W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

Jasin

Opinie o W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

Hehe 2012-11-10 18:51:36
Warto podjąć prace we wpis?
1
anonim 2013-07-09 19:23:52
jak tam się trzyma W.P.I.P? APLIKOWAŁ KTOŚ OSTATNIMI CZASY? NADAL MAJĄ SIEDZIBĘ W TYM SAMYM MIEJSCU?
4
powykon 2013-08-25 18:26:33
Nie płacą podwykonawcą. O dziwo kłopoty z płatnością pojawiają się zawsze przy ostatniej FV. kiedy podwykonawca nie jest już potrzebny.
2
anonim 2013-08-25 21:29:30
Czy ktoś obecnie pracuje w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. i wie jakie są zarobki mniej więcej w tej firmie i czy warto aplikować swoje cv?dzięki za podpowedzi
5
ja 2014-03-13 12:58:45
O firmie świadczy juz ich strona na której pod zdjęciami widnieje podpis jednego z członków zarządu ,,dr inż. ......'' a osoba ta tytuł inżyniera i magistra uzyskała na uczelni technicznej a dr na ekonomicznej tak więc podpisy pod zdjęciami i na wizytówkach świadczą o czymś:)
4
byly oszukany podwykonawca 2014-04-03 22:31:52
Firma WPIP to firma w teczce! Nie posiadają żadnego zaplecza wykonawczego, tylko sztab inżynierów (średniej jakości) i prawników. Przestrzegam przed współpraca z tą firmą. Przed podpisaniem umowy podczas rozmów negocjacyjnych sprawiają bardzo dobre wrażenie. Udaję im się przekonać potencjalnych podwykonawców (nie jest to tylko moje zdanie), że są wiarygodni i kompetentni. Umowy, napisanej wybitnie jednostronnie „nie każą” nawet czytać gdyż w ich ocenie jest to tylko formalność i jest to tylko przysłowiowy bat na nieuczciwych, nierzetelnych i opieszale działających podwykonawców. I tak jest, ale tylko do pewnego momentu. Gdy realizacja kontraktu dobiega końca (70-80% zaawansowania) nagle wszystko się zmienia, kierownik projektu staje się nieosiągalny (nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile), a jego miejsce zajmuje prawnik. Nagle okazuje się, że umowa jest przestrzegana w najdrobniejszych szczegółach i wyszukiwane są wszelkie sporne kwestie. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH, KTÓRZY JEDNAK ZDECYDUJĄ SIĘ NA PODJĘCIE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ WPIP NA ZWRÓCENIE SZCZEGÓLNEJ UWAGI NA ZAPISY UMOWY, BO Z PEWNOŚCIĄ BĘDĄ RESPEKTOWANE Z WIELKĄ STARANNOŚCIĄ. Ponadto w sposób nieuzasadniony „obcinają” przeroby, a bez podpisanego protokołu przerobowego nie ma możliwości wystawienia faktury. Wszelkie kary wystawione przez inspektora bhp czy też związane z zapisami umowy, są natychmiast potrącane z najbliższych płatności. Kolejnym bardzo ważnym elementem polityki firmy WPIP jest absolutny brak uznawania robót dodatkowych. Umowa jest ryczałtowa i tak jest egzekwowana, a z uwagi na brak kontaktu z jakąkolwiek osobą umocowaną do podejmowania zobowiązań finansowych nie ma możliwości nawet spróbowania wyegzekwować dodatkowego wynagrodzenia. Realizując kontrakt przez blisko rok ani razu nie udało nam się skontaktować z osobami umocowanymi do podejmowania zobowiązań finansowych (mimo wielu próśb, maili i w końcowym etapie oficjalnych pism). Inną praktyką uwiarygodniającą tą firmę na etapie negocjacji i podpisywania umowy jest zatrudnianie lokalnego inżyniera budowy i bazowanie na lokalnych niedużych firmach. Lokalny inżynier ma być swego rodzaju magnesem do podjęcia współpracy przez lokalne firmy. Finalnie inżynier budowy nie ma kompletnie żadnego wpływu na jakiekolwiek ustalenia formalno-finansowe. Podsumowując, nie tylko nie polecam współpracy, ale przede wszystkim przestrzegam przed firmą Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej. Potencjalni przyszli podwykonawcy!!! Zwróćcie szczególną uwagę na umowę i jej zapisy, abyście nie dołożyli do robót wykonywanych z tą firmą i to w majestacie prawa!!!
20
WPIP - ostatnia współpraca 2014-08-03 23:59:50
Byłem podwykonawcą firmy WPIP na jednej z realizowanych przez nich inwestycji. Zarządzanie i koordynacją - KATASTROFA!!! Prace zakończyliśmy w marcu i do dzisiaj nie rozliczyli ostatniej faktury - 10% wartości kontraktu. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, Inwestor pracuje pełną parą, a WPIP wymyśla coraz to nowe usterki przedodbiorowe i nie chce zapłacić ostatniej faktury. Ostatnio dostałem ofertę z serii nie do odrzucenia, czyli rezygnacja z części wynagrodzenia w zamian za podpisanie protokołu końcowego. Wszystko w zgodzie z podpisaną umową. Już kilkukrotnie na forach zaobserwowałem, że taka jest generalnie polityka firmy WPIP. Podpisywać umowę bo taki mają schemat, ale nikt nie dopowie, że na koniec będzie egzekwowana w każdym punkcie. Mi już nikt pieniędzy i straconych nerwów nie zwróci, ale mam nadzieję, że nie znajdą się kolejni naiwni, którzy bez mrugnięcia podpiszą jednostronnie sformułowaną umowę. Robota u nich jak każda inna: ciężka i za marne pieniądze, ale szczególną uwagę należy zwrócić na zapisy umowy, aby nie dać się jeszcze naciągnąć, bo w tym momencie należy dołożyć do interesu. Generalnie ODRADZAM WSPÓLPRACĘ Z TĄ FIRMĄ
7
Konkret 2014-09-22 09:38:12
Właśnie się zastanawiam nad złożeniem CV na stanowisko Kierownik Projektu w WPIP, ale postanowiłem, że najpierw przeczytam opinie na temat tej firmy na gowork... i tak czytam i czytam i nie rozumiem... to Wy, podwykonawcy nie czytacie umów przed ich podpisaniem? Do kogo macie pretensje? Wg mnie możecie mieć tylko do siebie. Mamy XXI wiek i skończyła się praca na czarno i ustalanie zasad współpracy na gębę... wszystko jest w umowie i należy ją bardzo rzetelnie przeczytać litera po literze przed podpisaniem - można przecież negocjować zapisy umowy, albo od niej odstąpić... a tak to "widziały gały co brały"... PRZESTRZEGAM! POWODZENIA!
3
tomek 2014-10-17 18:04:26
w 100% zgadzam się z przedmówcą, bo nie wiem do kogo tak naprawdę macie pretensje, chyba tylko do siebie.. umowy trzeba czytać, czegokolwiek by one nie dotyczyły. Powiedzcie mi jeszcze tylko jedną rzecz, czy u Was jest praca na etatacie pełnym czy połówki też się zdarzają, tak dla studentów, żeby było?
pawel 2014-12-10 17:44:11
Jak jest z tą pracą w WPIP bo piszą że pracownicy to największy kapitał firmy i że zespołowi zapewniają możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji. Obecnie szukają Kierownika Działu Przygotowania Inwestycji. Napiszcie co myslicie na temat tego stanowiska, obowiązków i wynagrodzenia jakie mogą mi zaproponować. Warto aplikować??
bits 2015-01-25 03:01:41
Dużo bardziej wiarygodne byłoby to gdyby rekrutacje były najpierw prowadzone wewnątrz firmy, skoro tak dbają o podnoszenie kwalifikacji. Powiedzcie proszę jak to w rzeczywistości wygląda, bo chciałbym wystartować w firmie, która naprawdę jest w stanie zaoferować dobre warunki. Miał ktoś rozmowę rekrutacyjną u nich i jest w stanie powiedzieć jak to się prezentuje?
