DIF Sp. z o.o.

Opinie o DIF Sp. z o.o.

Koleś z koszulką Korn

Jak tam? Macie chociaż te 4500 netto na rękę XD? Czy dalej w pocie czoła i uyebanni w oleju coś w okolicach 3k? Wstyd ogółem chłopaki. pozdrawiam.

Akro
@Koleś z koszulką Korn

Luzik, tym bardziej ze ostatnio sporo nadgodzin gdzie średnia to 5k netto +. Tu chyba kogoś boli pupa ze po tylu latach dalej się wraca na go worka i czyta opinie byłej firmy

@Akro

Każde nawet najmniejsze działanie które da do myślenia choćby 1 osobie rozważającej zatrudnienie się w tej firmie jest pełnym sukcesem gdyż szkoda czasu energii i zaangażowania zatrudniając się tutaj a czytając przekolorowane ogłoszenia o pracę masz wrażenie jakbyś zatrudniali co najmniej do agencji kosmicznej. Pracowałem tu wiele lat lecz bajki że firma się zmienia na lepsze do (usunięte przez administratora)panie i panowie.

gość
@Akro

dokładnie tak na produkcji także rozłożone na dwa miesiące :-)

Konsens
@gość

Nie wiem skąd tyle hejtu na firmę. Zapraszam do firm dookoła wtedy sprawdzi się przysłowie „ wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” pozdrawiam.

konsensik
@Konsens

a ty co strach przed opuszczeniem tej firmy że tak ją bronisz bo dobrze wiesz że gdzie indziej trzeba pracować na kasę co nie kolego

Konsens
@konsensik

Roboty się żadnej nie boje , a tu nie wiem co oznacza „pracować na kasę „ praca jak każda inna.

Szynszyla
@Akro

No i wykrakałeś z tymi nadgodzinami, bo już ich nie ma. Było miło, ale się skończyło. Praktycznie na każdym dziale brak nadgodzin i szukanie oszczędności. Na produkcji mówią "Kto chce urlop to brać śmiało". Także tego. 5k netto+ ciekawa sprawa... Z nadgodzinami może i tak, ale chyba niedługo będziesz musiał zacisnąć pasa ;)

Sylwia
@Szynszyla

Serio na nadgodzinach tną? Ale jeśli firma będzie mniej wyrabiać to nie wpłynie przypadkiem negatywnie na późniejszy zysk? Co to za oszczędność wtedy?

Pracujacy

Pracuje i polecam. Jak cos umiesz albo chcesz się nauczyć to będziesz zadowolony.

old
@Pracujacy

Ale mnie ubawiłeś tym zdaniem "jak cos umiesz albo chcesz się nauczyć to będziesz zadowolony" skoro coś umiesz to dlaczego tam siedzisz przecież rynek nieustannie szuka takich rodzynków jak ty za znacznie lepszą kasę. A może strach przed prawdziwą pracą z której ciebie sumiennie rozliczą jest dla ciebie nie do zaakceptowania. Lenistwo i frustracja starej kadry w tej firmie przechodzi na młodych i ambitnych którzy chcą coś zmienić na lepsze jak grypa. Nie polecam gdyż tam pracowałem i teksty iż firma się zmienia można wsadzić w regał z fantastyką.

Elżbieta
@old

to tutaj się sumiennie nie rozliczają czy co masz na myśli?

D.G.

Hejka lamusy. A ja nie narzekałem. Każdy zarabia, na tyle ile zasługuje. A jak ktoś narzeka że mało, i nadal siedzi w tej samej firmie, to jest warzywem. Siedziałbym nadal, ale czołgusie zwyciężyły. Pozdrawiam.

WB
@D.G.

Nie widzę nic złego w byciu warzywem Sensei, ale moglibyśmy być lepiej nawadniani , bo od pestycydów to jeszcze nic dobrego nie urosło, że o zagranicznych środkach ochrony roślin nie wspomnę, poza tym i tak jest lepiej niż za czasów rolnika co znalazł żonę, bo ci to chcieli z nas zrobić żywność genetycznie zmodyfikowaną, pzdr!

Dominika
@D.G.

A ogólnie tak konkretnie, to ile można wyciągnąć w ciągu miesiąca?

Doswiadczony
@Dominika

Wyciągnąć to sobie możesz. Tutaj trzeba zapracować

Elżbieta
@Doswiadczony

No chyba właśnie chodziło o zaangażowanie i pracę. To powiesz ile czy jest to tajemnicą?

