Corab S.A.

Opinie o Corab S.A.

Aktualność
Przed świętami zorganizowaliśmy „Konkurs z jajem” dla wszystkich naszych pracowników. Tematem konkursu była wielkanocna pisanka, na której musiał  znaleźć się motyw naszego logotypu lub/i sygnetu. Nagrodą były bony podarunkowe do sieci popularnych księgarni.
Zobaczcie, jakie cuda wraz ze swoimi rodzinami stworzyli nasi zdolni i kreatywni Koledzy i Koleżanki. Serce rośnie, jak się patrzy na te wszystkie piękne i pomysłowe prace :)
Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zaangażowanie, a także ciekawe i pomysłowe ozdoby na kolejne lata.

Pozdrawiamy - Dział HR

Pozdrawiamy - Dział HR

Aktualność
Witajcie na naszym profilu w serwisie GoWork.pl!

Cieszymy się, że tu zaglądacie i dziękujemy za wszystkie konstruktywne komentarze.
Jeśli macie pytania, zachęcamy do ich zadawania. Postaramy się wyjaśnić wszelkie kwestie, które dla Was są niejasne lub budzą Wasze zainteresowanie, bez względu na to, czy jesteście już naszymi pracownikami, czy rozważacie dopiero rozpoczęcie współpracy z nami. Zachęcamy Was również do dzielenia się wartościowymi opiniami. Kultura pozytywnego feedbacku to coś, co warto rozwijać niezależnie od czasu i miejsca. Chcielibyśmy, aby nasz profil na GoWork był przestrzenią, w której każdy będzie czuł się wysłuchany oraz szanowany, dlatego zawsze będziemy trzymać się ścisłych zasad kulturalnej dyskusji.

Nieakceptowalne są wpisy zawierające nieprawdziwe informacje, obraźliwe treści lub naruszające godność innych osób. Wszelkie takie komentarze będą zgłaszane do administratora, aby zachować obiektywny charakter naszego forum.
W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy sugestii, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem: praca@corab.com.pl
                                                                                                                                                                                                      Pozdrawiamy - Corab - Dział HR
Słownie-muzycznie

(usunięte przez administratora)probują reanimować pacjenta optymalizując koszty, tzn. zwalniając ludzi, dlatego musicie być świadomi tego, że po okresie próbnym, nie dostaniecie nowej umowy albo mając umowę na czas określony, nie zostanie ona przedłużona. Brak jakichkolwiek benefitów Brak rozwoju zawodowego Brak stabilnego zatrudnienia (usunięte przez administratora) Totalny brak jakiejkolwiek strukturyzacji, wszystko jest robione po łebkach. I moje ulubione, jezeli chcecie napić się kawy z ekspresu w warszawskim biurze, to ziarna musicie sobie sami kupić w pobliskiej Biedronce

@Słownie-muzycznie

Dzień dobry, dziękujemy za wyrażenie opinii. Żałujemy, że nie byłeś/byłaś zadowolony/a z warunków pracy, jednak cały czas staramy się je poprawiać i doskonalić. Mamy benefity takie jak: dopłaty do kart sportowych, wczasy pod gruszą, premie świąteczne, wewnętrzne konkursy z nagrodami i inne. Pracujemy również nad wdrożeniem kolejnych. Nasi pracownicy mają także możliwość rozwoju zawodowego - zapewniamy im pierwszeństwo w rekrutacjach i awansach wewnętrznych. Niejednokrotnie zdarzały się również przesunięcia pomiędzy działami, oczywiście w zależności od chęci, predyspozycji i umiejętności danego pracownika. Do wszystkich naszych biur trafiają również regularne dostawy kawy, herbaty, mleka i innych artykułów spożywczych. Zapraszamy na kawę :) Z pozdrowieniami – dział HR w Corab.

