Indesit

Opinie o Indesit

Mania

Po za tym ,że to (usunięte przez administratora) to kobiety naprawdę choruje ciężko, problemy są nawet by iść się załatwić, coraz więcej śmierdzących Ukraińców. A najgorsi są kierownicy, których powinno się oskarżyć o mobbing. Krzyki ,wyziska to jest tragiczne. Mówię tu zdecydowanie o fabryce w Lodzi. Nie wspomnę już o aferach na tle seksualnym, gdzie pracownicy w trakcie pracy uprawiają seks lub wynoszą z pracy wypuszczani bez odbić kart . Takie rzeczy się dzieje wśród kierowników działów. Nikt tego nie pilnuje A zwykly szarak zapitala i na to patrzy.

@Mania

Dlaczego twierdzisz, że kierowników powinno się oskarżyć o mobbing? W swoim komentarzu przytoczyłaś kwestie, które bardzo mnie zaniepokoiły. Jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które Twój wpis potwierdzą?

rener
@Mieczysław

Z choinki się urwałeś? przecież to Indesit hahahha:D mobing w tym zakładzie zawsze był, jest i będzie.

@rener

Ja tego nie wiem, ale jeżeli tak twierdzisz, to jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które potwierdzą, że do takiego zjawiska rzeczywiście dochodzi? Jest to na tyle poważne oskarżenie, że nie powinno pozostać bez odpowiedniego uzasadnienia.

Rekrut

Wybieram się "Do Was" na rozmowę w przyszłym tygodniu. Możecie napisać jakieś konkrety o zarobkach i atmosferze na hali? Bo widzę że z zarządem kosa po całości

@Rekrut

Widzę, że niestety nie otrzymałeś odpowiedzi na zadane pytania, dlatego chciałbym dowiedzieć się, czy jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej do pracy w firmie Indesit? Może udało Ci się dowiedzieć w trakcie rozmowy, jak wyglądają proponowane warunki zatrudnienia? Liczę, że podzielisz się z nami informacjami na ten temat.

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Magda

Zmniejszenie premii i kolejna "dobra zmiana". Od lipca 2019 "gigantyczna" podwyżka 1zł na stawce. Tak astronomiczna kwota, że dyrekcja musi ją najpiierw odebrać pracownikom w innej formie. Premię 10% obniża się pracownikom do 7% na każdym oszczędzi się po stówce, na niektórych trochę więcej... grosz do grosza Chyba że ktoś ma masę sugestii, będzie podsuwał pomysły na zwiększenie zysku firmy (bla..bla..bla..) to może te 10 % które dostawał do tej pory utrzyma.. A "polaczki głupie" i tak będą zosatwać po 12 godzin kiedy dyrekcji pasuje, albo brać urlopy na zawołanie dyrektora.

Frezer

No gitarka była, szybko po wysłaniu CV zostałem zaproszony do bióra pana szanownego Krzysztofa, który okazał się być straszny. Rozmowa z nim nie była miła, ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, co czekało mnie po dostaniu pracy....

O używki, wcześniejsze miejsca pracy, wykształceniu, rodzina, i kilka niewygodnych pytań o których nie chciałbym sie tutaj wypowiadać

@Paula, Zawsze warto szukać porozumienia. Szczególnie w kwestiach wynagrodzenia. Pracownikom jak i pracodawcy powinno zależeć na dobrej współpracy, ponieważ zadowolony pracownik przekłada się na zwiększoną efektywność firmy i bezpośredni zysk takiej firmy. Wspomniałaś o wyrównaniu, może warto to odebrać jako pozytywny sygnał nadchodzących zmian w firmie Indesit?

"pozytywny sygnał .."??
@Marta

Koncern, który uzyskuje ponad 20 mld USD przychodów rocznie, daje pracownikom 1/3 kwoty na którą czekali i zatrudnia Ukraińców.. To jest ten "pozytywny sygnał nadchodzących zmian"? Bez jaj..

Nicki 5
@Marta

Niestety jeżeli nie ma się normalnego (racjonalnego) podejścia do sprawy to nie będzie dwóch idealnych zadowolonych stron .(usunięte przez administratora)

Anita

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Kaśka
@Anita

nie można, z roku na rok jest coraz gorzej. "przypadkiem" kiedy tylko jest mowa o podwyżkach, spada ilość zamówień i straszy się ludzi brakiem pracy. Jak temat podwyżek zostanie zamknięty, pewnie znów (dziwnym trafem] okaże się że praca jednak jest, będzie ściąganie ukraińców i innych nierobów, aby tylko jechało. Polski zarząd uważa pracowników za bydło, są przekonani że skoro jeden związek zawodowy siedzi im w kieszenia druggi prowadzą bajkopisarze, to ludzie będą składać te suszarki za 20 % zarobków francuzów. w sumie chyba słusznie, bo francuzi nie daliby tak sobą poniewierać!!