No ja

Opinie o tej firmie wyglądają jak stołówka/palarnia P2 między 6.00 a 6.40. Każdy jak krokodyl - małe rączki do pracy a wielka gęba do narzekania a prawda jest taka, że jeśli nie przychodzisz popędzać zegara żeby się tylko zawinąć do domu to z wypłaty też będziesz zadowolony.

@No ja

Do czasu wymiany ludzi na tych którym się cokolwiek chce a nie bo są tam z zasiedzenia, nigdy w tej firmie dobrze nie będzie. Awansowanie na kierownicze stanowiska ludzi którzy kiedyś kopali dołki pod każdym jest kluczowym błędem zarządu. Tak panie prezesie to że donoszą i są lojalni wobec pana nie zmienia faktu iż firma niestety się nie rozwija. Brakuje mi tej roboty, bardzo ją lubiłem lecz czas pokazał iż tam wegetacja jest silniejsza od chęci, nawet tych najmniejszych. Jeśli jesteś ambitny to brak ambicji wszystkiego co tam jest przejdzie na ciebie niepostrzeżenie i już za późno na jakiekolwiek wnioski. Jak w wojsku, albo idziesz regulaminowo albo z falą. Zbyt wiele mówienia tam o chęci zmiany na lepsze, zbyt mało działań w tym kierunku. A teraz do dzieła - hejtujcie do woli :-)

Czy kandydat na stanowisko Mechanik Utrzymania Ruchu w firmie DIF Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Koleś z koszulką Korn

Jezu jak ja się cieszę, że stąd wystrzeliłem w 2020, porażka firma na maksa, teraz na rękę 4900 netto, a jak robie nadgodzinki i z dwie soboty to 5500 lekko. Nie polecam Difu, (usunięte przez administratora) Krzysiu biceps pozdrawia.

Tomidzim
@Koleś z koszulką Korn

Pochwał się gdzie takie zarobki w takim razie? Może kolejne osoby z difu odejdą

Bonjur
@Tomidzim

To już ludzie nawet w przerwie śniadaniowej nie mówią dokąd odchodzą i dlaczego, że trzeba o takie pytania zadać na internetowym forum? Jak ktoś stwierdza, że za mało zarabia i nie widzi szans poprawy, to szuka pracy gdzie indziej. Ja się zwolniłem w 2019, ponieważ w nowym miejscu zatrudnienia dostałem 2000zł więcej. Ale tą pracę zdobyłem, między innymi dzięki doświadczeniu zawodowemu i umiejętnościom zdobytym w DIF. Pracę w firmie dobrze wspominam i polecam przedewszystkim osobom z krótkim stażem pracy.

2+2=22
@Koleś z koszulką Korn

Czyli za nadgodziny masz mniej płacone niż normalnie? Trochę to dziwne.

były

upssss, coś dużo ofert pracy na produkcję a to taka fajna firma :-(

Danuta
@były

Co jest w tym złego ze dają dużo pracy?

@Danuta

nie myl z ciągłą rotacją ludzi Danuto

Kasacjs
@były

W DIF jest garstka ludzi która trzym te firmę przy życiu , większość na produkcji to Ukraina , gdzie i tak się zwalnia bo zarobki aż tak małe. Rotacja przeogromna

Irena
@Kasacjs

A to pracownicy z Ukrainy zarabiają tyle samo co pracownicy z Polski?

Danuta
@były

A co jest nienormalnego w tym że ludzie zmieniają pracę? To chyba teraz jest normalka.

Tragedia

Nie polecam pracy w tej firmie, nie dajcie się zwieść ogłoszeniom na OLX. Tylko w DIFie brak podwyżek mimo inflacji, brak jakichkolwiek premii oprócz 10% , która może być zmienna. (usunięte przez administratora)Brak premii na święta , wakacje , jakichkolwiek innych co dałoby jakąkolwiek motywacje do pracy. Odradzam i jeszcze raz odradzam, dobrze ze rynek pracy sie otworzył jeszcze chwila I kilku chłopaków znów ucieknie :)

Kilkunastoletni
@Tragedia

Po co wypisujesz takie brednie? Nie dostałeś premii na święta? Nie dostajesz co miesiąc premii? Nie dostałeś ostatnio podwyżki? To znaczy że jesteś cienki w swojej robocie. Uciekaj kłamać gdzie indziej.

Normalny
@Tragedia

Serio nie polecasz? Ale serio? Zatrudnienie stabilne. Brak zwolnień mimo oczywistego kryzysu w motoryzacji. Premie wyrobione zapłacone nie uznaniowe jak w innych firmach co zależą od humoru kierownika. Miałem takie doświadczenia uwierz mi. Socjal bez zmian mimo kryzysu. Stawki zależy co kto umie. Ja nje narzekam. A Ty weź się do roboty i tyle.

