Fluor S.A.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Fluor S.A.

ktostam

Jak dla mnie było ok. Dobra atmosfera, ale niskie zarobki i tak jak pisali przedmówcy, możesz się nic nie nauczyć bo będziesz robić tylko swoje marne części projektu. Mimo wszytko to najlepsze biuro korpo w Polsce, ma pełna kadrę i działy, które zrobią sami projekt bez outsource'u na wschód. No i wbrew opinia, jest tu pomocny HR akurat, w innych miejscach obsługuje cię automat i logujess tickety. Praca w boxach, lepszej niż na open space. Jak się dobrze pokażesz to cię wypromują.

N

Fajne benefity widze, ile jest tego dofinansowania do wypoczynku ? Widzę że w 2022 roku firma wypowiadała się co do pracy hybrydowej, jak to wygląda na obecny moment ? Zależy mi trochę żeby móc być w domu bo mam chora mama i wolałabym na nią zerkać. Mam doświadczenie w pracy w biurze ale na początek chciałabym wiedzieć właśnie jak z tą praca zdalna

Lena
@N

Jak masz chorą osobę bliską, którą musisz się opiekować, to z urzędu przysługuje praca zdalna. Początkowo trzeba być na miejscu. Z czasem można na zdalną przejść. Wiele zależy od pracownika jak szybko się uczy i czy umie komunikować się, uczyć i pracować zdalnie.

Werka Nowy wpis
@Lena

To ile - tak mniej więcej - na samym początku trzeba być na miejscu? Jeśli chodzi o dalszą pracę zdalną, to zapewniają odpowiednie narzędzia pracy do tego? ;>

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Fluor S.A.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 27 września kilka ogłoszeń.

Niko

Podpinam się pod pytanie - ostatnio pojawiło się dużo ofert - z różnych działów, wygląda jakby odpalali jakiś duży projekt. Czy ktoś już przechodził rekrutację i zna więcej szczegółów? Szukają do jakiegoś konkretnego zespołu/projektu czy jest to "ogólny rozwój firmy". Zastanawiam się, na ile stabilne jest zatrudnianie się tam w tym momencie.

Pracownik Nowy wpis

Jest kilka projektów, ktore wykonujemy we współpracy z kilkoma oddziałami korporacji z całego świata.

Antoni Nowy wpis

Zainteresowała mnie oferta na młodszego projektanta orurowania. W ogłoszeniu proponują kontrakt B2B. Jeśli nie ma się własnej działalności można dostać uop? Nie robi to różnicy czy i tak po jakimś czasie trzeba przejść na B2B? Co jest korzystniejsze?

Wiecie, czy Fluor S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Dzień dobry, Firma Fluor udostępnia niezbędny sprzęt do pracy zdalnej, związany bezpośrednio z danym stanowiskiem.

Mikołaj
@Pracodawca

Proszę o informację, czy w firmie rekrutacje prowadzone są jedynie w formie onlinowej? I czy to oznacza, że praca również odbywa się jedynie w tej formie, czy też można pracować w biurze?

@Mikołaj

Dzień dobry, rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy zawsze jest rozmową telefoniczną, drugi etap to zazwyczaj spotkanie online - jednak jest to uzależnione od kierownika danej pracowni oraz stanowiska. Kandydaci są każdorazowo indywidulanie informowani przy zaproszeniu do udziału w procesie rekrutacji jak ten proces będzie przebiegał w przypadku tego konkretnego stanowiska. (czy drugi etap to rozmowa online czy w biurze). Firma oferuje pracę zdalną ale dominuje system hybrydowy lub praca w biurze. W zależności od preferencji pracownika i wymagań danego projektu, model pracy jest ustalany ze swoim przełożonym.

Honorata
@Pracodawca

A jaki sprzęt? Telefon, laptop? Dopłacacie do internetu też?

@Honorata

Dzień dobry Pani Honorato, Sprzęt uzależniony jest od stanowiska i pracowni, w której się pracuje. Są stanowiska, dla których niezbędny jest komputer, dla niektórych laptop czy telefon. Wszystko uzależnione jest od zakresu pracy. Odpowiadając na drugie pytanie: Istnieje dodatek (raz na cztery miesiące) za pracę zdalną wykorzystywany przez pracowników dowolnie (również na pokrycie dodatkowych kosztów np. związanych ze zwiększonym zużyciem prądu).

@Mikołaj

Nie wiem jak wygląda rekrutacja, ale można pracować wyłącznie w biurze lub hybrydowo tj. np. dwa dni z domu i trzy w biurze. Na początku okresu zatrudnienia raczej wolimy aby mlodzi pracownicy pracowali w biurze, gdyż pozwala to na szybsze wdrożenie.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fluor S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Inżynier ds. Urządzeń Pakietowych i Maszyn Wirujących wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Fluor S.A. poszukuje osoby na stanowisko Designer w mieście Gliwice. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Dzień dobry, rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy zawsze jest rozmową telefoniczną, drugi etap to zazwyczaj spotkanie online lub w biurze - jest to uzależnione od kierownika danej pracowni oraz stanowiska. Kandydaci są każdorazowo indywidulanie informowani przy zaproszeniu do udziału w procesie rekrutacji jak ten proces będzie przebiegał w przypadku tego konkretnego stanowiska. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na nasz profil na pracuj.pl

Kamil
@Fluor S.A.

Zawsze jest feedback? Nawet wtedy kiedy kandydat nie przejdzie pozytywnie rekrutacji? Chciałbym jeszcze dopytać jak długo czeka się na odpowiedź po spotkaniu? Do 2 tygodni czy dłużej?

@Kamil

Dzień dobry, wszystkie osoby, które są zaproszone do rozmów telefonicznych, są w ich trakcie informowane do jakiego czasu otrzymają zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji lub podziękowanie za udział w procesie. Termin przekazania informacji ostatecznej również przekazywany jest podczas rozmowy a managerem. Okres oczekiwania zazwyczaj nie przekracza 2 - 3 tygodni. (Jeśli jest konieczność przedłużenia tego terminu, kandydat jest informowany o tym indywidualnie, na bieżąco.)

@Fluor S.A.

To bardzo ciekawe co piszecie. brałem udzial w procesie rekrutacyjnym, rozmowa była profesjonalna, zadane pytania były trafnymi przy stanowisku o które się starałem. Pytałem jednak o feedback i otrzymałem informację że do 2 tygodni otrzymam odpowiedź. Zapytałem, czy jesli do 2 tygodnie nie otrzymam odp. to mam uznać, że nie są Państwo zainteresowani moją osobą, i tu odp. rekruterki: NIE na pewno otrzyma Pan informację. I tak czekam do dziś. Dla mnie czas stracony.

@Kandydat

Szanowny Panie. Jeśli email z informacją zwrotną nie dotarł, lub z innych względów poczuł się Pan niekomfortowo bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na adres: gliwice.hr@fluor.com lub pod numerem telefonu: +48.695 651 788. Szanujemy czas osób, z którymi mieliśmy kontakt, tym bardziej nie chcielibyśmy aby w wyniku np. błędu systemu ktoś pozostał bez odpowiedzi zwrotnej. Staramy się aby cały proces rekrutacyjny był transparentny a jeśli termin przekazania informacji zwrotnej się przedłuża, informujemy o tym. Jest nam przykro jeśli Pana doświadczenia są inne.

Ha ha ha
@Fluor S.A.

Blad systemu? Ciekawa linia obrony. To skoro wiecie że macie błąd systemu to może warto go naprawić, albo działać dwutorowo np system + wiadomość SMS? Powiem jak rasowy IT - może wystarczy restart? xD

CE
@Ha ha ha

Ten wspomniany błąd systemu nie został przypadkowo przytoczony jedynie jako przykład? Ty na coś aplikujesz czy tak tylko zaglądasz? Mnie właśnie interesuje praca jako koordynator ds. jakości. Mam dostęp do jednej podanych lokalizacji, na które teraz szukają. Myślicie, że warunki jakkolwiek się różnią? (Nysa VS Płock)

Rekrut

Firma nieogarnięta, pani rekruter dzwoni, aby sobie pogadać i opowiedzieć jaka to super firma. W ogłoszeniu zaznaczyłem swoje widełki finansowe, po drugim etapie rozmowy dowiedziałem, że moje oczekiwania są większe niż mają budżet - stracili mój i swój czas. Można od razu spytać kandydata czy chce za śmieszne pieniądze pracować, a nie robić szopkę. Budżet jaki mają na projektanta to 8 tysięcy netto.

Inia
@Rekrut

Też trzeba sobie zadać pytanie, czy jest to stawka na start? Czy z czasem zarobki nie idą do góry? Poza tym, czy pracownik może liczyć, na jakieś dodatki, premie? Żeby to wszystko jakoś poszło do góry :))

@Rekrut

Dzień dobry, Oczekiwania finansowe kandydatów są brane pod uwagę na każdym etapie rekrutacyjnym, niemniej wynagrodzenie, które możemy zaproponować jest zależne od oceny merytorycznej wiedzy i poziomu doświadczenia kandydata, w tym znajomości języka angielskiego czy oprogramowania. Dopiero ta ocena pozwala na możliwość zaproponowania konkretnej kwoty. Podczas składania oferty kandydat jest informowany również o systemie premiowym, zasadach podwyższania wynagrodzenia oraz pakiecie dodatków i benefitów.

YT
@Fluor S.A.

A jaka jest minimalna pensja, od której się startuje i zaczyna jakiekolwiek negocjacje? System premiowy wraz z czasem zatrudnienia też ulega wzrostowi?

Jak wygląda ścieżka kariery w Fluor S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Katarzyna

Ktoś podpowie mi, jakie wynagrodzenie ma Referent ds. wsparcia projektu z najmniej 3-letnim doświadczeniem? Jak wygląda u was system premiowy i motywacyjny? Mam nadzieję, że ogłoszenie jest wciąż aktualne, chociaż sprzed miesiąca :3

@Katarzyna

Pani Katarzyno, Ogłoszenie nie jest aktualne ale zapraszam do zapoznania się i śledzenia na bieżąco otwartych pozycji na stronie fluor.com/careers. Pracownicy otrzymują premię roczną, w pierwszym kwartale roku kalendarzowego za rok ubiegły. Jej wysokość uzależniona jest od wyników finansowych firmy ale również od indywidualnej oceny pracy każdego pracownika. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat pakietu benefitów oraz szkoleń na nasz profil dostępny na go work oraz pracuj.pl

Dzień dobry, Firma Fluor przyjmuje na płatne staże (okres stażu to od 3 do 6 msc) termin i możliwość odbycia stażu zawsze ustalany jest z kierownikiem danego działu (dostępność potencjalnego opiekuna). Odpłatność jest rozliczana godzinowo. Stawka zależna jest od doświadczenia kandydata (czy takie już posiada i jaki jest to okres).

Baśka
@Fluor S.A.

A czy po odbytym stażu jest szansa na normalne zatrudnienie? I jak jest z przyjęciem na staż, trzeba przejść proces rekrutacyjny?

@Baśka

Dzień dobry, staż jest czasem na wzajemne poznanie się obu stron i jak najbardziej jest możliwość otrzymania zatrudnienia po jego odbyciu, jeśli obie strony wykazują takie zainteresowanie. Przyjęcie na staż odbywa się na podobnych zasadach jak zatrudnienie na etat - obowiązuje rozmowa wstępna i spotkanie z potencjalnym przełożonym.

ciekawa

zdradzcie mi do kogo najlepiej zagadac aby dostac sie do firmy-jestem po cieplownictwie na energetycznym . A jak juz sie dostane to z kim najlepiej trzymac zeby sie dobrze ustawic?

hehe

Najlepiej sie zbratac z Prezesem..hehe

raf
@ciekawa

Ale weż też wazeline bo nie dasz rady

raf1
@ciekawa

Weź dużo wazeliny, bo konkurencja jest naprawdę duża :) a i to nie gwarantuję że nie wylecisz.

Kamil
@raf1

To aż taka rywalizacja przy rekrutacji? Chyba kwalifikacje a nie pochlebstwa powinny o tym decydować. Ludzi często są tu zwalniani i trudno się utrzymać na stołku?

Fidel
@ciekawa

Nie podoba mi się już kontekst wypowiedzi. Nie zastanawiaj się z kim trzymać i do kogo zagadać. Masz wiedzę i kwalifikacje - wykaż się nimi. Jeśli ich jeszcze nie masz to pracuj i daj się poznać jako sumienny współpracownik. Jeśli zostaniesz doceniona jako wartościowy współpracownik w swojej pracowni, a jeszcze lepiej jeśli szerzej to stołek masz gwarantowany. Jeśli jednak szukasz kariery w oparciu o kombinacje to poszukaj innej pracy.

Jaka atmosfera jest między działami w Fluor S.A.?

Atmosfera jest dobra, ogólnie ujmując ludzie są ok chociaz nie znam calego biura i wszystkich ale jest dobrze. Mega projektów nie ma raczej mniejsze ale takie czasy.

Aktualność
Join us 20 March at the Silesian University of Technology Engineering, Entrepreneurship, Technology and Accessibility Job Fair to meet our team and learn more about how to start your career with Fluor.

pracuje w tej firmie od niedawna, proces rekrutacyjny i kontakt był ok ale trochę za długi. Fajne wsparcie na początku w zasadzie od wszystkich, jedyny minus, że przydzielony opiekun nie zawsze miał wystarczająco dużo czasu ale zawsze ktoś coś podpowiedział. Zobaczymy jak będzie dalej

Łukasz

Moje doświadczenia z rekrutacją są pozytywne chociaż nie rozumiem dlaczego w dalszym ciągu są prowadzone rozmowy online. Pierwszy kontakt telefoniczny, krótka rozmowa, niezbyt merytoryczna ale zostałem o tym poinformowany, druga online już więcej konkretów, ok atmosfera, na luzie. Zostałem poinformowany po jakim etapie dają znać. wszystko się zgadzało. Też IT

Kowalski, Analiza

Totalny brak odzewu po rozmowie "technicznej", która wcale nie była techniczna. Szkoda czasu. Startowałem na stanowisko "Infromation Security Analyst". Po złym doświadczeniu w procesie rekrutacyjnym odradzam firmę.

Natalia
@Kowalski, Analiza

Co to znaczy, że rozmowa jednak nie była techniczna? Czyli ostatecznie wiesz, że wzięli na to miejsce kogoś innego czy się nie orientowałeś?

@Kowalski, Analiza

Szanowny Panie. Bardzo proszę o informację kiedy odbył Pan rozmowę. Rozumiem, że mówi Pan o spotkaniu online, bo tylko takie możemy określić jako "techniczną". Wszystkie osoby, które odbyły ten etap informacje zwrotną otrzymały. Jeśli mail nie dotarł lub z innych względów poczuł się Pan niekomfortowo bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na adres: gliwice.hr@fluor.com. Naszym celem jest przedstawienie procesu rekrutacyjnego bardzo transparentnie i każdy kandydat otrzymuje informację w jaki sposób komunikacja będzie przebiegała. Jest nam bardzo przykro jeśli odebrał Pan to inaczej.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Fluor S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Arni

Rozwój? Jaki rozwój? Rozwijają się pupilki kierowników i menedżerów oraz szefa inżynieringu. To tak, a reszta? W życiu. Ja rozwijam się dopiero będąc poza firmą w innej. We Fluorze mnie na każdym projekcie szufladkowano do jednej pracy nie dając żadnych możliwości rozwoju. Gdy sprawy zgłaszane były do kierownika HR, to zamiatał sprawę pod dywan i nie pozwolił puścić tego dalej, zwłaszcza do Stanów. Naprawdę żenujące czasami osoby pracują tam na wyższych stanowiskach, a PRL nadal jest tam pełną gębą z nepotyzmem, pociotkami, żonami i synowymi pracującymi na czele.

Katarzyna
@Arni

A jak się przenosiłeś między projektami? Na swoją inicjatywę, czy przesuwali Ciebie bez Twojej zgody?

Jak szefostwo w Fluor S.A. traktuje ludzi?

ktostam

Alicja
@ktostam

Jak możesz nazywać ich najlepsze biuro korpo w Polsce, skoro kilka słów wcześniej narzekasz i temu zaprzeczasz?

Pracownik biura

Jak szefostwo traktuje ludzi? Nijak. Słabość tego podejścia została obnażona w 2021 jak spora część doświadczonej obsady odeszła do konkurencyjnych biur a sam prezes na spotkaniu biura rzucał swoimi urojeniami o konkurencji, która miała według niego oferować nierynkowe stawki tylko dlatego, żeby podkupić mu pracowników. Prawda jednak jest inna i bardziej okrutna dla managementu w Gliwicach, bo wskazuje na to, że gliwickie biuro nie potrafi się odnaleźć w obecnych warunkach na rynku pracy. Biuro ma niewiele do zaoferowania pracownikom chcącym umowy o pracę (słabe warunki finansowe, brak podwyżek, cała debilna otoczka korporacyjna narzucana przez centralkę z USA, niesprawiedliwy i niedostosowany do obecnych stawek rynkowych system grade'ów). Biuro oferuje dobre warunki jedynie osobom samozatrudnionym w oparciu o kontrakty i tylko ta forma współpracy na chwilę obecną ma jakikolwiek sens.

Maria

@obserwator a oprócz pakietu medycznego sa jakieś dodatki ?

Arni
@Maria

Tak 500 zł na wakacje dla 4 osobowej rodziny :)))) Na jedną noc na domek na Czechowicach :D

Alicja
@Arni

A to mało? Nie narzekałabym, każdy prowadzi inny poziom życia.

fgsfgfg

prywatna opieka medyczna w medicoverze w najbardziej ubogiej wersji...10 zl miesiecznie to kosztuje, dla dziecka juz 50 zl

obserwator
@fgsfgfg

w kwestii opiekii zdrowotnej - te 10 zł to kolega zapomnial że to kwestia podatku PIT. 50 to kosztuje pakiet na cala rodzine nie zas na dziecko.

Przeżyj to sam
@fgsfgfg

Opieka jest do wieku 70 lat (chyba ze się mylę do 75 lat), a potem nie masz już żadnej opieki ze strony tej firmy , a po skończeniu 65 lat, koszt pakietu rośnie o 33 %, a zakres usług w tym samym pakiecie maleje o połowę. Płaciłam 200 zł na miesiąc, ale zrezygnowałam z takich usług całkowicie. Firma jest nastawiona na zysk.

Jerzy

Firma ma już długi staż swojej działalności, wypracowała sobie dobre opinie, więc polecam dobrą pracę w firmie.

Robert

Czy macie jakiś powód, że od dawna nikt nie pisze?

Zostaw merytoryczną opinię o Fluor S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Fluor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fluor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fluor S.A.?

Fluor S.A.