Fluor S.A.

Opinie o Fluor S.A.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Fluor S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Arni

Rozwój? Jaki rozwój? Rozwijają się pupilki kierowników i menedżerów oraz szefa inżynieringu. To tak, a reszta? W życiu. Ja rozwijam się dopiero będąc poza firmą w innej. We Fluorze mnie na każdym projekcie szufladkowano do jednej pracy nie dając żadnych możliwości rozwoju. Gdy sprawy zgłaszane były do kierownika HR, to zamiatał sprawę pod dywan i nie pozwolił puścić tego dalej, zwłaszcza do Stanów. Naprawdę żenujące czasami osoby pracują tam na wyższych stanowiskach, a PRL nadal jest tam pełną gębą z nepotyzmem, pociotkami, żonami i synowymi pracującymi na czele.

Katarzyna
@Arni

A jak się przenosiłeś między projektami? Na swoją inicjatywę, czy przesuwali Ciebie bez Twojej zgody?

Jak szefostwo w Fluor S.A. traktuje ludzi?

ktostam

Jak dla mnie było ok. Dobra atmosfera, ale niskie zarobki i tak jak pisali przedmówcy, możesz się nic nie nauczyć bo będziesz robić tylko swoje marne części projektu. Mimo wszytko to najlepsze biuro korpo w Polsce, ma pełna kadrę i działy, które zrobią sami projekt bez outsource'u na wschód. No i wbrew opinia, jest tu pomocny HR akurat, w innych miejscach obsługuje cię automat i logujess tickety. Praca w boxach, lepszej niż na open space. Jak się dobrze pokażesz to cię wypromują.

Alicja
@ktostam

Jak możesz nazywać ich najlepsze biuro korpo w Polsce, skoro kilka słów wcześniej narzekasz i temu zaprzeczasz?

Pracownik biura

Jak szefostwo traktuje ludzi? Nijak. Słabość tego podejścia została obnażona w 2021 jak spora część doświadczonej obsady odeszła do konkurencyjnych biur a sam prezes na spotkaniu biura rzucał swoimi urojeniami o konkurencji, która miała według niego oferować nierynkowe stawki tylko dlatego, żeby podkupić mu pracowników. Prawda jednak jest inna i bardziej okrutna dla managementu w Gliwicach, bo wskazuje na to, że gliwickie biuro nie potrafi się odnaleźć w obecnych warunkach na rynku pracy. Biuro ma niewiele do zaoferowania pracownikom chcącym umowy o pracę (słabe warunki finansowe, brak podwyżek, cała debilna otoczka korporacyjna narzucana przez centralkę z USA, niesprawiedliwy i niedostosowany do obecnych stawek rynkowych system grade'ów). Biuro oferuje dobre warunki jedynie osobom samozatrudnionym w oparciu o kontrakty i tylko ta forma współpracy na chwilę obecną ma jakikolwiek sens.

Maria

@obserwator a oprócz pakietu medycznego sa jakieś dodatki ?

Arni
@Maria

Tak 500 zł na wakacje dla 4 osobowej rodziny :)))) Na jedną noc na domek na Czechowicach :D

Alicja
@Arni

A to mało? Nie narzekałabym, każdy prowadzi inny poziom życia.

fgsfgfg

prywatna opieka medyczna w medicoverze w najbardziej ubogiej wersji...10 zl miesiecznie to kosztuje, dla dziecka juz 50 zl

obserwator
@fgsfgfg

w kwestii opiekii zdrowotnej - te 10 zł to kolega zapomnial że to kwestia podatku PIT. 50 to kosztuje pakiet na cala rodzine nie zas na dziecko.

Przeżyj to sam
@fgsfgfg

Opieka jest do wieku 70 lat (chyba ze się mylę do 75 lat), a potem nie masz już żadnej opieki ze strony tej firmy , a po skończeniu 65 lat, koszt pakietu rośnie o 33 %, a zakres usług w tym samym pakiecie maleje o połowę. Płaciłam 200 zł na miesiąc, ale zrezygnowałam z takich usług całkowicie. Firma jest nastawiona na zysk.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fluor S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Inżynier ds. Urządzeń Pakietowych i Maszyn Wirujących wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Jerzy

Firma ma już długi staż swojej działalności, wypracowała sobie dobre opinie, więc polecam dobrą pracę w firmie.

Robert

Czy macie jakiś powód, że od dawna nikt nie pisze?

SharkMaxKolonko

Jaka jest różnica pomiędzy biurem w Gliwicach (20 opinii) a w Jarocinie (400 opinii) ???. Przecież Fluor ma tylko jeden oddział w Polsce, który znajduje się w Gliwicach... Czyżby "Jarocin" nie był ocenzurowany :-)

taki jeden
@SharkMaxKolonko

BINGO .... zgadłeś Pan !

SharkMaxKolonko

vgbhnj

@jolka a atmosfera nie zalezy od wszystkich? to właśnie zachowanie wszystkich składa sie na atmosfere w pracy. A wracając do tematu ofert - tu nic nowego nie ma

hehe

Z Prezesem to byl zart...

Justysia

Witam :) Widzę ogłoszenie o pracę w dziale Płac. Czy ktoś z pracowników może napisać, jak duża jest komórka płacowa, czy osoby tam pracujące są w porządku (znaczy np. miłe dla pracowników), czy jest duża rotacja w tym dziale i czy ktoś wie, ile wynoszą zarobki? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

lalalla

obstawiam ze jednak nie plock

lalalla

w plocku nie ma nikogo z analizy naprezen

kuba

a skad wiesz ze cie przyjma? ja juz pronuje od 3 lat i ciagle mnie zbywaja

marek

po tych zwolnianiach to moze teraz kogos beda potrzebowali do pracy... slyszalem kiedys o takiej sytuacji ze osoby byly zwalniane tylko dlatego w pewnej firmei zeby nastepne osoby byly przyjmowane na gorszych warunkach finansowych oczywiscie byli chetnie bo jak wiadomo teraz o prace nie jest za latwo i kazdy bierze co daja

marek

lujek

ponad 50osob.Wszystko zależy od projektów i od Amekańców.A kogo hybił trafił.

siwek

Jak mogą przyjmować ,skoro pewną grupę zwolnili,projektow nie maja,cos tam sie szykuje ale tego nikt nie wie czy na 100% i to na pewno nie w tym roku.Z tego co wiem chcą jeszcze bardziej okroić biuro.-czyli zmniejszyc załoge o 1/4

Zwolniony w 2010

Z tego co mi wiadomo to Haarlem na brak projektow nie narzeka, a nawet problemy kadrowe ma.

kiku
@Zwolniony w 2010

Miała leciec grupa ,ale Holendrzy nas tam nie chcą.

miku

Tzn na jesien sie zaczely zwolnienia i pewnie potrwają do grudnia jak projektów nie bedzie na horyzoncie.Wszystko zalezy od ilosci projektow.

Zostaw merytoryczną opinię o Fluor S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Fluor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fluor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fluor S.A.?

Fluor S.A.