Bob
@Corab S.A

Właśnie otrzymaliśmy w firmie po CZEKOLADOWYM ZAJĄCZKU, będzie na stół świąteczny jak znalazł. Życze Wszystkim smacznego

@Bob

Czas świąt jest szczególnym czasem życzliwości. Tradycję premii świątecznych utrzymujemy w Święta Bożego Narodzenia, natomiast tym drobnym gestem chcieliśmy wprowadzić Was w świąteczny nastrój, osłodzić wczorajszy dzień i życzyć wszystkim spokojnych oraz radosnych Świąt.

Lider Nowy wpis
@Corab S.A

Czy pracownik fizyczny,produkcji ,magazynu może również korzystać z kawy,mleka,oto, czy musi sam się zaopatrzyć?

@Lider

Dzień dobry. Wszyscy pracownicy, zarówno fizyczni przebywający w biurach, jak i biurowi, mogą swobodnie korzystać z dostępnych urządzeń oraz kawy i herbaty. Pozdrawiamy. Dział HR

Pojawiła się oferta pracy na Technolog produkcji w firmie Corab S.A.. Warto aplikować?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Corab Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Dyrektor Zakładu Produkcyjnego ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Pracowałem tam przez rok. W wielu firmach pracowałem ale tu był kosmos. Sukces firmy przerósł ludzi w niej pracujących , którzy mentalnie zostali jeszcze w małej firemce. (usunięte przez administratora), wewnetrzna konkurencja o klienta kto mu sprzeda taniej. Do firmy dostają się ludzie po znajomości a nie ze względu na umięjętności.(usunięte przez administratora). Firma traktuje ludzi tak jakby robiła im łaskę że ich zatrudnia a przecież bez ludzi nie bedziecie mieli firmy. Przełożony za dobre wyniki nawet nie powie dobrego słowa. Nic nie jest planowane na dłużej niż miesiac lub dwa do przodu. Jesli robiłem ustalenia z szefem po tygodniu zminiał to zupełnie. Przyszedłem do firmy bo zaproponowano mi dobre warunki finansowe a potem (usunięte przez administratora)robił wszystko ,żebym tego nie dostawał. Szczyt to info że po kolejnym miesiacu z wyrobionym celem dostałem informacje " wyrabianie celów powyżej 100% jest w firmie nie mile widziane "

Corab S.A

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi uwagami. Żałujemy, że nie byłeś zadowolony z atmosfery. Przykro nam również, że miałeś odczucie, że Twoja praca nie spotkała się z odpowiednim docenieniem. Mamy świadomość tego, że firmę tworzą ludzie, dlatego dążymy do poprawy warunków i staramy się doskonalić nasze praktyki zarządzania zasobami ludzkimi. Wiemy, że jest to trudne, każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne potrzeby i priorytety. Jednak nie ustajemy w staraniach, aby stworzyć przyjazne i wspierające środowisko pracy, z miłą atmosferą, w której każdy będzie mógł czuć się dobrze :) Pozdrawiamy! Corab – dział HR

Dokładnie mam takie samo zdanie. Miałam „przyjemność „ popracować w tej firmie, takie same odczucia. Brak szacunku, polityka Compliance tylko na papierze, pracownik to koszt.

Corab S.A

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Przykro nam słyszeć, że Pani doświadczenia w firmie nie były zgodne z oczekiwaniami. Staramy się eliminować sytuacje, w których pracownicy mogą się spotykać z brakiem szacunku oraz wszelkie niezgodności wynikające z polityki Compliance, dlatego zachęcamy naszych pracowników do raportowania wszelkich niezgodności do odpowiednich struktur wewnątrz organizacji.

Długonoga
@Corab S.A

Ale czy polityka compliance nie stoi w sprzeczności do złotego cielca Corab czymi EBIDTA? Tak tylko pytam, bo sporo już widziałam.

Załoga Gliwice

W Gliwicach dyrektor w poniedzialek przywiózł pączki z czwartku! Zaloga bardzo dziękuje i mamy nadzieję ,że na święta wielkanocne uda się przywieźć jakies stare jajka i sałatki bo przy tych głodowych stawkach jest ciężko! Z wypłatą czekaja do ostatniej chwili, ostatniej minuty. Niesamowite napięcie panuje 10 dnia miesiąca po godzinie 15 czy kasa będzie czy nie. Dyrektor nie wie co tu robi ale jest po znajomości i jest świetnie Serdecznie polecam firme jak nie masz co robić, napewno sie tu przydasz bo nikt nie wie co ma robić. Brak kierownika który miałby jakiekolwiek pojęcie o pracy i o jej organizacji

Halk

Chory system,w październiku dyrektor wyrzuca 6 osób,a teraz agencja pracy szuka ludzi do pomocy operatorowi za 33 zł brutto . To śmiech ludzi z doświadczeniem wyrzucać

@Halk

Dziękujemy za podzielenie się swoimi obserwacjami. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacje zwolnień mogą budzić wiele zaniepokojenia i frustracji wśród pracowników, jednak zapewniamy, że jako pracodawca robimy wszystko aby optymalizować produkcję. Branża fotowoltaiczna, podobnie jak wiele innych branż budowlanych, podlega sezonowości, a naszym zadaniem jako organizacji jest rozwijanie się i dostosowanie do zmieniających się potrzeb rynku oraz potrzeb i zleceń klientów, co niestety może wiązać się również ze zmianami kadrowymi.

byłem tam w Corab S. A.
@Corab S.A

Czy więc w tym wszystkim zawarta jest niespójność logiczna, gdy w ofercie pracy, na którą aplikowała każda osoba - jest wyraźna deklaracja ze strony Corab S. A. - mówiąca o stabilnym zatrudnieniu? Proszę o instrukcję bo mam wrażenie, że utkwiłem w labiryncie, a chcę po prostu znaleźć wyjście i zrozumieć, gdzie podjąłem nieprawidłową decyzję. Jesteście winni tą odpowiedź.

@niedowiarek
@Corab S.A

W ogłoszeniach szczycicie się stabilnymi warunkami zatrudnienia i miła atmosferą, a z komentarzy wynika że zwalniacie ludzi. To gdzie tu stabilne zatrudnienie. Zwolnienia nie przyczyniają się też do stworzenia miłej atmosfery w pracy, bardziej odpowiadają szerzeniu strachu. Ciężko uważać ze CORAB S A jest dobrym miejscem pracy przy tym wszystkim co tutaj ludzie wypisują.

Corab S.A

Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, jednocześnie zapewniamy, że wszystkie działy w Corab (nie tylko dział prawny) są równie mocno zaangażowane w swoją pracę.

wierzę w Corab S. A.
@Corab S.A

To wspaniała wiadomość! Nie mam już obaw, że nikt w tej układance nie zazna biedy. To nasza wspólna odpowiedzialność i efekt ciężkiej pracy każdej ręki i umysłu. Razem budujemy dobrobyt, a jako firma możemy być dumni, że każdy chce się pod tym podpisać. Tak trzymać, Corabiacy!

E

Jestem trochę zawiedziona całym procesem rekrutacji. Przeszłam przez dwa etapy rekrutacji, na które poświęciłam swój czas i jeśli pracodawca na koniec drugiego etapu informuje mnie, że "do końca tygodnia da mi odpowiedź" to oczekiwałabym, że odezwie się niezależnie od decyzji. Stanowisko, na które kandydowałam było przedstawiane jako praca zdalna ze znajomością języka chińskiego, teraz widzę, że firma szuka kogoś stacjonarnie a chiński jest już tylko "mile widziany". Mam poczucie zmarnowanego czasu, bo wygląda na to, że firma zmieniła zupełnie to, kogo szuka i na jakich warunkach. Mimo wszystko nawet jeśli tak jest lub znaleziono kogoś innego na to stanowisko to po prostu wypada zadzwonić do kandydata i poinformować o podjętej decyzji albo nie mówić na rozmowie, że do końca tygodnia da się odpowiedź.

@E

Bo biorą gowniarzy na export bez doswiadczenia po znajomosciach a ludzi z wyksztalceniem i doswiadczeniem mają gdzies

Emil G.

Jako pracownik eksportu, wcale tak nie sądzę. Przychodząc tu nikogo nie znałem, doświadczenie - nie mi to oceniać, ale parę lat w sprzedaży już pracuję. Ciekawi mnie ile masz lat, twierdząc że biorą same młode osoby, choć potraktuję to jako komplement. :) Radzę pospać jakieś 10-15 minut dłużej, niż pisać takie bzdury o 5:50. Pozdrawiam Pracownika!

Czy w Corab Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Corab S.A

Tak, w naszej firmie przeprowadzane są wewnętrzne rekrutacje. W pierwszej kolejności stawiamy na rozwój własnej kadry pracowniczej, dlatego najpierw przyglądamy się umiejętnościom, doświadczeniu i kwalifikacjom obecnych pracowników, dając im szansę rozwijania się w ramach naszej organizacji. Jeżeli nie znajdziemy osób o odpowiednich kwalifikacjach na dane stanowisko, ogłaszamy rekrutacje zewnętrzne.

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 19 października kilka aktualnych ofert pracy do firmy Corab Sp. z o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Automatyk. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Pracuję w Corab S.A. od ponad pół roku. Uważam, że atmosfera jest przyjazna a ludzie bardzo pomocni.

instalator

Wrażenia po kontakcie z infolinią. Niekompetentni pracownicy, nie znający oferty, warunków gwarancji, widać, że brak szkoleń produktowych, handlowych, wystawieni do kontaktu z klientem. Odradzam.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Corab Sp. z o.o.?

Zainteresowana

Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat zmian kadrowych? Jakie są aktualne warunki i atmosfera w firmie w biurze w Warszawie? Czy jesteście w stanie podzielić się swoimi osobistymi doświadczeniami związanych z pracą w tej firmie -interesuje mnie biuro, zwłaszcza dział finansowy?

Bifacialna
@Zainteresowana

Generalnie panuje atmosfera niepewności. Ludzie rotują i dużo zależy od humorów i osobistych sympatii szefów.. Nie można być zbyt dobrym i trzeba się nie wychylać. Ogólnie to załoga zdemotywowana i chyba każdy szuka nowej pracy.

Sales
@Bifacialna

No i bum dyrektory marketingu i dyrektor sprzedaży odchodzą

potwierdzam, w zakładzie coraz gorsza atmosfera, a (usunięte przez administratora) cyklicznie pogarsza warunki pracy, a o dobrych zarobkach zapomnij nie polecam pracy w tej firmie,(usunięte przez administratora)

taka prawda

dla firmy liczy się realizacja oczekiwań akcjonariuszy, a nie problematyka niskich zarobków i nieodpowiednich warunków pracy szeregowych pracowników firmy, która ich rękoma realizuje zysk

???

Czy to prawda ze handlowy w firmie nie dość ze mało zarabiają to jeżdżą jeszcze starymi peugeotami ?

On...

Z tym się nie zgodzę jest jakość ale także ilość

Czy firma Corab Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Dorota

jeśli to prawda to można spytać jak to rozwiązane zostało? ten pracownik został złapany ostatecznie za rękę i pociągnięty do odpowiedzialności? jakie to straty dla firmy mogłyby potencjalnie być?

TIP -TOP S.C

WITAM JESTEM ROZCZAROWANY POSTAWĄ FIRMY CORAB ODNOŚNIE REKLAMACJI MODUŁU (RISEN) JAKO NOWY NIE SPEŁNIA PARAMETÓW NAPIĘCIA OBWODU OTWARTEGO (22 Voc) CIĄGLE WYSYŁAM ZDIĘCIA I CIĄGLE NIE TAKIE .ODRADZAM WSPÓŁPRACĘ Z TĄ FIRMĄ .

Irena
@TIP -TOP S.C

A współpracowałes już kiedyś z firmą? Też były takie sytuacje, czy to pierwszy raz? Może jakiś pracownik się dopiero wdraża, stąd te zawirowania ;) Daj znać czy się udało rozwiązac problem z reklamacją :P

Zostaw merytoryczną opinię o Corab S.A. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Corab S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Corab S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Corab S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Corab S.A.