IKEA Retail

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o IKEA Retail

Klientka

Beznadziejna obsługa klienta. Pani w kasie nabiła mi trzy, zamiast dwóch rzeczy, po czym straciłam ok 40 minut, żeby odzyskać swoje pieniądze, bo pani z obsługi musiała sprawdzić monitoring. Czyli traktowanie klienta jak oszusta. Żałuję, że dałam się nabrać, że potrwa to kilka minut. Powinni byli oddać od razu pieniądze, spisać moje dane i niech potem sobie sprawdzają monitoring, gdybym oszukała, to ławo byłoby mnie odnaleźć. Oczywiście ani słowa przepraszam, pracownica jeszcze z fochem, że przecież mają prawo sprawdzić i że wcale nie było tak długo..A ja przez ich błąd straciłam masę czasu. Sugeruję lepsze szkolenie personelu.

oskar
@Klientka

Sugeruje jednak zdrowy rozsadek. Rozumiem ze sytacja spowodowała dyskomfort,ale amatorskie pomysły na rozwiazanie kwestii tak zeby "mi było miło" niestety nie zawsze działaja,żadna placówka handlowa nie ma mozliwosci odzyskiwania nadpłat czy niedopłat wzywając klienta "po fakcie" nie ma nawet takiego mechanizmu prawnego.

Gutek

Nikt na siłę nie trzyma. Niestety osoby, które nie potrafią pracować jak inni wylatują z pracy a później piszą te bzdury!!

?
@Gutek

Powiedział karzeł do starca i umarł

Obecny pracownik sprzedaży
@Gutek

Tehee :D. Pogrzało w palnik. Pracuję 11 lat i mogę z całym sercem powiedzieć.... FY17/18 został rokiem robienia pracownikow w jajko. Brak podwyżek pomimo że wykonujesz swoje zadania na 5/5. Brak możliwości rozwoju bo nie podobasz się ikeowym decydentom pomimo predyzpozycji. Niewygodni pracownicy(czytaj-mający swoje zdanie) zostają uciszeni przeniesieni/niską oceną roczną/dostaja propozycje "nie do odrzucenia". Nieważne że sklep ma 120% zrobinego budżetu..... Z każdej nagodziny musisz sie tłumaczyć przed szefem sprzedaży. Potem masz w piątek 2 osoby na dział i kolejkę na 15 osób co za tym idzie kolejka na 40 minut! IKEA była fajna... Kiedyś. Teraz liczą się słupki w excel w Business Navigation. Coroczny bal św. Łucji? Zapomnij! Teraz potańcówka bo nie ma hajsu! Urodziny sklepu? Heheheh... Dostaniesz świeczkę za 3 złote :D. Zrobisz zakupy pracownicze z działu przecen? Szykuj czas na tłumaczenie przed safety-security... Przy liczbie odwiedzającychw weekend 5-10 tys. masz się uśmiechać do każdego! Jak nie, to kierownik zmainy zanotuję brak POSTAWY i dostaniesz pstyczka w nos. Niewypsany? "hora curka"? Żona po porodzie? Mają to gdzieś masz być w pracy! Ale jak masz dogadane z team leaderem/kierownikiem to możesz grafik nawet mieć 8-16 i to 17 dni w tyg. A reszta niech zasuwa na popołudnie! Naprawdę, kampania medialna w sieci to SCIEMA! Można tak wymieniać w nieskończoność... Ale po co.... Lubię tą firme ale niestety... IKEA teraz jest na równi z AGATA/BRW jeśli chodzi o traktowanie szeregowego pracownika. To smutne!

Mariusz
@Obecny pracownik sprzedaży

a chciałem się przetransferować z BRW... Z tego co piszesz wygląda to wszystko nazbyt znajomo.

hmm
@Obecny pracownik sprzedaży

dokładnie

Iwo

Dla niektórych jest za ciężko w firmie to można poszukać lżejszej pracy.

Winter
@Iwo

Pewnie, że można, dlatego jest taka rotacja. Młodzi jak ogarną temat i to czego oczekują kierownicy zwijają żagle. Pozostają ludzie, którzy mają zobowiązania. Dziwne jest to, że firma, która ma na drzwiach napisane: "Najlepsze miejsce pracy" dopuszcza do takich nadużyć jakie się tam działy i dzieją nadal. Dlaczego Iwo nagle całe kierownictwo foodu zostało zmienione? Dlaczego koleżanki i koledzy pracujący w tym najcięższym sektorze pracowali za darmo? Dlaczego trwało to tak długo? Dlaczego kierownictwo nie pracuje za darmo? Dlaczego, Ci, którzy pozwalali i wymagali pracy bez rejestracji godzin zostali w "nagrodę" przeniesieni do Warszawy- nie tęsknimy. Tak, dla niektórych jest ciężko w firmie.

Nowy człowiek

Czy ktoś ma wiedzę na temat stanowiska: Pracownik Działu Odzyskiwania Towaru? Obecnie poszukują na 3/4 etatu. Warto czy gra nie warta świeczki?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?

Podbijam po 10 latach 21 zł brutto

Gu
@cosiek

22 po dwudziestu

Solidarność

W związku z niepokojącymi sygnałami od pracowników sklepów zapraszam na spotkanie z przedstawicielem NSZZ"Solidarność" IKEA Industry i IKEA Retail w dniach: 13 , 14 listopada 2018 Warszawa 21 listopada 2018 Katowice 23 listopada 2018 Lublin, 28 listopada 2018 Gdańsk. Jeżeli twojego sklepu nie ma na liście możesz mnie zaprosić do twojego sklepu, zapraszam do kontaktu. Związki zawodowe to jedyne prawne narzędzie w rękach pracowników, aby wpływać na warunki pracy w firmie. Spróbuj i ty, zapraszam na spotkanie! Michał Kukuła tel 666-600-891

zły

Tak jak w każdej korporacji układy są ważne. To psuje atmosferę. Kierownik jak ma gorszy dzień to chodzi i wyżywa się na pracownikach. Uśmieszki i uścisk rączki a następnego dnia terror. A to przecież my robimy na ich sukces za który są cenieni w IKEA. + obiecanki cacanki.