@Tragedia

Sama firma nie jest taka zła co niektóre stare wyjadaki które sieją u młodych pracowników niechęć do wszystkiego co się rusza i nie rusza. Moim skromnym zdaniem poszczególni kierownicy nie ogarniają tematu. Panowie kierownicy nie da się tak rządzić aby każdy Was lubił i każdego Wy. Nie rozumiem dlaczego dla przykładu kierownik na p2 toleruje tak wyraźną ściemę u niektórych pracowników. Nie zapominaj kolego że inni patrzą i lepiej pracować przez to nie będą. Co do najlepszego na p2 to on nigdy najlepszy nie będzie bo brakuje mu wielu cech dla takiego pokroju ludzi na których mówimy właśnie najlepsi. Ma wiedzę lecz jest prostakiem. W zasadzie to bardzo dziwna firma działająca na bardzo dziwnych zasadach a raczej często na ich ich braku. Chętnych do pracy przestrzegam przed obietnicami bez pokrycia na rozmowach o pracę z panem ptakiem. Po prostu bądźcie czujni. To co wywalczycie na starcie to w zasadzie wszystko co będzie potem. Raz w roku leciutko, bardzo leciutko w górę i koniec. Ja niestety także planuję w krótce opuścić szeregi tej firmy i bardzo tego żałuję. Poznałem tutaj przez lata pracy wielu wartościowych ludzi. Chyba zbyt wiele sobie obiecywałem a to niestety cecha ludzi naiwnych.

Huragan
@Tragedia

Ja tam popieram co napisał kolega wyżej, a ci co się „oburzyli „ to chyba jakieś miernoty z biura próbujące załagodzić sprawę. Firma w ciągłym „kryzysie” zawsze brak zamówień 0 podwyżek. Kasa na start 3300-3400 brutto warto tez dodać zd prscuje więcej Ukrainy niż Polaków , to już K czymś świadczy ze mimo ogłoszeń raptem 4000-6000 brutto brak chętnych? Z premiami max 4500 brutto , czyli jakieś 3100 netto? 3100 netto w tych czasach to kpina

Krrt
@Kilkunastoletni

Z premiami jakie są możliwe max 4500 brutto , uważasz ze to dużo w tych czasach? 250 zł na święta tez uważasz ze to duzo? Ale jelop…

Kilkunastoletni
@Huragan

Zwolnij się miernoto

Jj
@Kilkunastoletni

Ty widzę ze masz jakieś problemy ze sobą skoro tak bronisz ukraińskiej firmy, a chlopacy maja racje , warto tez dodać ze na końcu będziesz robił tam sam ze sobą , No i koledzy z Ukrainy , w sumie to ucz się powoli ukraińskiego bo to będzie język główny w firmie. Rób tam dalej za 3300 netto haha

Boy
@Jj

A Ty za ile robisz?

Wb
@Jj

Dodaj ze to z premiami , ci co pracują trochę dłużej to max 3500

Jk.
@Wb

Czyli tyle co wszedzie wejściówka

@Jk.

Tragicznie niskie stawki, Wam to się co najmniej 5000 należy!

Lolek
@Zuzanna

5000 w dzisiejszych czasach to nic ( mówimy o netto) w Difie 4500 BRUTTO to już Max :)

@Lolek

Mało, mało... Chyba trzeba jakiś strajk zrobić Panowie! Weźcie się za nich porządnie!

Hela z Hela
@Tragedia

Tu sie z Tobą nie zgodzę. Premia za reklamację 10% na start każda reklamacja zewnętrzna minus 2% . Z reguły jest jedną do dwóch reklamacji .Zdarza się oczywiście więcej i to również z winy podwykonawców,za którą odpowiadają i dostają po (usunięte przez administratora) pracownicy DIF, co kest oczywiście nie sprawiedliwie. Firma oczywiście egzekwuje kary od podwykonawców upier.... nam premie i w rezultacie wychodzi na plus . Ale to juz odrębny temat . Premia scrab ,zależna oczywiście od produkcji . Socjal jest i na urlop i na Boże Narodzenie.Dzielony niesprawiedliwie ,ale to również odrębny temat.Jest Multisport kilka wariantów,prywatna opieka zdrowotna dwa warianty za dobre pieniądze,ubezpieczenie grupowe również kilka wariantów. Praca na produkcji dla kobiet nie jest zła, montaż malarnia ,sortownia ,ostatnio nawet prasy (ale to już chyba tylko dla odwaznych).Da się żyć .

joke

najlepszy wyborco dobrej zmiany z P2 ile tam wydajesz teraz na paliwko do i z pracy :-)

Poznanski

To fakt. W DIF dalej zarobki słabo konkurencyjne niby podwyżki były , ale patrząc na skale Inflacji i ilość dodatkowej pracy w DIF mija się to z celem. Wyzysk powoli się robi, pracownicy maja gdzieś bo obowiązków cały czas dochodzi a z finansami nic się nie dzieje.

Artur
@Poznanski

Czyli co, ciężko się teraz wyrobić z tymi dodatkowymi obowiązkami? To co musicie dodatkowo robić? I piszesz, że mimo podwyżki, nie są to pieniądze, które byłyby warte tego, co jest do zrobienia? Kolega, który odszedł pisał poniżej, że teraz zarabia bez nadgodzin 4900 na rękę. A w DIF, ile teraz płacą?

@Poznanski

Jakie zarządzanie taka firma i zarobki. Ta firma to (usunięte przez administratora) w samym środku miasta. Dlaczego starzy pracownicy z kilkunastoletnim stażem się nie zwalniają ? odpowiedź jest prosta bo gdzie indziej trzeba uczciwie i rzetelnie pracować na pensję a tutaj te pieniądze im się po prostu należą ! Nie żałuję odejścia i nie rozumiem wielu młodych i dobrych tam pracowników iż w to brną i brną. Troszkę ambicji panie i panowie.

pragmatyk
@Poznanski

Spytaj Krzysia za pół roku jak mu się pracuje. I dlaczego zmienił taką fajną pracę.

Jakie godziny pracy obowiązują w DIF Sp. z o.o.?

Zodiak

6-14, 14-22, 22-6, 7-15, 8-16, 11- 19 od wyboru do koloru????

fosfor
@Zodiak

Robertalemitudobrze pracuje jak mu się podoba.

marcin
@fosfor

tolerowanie pracy tego gościa pokazuje jak działa ta firma

Dominika
@Zodiak

Serio można sobie wybrać godziny?

@Dominika

Wybrać to może nie, ale godziny pracy poszczególnych działów bywają różne, więc godziny pracy w Difie zależą od tego gdzie chce się pracować. Można liczyć na drobną elastyczność.

Sylwia
@Zodiak

A możesz proszę opowiedzieć coś o tych działach i podać te godziny przy okazji?

@Sylwia

Produkcja 3 zmiany : 6, 14, 22 Biura 2 zmiany lub 1 zm: 6, 14, 7, 9 po więcej info odsyłam do działu HR firmy.

klody

widzę, że nastroje nacjonalistyczne, ciekawe co wam zrobili Ukraińcy?

ktoś

a jakie zarobki na start jako operator wózka widłowego?

kolorowy miś

Firma wg mnie jest wreszcie w dobrych rękach. Wieloletnich zaniedbań nie da się naprawić z dnia na dzień, ale zauważalna jest duża poprawa w wielu obszarach. Dość powiedzieć, że ostatnio jednym ze zmartwień jest fakt, że brakuje kontenerów do wyprodukowanych części, bo tyle ich wypada z pras. Osoby, które zarządzały tą firmą przed obecnym dyrektorem albo nie potrafiły tego robić albo nie skupiał się dostatecznie, bo na boku dbały o swój interes...

szary miś
@kolorowy miś

Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że nie bardzo masz pojęcie co się działo kiedyś i co się dzieje teraz. Więc po co te reklamy.

kolorowy miś
@szary miś

No to mnie oświeć i pozostałych. Firma leciała kiedyś po równi pochyłej na (usunięte przez administratora) opóźnienia po milion części i więcej; okrojona kadra pracowników, po 2 osoby na prasach czasami, niewiele więcej na narzędziowni; archaiczna struktura firmy, która powodowała skupienie decyzji w wąskim gronie osób przez co na decyzje/działania się sporo czekało albo nie było ich wogóle; bardzo mało nowoczesnych podejść do zarządzania procesem produkcji w oparciu o leana i inne tego typu filozofie; niska świadomość jakościowa; mało inwestycji itp. Gorzej to może jest ludziom, którzy nie mogą sobie nabijać nadgodzin albo którzy stracili status czyjegoś pupilka.

odnawiając temat
@kolorowy miś

I jak tam dobra zmiana? Chętnie poczytam o postępach.

na szczęście były pracownik
@kolorowy miś

No to teraz gościu popłynąłeś jak Titanic w swój ostatni rejs. Opuszczenie tej firmy to była jedna z moich lepszych życiowych decyzji.

Lokietek

W firmie jest dramat nie ma komu pracować zreszta nic dziwnego jak zarobki tak niskie ze aż głowa mała. Z daleka od tej pseudo firmy

Konfiskata
@Lokietek

W zasadzie to z Ukrainy nawet się zwalniają

historia
@Lokietek

sporo osób w tej firmie wali ściemę każdego dnia aż boli i tylko wyłącznie oni mają wieloletni staż

Loko
@historia

Zawsze tak było

Roko

Nie ma co narzekać , jest spoko

lolita
@Roko

jaki pan taki kram

Ryś
@Roko

Nie polecam pracy tutaj. Już niedługo i także się urywam.

@Ryś

I co, Twoja historia już się zakończyła czy dalej się męczysz? Ciekawa jestem czy na pożegnanie usłyszysz jakieś ciepłe słowa, bo z tego co czytam to po firmie można się wszystkiego spodziewać :D

Ryś
@Zuzanna

Już nie pracuje. Aktualnie znalazłem prace gdzie na początek mam więcej niż tu po 4 latach. Pozdrawiam! Szkoda tylko chłopaków z p1 bo zostało bodajże z 5 osób co ogarniają temat, w zasadzie to 5 ostatnich Polaków ;)

DawnoTemu
@Ryś

Rotacja pracowników w firmie się trzyma. Już depresji finansowej można było dostać, gdy kolejny kolega z pracy zmieniał robotę z większym wynagrodzeniem na start. Z jednej strony dobrze wspominam pracę w DIF. Ale jednak w końcu przychodzi moment, w którym oferta zmiany pracy jest zbyt kusząca aby zostać.

@Ryś

Gratulację! Bardzo się cieszę że znalazłeś coś lepszego :) No szkoda tamtych co zostali, szkoda ale sami są sobie winni... może brakuje im odwagi do zmian?

Kokon

W difie po 2 latach zarobisz tyle ile wszędzie na start. Nie pozdrawiam i nie polecam

Dzony
@Kokon

W sumie to i nawet po 4

@Dzony

To smutne panowie... nawet bardzo smutne. Mam nadzieję że choć trochę się cenicie i nie pracujecie już w tej firmie? Ja chciałam się zatrudnić, ale jednak podziękuję.

Izabela
@Dzony

No właśnie, dziewczyna pisze, że się jednak nie zatrudni choć chciała. Ale u Was w ogóle przyjmują na produkcję kobiety? Czy ktoś tu się zagalopował XD

@Izabela

Tak kobiety tez, pod warunkiem obywatelstwa wschodniego

@Izabela

Tak, ale tylko ze wschodnim obywatelstwem

@Byly pracownik

A co to za dziwne podziały? Czuje się odrzucona jako Polka...

@Zuzanna

Prawdziwe! Tez sie tak czulem, gorzej ze oni maja wiecej praw od nas ale o tym nie moge tu pisac

@Byly pracownik

Przykre to bardzo. Jasne, nie pisz, nie musisz, wiadomo :) Mniejszość narodowa czy tam co innego...

Były Pracownik

Pracowałem w tej firmie w latach 2006 - 2008 i wspominam dobrze . Mam pytanie czy pracuje jeszcze tam Marcin z malarnii i Pani Agnieszka z Dorotą ? Fajnie mieć znowu kontakt i powspominać stare dobre czasy : ) Pozdrawiam

@Były Pracownik

A kto pozdrawia?

Były Pracownik

Pozdrawia "Grucha" taki tam pseudonim miałem pracowałem na malarnii a Marcin był moim brygadzistą . Powinni wiedzieć o kogo chodzi .Nie mogę swego jak i innych nazwisk wymieniać bo jest Rodo.

gorszy sort

jak tam zwolennicy dobrej zmiany, nowego ładu i 500 plus - nadal jesteście za pisem miernoty :-)

Byly pracownik

Rządzi tam dziki wschód, Polacy stanowią mniejszość, zarobki słabe, rotacja duża, są bardziej szanujące sie miejsca w Poznaniu za lepsza kase ;)

jumbo

kiedy zaczne normalnie pracowac a nie szkolic i szkolic co sie dzieje na p2 z rotacja ludzi

Zostaw merytoryczną opinię o DIF Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w DIF Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DIF Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DIF Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 11 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DIF Sp. z o.o.