Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

Niestety, po 3 etapach rekrutacji otrzymałrm jedynie "generyczny" mail z odrzuceniem aplikacji, bez żadnego feedbacku (mimo zapewnień HRowca).

BATman zajechany

Witajcie. Pytanie do wtajemniczonych. Rok 2013. BAT wprowadza nowy model sprzedaży. Rok 2014 Pracownicy masowo się zwalniają. Piszą pismo o wypłatę nadgodzin za pomocą działu prawnego. Wiadomo coś czy BAT wypłacił? Wygrał? Przegrał?

@BATman zajechany

Pierwsze słyszę

Nietopesz

Z tego co mi wiadomo, to zawsze bylo polityka firmy. Pamietam jak zwolnili pracownika pare lat przed emerytura albo ludzi zaraz po wzieciu kredytu hipotecznego. Sposob zarzadzania bardzo szybko odbije sie na wyniku regionu, "jesli" juz nie doluje.

Były
@Nietopesz

Ludzie w BAT są lepiej lub gorzej naoliwionymi trybikami. Nie ma takiego "elementu" układanki, którego nie można wymienić. Zmiany są dobre. Zwłaszcza jak SAMI odchodzicie :)

@Marki
@Były

Dobrze że mazowieckiemu mądrali podziekowali. Ktoś w końcu otworzył oczy

On
@@Marki

Komu?

@Marki
@On

@On, jeśli nie wiesz o kogo chodzi, to znaczy że jesteś poza obiegiem. Mądrala z głową w chmurach był tam jeden i w końcu ktoś zrobił porządek.

"L"
@@Marki

A Piotr Sz. jeszcze pracuje i dalej tak wazelinuje?

Batman

Pracuje jako PH 5 lat. To co firma reprezentowała 5 lat temu a dzisiaj to przepaść. Zarobki od początku w miejscu, mimo podwyżek targety stawiane są coraz wyżej i kasa jest z roku na tok coraz mniejszą. Zarządzanie przejęli mlodzi, ambitni z zerowym doświadczeniem którzy działają i planują na podstawie chybił trafił. BAT w Polsce się skończył wraz z odejściem doświadczonych managerów. Nie polecam. Ps Szukam pracy.

Przedstawiciel Handlowy

logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
Mlody

Hej, czy ktoś może opisać jak wygalda praca jako PH marki premium? Czy samochód jest także do celów prywatnych i jaki to samochód?

Ambasador marki GLO
@Mlody

Masz 300km na cele prywatne, ale jezeli w tygodniu gdzies jezdzisz czy nawet czasami w weekend zawsze mozesz powiedziec ze miales spotkania. Ogolnie nie polecam, ten statek juz tonie

@Ambasador marki GLO

@Ambasador marki Glo a jakie auto?

Ambasador marki GLO
@Marek

Toyota yaris

Bogdan
@Ambasador marki GLO

Czy trzeba legitymować się znaczącym doświadczeniem zawodowym na stanowisku przedstawiciela handlowego, aby móc w ogóle myśleć o zatrudnieniu w tej firmie? Jestem ciekaw, czy dają szansę osobom z nieco mniejszym doświadczeniem.

volver
@Mlody

nie jesteś ph marki premium, tylko niewolnikiem. nie polecam!

Phhh
@Bogdan

Raczej rozmawiamy tu o pracy dostawcy, magazyniera z obowiązkami przedstawiciela. Szanse masz bez doświadczenia bo biorą wszystkich, ale z własnej perspektywy odradzam pracę. Szkoda czasu i nerwów

Krzyszto jerzyna

Niestety, kasa nie adekwatna do obowiązków. Nie jestem osobą, która zbyt często zmienia prace, ale obrabianie po 25 punktów dziennie, zbieranie, liczenie pieniędzy, odpowiedzialnosc za papierosy.. żałuję, że wczesniej nie przeczytałem komenatrzy o britishu, pewnie bym sobie darował

Mjk

Pracowałem w bacie niecały rok i śmiało mogę stwierdzić, że nawet wrogowi bym jej nie polecił. Targety z kosmosu, wymagania i obowiązki również. Odpowiedzialność materialna i ciągłe potrącenia za braki, mimo, że towar liczyłem codziennie. Zastanów się dwa razy, zanim złożysz cv bo kto tu pracuje ten w cyrku sie nie śmieje.

