Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.

Opinie o Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.

Znalazłem ofertę pracy na stanowisko IT Sales Specialist. Widzę informację, że w środy pracuje się zdalnie. Firma zapewnia na ten dzień odpowiednie narzędzia pracy, czy raczej trzeba mieć swój prywatny laptop/komputer itp.? Jest w ogóle szansa, aby częściej pracować z domu? :-) Poza tym, w jakiej części opłacana jest karta Multisport oraz prywatna opieka medyczna? Dajcie znać.

Good luck Nowy wpis
@Gość

Good luck xD Wszystko możesz dostać komputer, samochód, telefon, i garść obiecanek, możesz pracować nawet i z drugiego końca świata - ale za 3 msc już cie i tak tam nie będzie :P W firmie już są pewnie zakłady ile nowy wytrzyma - 2-3 tygodnie? Kto da wiecej?

Iza Nowy wpis
@Good luck

Napiszesz jakieś konkrety? Bo nadal nie wiem o co tu chodzi, czemu lepiej się nie zatrudniać. Z doświadczenia za to wiem, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma..

Były Nowy wpis
@Good luck

Zaznałem tego na własnej skórze, 3 miechy i nie ma cię (z dnia na dzień) - śmieszna firma.

pytam Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Junior Consultant IT - ktos moze wiecej napisac o tym stanowisku? Jakie widly, tryb pracy, mozliwości rozwoju?

W internecie wrzucili niedawno rekrutacje dla specjalista sprzedaży systemów IT. Można jeszcze aplikować? W większości to praca mobilna w terenie czy też w biurze w kontakcie telefonicznym z klientami? Dajcie info.

Anon

Nie pchaj się na to stanowisko. Szkoda czasu. Brak jakiejkolwiek atmosfery, szkolenie to bieg przez temat, okres wdrożenia to nie okres wdrożenia. Ciągła zmiana zdania najwyższego wpływa na Twoje relacje z klientem i dopięcie tematów. Więcej nerwów niż zysku. Ciężko o jakikolwiek plan działania, bo wszystko zależy od dnia i humoru osoby decyzyjnej.

Dominika
@Anon

A ten zysk - możesz określić w PLN? Przynajmniej z grubsza? No i co z tą mobilnością, lub odwrotnie, jej brakiem na tym stanowisku? Praca na słuchawce zza biurka mniej mnie interesuje.

Były menago tego działu
@Dominika

To praca głównie na miejscu w biurze, telefon i CRM. Zgadzam się w powyższą opinią okres wdrożeniowy to nie okres na naukę, pierwsze działania, tylko opinia najwyższego jest następująca przy tak obszernym temacie w jego opinii wystarczą- 2-3 dni+ prezentacja, spotkanie godzinne na omówienie obiekcji i leć w świat. Nie mówiąc już, że jeśli pozyskasz projekt za grubą kasę poświęci go jeśli coś mu się nie spodoba. Nie ważne, że to Twój projekt, Twój klient nad którym pracowałeś i ma mega potencjał na dalszą współpracę. Tobie powie jedno, a managerowi testerów 5 minut później powie co innego. Finalnie tracisz klienta i potem wina spada na Ciebie, że jesteś nie efektywny

Menago przed byłym menago tego
@Były menago tego działu

To że P. jest cholerykiem i chwiejne są jego decyzję to fakt. Ale nie zarzucajcie mu brak planu działania. Ma go bardzo dobrze przemyślany aby wycisnąć z Was jak najwięcej się da. 3msc i kolejny. Ps. Nie dziwię się że nic nie sprzedałeś siedząc na (usunięte przez administratora) na słuchawce lub Teamsach... :/ Pytał ktoś o wynagrodzenie - jest adekwatne do Twoich umiejętności. Jeśli masz doświadczenie to 5k powinieneś spokojnie otrzymać.

Teoretycznie można wysłać CV na stanowiska programista i tester do Scrum Teamu. W praktyce ogłoszenia nie ma lub jest nieczytelne w wersji mobilnej, so... Ktoś przybliży pracę tego teamu, możliwości finansowe, oraz to, czy faktycznie trwa tam nabór?

Firma Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Anonimowa opinia

Firma z duży doświadczeniem oraz ze świetnymi specjalistami. Osoby zarządzające spółka maja wizje i plany na następne 5, 10 i 15 lat, pokazuje to coroczny wzrost przychodów oraz kolejni zadowoleni klienci. Już w tym momencie są w Top 5 swojej branży a będzie jeszcze lepiej.

Master od daster
@Anonimowa opinia

Wizje, wizje, wizje zarządzających którzy sami Jet tylko wewnętrznie rozumieją. A podejmowane decyzje są tak abstrakcyjne że tylko nieliczni potrafią je zrozumieć xD

@Master od daster

Czyli krytykujesz? Każdy dobry pomysł zaczyna się od wizji. Powiesz o jakie decyzje ci chodzi.?Coś im nie wyszło, czy co?

Przeżyłem to
@Anonimowa opinia

Osoba zarządzająca jest jedna i mocno oderwana od czegoś co można nazwać wizją, misją i strategią. Strasznie toksyczna atmosfera. Wpadam na gowork sprawdzić czy coś się zmieniło ale jak widzę po datach i komentarzach to bez zmian.

@Przeżyłem to

To pracowałeś tu lata temu? Skoro firma przetrwała to chyba te pomysły nie są aż takie złe. Nie uważasz?

yeti
@Jarosław

Popieram.

@yeti

Co popierasz? Rozwiń myśl bo nie wiemy o co ci chodzi ;)

@Master od daster

Zgadzam się! Firma leci jeszcze na swojej dawnej opinii i klientach. Ale zmienność zdania zarządzających/zarządzającego. Zmienne podejście do sytuacji, do klienta, jest jak prędkość światła. Do tego stopnia, że będąc opiekunem klienta dowiadujesz się przypadkiem, że będzie inaczej niż ustalono 20 minut wcześniej. A te wizje są, oczywiście wątłe niczym marzenia nastolatka. Każdego dnia inne.

Dorota
@Anon

Skoro jest taka zmiennośc niemal we wszystkim to ci stali klienci tego nie czują i nie zwracają na to uwagi?

B&A@#4
@Dorota

Oczywiście ze widzą i zwracają uwagę. Natomiast wybór systemu IT to wiązanie się z firmą na lata. Niestety klienci którzy popełnili ten błąd nie maja już wyboru, mogą jedynie minimalizować ryzyko utraty pieniędzy...

B&A@#4
@Dorota

Dlaczego wszystkie komentarze nie pojawiają sie w opiniach? Czyżby ktoś miał coś do ukrycia?

AB

Czy w firmie nadal jest co kwartalna rotacja pracowników?

to zależy
@AB

To zależy, w dziale handlowym jest maksymalnie miesięczna

Agnieszka
@to zależy

Na ile osób w sumie na dziale? dosłownie każdy się zmienia?

anon

Nie poważna firma a tak właściwie to właściciel, którego wizje uniemożliwiają normalną pracę.

AD
@anon

Co masz na myśli? Telefon, komputer, samochód własne biuro, firmowa karta kredytowa to chyba odpowiednie warunki do pracy? A może kawa była nieodpowiednia? Czy może fakt że właściciel wymagał wyników pracy?

@anon

Serio, to co tam się wyprawia? Widzę ze macie do czynienia z idealistami :D

Anon

Pierwszy raz żałuję, że komentarze tu zawarte nie były dla mnie mocniejszą wskazówką czy decydować się na prace w tym miejscu. Warto poczytać, bo znajdują odzwierciedlenie w życiu codziennym firmy. Dodatkowo niestety ego niektórych jest ważniejsze niż sprawne funkcjonowanie teamów i zyski firmy. Styl moja racja jest najmojsza.

@Anon

Aż tak źle? To jak to wyglądało z twojej perspektywy i od kiedy zacząłeś zauważać negatywne aspekty pracy tutaj? :o Już od początku?

@Adam

Szkoda słów o śliny..

Programista

Spróbuje krótko i zwięźle także przechodzę od razu do plusów i minusów. Dział programistyczny: + Świetna atmosfera, można powiedzieć, że trochę jak w rodzinie. + Dobre miejsce do nauki + Dobre zarobki na początek kariery (jeśli nie jesteś osobą 15k netto na start) + Fajnie prowadzony SCRUM + W większości naprawdę fajni ludzie - Ciężko wgryźć się w system, zbyt dużo funkcji które wpływają na inne - Jeśli chcesz się rozwijać lub zarabiać lepiej to po 2-3 latach pracy trzeba szukać dalej - Pieniądze zależne bardziej od stażu pracy niż umiejętności Reszta działów, nie polecam. Słaba atmosfera. Złe decyzje których nikt nie podważy bo strach urazić ego przełożonego. Ogólnie przez różne procesy decyzyjne wszyscy kierują się podejściem które nazywam "byle do pierwszego". Podsumowując, polecam przyjść na programistę, nauczyć się swojego i lecieć dalej.