Oddany pracownik
@Anita

Pracowałem w tej firmie 12 lat , w tym czasie ani jednego spóznienia i sporadyczne dni na chorobowym ; pozytyw to regularne przelewy pensji na konto i zgodnie z porami roku w lato gorąco , a zimą zimno. Kadra kierownicza uważa że pracownik na każde polecenie nawet niezgodne z prawem powinien odpowiadać TAK .

Nicki 5
@Anita

Nawet w biurze dla tej firmy pracować jest żałosne. Normalny człowiek nie znosi upokorzenia, ci co godzą się na wszystko pracują dla indesitu

Agnieszka

(usunięte przez administratora) Być może dla tego nie wie, że istnieje kodeks pracy, z rozdziałem o urlopach włącznie. (usunięte przez administratora)pracowników do wzięcia urlopu w lutym, po to by pracownikom pozostawić tylko 4 dni na żądanie do wykorzystania w grudniu.. Sprytne.. ale ludzie mają dobrą pamięć,..

mama

kiedy będą wydawać paczki dla dzieci

@mama

Nie pamiętasz jaki termin odbioru paczki był ? Mikołajki albo inny termin do końca roku wystarczy iść do HR-u.

@Oddany pracownik, jeżeli rzeczywiście w tym czasie nie zaliczyłeś żadnego spóźnienia ani dłuższego zwolnienia, to jest to postawa godna oddanego pracownika. Czy w tym czasie udało Ci się awansować lub podnieść swoje kompetencje w firmie Indesit? Wspomniałeś o tym, że na każde polecenie pracownik powinien odpowiadać tak. Czy możesz napisać na ten temat coś więcej?

@Kolo, Jeżeli Twoja opinia o firmie jest negatywna, wyraź ją proszę w sposób zgodny z regulaminem. Na forum zaglądają potencjalni kandydaci do pracy, którzy poszukują wiarygodnych informacji. Wpisy wulgarne nie będą na forum tolerowane i będą zgłaszane do administratora. Jak wyglądają obecne warunki pracy w firmie Indesit?

Paulina
@Marta

"Jak wyglądają obecne warunki pracy w firmie Indesit?" Od momentu kiedy firma została częścią Whirlpoola i zmieniła nazwę warunki są wspaniałe! Pracownicy z Suszarek nie muszą już chodzić na przerwę do stołówki, nie muszą bo i tak się w niej nie mieszczą, więc jedzą w większości na podłodze - taki "Japan style" Zresztą nawet jakby się zmieścili, to nie usiądą, bo Whirlpool jest firmą na dorobku i zakup kilku ławek, mógłby nadwyrężyć kondycję finansową tej firmy. O kondycję firmy nie martwią się niestety pracownicy magazynu - oświadczyli, że nie będą zostawać po godzinach, dopóki nie dostaną aneksów z podwyżkami. Jak oni mogli! Jak oni mogli? - zapewne będą się teraz zastanawiali związkowcy z Solidarności, którzy w powyborczym półśnie, przekręcają się właśnie z lewego boku na prawy. Wszak do następnych wyborów, jeszcze dużo czasu, może da się do następnych przeczekać w letargu, zanim wszyscy zdążą się wypisać?

@Kuba, każdy dobry pomysł, może przynieść firmie wymierne korzyści w postaci zwiększenia efektywności pracy, oszczędności, a także dodatkowego zysku. Obecnie wartościowy pracownik to taki, które wykonuje rzetelnie swoje obowiązki, ale któremu zależy też na rozwoju firmy. Czy planujesz aplikować do firmy indesit?

Paula
@Marta

Kuba nie musi aplikować, zapewne już tam pracuje.. ;) @Kuba, uważasz, że pracownik nie ma prawa mieć swojego zdania? Swojej opinii? Własnych spostrzeżeń? Pracownicy w Łódzkiej fabryce suszarek zarabiają 1/4 tego co wcześniej zarabiali Francuzi. Czy pracują gorzej? Wypracują mniejszy zysk dla korporacji? Gdyby tak było - nie przenoszono by tutaj produkcji.. Polacy mają takie samo prawo wyjechać na dobre wakacje, takie samo prawo dobrze zjeść, takie same prawo jak Francuzi do wyjścia czasem do restauracji. Jasne, że przeniesienie fabryki musi się opłacić, jesteśmy tanią siłą roboczą, ale czy robocza siła, tańsza o połowę nie wystarczy? Albo o 2/3 ? Czy naprawdę musimy się godzić na dojenie nas o 3/4 pensji Francuza? Dlatego, że jesteśmy Polakami? Umowa o pracę, to umowa oparta na współpracy, nie na wyzysku! Oczywiście można tę umowę zerwać i poszukać innej pracy, ale można też poszukać kompromisu.. ŻENUJĄCE 170zł wyrównania jakie ponoć pracownicy mają dostać i to dopiero liczone od połowy roku, z wyrównaniem jesienią - jest od jakiegokolwiek kompromisu baaaardzo dalekie..

Kuba

Zastanawiam się dlaczego tak chętnie chcielibyście wprowadzać w firmie swoje pomysły? Może trzeba mieć swoją firmę?

Mały 2003

Przypomnę tylko opinię pani głównej personalnej która Cytuję powiedziała że dla niej nie liczą się starzy pracownicy tylko ona stawia na nowych a taki nowy nie wyrabia się na swoim stanowisku Musimy jemu pomagać i wszyscy mają nas za to w (usunięte przez administratora) br /> No chyba że jest dziewczyną ma włosy farbowane na czarno pełna solara to nawet kierownicy przy nim skaczą

Milejka
@Mały 2003

A czy słyszeliście o uprawianym seksie w trakcie pracy pomiędzy pracownikami ?

Waldi

Może trzeba mówić o pewnych sprawach w firmie z szefostwem?

Dziwię się niektórym wpisom ponieważ słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

Do Andrzeja
@Andrzej

Chyba jaja sobie robisz ?! Dobry pracodawca ? :D Z roku na rok jest coraz gorzej, kompletnie leży zarządzanie, oszczędza się każdy grosz na pracownikach, źle zorganizowana praca, wypychanie na przymusowe urlopy w dniach bezprodukcyjnych, wypychanie do Radomska, coraz bardziej śmieszne podwyżki.. A miliony uciekają obok, bezsensowne inwestycje w maszyny, które nic nie wnoszą, po których wydajność spada i sztucznie kreuje się zysk w słupkach i tabelkach. Inwestycje w infrastrukturę która za chwilę jest demontowana, wydaje się ogromne pieniądze na coś co za rok ląduje na złomie, albo nic kompletnie nie wnosi. Nikt nie kontroluje sensu wydawanych pieniędzy, Włosi stawiają kolejne maszyny, które nie pracują prawidłowo, na co przymyka się oko i karawana jedzie dalej.. tak jest od lat.. wszystko w/g zasady "jakoś to będzie".

Dysponujecie jakimiś nowinkami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem, warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi.

Byłem i zNick nąłem

Nowinki? POTENCJALNY PRACOWNIKU - zastanów się, czy chcesz przyjść do pracy, w której nikt nie będzie chciał Cię uczyć - bo zarabia po kilku latach mniej niż Ty na wejściu? W której na dzień dobry będziesz prawdopodobnie świadkiem strajku planowanego za chwilę przez pracowników? W której starannie dobrani, niezbyt lotni umysłem kierownicy poganiają wszystkich, jakby miał wybuchnąć pożar, a za jakiś czas zmuszają do urlopu, bo firma nie płaci za postojowe kiedy nie ma pracy. PO CO Ci to skoro więcej zarobisz w Biedronce? Fabryka Lodówek zamknięta, garstka ludzi przyucza się do nowego profilu produkcji, niedługo zapewne zaczną się przyjęcia. Pytanie tylko PO CO rozpoczynać pracę w firmie, która od kilku lat, jak tylko ma okazję, pozbywa się "chętnie" pracowników z umowami na czas nieokreślony? W razie potrzeby agencje ściągają na kilka miesięcy ludzi, płacąc im często nawet więcej jak firma swoim "stałym" pracownikom, następnie jak tylko spadnie produkcja - znikają szybciej niż się pojawili. Nie warto..

Feliks

Czy firma prowadzi rekrutacje?

X

Kierownicy mają pretensje gdy nic po taśmie nie jedzie i się na chwilę usiądzie. Gdy się siedzi w palarni jest wszystko w porządku. Często widać kierowników spiących na nocnej zmianie i inni kierownicy do kolegów nie mają pretensji. Jeden kierownik mówi żeby czegoś nie robić bo to niebezpieczne np. wchodzenie na wlączoną taśme i poprawianie sprzętu. A jak się tego nie zrobi to inny kierownik obraźliwie krzyczy i ubliża.

Mirek
@X

W normalnym kraju( po nagraniu video, lub audio) za takie zachowanie, taki troglodyta wróciłby do pasania świñ lub łopaty od której się oderwał.

@Poszukujący, czy uzyskałeś już informacje dotyczące interesujących Cię kwestii w związku z zatrudnieniem przez agencję w indesit? Możesz się ewentualnie podzielić nimi z innymi na tym forum? Kilka słów na temat możliwości sezonowej współpracy z tą firmą będą ważne np. dla studentów poszukujących wakacyjnego zatrudnienia.

Zatroskany

Moi drodzy, już chyba czas najwyższy nagłośnić sprawe i wystosować jakiś fajny artykuł do prasy. Czy ktoś byłby chętny? Jeśli tak, napiszcie proszę pod moim komentarzem

produkcyjna.
@Zatroskany

Ale jaka sprawę?

Zostaw merytoryczną opinię o Indesit - Łódź

• Jak się pracuje w Indesit?

Zobacz opinie na temat firmy Indesit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Indesit?

Kandydaci do pracy w Indesit napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Indesit