Mua

Nie widze zadnej pozytywnej opini... :( Jestem w trakcie rekrutacji powiedzcie czy to jest realne zeby w ciagu dnia zrobic 25 punktow? Jest ktokolwiek zadowolony? :) I jak sytuacja ma sie w regionie łódzkim? Dajcie znaka zebym nie wdepnal w jakas kupe ;)

@Mua

Praca od 6 do max 15 Brak dodatkowych zadań po godzinach pracy a więc zamykasz za sobą drzwi i tyle. Kierownik w Łodzi spoko gość i podstawa podobno się zgadza + możliwość zarobienia premii. Polecam

Ph
@Mua

Szczerze? Szukaj czego innego. Kto w bacie pracuje ten w cyrku sie nie śmieje.

PH

Pracuję w tej firmie od roku, szczerze mówiąc chyba tylko dlatego, że mamy pandemie i ogolnie jest ciężko znaleść coś innego. Stanowisko vanseller 4 w 1: dymasz jako magazynier, ph, dostawca, konwojent i otrzymujesz za to jedno gówniane wynagrodzenie. Jedna moja rada, jeżeli nie nienawidzisz swojej obecnej pracy, nie zmieniaj jej na bata.

Mazowsze

Aktualnie, aby pracowac w tej firmie mozna byc w przeszlosci: - akrobatą, - weterynarzem, - filatelistą, - grabarzem, - piłeczką tenisową, - nikim. Biorą każdego. Reputacja tej firmy właśnie puka w (usunięte przez administratora) Od spodu. Masakra.

Xxx
@Mazowsze

Żul spod żabki ładnie by się ubrał i wchodzi do firmy.. Przecież Asm ma takie zdolności że wyszkoli każdego.. Ci są super nie szanują nikogo, mają kilku dostawców pod sobą i rola życia oczywiście nie ubliżając wszystkim ponieważ miałem do czynienia naprawdę z ludzkimi ASMami.. Ale te szczury którzy tu jako pierwsi dostali taka rolę to są naprawdę straszni.. (usunięte przez administratora)

Piotr M.

Kolejny etap rekrutacji ,czyli rozmowa z dwoma panami. Czytają pytania z kartek ,a odpowiedź musi trafić idealnie słowo w słowo w zapisane przez innego Asa wzory. Według tych inteligentów praca jest wyliczona na 8 godzin a następnie mówi że startujemy o 6:30 bo 30minut ciebie pakują i około 17:30 zjeżdżam do bazy i tam godzina na rozliczenie gotówki i towaru. Czyli płacone za 8h a pracujemy 11-12h pytam? Nie jak się wkręcisz to w 10h się ogarniesz ,ale to nadal 1/3 etatu za darmo cisnę dalej? czyli licząc wasze wynagrodzenie 3000-3500netto na godziny to robię za najniższą tak? Niezręczna cisza panowie nie mają takich pytań i co gorsza odpowiedzi na kartce . Więc kończymy rozmowę a moja opinia to: Szukają gościa bez rodziny ,najlepiej z kredytem do końca życia tak aby po wdepnieciu w BAT nie miał wyjścia i orał od 6-18 robiąc po 260h na miesiąc ciesząc się z minimalnej stawki dzielac na godzinę . Koszalin gdyby ktoś pytał.

Mateusz

Zgadzam się w 100%. Nie polecam

SZCZEIN
@Piotr M.

Koszalin.... I wszystko jasne, cala firma ma beke z pseudo menadzera ktory jak wfista traktuje załogę. Ps.zapomnialem, klienci w terenie Cie tez nie lubią (Kapitanie Rudy)

@SZCZEIN

A kto tam dowodzi? Ktoś nowy?

@GALAXY
@...

Dowodzi to za dużo powiedziane. Chłopek roztropek ale z dokonaniami - rozwalił Toruń - rozwalił Kwidzyn - rozwalił Olsztyn Teraz rozwali Szczecin ale tak to już jest jak sie ma plecy u szefa który oslania

SZCZEIN
@@GALAXY

Szczecin prowadzi Najlepszy kolega RMa z Bydgoszczy... Koszalin dalej jest wychowanie fizyczne jak w szkole. Zle sie odezwiesz,kontrol...

Taki beny
@Piotr M.

Asm z Koszalina o ktorym mowa to jakaś porazka. Kabluje donosi i myśli że jest lubiany. A tak naprawdę wszyscy mają z niego bekę nawet w biurze w Warszawie. Musisz znać odpowiedź na każde pytanie, nawet takie z (usunięte przez administratora) Nie ma, że nie wiesz. Wypytuje o prywatne tematy i wypomina ci co powiedziałeś rok temu. Klienci na sklepach też się z niego śmieją a tam gdzie jest jakiś problem i faktycznie przydał by się do czegoś to nawet nie wchodzi tylko siedzi w samochodzie ze niby ma jakiś ważny telefon. Tragedia jest z tym gościem.