@zły

30% to kierownicy i ich zastępcy, 10% to pracownicy biurowi- niektórzy z tak fikcyjnymi funkcjami, że czasami trudno na zdrowy rozum wyjaśnić ich funkcję, 20% to znajomi znajomych, którzy nie muszą nic robić i są za to wielbieni,dostają awanse i podwyżki; 15% to pracownicy, którzy otrzymali pensję i już im się nie chce, a reszta....no cóż

min

bunio, to dlaczgo ludzie w takim razie godzą się na takie kiepskie stawki..

@min

są mamieni obietnicami

Kasjerka

Zgadzam się z przedmówcą. Może i atmosfera między pracownikami jest fajna. Wszyscy mówią sobie \"cześć\", nie zważając czy jest to zwykły pracownik, czy też kierownik, lub nieznajoma nam osoba. Dobre obiady (w niedziele darmowe posiłki). Ale jeżeli chodzi o grafik i wynagrodzenie to TOTALNA porażka!! Obiecują coś innego i w rzeczywistości jest co innego. Miałam być zatrudniona na cały etat a w miesiącu przepracuje max 60 godzin i to tylko w weekendy. Jesteśmy grupą \"zapchaj dziure w grafiku\" i to dosłownie. Ci ze stażem tam mają swoje zachcianki i wolne kiedy chcą, a gdy ktokolwiek inny chce wolny dzień to robią problemy i są wiecznie niezadowoleni. A zarobki?? :O Szkoda słów...

@Kasjerka

Darmowe obiady to szeroko powiedziane dostaniesz danie nafaszerowane tak chemią, że po jakimś czasie Twoja wątroba zmieni kształt.

Rastinger

Ile mozna tam zarobić miesięcznie ? Ale tak szczerze

Ghost
@Rastinger

Jako zwykly beduin na sprzedazy w najgorszym miesiacu(czyt. 152h) wychodzi około 2200 w najlepszym( 184h) jak jeszcze wleca nadgodziny troche powyzej 3k. Magazyn dostaje wiecej bo raz ze pracuja na 3 zmiany i nocki sa dodatkowo platne to dwa maja troche wyzsze stawki.

XXX
@Rastinger

nie zatrudniaj się tam - wiem co mówię. wyzysk.

@Rastinger

tyle co w markecie, bo dostaniesz ulubiony przez firmę niepełny etat

Agata

@Ktoś czy przy całej swojej antypatii do pracodawcy ikea, jesteś w stanie znaleźć jakieś plusy pracy w tej firmie? Takie jak np. możliwość rozwoju zawodowego, czy też otrzymywanie dodatkowych benefitów? Czy ktoś z forumowiczów ma wiedzę na ten temat i mógłby się podzielić? Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad regulaminu forum gowork.pl.

Nack
@Agata

Dobra praca na początek głównie dla studentów. Jeśli ktoś myśli o dłuższej współpracy i chce mieć życie osobiste to szkoda czasu. Jest system mybenefit, mulitisport i tzw. 13, lecz z roku na rok jest o nią coraz trudniej ( coraz większe koszty - a kto ich nie ponosi ). Reasumując praca idealna dla studenta, lecz jeśli ktoś liczy na rozwój, szkolenia to się zawiedzie.

Agata

@ma forum służy wymianie opinii na tematy związane z pracodawcą. Uwagi dotyczące produktów najlepiej zgłaszać bezpośrednio obsłudze sklepu. W każdej firmie istnieje odpowiedni dział zajmujący się reklamacjami.

ma

Przestrzegam przed kupowaniem czegokolwiek powyżej 3 zł!!!Kupiłem stół za 999zł ktory po roku nadaje się na śmietnik!!!!Popękała politura niby uszkodzenie mechaniczne!!!Od konserwacji mokrą ściereczką?!!!To ten stół jest z papieru?Czyli co?Jak kupisz takie badziewie to masz zarosnąć brudem?Kabaret.Załuje że kupiłem no ale mam nauczkę żeby omijać ikea szerokim łukiem.

Radek

Jeśli ktoś nie zauważył, że IKEA to dobry pracodawca to może niech zmieni na lepszego? Jak ktoś dobrze pracuje to jest zadowolony!!

Agata

@Wera Widzę, że chcesz zacząć współpracę z firmą Ikea. Brałaś już może udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak, bądź będziesz miała taką okazję, zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami. A może któryś z byłych lub obecnych pracowników chce ocenić swoją współpracę z tą firmą i przybliżyć nieco warunki oferowane nowym pracownikom?

Wera

Może mi ktoś powiedzieć jakie zarobki? W dziale obsługi klienta?

Agata

@Obecny pracownik sprzedaży Może po prostu napiszesz konkretnie, co Twoim zdaniem mogłoby ulec zmienia w firmie Ikea? Czytając Twoją opinie miałam wrażenie, że chciałbyś zostać w firmie, ale jeśli nie będzie żadnych zmian, to nie będziesz miał wyjścia. Popraw mnie jeśli Cię źle zrozumiałam.

Myślę, że konkurencja bardzo cieszy się z takich bzdurnych ocen,

Luiza

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać?

j

Pytanko - jeśli praca jest od 9 - 22 to na którą przychodzi druga zmiana ? 14? czy pracujecie więcej niż 8h ?

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Poznań

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail