CCC

Opinie o CCC

Przestrzegam wszystkich którzy chcą podjac prace w CCC , wyzysk wszystko bezprawnie... nie wspominając o pieniądzach jakie sie dostaje za te wykorzystywanie jak tylko można, brak szacunku do pracownika nie wspominajac również o atmosferze jaka panuje w sklepie ... jednym słowem NIE POLECAM ! Pracowałam, wiem co mówie.

Olga

Moge na Twoje pytanie odpowiedzieć w taki sposób wiem że na 3/4etatu jest jakies 800zł do ręki jeśli wyrobi się plan msc (co rzadkością jest) to dodatkowo premia czyli jakies na reke 1200zł na cały etat ok 1400. Z nadgodzinami jest różnie zalezy od kierownika regionalnego czy zatwierdzi zapłate czy odbiór tych godzin. Zazwyczaj jest to odbiór ...

Joey

Witam :) pracowałam w ccc przez 3 miesiące. Praca była ciężka ponieważ był to duży salon czego świadectwem były dosyć częste dostawy wielkich pudeł w ilości 90 szt. Jako początkujący pracownik należało to do moich zadań. Zaczynając od 10.30 kończyło się o 17. a następnie układanie towaru. Bardziej doświadczonym koleżankom schodziło z tym 3 do 4 godzin. Na rozmowie kwalifikacyjnej poinformowano mnie, że będzie to ciężka praca tak więc byłam przygotowana. Atmosfera w pracy była naprawdę fajna. Wszystkie dziewczyny sobie pomagały, nie było zawiści, zazdrości ani obgadywania. Osobiście gdy poprosiłam o pomoc każda mi jej udzieliła. Mogłyśmy normalnie ze sobą rozmawiać ale nie tak aby stać i plotkować, bo wiadomo jak to klient przyjmuje. Jeśli ktoś przychodził ze znajomych można było chwile porozmawiać ale trzeba było też trzymać pieczę nad swoim działem. Przerwy 15 minutowe to fakt ale jeśli ktoś potrzebował wyjść do toalety to informował kierownika aby ten przez chwile popilnował.Kierownictwo było fajne, pomagało, szkoliło i dawało rady, ale było wymagające i trzymało salon w naprawdę świetnym stanie że regionalny nie miał się do czego przyczepić. Pracowało mi się naprawdę fajnie. Inwentaryzacje zaczynałyśmy o 21 a 0 2.30 było po sprawie, ale ekipa była naprawdę tak ogarnięta, że dzięki temu tak szybko to szło. Na salonie wiadomo musiało być czysto, lustra myte nawet 3 razy dziennie jeśli dzieciory paluchami wymazały, witryna sklepowa raz w tygodniu.Fakt trzeba było się składać na kradziejów. Nogi bolą, układanie pudełek też czasem meczy gorzej kiedy wchodzi nowa marka i trzeba dział przeorganizować i wszystkie buty przesuwać ale jest do przeżycia. Są wady i zalety tej pracy ale jeśli komuś nie odpowiada to nikt go tam na siłę nie trzyma. Jest jak jest, każdy szuka pracy aby mógł przeżyć. Trafiłam na fajnych ludzi i salon. Wiadomo dużo prawdy jest w tym co piszą koleżanki, ale żyjemy w takich czasach, że czasem trzeba zacisnąć zęby i się przemęczyć aby nie umrzeć z głodu. Atmosfera w tej pracy zależy głównie od kierownika i współpracowników, a resztę da się spokojnie przeżyć. Pozdrawiam serdecznie i życzę aby ktoś trafił na taki salon jak ja.

on

a jak jest na inwenturach? szukaja pracownika, warto aplikowac? pisza ze powrot w piatek ale piatek o 23.55 to tez piatek

asystent sprzedaży

Kierowniczka powiedziała warunki przy kasie spytala sie czy obslugiwalem kase i czy jestem zainteresowany i odrazu dala mi skierowanie na badania i oto cala rozmowa.

Nie bylo czasu na pytania

kara

Pracowałam w CCC ponad rok. Praca nie należy do najcięższych ale też nie do lekkich. W naszym sklepie był prawie zawsze duży ruch wiec i pracy też. Najcięższą fizycznie pracę mają sprzedawcy na salonie, wykładanie towaru , przekładanie, przyjmowanie towaru, obsługa ludzi, ale na kasie psychicznie jest ciężko- stres związany z niewyrobieniem wskaźnika sprzedaży kosmetyków. U mnie ekipa poza kierowniczką była naprawdę rewelacyjna, pomocna i ciepło przyjmowała nowe osoby. Tak bynajmniej ja to widzę. A jeśli chodzi o całą resztę to do dupy. Tylko osoby funkcyjne mają pełne etaty reszta 3/4 i niższe żeby pracodawca niższy zus płacił,a to wiąże się z brakiem np ewentualnej kuroniówki. Nadgodzin nie ma tylko dopracowania, a one są płatne tak jak zwykła godzina pracy.To samo tyczy się ewentualnych nocek,inwentur... pracujesz w nocy ale masz liczone dopracowanie do dnia i umowę zlecenie nie jest to doliczone do twojej pensji. Za kradzieże cała grupa ponosi odpowiedzialność, ale też prawda jest taka że jak trafisz do dobrego CCC gdzie mało kradną a dobra sprzedaż jest to możesz liczyć na premię. Dorobić na pewno się nie dorobisz no chyba ze wskoczysz na zastępcę albo kierownika. Starszy sprzedawca ma niewiele więcej niż zwykły sprzedawca a obowiązków i odpowiedzialności znacznie więcej. Jak tylko znalazłam coś innego uciekłam z tamtą, ale mówię ze dla osoby która się uczy nie jest to aż tak zła praca masz urlop gdyby coś l4 tez, no i czasem na te bony sie załapiesz. A i co ważne co by się nie działo te marne grosze masz zawsze 10go na koncie

bnm

odradzam, oszuści i nie płacą za dzień próbny.

raznajakisczas

pracowałam w tej firmie ok 3 miesięcy. Powiem tak - ta firma ma jedynie dwie zalety: umowa o pracę i pensja w terminie. Reszta to kpina. Nie można usiąść nawet na sekunde jak robi się dostawę. Ciągły mobbing i nadgodziny którę niby sądobrowolne ale nikt się nawet nie zapyta czy np. masz czas zostać, kierownić Ci tylko mówi,że masz zostać i koniec. Powiem tak, teraz pracuję w firmie niemieckiej i warunki pracy są dużo lepsze ! Jeśli mam zostać dłużej to kierowniczka mnie PROSI a jeśli powiem, że nie mogę to nie ma problemu. Ogólnie nie polecam tej firmy. Przyznam się, że przed rozpoczęciem współpracy z tą firmą czytałam dużo komentarzy, prawie zawsze negatywnych. Chciałam spróbować bo wydawało mi się, że polska firma nie może wykorzystywać aż tak swoich pracowników.

gorzka

Witam, Ja w firmie przepracowałam ponad 3 lata, więc mam dużo do powiedzenia. Najpierw swoją "karierę" zaczynałam w sklepie Boti później mnie przenieśli do CCC. Ktoś kto pisał że dostaje się na całym etacie 1400 netto, to jakaś bzdura. Albo zależy od miasta. Ja będąc na stanowisku Starszego Sprzedawcy dostawałam 1700zł brutto! czyli jakieś 1250zł no czasem jak się premia zdarzyła to może wyszło 1400zł ale to może raz w roku... Robione są inentaryzacje kiedyś raz do roku, a później w zależności od braków mniej więcej 2 razy w roku. I nawet jak sklep robił plan i teoretycznie należała mu się premia to z powodu dużego wskaźnika braków zabierali 80% premii, a że za zrobienie planu jest 100zł to dostawało się 10-20zł :). O RKS to nawet nie chcę wspominać... szczególnie jak się dostawało milion maili od niej codziennie i ciągle groźby jak się czegoś nie zrobi to "wyciągnie konsekwencje" za którymi powinno iść się do sądu pracy bo jak dla mnie to jest mobbing. Co do estetyki do wszystko musiało błyszczeć bo nawet potrafiła zauważyć kurz na gniazdku , które było gdzieś schowane za kasą (nawet nie wszyscy wiedzieli że tam jest gniazdko w ogóle) , pudełka wysunięte na 10cm..ani więcej ani mniej nie mogą być!! wieczka od pudełek w jednolitym kolorze. A jak była "akcja sprzątania" to szkoda że nie zakłada białych rękawiczek i nie bawi się w "Perfekcyjną Pani Domu" ale potrafiła sprawdzić kurz z górnych regałów, gdzie nikt bez drabiny nie mógł tego zrobić...Zostawianie na zwózkach do 1-2 to norma...nikogo nie obchodzi jak wrócisz ale do godz 10:00 ma dostać 10 zdjęć ułożonego sklepu, z prawej strony, lewej strony, z góry, z dołu itp..Niestety miałam jeszcze tą nieprzyjemność spotkać na wizytacji pana Prezesa ze swoim przydupasem. On wymyślił legitymowanie osób , które coś chcą robić na sklepie i a ze ja nie wiedziałam jak Pan Prezes wygląda poprosiłam przydupasa żeby mi okazał dokument bo weszli do sklepu bez słowa i zaczął robić zdjęcia a prezes gadał przez telefon ( gdzie kultura wymaga tego, że wchodząc do sklepu powinien się przywitać ze swoimi pracownikami, ale gdzie po co :) przecież jesteśmy zerem dla niego :) i ten przydupas jak poprosiłam o dokument tylko wymownie na mnie spojrzał jakbym nie wiem czego od niego wymagała, pokazał mi z łaską dowód i rzucił hasłem " nie radzę pytać prezesa o dowód" żenada po prostu :) przerwa 15min i nie licz na 1min więcej w 15min musisz wszystko, zjeść, skorzystać z toalety i posprzątać po jedzeniu. Chyba że się trafi na fajnego kierownika ( ja takiego miałam) to nie wylicza z przerw i nawet pozwalała iść na 20min. Jedynie co mogę powiedzieć dobrego o tej pracy , że jak ktoś się uczy to idą na rękę i dają 2 wolne weekendy ( ale też wszystko zależy od kierownika)

Migdal

Jestem kierownikiem w jednym z salonów CCC. Macie racje, ja też znam kierowników tyranów, idiotów itc. Na moich salonach (aktualnie prowadzę czwarty) zebrania są raz w miesiącu, oczywiście tylko L4 lub urlop zwalnia z obecności. Czas poświęcony na zebranie jest doliczany do czasu pracy. Niestety pracownicy nie mają oddawanych godzin przepracowanych ponad to co w grafiku. Te godziny są dopisywane, tzw. doróbki, dorobienia do pełnego etatu co daje automatycznie wyższe wynagrodzenie. Jeżeli coś nie gra na salonie podczas wizyty RKS słyszy ode mnie: "tak krawiec kraje, jak mu materiału staje". Tym sposobem próbując utrzymać wszystko w zgodzie z KP, zostałem "karnie" przesunięty na inny salon. Następnym krokiem RKS raczej będzie wypowiedzenie, ale przynajmniej nie spotkam na tym portalu moich pracowników piszących jak bardzo niedobra jest firma, wręcz przeciwnie :) Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia BTW Romek, osobiście znam RKS-ów z zewnętrznej jak i wewnętrznej rekrutacji, można awansować. Dwoje z moich podopiecznych aktualnie prowadzą z powodzeniem swoje salony :)) Jestem z nich dumny a oni na szkoleniach się chwalą, że są spod "...."(żeby nie naprowadzać "GÓRY" :)

Mona

Romek dla swojego dobra wole nie podawać konkretnej lokalizacji wystarczy ze okolice Katowic. co do awansów zewnętrznych jest taka opcja, bo nie zawsze są chętni na awans. Kto pracuje na salonach ten wie ile to obowiązków. Osobiście znam Zks z rekrutacji zewnętrznej i wiem ze odpowiednie kwalifikacje dają takie możliwości.

Pracowalam 2 tyg w CCC i to byl horror. Wszystko wyzej napisane prawda!!!!!!!!! Atmosfera beznadziejna. Bylam na umowe zlecenie i minely juz prawie 2 miesiace a wyplaty nie widac...tlumacza ze do 10 kazdego miesiaca...po uplywie ze maja 30 dni roboczych...po uplywie kolejne klastwa!! Nie polecam uciekac jak najdalej!!

Mona

Czytam i nie wierzę. Pracuje w salonie CCC od października. wszystkie nadgodziny mam płacone a wypłata zawsze jest w terminie czasem nawet już 7. co co inwentaryzacji to wszystko zależy od przygotowania salonu do inwentaryzacji im więcej przygotowane tym szybciej się kończy. zazwyczaj inwentaryzacje zaczynamy o 21 a o 1 kończymy. Zebrania są obowiązkowe dla każdego kto nie ma L4 lub urlopu i godziny są dopisywane do godzin pracy. nie piszcie głupot na temat warunków pracy bo sporo zależy od Was i kierownictwa salonu.

@Mona

Dokładnie tak zgadzam się z koleżanką wszystko zależy od kierownictwa salonu...

johny

Żal to komentować pani Da..o!! ...Łatwo jest tak smarować na innych nie opisując siebie jakim dupowłazem była pani przez te 3 lata pani kierownik.... Jak sie pani w głowie poprzewracało, jak prowadziła pani zmianę i jak szybciutko zmienił się pani stosunek do koleżanek i sposób w jaki się pani do nich odzywała to nie za sprawą jak to pani opisała "zrobienia wody z mózgu" tylko to wynikało z pani wrednego charakteru jaki pani ma . Jakos zadna z dziewczyn do dnia dzisiejszego nie skarzy sie na złe traktowanie "szmaty" czy wyzywanie się przez obecnego kierownika , za to cenią sobie ze nie ma w zespole już osoby której wprowadzała nerwowa atmosferę , kombinowała mataczyła i poniżała kolezanki choć mysle ze te dziewczyny nie uwazały pani za swoją koleżankę skoro były w taki sposób traktowane przez panią i nie przedłużając pani umowy zrobiła nam wszystkim przysługę ....

Olka

1600 do ręki? ? Ja pracuje 3 lata, na 3/4 etatu, mialam po 50 a nawet 70 nadgodzin i szczerze. ... największą pensja jaka miałam to 1400 na rękę, to niewiem jakim sposobem ty tyle miałaś, ogólnie natura się można bo nocki nawet do 5 x w miesiącu są. Pracuje tam bo nie mam wyjścia, czekam aż mnie zwalnia, człowiek może się w tej firmie wykończyć. Nie wspomnę o grafiku. 10 razy w ciągu miesiąca się zmienia, masakra.cale szczęście ze ekipa jest spoko, chyba tyko to mnie jeszcze trzyma

Dziewczyna

Pracowałam w jednym ze sklepów należących do CCC S.A. (kiedyś NG2), ogólnie praca dobra dopóki studiujesz i nie masz innej opcji. Pensja minimalna, praca zależy od salonu, jeśli to duży sklep to się natyrasz jeśli mniejszy to oczywiście pracy jest mniej ale nadal to wysiłek fizyczny (głownie podczas zwózek). Oczywiście dużo zależy od kierownictwa oraz współpracowników ale do pracy idziesz w celach zarobkowych. Oczywiście wskaźniki do wyrobienia a premie za 3 miesiące marne. Bardzo wielką wadą są naciski kierownictwa sklepu dotyczące składania się z własnych prywatnych pieniędzy na skradzione buty, to nie chodzi o kwotę ale o fakt! RKS są tego świadomi oczywiście, wręcz popierają bo przecież od tego też zależy ich premia. Naciski RKS dotyczące pomagania w innych sklepach VIP-owskich podczas wyprzedaży itp. również nie są przyjemne.Nadgodziny najchętniej oddawane, ale jeśli łaskawie zostaną wypłacone to oczywiście w podstawowej stawce. Zaletą są tylko karty rabatowe w wysokości 30%, chociaż teraz można założyć sobie klubową CCC i na to samo wyjdzie...oraz bony karty) na święta ale musisz przepracować rok, więc jeśli wytrwasz to parę groszy wpadnie.

lolek

dawajcie pozew zbiorowy !!! Wzywam narod !!!

ziółko
@lolek

bo każdy klient może być tajemniczym ot filozofia....

mika

ATMOSFERY BRAK, pracownicy nie moge sie odedzwac do siebie, wszyscy sztywni i szeptający, (usunięte przez administratora)

k aska

Hej pracuje w CCC to najgorszy pracodawca z jakim miałam do czynienia podczas okresu próbnego kierownik zastępca nie szkolą i nie wprowadzają pracownika na szkolenia ich nie stać ale na promocje obuwia to tak! sa zniżki dla pracowników na zakup obuwia ale czasem mniej opłacalne niż dla zwykłego klienta ! a co miesiąc jest ankieta tajemniczego klienta którą trzeba wykonać w min 95% bo inaczej nie otrzyma się premii ogólnie tragedia bo nikt nie daje szkolenia z zakresu obsługi i ogólnych instrukcji! które często się zmieniają i trzeba być na bieżąco! pracownicy z dłuższym stażem mają cię za kozła ofiarnego i poniżają ogólnie lipa cały dzień się pracuje CIĘŻKO bo chwili spokojnie nie wolno się rozprostować o przerwie 15 min nie wspomnę a zaplecza bez jakiego kolwiek kącika kuchennego - w CCC jest jeden wielki bałagan nie polecam

Marlaaa

Witam chciałam ostrzec przed pracą w CCC, wykorzystują nowych pracowników na okresie próbnym przydzielają Ci tylko sprzątanie sprzątanie i szorowanie, żeby Ci się nie śniło że staniesz na kasę. Starsi pracownicy wulgarni bezczelni, obgadują klientów i kompromitują Cię na każdym kroku. Buty na półce przekładasz te same nawet codziennie w inne miejsce bo tak sobie kierownik wymyśla. Nie waż się zwrócić towarku który tam kupiłeś!! przetrzymali mnie do ostatniej chwili z końcem umowy zostałam poinformowana 10min przed końcem ostatniego dnia pracy i do widzenia nie nadajesz się a przez cały czas robili zagrywki ze przedłużą umowę żałosne . Jednym słowem nie polecam ! Omijajcie CCC jak tylko możecie ! Dobrze radze sama czytałam opinie i bałam się tam iść jest dokładnie tak jak piszą naprawdę ostrzegam :)

Bartek

Witam! Mam prośbę do wszystkich. Czy ktoś może wie jakie hipotetyczne wynagrodzenie brutto można otrzymać w administracji w NG2?Obecnie prowadzona jest rekrutacja na specjalistę ds umów i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens tam startować ze względu na wysokośc wynagrodzenia. Prosiłbym o poważne odpowiedzi. Dziękuję za pomoc.

Martyna

Zatrudniają studentki, co do przerwy to zależy od sklepu i kierownictwa, ale zazwyczaj masz 15 min max 20 i w tym czasie musisz ogarnąć co chcesz bo więcej nie wyjdziesz.

Martyna

Była pracownica

Pracowałam w jednym z salonów obuwniczych CCC, w latach 2006-2008, nikomu nie polecam. Ciężka praca a kasa marna, teraz to wogule jeszcze mniej płacą i tylko kierownik ma umowe na cały etat. W tej firmie nagminnie łamie się kodeks pracy. Często trzebabyło zostawać po pracy nawet 2h, oczywiście nie uwzględnione w grafiku. Odpowiedzialność za braki, nieuzasadniona. Jeszcze inwentaryzacje po nocy np.do 6 rano, na 9 oczywiście do pracy na ponad 12h. Żałuje że nie podałam firmy do sądu. Niestety realia w naszym kraju są jakie są, każdy boi się że nie znajdzie nic lepszego, oszukuje się, omamiony przez koordanytora podwyżką, która kiedyś podobno będzie, liczy na poprawe sytuacji. Ja znalazłam lepszą prace, pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o CCC - Opole

• Jak się pracuje w CCC?

Zobacz opinie na temat firmy CCC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CCC?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CCC?

Kandydaci do pracy w CCC napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CCC