3
ja 2015-02-25 13:12:46
bits, ja miałem kilka miesięcy temu- standardowo: rozmowa telefoniczna, spotkanie z kimś niżej, spotkanie z kimś wyżej. O warunkach moge narazie powiedzieć, że atmosfera ok i wypłata w terminie;)
bezyl 2015-03-29 14:33:03
jeśli chodzi o pracę w welkopolskim przedsiębiorstwie inżynierii przemysłowej to zainteresowanych odsyłam do ich oferty która obecnie jest nadal aktualna. Szukają kierownika projektu z przynajmniej 3-letnim doświadczeniem w realizacjach budowlanych. Uprawnienia budowlane podobno nie są wymogiem koniecznym
anonim 2015-03-30 07:59:12
firma dla ludzi samodzielnych- mało założeń i procedur, wszystko zalezy od tego, jak sam się w tym wszystkim odnajdziesz
lazy 2015-04-08 15:42:07
Firma super , jak na filmach kogel mogel + Bareja , jak robi koń paszczą .HA.HA.HA. Dom wariatów i nic więcej , rozmowa z tymi ludźmi to tylko po relanium i to w dużych stężeniach . Nie wiem kto jest właścicielem ale musi być na niezłym HAJU , albo choroba psychiczna lub problemy ze wzrokiem i słuchem . Współczuję wszystkim , którzy tam pracują bo na środki psychotropowe to pewnie majątek wydają .
7
lusia 2015-04-14 18:55:05
lazy wysnuwasz tutaj bardzo poważne oskarżenia wobec firmy WPIP ale to tylko jakieś ogólniki. ale możesz się zrehabilitowac, podaj jakieś konkretne przykłady jeśli możesz
kisi 2015-04-28 23:06:53
Ich usługi obejmuja obecnie: ► budownictwo tradycyjne ► budownictwo zrównoważone (ekologiczne) ► logistykę ► oczyszczanie powietrza ► i ochronę jakości produkcji.
reczin 2015-06-24 20:39:08
To prawda zajmują się budownictwem i to głównie budownictwem pozostałe rzeczy to już w mniejszym stopniu. Ostatnio też widziałem że poszukują Kierownika Budowy, gdzie to też mają dosyć ciekawą ofertę pracy: http://www.gowork.pl/praca_wyszukaj.php?trade=5®ion=Pozna%C5%84&oferta_opinie=nuzle.pl17267032
Paweł 2015-06-29 22:53:34
Potwierdzam opinię. Niestety to co zapisane w umowie jest najważniejsze i należy ją dokładnie czytać bez względu jak próbują mamić pracownicy W.P.I.P. Firma tak działa, ale ma do tego prawo. Również słyszałem, że nie uwzględniają robót dodatkowych, wszystko należy przewidzieć wcześniej. Rozmowy należą zdecydowanie do trudnych i nieprzyjemnych.
Racja że ich Inżynierowie nie są najwyższych lotów. To również opinia jednego z aktualnych pracowników firmy W.P.I.P.. Zdolnych Inżynierów zachęcam do podjęcia pracy w firmie. Nie wiem jednak czy porozumieją się z resztą.
1
Zatrudniony 2015-07-04 08:29:35
Pracuje w w.p.i.p. od jakiegoś czasu i jestem zadowolony. To pierwsza firma w mojej karierze (kilka juz było), ktora dba o pracownika. Szkolenia, studia podyplomowe czy nauka języka to nie problem. Jest karta multi, dopłata do wakacji, premie. Oczywiście jest kilka rzeczy do poprawy bo nigdzie nie jest idealnie. Zespół zgranych ludzi. Wyjazdy integracyjne, na ktore z przyjemnością sie jezdzi-to tez dla mnie nowosc. Zdecydowanie to nie jest miejsce dla tych bez ambicji. Wiem, ze teraz sa zatrudnienia. Tu niewiele osob jest zwalnianych, muszą byc podstawy, solidne podstawy. Firma daje poczucie bezpieczenstwa. Na pewno wymaga sie wiele od pracownikow ale to dla mnie zaleta. Od kwietnia pracuje sie super (ci, którzy sa zatrudnieni wiedza co mam na myśli), atmosfera sie poprawiła, zmiana na lepsze, z czego jesteśmy zadowoleni. Naprawde cieszę sie, ze mnie wybrano, ze dostałem szanse i jestem częścią zespołu. Tu nawet jest osoba, ktora interesuje sie nami, tym, czy dobrze sie nam pracuje, zmienia co mozna, pomaga. Zdecydowanie polecam to miejsce.
2
panna marysia 2015-07-27 11:49:27
@zatrudnionony jak najbardziej przekonałeś mnie żeby wysłać do nich cv. ta karta multi i liczne benefity mnie przekonują. a zawsze chciałam robić przy budowie obiektów przemysłowych. już doświadczenie w branży mam więc myślę że na kierownika budowy bez problemu się dostanę do poznania, no ale ciekawe czy kobiety też bez problemu zatrudniają na takie stanowiska
podwykonawca 2015-08-05 23:38:12
słyszałem, że nie zapłacili podwykonawcy na inwestycji w luboniu, czy to prawda? podobno same nowe osoby i nie znają się na specyfice budowy hal i ciągle angażują projektantów na budowy bo sami nie potrafią rozliczyć podwykonawców, czy to prawda? chcę podjąć współpracę, ale obawiam się spychologii i niepłacenia...
1
maćko 2015-08-17 18:19:08
A jesteś zatrudniony jako kto?? Bo ja mam mieć rozmowę i nie wiem jak się nastawić??
1
$onia 2015-08-26 16:19:18
no właśnie, napisz prosze na jakim stanowisku jesteś zatrudniony bo nie wiem również za bardzo na jaką rekrutację się nastawić. chociaż obecnie i tak jest aktualna tylko jedna oferta pracy z tego co się zdążyłam zorientować - kierownik budowy w Poznaniu. ja na tą ofertę nie wystartuję bo wymagany jest nadzór nad koordynacją dostaw materiałów a to moja raczej słaba strona
Ja 2015-10-04 21:49:17
Szukają na kilka stanowisk. Na goworku sa oferty, na praca.pl tez. Od kierowników do architekta (stażysty), jest inz.budowy i projektu. Często sprawdzam ogłoszenia i chyba jest duże zapotrzebowanie. Będę składał Cv i dam znać jak poszło. Dzwoniłem z pytaniami i już wiem, ze firma sie rozwija. Pytałem tez o kobiety (dla mojej dziewczyny tez) i usłyszałem, ze jest duży procent zatrudnionych kobiet i super sobie radzą. Może uda sie razem.
1
2qw3er 2015-10-05 01:07:14
@$onia ale oni teraz niestety nie szukają nikogo do zatrudnienia..kiedyś tam poszukiwali dyrektora zarządzającego ale z tego co pamiętam to było kilka miesięcy temu o ile nie jeszcze wcześniej..ale być może w najbliższym czasie znów będą kogoś poszukiwać musisz po prostu śledzić strony z ogłoszeniami..
W.P.I.P. 2015-10-14 11:07:36
Szanowni Państwo,


bardzo dziękujemy za zainteresowanie.
Obecnie poszukujemy kandydatów na następujące stanowiska:
POZNAŃ: Specjalista ds. Marketingu, Kierownik Projektu.
OKOLICE ZIELONEJ GÓRY: Kierownik Budowy, Inżynier Budowy, Administrator Kontraktu.
Aktualne oferty pracy znaleźć można na stronie www.pracuj.pl oraz www.gowork.pl.

Zachęcam Państwa do składania aplikacji.
Z wyrazami szacunku,

Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp.k.
3
Mateo 2015-10-28 10:37:42
Firma WPIP jest przedsiębiorstwem realizującym projekty hal przemysłowych wraz z całym zapleczem. Ich profesjonalizm i struktury wewnętrzne budzą podziw....ale tylko na początku. Później jest tylko coraz gorzej. Jeżeli chcecie Państwo przeżywać prawdziwe męki na budowie to polecam. Począwszy od przesadnego BHP (sprzątanie bywa ważniejsze niestety od postępu prac, inspektorzy BHP służą jako skarbonka i bat na podwykonawców - kary po 500 zł - pierwsze 2 później po 1000 zł), po nieudolnych inżynierów niepotrafiących nic załatwić, kierowników budowy umywających od wszystkiego ręce (nikt nie bierze odpowiedzialności na siebie za nic). Dodatkowo na pewno spotkacie sie z pewnym Panem lubiącym dawać PORADY...wtedy już na pewno nic nie zarobicie. O pracach dodatkowych można zapomnieć. Nawet jak coś podpiszą to odbiorą sobie z nawiązką za pomocą kar BHP....Zdecydowanie nie polecam!!!!
6
mika 2015-11-04 11:35:43
@Mateo akurat do BHP to dobrze ze tak działa. czasami podwykonawcy nie sluchaja sie dopoki im sie kary nie wcisnie. w poprzednije firmie tez tak bylo i jak widac pomagalo, bo porzadek i bezpienczenstwo bylo zachowane. mi sie firma W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. wydaje dobra firma. a teraz nawet poszukuja osob na stanowiska Kierownik Budowy, Specjalista ds. Marketingu, Kierownik Projektu. oferte maja bogata wiec i chyba ja zaaplikuje.. ale mzoe ktos powie jak z zarobkami mniej wiecej?
1
Mateo 2015-11-06 11:30:44
Jestem również za egzekwowaniem kar za łamanie przepisów Bhp ale w firmie WPIP jest to robione nagminnie. Inspektorzy Bhp to narzędzia do zarabiania pieniędzy i gnebienia wykonawców. A tak w ogóle to po co pytasz o zarobki. Przecież już pracujesz w powyższej firmie albo dla nich;) JESZCZE RAZ OSTRZEGAM PRZED FIRMA WPIP!!! NIC NIE ZAROBICIE A TYLKO STRACICIE NIE TYLKO NERWY. POZDRAWIAM
1
bezyl 2015-11-09 12:26:07
Hej Wam . Od znajomych wiem , że czasem rzeczywiście da się tutaj złapać, jednak nie jest to niestety zbyt częsta sytuacja. Trzeba naprawdę dobrze trafić w odpowiedni moment. Niby w tej chwili szukają kogoś na stanowisko kierownika budowy w Wielkopolsce. Oferują dobrą kasę i przyrządy do niej. Rzeczywiście tak jest?
1
norwik 2015-11-11 17:15:44
@bezyl, a od dawna kogoś szukają, ja jestem z okolic, mam doświadczenie w tej branży, pracowałem w noregii na budowie jako kierownik, u nich n stronie to widziałes
mat 2015-11-11 17:54:33
firma teczka, wszystko zleca na zewnątrz, nie ma jakości
1
mika 2015-11-13 20:22:44
no mysle ze jako kierownik budowy na pewno sie duzo zarobi, ale nalezy miec uprawnienia no i jednak sporo wiedze
majkel 2015-11-15 23:24:51
przede wszystkim dobrze mieć nie tylko uprawnienia ale i skończoną szkołę techniczną i doświadczenie w pracy na niższych ranga stanowiskach
Paweł 2015-12-28 16:51:16
Generalny wykonawca który swoją własną budowę źle zorganizował.
1
hubi 2015-12-29 02:46:24
szkoła techniczna jest wymagana we wszytkich wiekszych stanowiskach tak samo i wydaje mi się, ze to tez jest wymór u nich jak chce się pracowac jako kierownik budowy.
ER. 2016-02-13 13:06:54
Witam,bardzo polecam współprace z Kierownikiem Pawłem Z Gostynia.
Trochę maja fioła na punkcie BHP i ten jego rudy przesadza troche ale ogólnie spoko.

baloon 2016-02-13 13:14:56
Jako kierownik tak. Potrzebne jest wykształcenie wyższe techniczne. No ale w tym przypadku @hubi wymagane jest także doświadczenie co najmniej 2 letnie.
patryk 2016-02-17 17:39:29
Co jest ciekawe, to teraz równiez jest oferta na kierownika budowy o której pisał hubi w grudniu, szukają w Poznaniu. Tu jest wymagane 3 – letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Kierownika Budowy, a nie jak pisał baloon 2 lata.
mika 2016-02-22 21:59:48
no i też na stanowisko jako Konsultant techniczno-inwestycyjny jest wymóg tych 3 lat, no to może teraz po prostu podnieśli ten próg, bo chcą mieć wykwalifikowanych pracowników? a poza tym tez oferta fajna bo sporo premii jest.
1
Katarzyna 2016-03-06 11:37:25
Firma rzeczywiście stosuje specyficzne metody względem podwykonawców. Jeden pan chciał zdobyć ode mnie pewne informacje, więc próbował zbliżyć się do mnie prywatnie (uściślam że to były relacje czysto koleżeńskie). Polegało to jednak na tym, że zadawał coraz więcej niewygodnych pytań, które nie powinny być kierowane do mnie a raczej do mojego przełożonego. Kiedy się zorientowałam jaki jest tego cel to nagle udawał, że nic nigdy nie było pomimo dowodów w licznych bardzo luźnych mailach. Naprawdę wystarczyło zwyczajnie przeprosić a wszyscy poczuliby się lepiej. Serdeczne pozdrowienia dla wysokiego pana z W.P.I.P.
day 2016-03-06 12:48:16
Ale posiadanie 3 letniego doświadczenia na takim stanowisku nie jest niczym nadzwyczajnym @patryk. Przecież nie ma się czym dziwić, bo zatrudnienie wiąże się z odpowiednimi kwalifikacjami.
2
samantha 2016-03-11 20:19:31
masz rację, inżyniera przemysłowa to nie jest branża gdzioe od tak wejdziesz sobie bez wiedzy i doświadczenie, takie wymagania więc ani trochę mnie nie dziwią
1
Raptor 2016-03-13 20:41:49
Czym dokładnie zajmujecie się tutaj we firmie, jakie macie priorytety i na co rzecz jest nastawiona? Jestem strasznie ciekawy prawdę mówiąc jak to jest
Holdin 2016-05-05 22:25:18
A o jakie dokładnie stanowisko pytasz @Raptor? Taki inżynier projektu zajmuje się opracowywaniem i wysyłaniem zapytań ofertowych na zakup materiałów i usług budowlanych.
Mizek 2016-07-27 13:33:37
Wiesz co, jesli jestes po skończonych dobrych studiach, to powiem Ci że warto próbować, ale przypominam, że nie jest to najbardziej prosta praca ze wszystkich
4
j_ 2016-09-02 17:40:06
szukali ostatnio inżyniera budowy ktos wie jakie zarobki u nch na start?
2qw3er 2016-09-02 23:16:31
po studiach to przecież można na staz sprobowac ..
ULUBIENIEC CHOMICZA 2016-10-22 08:11:59
Witam,

w tej firmie pracuje Pan Chomicz, jest to bezwzględny cham dla pracowników, nie ma za grosz szacunku dla każdego kto zrobi coś nie po jego myśli , dowiedziałem się ,że wykłada gdzieś na uczelni - ciekawe jaką opinie o tym człowieku mają studenci (zasięgnę języka i wkrótce to napiszę na tym forum - dla przyszłych pracowników zapewne będzie miało to duże znaczenie.
Zastanawia mnie jakim cudem na stanowisku dyrektora znalazła się jego osoba - zapewne rodzina nie miała wyjścia i musiała go zatrudnić.
W jego słowniku najczęściej używane słowa to " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot; najprawdopodobniej miał z nimi w życiu najwięcej do czynienia (*współczuję bardzo").
Drogi Pani Chomiczu - jeśli czytasz tę opinię zapewne myślisz teraz o jednym " co za ku...a odważyła się to napisać? zapewne Pana ulubiona"
PoZdRaWiAm GoRĄco
A przyszłym podwykonawcom odradzam współpracy z tą firmą , pracownikom pracy w tej firmie.
Zostaw swoją opinię o W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. - Jasin
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.