Wena

Dzień dobry, czy przewidują Państwo jakieś procesy rekrutacyjne w najbliższym czasie?

@Wena

Dzień dobry, tak, w tym momencie poszukujemy dodatkowej osoby do działu marketingu. Nowe wakaty pojawiają się systematycznie również w dziale IT. Zapraszamy do aplikowania za pośrednictwem portali z ogłoszeniami.

Wena
@Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.

A czy oferta na konsultanta systemów jest dalej aktualna?

@Wena

Można przesyłać CV na tę ofertę, jednak rola została obsadzona. Niewykluczone jednak, że będziemy potrzebować jeszcze jednej osoby do tego działu.

g
@Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.

Dlaczego pojawiają się u Was wakaty w IT? W czym jest problem? Słabo płacicie czy może macie beznadziejną atmosferę w pracy? Z reguły w IT jeśli zarobki są ok i atmosfera ok to nie ma wakatów bo pracownicy trzymają się takiego miejsca.

@g

Dzień dobry, w odpowiedzi na pytanie o pojawianie się wakatów w IT - to u nas dość rzadkie, od czasu do czasu potrzebujemy nowej osoby do zespołu w związku z projektem lub ktoś zmienia pracę, ale nie jest to zjawisko bardzo częste.

Lagiewnik

Hej, czy macie otwarte jakieś procesy rekrutacyjne? Lub będziecie planowali otworzyć jakieś procesy rekrutacyjne?

Katarzyna
@Lagiewnik

Wiem, że jakiś czas temu firma Aplixcom Solution szukała Project Managera, no ale jest to ogłoszenie archiwalne. Może dobrze by było, jakbyś sam się z nimi skontaktował (na przykład mailowo) i dopytał o ewentualną rekrutację. A jaka posada by Cię satysfakcjonowała?

Konsultant

Jak wygląda praca konsultanta systemu? Dużo wyjazdów? Czy raczej stacjonarnie? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Macie jakieś dodatki w pracy?

@Konsultant

Dzień dobry, rola konsultanta polega na pośredniczeniu pomiędzy klientem zewnętrznym a wewnętrznym działem IT w celu tworzenia systemu pod wymogi klienta. Tak, zdarzają się wyjazdy do klientów, ale praca jest głównie stacjonarna. Serdecznie zachęcamy do aplikowania, w toku rekrutacji na pewno odpowiemy na dodatkowe, szczegółowe pytania.

Poszukujący Pracy

Hej! Widze ze firma szuka Managera Sprzedaży - aplikowałem jednak czytając niektóre wypowiedzi zaczynam mieć małe obawy. Napiszcie, proszę jak wygląda wdrożenie i szkolenie produktowe. Czy można liczyć na pełne wsparcie przełożonych na początkowych okresach pracy? W jakich widełkach kształtuje sie wynagrodzenie, i jake są jego składowe? Dzięki wielkie!

@Poszukujący Pracy

Dzień dobry, odpowiadając na pytanie - Aplixcom jak najbardziej oferuje pełne wsparcie oraz szkolenie produktowe przez pierwsze miesiące pracy. Wynagrodzenie jest dostosowane do poziomu wiedzy i doświadczenia kandydatów i kształtuje się pomiędzy 5 a 7 tysięcy netto przez pierwszy rok pracy. Dodatkowo proponujemy premię uznaniową od wartości sprzedaży.

jago
@Poszukujący Pracy

Raczej nastawiałbym się, że jesteś zdany sam na siebie. Jak nie będziesz miał wyników to zaraz Cię wyrzucą. O wszystkim decyduje jedna osoba, a wiele zależy od jej aktualnego humoru. Nie polecam

KAM
@Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.

Przez pierwszy rok bo nikt tam drugiego roku pracy nie doczeka:) Pozdrawiam odważnych którzy zapewne z desperacji wybiorą się na rozmowę.

Master of disaster
@KAM

Byłem na rozmowie. Ciężko skonfrontować mi to co piszecie z aktualnym faktem wewnątrz w firmie. Jedyne co mogę wrzucić do ogródka to że po rozmowie odpowiedzi zwrotnej nie otrzymałem! Słabo. Byc może jeszcze rekrutują.... Zastanawiam się jednak czy osoby piszące w tym wątku mają jakiekolwiek blade pojęcia o tej firmie? Czy nie są to urażone ambicje? Oczywistą sprawą jest że w dziale handlowym będą wymagali od Ciebie wyników! Moj szef zawsze mowił że jesteś tak dobry jak Twoje ostatnie półrocze. Pytanie tylko jaki interes mają osoby aby negatywnie o niej pisać. O moim komentarzu zaraz będzie, że to Pani z HR napisała... Typowy trolling - żenada itp. Choc nie dostałem się do firmy - nie wypisuje negatywnych opinii. Czy naprawdę ktoś myśli, że na rynku IT gdzie rządzi pracownik (mimo COVID nadal rządzi) jest możliwe aby firma pozwoliła sobie na takie zachowania? Pozdrawiam kumatych.

Zelander

Mam pytanie dotyczące obecnej ilości handlowców w dziale handlowym. Czy jest obecnie zatrudniony dyrektor handlowy ?

@Zelander

Dzień dobry, obecnie rozwijamy 3 osobowy dział handlowy, i poszukujemy dyrektora handlowego, którego w tym momencie nie mamy.

Ciekawski
@Zelander

a czy są handlowcy poza działem handlowym xD?

Kojot

Cały czas szukają pracowników, przeladam ogłoszenia i widze ze do sprzedazy cały czas pojawia sie ogloszenie Inżynier sprzedaży - Automatyk, czy tez Key Account Manager. Tak sie pręznie rozwijają? Czy nie mogą znależć odpowiednich osób? Ciekawe.... Szukają jeszcze Programisty i jeszcze jakiegos Dewelopera, wiec może faktycznie pozyskali jakieś projekty i prężnie się "zbroją". Pieniądze oferują rynkowe - ale czy warto?

Subiekt cd

Tak jak pisałem ... dział handlowy co pół roku nowy. Szkoda nerwów, nie polecam. Jestem też w szoku opiniami niektórych o dobrej atmosferze !!! Chyba, że to wpisy właściciela ...

@Subiekt cd

Nie jesteś zadowolony z atmosfery panującej w firmie. Czy chodzi o relacje z przełożonym, czy stosunki między współpracownikami też nie są najlepsze? Doprecyzuj to.

Metis

Po kilku miesiącach pracy oceniam firmę dobrze. Zaletą jest nie-korporacyjność, bardzo dobre warunki lokalizacyjne i biurowe. Lubię ludzi, z którymi współpracuję, a atmosfera jest wg mnie ok z potencjałem na coraz lepszą. Faktem jest jednak to, że należy robić swoje, bo efekt pracy jest w końcu rozliczany...

@Metis

Super, a jak masz z pensją i benefitami? Widzę w nowym ogłoszeniu o pracę dla dla programisty web, że jest pakiet medyczny, wspólne śniadania w piątki. Macie coś jeszcze?

Emilia

Widzę, że Aplixcom szuka programisty: https://www.pracuj.pl/praca/programista-web-krakow,oferta,7162899. Oferta wygląda zachęcająco. Wiecie coś o tym, jak wygląda rozmowa o pracę?

Czy Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Nikuś

To zależy. Każda forma dozwolona byle Twój koszt był jak najniższy

Subiekt

Od ponad 2 lat firma znajduje się w nowej lokalizacji. Dogodny dojazd, świetne warunki lokalowe. Po odejściu z firmy w roku 2017 osób kluczowych dla rozwoju oraz sprzedaży własnego oprogramowania zatrudniono innych specjalistów. Dzięki tym ekspertom nowa wersja jest już gotowa i pozostawia daleko w tyle wcześniejsze wersje. Żałuję, że w trakcie mojej pracy nie mogłem oferować tego rozwiązania. Pozostałe produkty oferowane są bez zmian ( tu pole do poprawy). Część pracowników stanowi stabilny trzon firmy, większa rotuje. Nie wnikam dlaczego, w firmach IT często tak bywa. Atmosfera słaba, kończy się tlen.. Są jednak beztlenowcy, którzy świetnie się tu czują :) System rozliczeń czytelny, prosty i działający. Dane słowo jest dotrzymywane. Z kolei niektóre decyzje zupełnie niezrozumiałe. Dział handlowy co pół roku nowy .. obecnie jest szansa że to się właśnie zmienia ( należy doskonalić proces rekrutacji i onboardingu ). Powodzenia !

Zostaw merytoryczną opinię o Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k. - Kraków

• Jak się pracuje w Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.?

Aplixcom Solution sp. z o.o. sp.k.