Maciek

A premia w jaki sposób jest egzekwowana ?

Marek.
@Maciek

Premia to ciężka i skomplikowana rzecz.

Wowo

Nie warto..słaba kasa a wymagania jak w NASA..rekrutacja porażka..chciałem normalną prace..a nie prace w cyrku..jakbym chciał pracę w cyrku to tam bym aplikował..

@Wowo

Chyba porażka skoro cie wybrali

Exc

W ostatnim czasie starałem się o pracę jako PH, wysłałem cv,następnego dnia dostałem informacje o planowanej wstępnej rozmowie telefonicznej jako pierwszy etap rekrutacji,w czasie rozmowy wypytano mnie o staż pracy,doświadczenia itd,ustalono mi termin na kolejny etap rekrutacji przed komputerem,następnego dnia połaczyłem się z osobą odpowiedzialną za rekrutację,na samym początku,padały pytania podchwytliwe, o trudne sytuacje w pracy,o podejście do szefa,o wykonywanie założonych planów,ile bym chciał zarabiać itd itd,na koniec sprzedażowa scenka 20 minutowa,pani odgrywała klienta który nic nie chcę,niczym nie handluje,i nie ma kasy,na tym się ten etap zakończył...po 3 godzinach dostałem info że nie przechodzę do kolejnego etapu z podziękowaniem za zainteresowanie pracą w BAT..tak się składa że z ciekawości wysłałem cv do firmy BAT,obecnie pracuje ponad kilkanaście lat jako PH w największym koncernie w świecie i takich scenek to mam 20 dziennie,jednoznacznie mogę stwierdzić bawią się ludźmi jak wielu tu piszę zatrudniając na 6 miesięcy i potem kolejny naiwny szukający pracy...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w British American Tobacco?

Marek.

Ojjjjj,kiedyś to były imprezy. Teraz niestety koronawirus rządzi. Szkoda bo zawsze się działo.

Jeszcze PH BAT

Witam. Niestety postanowiłem umieścić tutaj opis sytuacji jaka ma miejsce w firmie żeby potencjalni nowi pracownicy wiedzieli co ich czeka. Ostatnio firma postanowiła zrobić restrukturyzację i zwolnić część pracowników i jednocześnie stworzyć nową strukturę d2c. Niestety już po miesiącu mogę powiedzieć że to był kolejny strzał w kolano ze strony zarządu. Vansellerzy mają teraz takie trasy że w 8h jest ciężko dojechać do wszystkich klientów a muszą jeszcze sprzedawać nowe sku i robić ekspozycję,wymianę cenowej itp. W tej chwili juz są braki i z mojej wiedzy w niektórych area już vany nie wyjeżdżają bo nie mają pokrycia. Pracownicy którzy znają swoją wartość najnormalniej w świecie zaczęli poszukiwania nowej pracy. Nowy dział natomiast stworzony w okresie pandemii niestety też nie może pracować w pełni więc spodziewam się że za pół roku ktoś w firmie stwierdzi że to był błąd i znowu będą myśleli nad nową strategią bo działania tej struktury niewiele dają firmie. Niestety nie ma konsekwencji od kilku lat w strategii i widać to po wynikach Nielsena itp. Bat leci na łeb na szyje. Konkurencja robi swoje konsekwentnie bez wprowadzania zmian i dzięki temu rośnie a u nas niestety większość wartościowych ludzi albo została zwolniona albo sama zrezygnowała. Coraz częściej słyszę też o gorszym traktowaniu pracowników przez nowych przełożonych. Liczą się wyniki ale to że są ciągle problemy po stronie firmy przez co trudniej zrealizować targety jest najmniej ważne. Firma jest cacy i jeśli coś jest nie tak to każą szukać innych rozwiązań. Niestety ale ja już też rozważam ucieczkę z tego wózka bo widzę że leci w przepaść. Pozdrawiam wszystkich Batmanów,trzymajcie się i nie dajcie sobie wejść na głowę.

