na to na początku złapałam i chciałam już rezygnować ale na szczęście poczytałam do końca .

@Kasia

Doczytala. Polowa stawki jest tkz ekwiwalent ktory zamiast byc osobnym dodatkiem jest czescia stawki Jesli nie masz umowy z ekwiwalentem za (zurzyte materialy to jest drugie 17 zl) to 34 zl na umowie jest stawka brutto. Czyli wyliczajac wychodzi 17 zl na reke.

MOOSE Centrum Języków Obcych
@Reckless Kelly

Otóż kochana nie doczytałaś nie jest to część stawki tylko osobny dodatek, który dodaje się do podstawy, przestań wypisywać bzdury i nauczyć się ortografii

Slonko
@MOOSE Centrum Języków Obcych

Ludzie , gdzie Wy szukacie pracy ?!! Za takie pieniądze ?! Przecież są szkoły , które płaca 60 zł za godzinę !!

Bartosz
@Slonko

Jesteś jakoś związany z Centrum języków obcych Moose? Widzę, że Twoim zdaniem stawka proponowana przez firmę jest niska, jednak 35 złotych na godzinę to nie jest stawka głodowa więc jak widać ludzie są z takich zarobków zadowoleni.

Lektorka

Pracuję z Moosem już kilka lat i bardzo sobie cenię tą współpracę, rzetelność, uśmiech i dobra rada to cechy, które wyróżniają oddział w Katowicach. Przydzielono mi bardzo ciekawe kursy, dzięki którym moja wiedza również się rozwija, kontakt z uczniami jest najcenniejszym elementem mojej pracy.

KAN

pytanie do poprzednika, co to znaczy, że pracę dostałeś łatwo ? jak byłem na rozmowie to robili mi test , raczej średnio trudny ale nagrywali też wypowiedź. Podobno wysyłają to do Warszawy do oceny. Czy to znaczy, że mnie zatrudnią bo ciągle nikt do mnie jeszcze nie dzwonił . Z kobiety, która to prowadziła nie mogłem nic wyczytać . Ile trzeba mieć pytań dobrze, żeby zadzwonili? Po jakim czasie mam sobie odpuścić jak nie zadzwonią ?

Kaśka
@KAN

Najlepiej byłoby zadzwonić do tej kobiety i zapytać i źródła. Chociaż skoro nie dzwonią to mają jakiś powód, warte przemyślenia.

Dziewczyny więcej obiektywizmu, albo chwalicie albo opieprzacie . Pracowałem tam do czerwca i jedyna rzecz, która mi się nie podobała to chaos jednej kobiety w biurze. Pracę dostałem łatwo, uczniów dostałem do miesiąca, chociaż przez 2 pierwsze tygodnie nie miałem nikogo. Wypłata zawsze była na czas - 14 dni roboczych , zero opóźnień chociaż tylko 2 razy była wypłata przed czasem. Stawka średnia, podobna do innych szkół. Przy podpisywaniu umowy kobieta, która to robiła tłumaczyła to dosyć chaotycznie, nie dziwię się, że ktoś nie zrozumiał wszystkiego. Podczas pracy zero problemów. Kilka razy telefony w sprawie dodatkowych uczniów, zawsze mogłem odmówić jak mi dojazd nie pasował . Praca jest świetna jak chcesz sobie dorobić. Lekcje są głównie popołudniami dlatego rano lepiej pracować np: w szkole państwowej . Liczba uczniów zależy od rejonu, jak mieszkasz w słabym rejonie to możesz mieć mało uczniów i raczej nie możesz traktować tej pracy jako głównej. Przestałem pracować tylko dlatego, że dostałem pracę w korporacji. Moja rada: jak nie możesz dogadać się z jedna kobietą z biura , wybierz sobie drugą i tylko z nią załatwiaj wszystkie sprawy.

OK

Beznadziejna firma

Reckless Kelly

Nauczyciel w tej szkole to (usunięte przez administratora). Stawki glodowe. Wyplata na koniec miesiaca (ro jest grubo po dwudziestym), jak ktos lubi glodowac. Praca sama w sobie jest w porzadku. Dobra opcja dla studentow. Dla nauczycieli z etatem moze sluzyc jako praca dodatkowa dorobienia sobie do pansji . N adluzsza mete szkoda czasu. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Stawki bo sa stanowczo z niske. Klienci maja zbyt wielkie przywileje

Aga

Nie wiem jak w innych miastach ale u nas w Katowicach można samemu decydować czy chce się ucznia czy nie. Wiem, bo mi nie udało się umówić z 2 uczniami, bo terminy, które proponowali mi nie pasowały. Ale nie było problemu, dostali ich inni lektorzy, w tym moja koleżanka też lektorka Moose. Więc nie robią problemów i nie jest źle.

Marzena

A jak z terminami lekcji? Ma lektor możliwość wyboru terminów zajęć, bo jestem studentką i moja dyspozycyjność zależy od godzin na uczelni?

BOK
@Marzena

Szanowna Pani, Terminy lekcji są ustalane indywidualnie z lektorem na podstawie Pani dostępności czasowej. W przypadku pytań i po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, pracownicy służą pomocą. Zapraszamy Osobiście, telefonicznie lub drogą mailową. Moose Centrum Języków Obcych Oddział Katowice

Przemek

Mają bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę lektorów. Stosunek ceny do jakości usługi jest uczciwy, a lektorzy potrafią być bardzo elastyczni jeśli chodzi o dopasowanie grafików z Klientami. Ponad to, pracownicy biura służą rzetelną pomocą przez telefon i w razie potrzeby udzielają wszelkich informacji dla Klientów oraz dla lektorów.

Ewelina

Pracuję dla Moose w Katowicach już kilka lat i nie mogę narzekać, mam stałą liczbę godzin, tych samych uczniów. Jeżeli potrzebuję pomocy zgłaszam się do biura, otrzymuję gotowe namiary na uczniów i nie mam potrzeby szukać na własną rękę. Pieniądze są nie najgorsze i na czas, wszystko zostaje rozliczone a co najważniejsze wszystkich uczniów mam w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Dodatkowo Panie w biurze zawsze służą pomocą. Moje sugestie dla Centrum języków obcych Moose: Wszystko jest super. Lubię atmosferę w Centrum języków obcych Moose za: Indywidualne podejście do każdego.

Agnieszka

Jako lektor w tej firmie, mogą ją z czystym sumieniem polecić. Praca jak wiadomo nie jest łatwa, ale stawka godzinowa jest całkiem dobra, a ilość godzin, które mogą nam przydzielić na naszą prośbę znacznie przekracza to co moglibyśmy znaleźć samemu.

Sandra

Ja tez tak uważam Moje sugestie dla Centrum języków obcych Moose: Rozwijać się dalej Lubię atmosferę w Centrum języków obcych Moose za: Współdziałanie i lojalnosc

Natalia

Słyszałem, że firma ma bardzo dobra opinię jako pracodawca i czytając wpisy na forum nic nie rozumie. Kto to pisał?

Przedstawicielfirmy

Szanowna Pani Zwracam się do Pani posługującej się loginem oburzona lektorka. Oczywiście ma Pani prawo do wyrażenia swojej opinii, chciałbym jednak sprostować kilka informacji. W każdym oddziale ma Pani kserokopiarkę z biblioteczką. Każdy lektor ma prawo do 5 darmowych kserokopii na każdą godzinę lekcji. Oczywiście nie trzeba przynosić swojego papieru. Liczba 5 sztuk także nie jest ostateczna ponieważ jeżeli ma Pani ciekawe materiały na lekcje, może je Pani także bezpłatnie skserować - nikt nie będzie Pani aż tak dokładnie liczył kopii. Dodatkowo może Pani kserować swoje prywatne materiały nawet nie związane z lekcjami w bardzo niskich cenach. Co do wynagrodzeń lektora to oczywiście zdaje sobie sprawę,że każdy chce zarabiać jak najwięcej. Województwo śląskie nie jest jednak najbogatszym województwem w Polsce i także ceny dla klientów są dużo niższe w porównaniu np: z Warszawą. Dlatego stawki lektorów także są niższe niż w Warszawie- ale odpowiadają stawkom rynkowym. Tylko to pozwoli pozyskać klientów. Nie wiem czy zdaje sobie Pani sprawę ale prowadzenie szkoły językowej to nie tylko wynagrodzenie lektora ale także podatki, koszty utrzymania biura , personelu, księgowości oraz przede wszystkim koszty reklamy. Nasza realna prowizja w Katowicach to około 6% i jest to najniższa prowizja na rynku śląskim. Bardzo proszę aby Pani nie obrażała na forach naszej firmy. Jeżeli nie podobają się pani warunki pracy nie musi Pani u nas pracować. Co roku szkoła w województwie śląskim ma coraz więcej uczniów i coraz więcej lektorów ubiega się o pracę. To świadczy o tym,że większość osób nie postrzega naszej szkoły w ten sposób jak Pani. Podkreślam jednak,że szanujemy także Pani opinię prosimy jednak o wyrażanie jej w trochę innej formie. nie może Pani także porównywać stawek za zajęcia indywidualne z zajęciami grupowymi. U nas także lektor zarabia około 60% więcej za zajęcia grupowe. Pozdrawiam

Falcon power
@Przedstawicielfirmy

Bardzo pozne wyplacanie pieniedzy. Po 20 stym kazdgo miesiaca. Rychlo w czas jak ktos lubi glodowac.

Falcon power
@Przedstawicielfirmy

Firma ma spora rotacje glownie wsrod nauczycieli. Co jest jedynie dowodm na to ze lektorzy szybko sie na firmie poznaja i jeszcze szybbciej sie z niej ewakuuja.

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum języków obcych Moose - Katowice

• Jak się pracuje w Centrum języków obcych Moose?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum języków obcych Moose tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum języków obcych Moose?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum języków obcych Moose?

Kandydaci do pracy w Centrum języków obcych Moose napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum języków obcych Moose