Pracownik biuro Warszawa
@Jeszcze PH BAT

Potwierdzam od strony pracy w biurze w Warszawie, wszystko wygląda podobnie. Permanentne nadgodziny od czasów pandemii, oczywiście nikt nie mówi o nadgodzinach, w tej firmie nie są one rozliczane. Firma omija problem nadgodzin w taki sposób, że bezpośredni przełożony nie ma mocy decyzyjnej co do kontroli czasu pracy pracownika oraz zlecenia/akceptacji nadgodzin. Co oznacza, że pracownik musi zgłaszać problem nadgodzin do kolejnego w kolejności managera, który dopiero ma wpływ na nadgodziny. Problem jest taki, że ten manager nie ma bezpośredniego wglądu w pracę pracownika, więc podważa wszelkie informacje/ wnioski związane z nadgodzinami. W praktyce z nieoficjalnych źródeł wyższego szczebla oraz od pracowników pracujących wiele lat wiadomo że nie ma przyzwolenia góry na nadgodziny. Jedynym uzasadnieniem jest problem po stronie pracodawcy np. awaria. Dodatkowym minusem pracy w BAT jest brak rozwiązań systemowych usprawniających pracę zdalną. Pracownik nie ma zapewnionej infrastruktury do pracy zdalnej (chociaż pracodawca podczas rozmowy rekrutacyjnej zapewniał o takowej możliwości). Jednak najbardziej poruszające jest to, że pracodawca nie reaguje na apele i informacje co do niesprawnego działania systemów, procedur. Pracownik chcąc wprowadzić zmiany, czy sugestie usprawniające pracę, dostaje przysłowiowym młotkiem w głowę. Tak wygląda w skrócie praca w Warszawskim biurze, nie bez powodu najlepsi pracownicy odchodzą i jest taka rotacja. Ta firma przez kilkuletnie zaniedbanie, tuszowanie wszystkich problemów PR-owymi eventami kopie pod sobą dół i pozostawia wyjątkowy niesmak.

batman

Ostatnie miesiące w firmie to totalna porażka. Październik przeszacowany przez amatorów z biura skutkiem czego kilkaset pracowników nie otrzyma premii w grudniu czyli świątecznej. Ciągłe problemy z systemem, polityka finansowa jak w GS w latach 70-tych. Przykro się robi jak widać tę bezradność młodych ambitnych pracowników biura. Niestety jest to pokłosie po zwolnieniach z firmy z ogromnym doświadczeniem. No cóż, nowy GM już na wielu rynkach zamkną DSS i zmienił zasady pracy, to samo czeka nas w Polsce. Udziały spadają, pracownicy MEGA niezadowoleni z systemu pracy, preferowanie kolesi a nie fachowców i mamy równię pochyłą. Jedynie zadowoleni są z JTI, to oni zabierają rynek BAT bez wielkiego trudu ale tam zarządzają profesjonaliści a nie bombki z dobrym wykształceniem z zerowym doświadczeniem. Szkoda - to był kiedyś dobry pracodawca szanujący pracowników z wizją na rozwój, Dzisiaj się zwija i traktując pracowników jak przedmioty!

tomasz.glinkowski@gmail.com

Czy mógłby mi ktoś podać kontakt (mail lub telefon) do działu Kadr i Płac firmy ? Jestem byłym pracownikiem firmy, wszystkie takie kontakty miałem w służbowym telefonie a teraz pojawił się spory problem i nigdzie nie mogę znaleźć kontaktu do firmy.

Xxx

Brak informacji zwrotnej w procesie rekrutacyjnym do zespołu HR. To niedopuszczalne. Teraz się cieszę, że nie zostałam tam zatrudniona, bo nie chciałabym pracować w takim HRze

sem
@Xxx

Uwierz, że nie warto :) Co mądrzejszych i zdolniejszych już tam nie ma.

xxx

Czyżby szykowały siè duże zmiany ?

...

I to właśnie nie jest dobra wiadomość ????

@...

Miało nie być znaków zapytania tylko sutne minki

Joker

O mój boże, kto teraz będzie organizował Skype o 6 rano i witał wszystkich słowami: "czesc, z tej strony Jarek R" siejąc propagandę sukcesu rodem z Bareji?

xxx
@Joker

pewnie nastepca Jarka. Trzeba sie stad zawijac. Lepiej juz nie bedzie na pewno

eny
@Joker

Haha :D Przypomniała mi się praca w biurze w Warszawie. To co tam się odczynia to jest jakiś kosmos. Układy, układziki. Nikt nie docenia ciężkiej pracy, tylko leniuchy które odpychają od siebie i donoszą gdzie trzeba mają królewskie życie.

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco