Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

staszek

Ok. Czyli rozumiem że firma zamierza realizować swoje cele poprzez "zastraszanie" pracowników i takie dokumenty ? Nie mają innych sposobów na motywowanie pracowników, typu bony, konkursy i wypłacanie nadgodzin ? :)

ASM2

Po co jest plan poprawy? No to chyba logiczne, że po to aby dać jeszcze jedną szansę...! Wolelibyście za niewyrabianie wyników wylecieć od razu czy mieć szansę na jakąkolwiek poprawę?? Doszukujecie się syfu tam gdzie go nie ma. Po drugie - to jest chyba zupełnie normalna rzecz, ze jak notorycznie nie realizujesz wyników to lecisz... i to się tyczy każdego. Gdybyś miał własną firmę to trzymałbyś pracownika, który nie robi swoich planów? No pewnie, ze nie!

ASM

Jeszcze jedno jesli na początku planu poprawy pójdziecie na L4 na okres który uniemożliwi Wam realizację planu to po zakończeniu planu możecie sie odnieśc do tego że przez chorobę nie byliście w stanie zrealizować planu w 100%. Zapewne cwany ASM zweryfikuje plan po Waszym popwrocie i go przedłuży o te dni waszej absencji. Pamiętajcie też że Plan poprawy to nie koniec świata i zdarzają sie spoko ASM-owie którzy dadzą Wam realny plan ,jednak to Wy musicie odpowiedziec sobie na pytanie czy to plan do zrealizowania czy do Waszego wyeliminowania

BAT

Jakaś paranoja . Szkułka niedzielna. rozmuiem jeszcze jakby płacili za 5000 na łapkę ale przy tych ochłapach. Ludzie czy nie widzicie co z Was robią. Sami nie dopną Vanika i w trasę a nie z ludzi robią parobów. Jak się cieszę że podjąłem dobrą decyzję i już mnie tam nie., Nie dajcie się bo wylądujecie w tworkach. Ten kraj schodzi już całkowicie na psy. W innych zawodach jakby taki RM lub ASM tak robili koło pióra to już by byli za burtą,

Przedstawiciel Handlowy

Dyspozycyjność Doświadczenie

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
staszek

A co z zapisem zamieszonym na dole, który informuje nas o tym iż pracodawca w dowolnym czasie, nawet po zakończeniu planu poprawy może stwierdzić że nie spełniamy wymagań zawartych w planie poprawy ? Czyli np jeśli w planie poprawy mam efektywność wizyt na minimum i powiedźmy że za 4 miesiące po wykonaniu planu poprawy go nie wykonam to może mnie zwolnić... Według mnie to jest nie zgodne z prawem !!!

Remik
@staszek

Takim głąbom nie powinni dawać planu poprawy. Niestety w tej firmie nie zwalnia sie tylko za głupotę i nierozumienie tego co sie podpisuje. Widocznie jestes cienki, ze masz plan. Teraz go zrealizuj i sie nie martw co bedzie za 4 miesiace, skoro plan masz na 1-2 cykle. Ja Ci sie nie uda to znaczy, ze to nie robota dla ciebie. A targetow na pewno nie masz zawyzonych. Zaden asm nie zrobi takich rzeczy z obawy przed wlasnie takim mysleniem. Robisz zostajesz, nie robisz, lecisz. Powodzenia.

@Remik

Kolego Remik, po pierwsze uważaj jak się wysławiasz, co piszesz i o kim bo nie jest żadnym problemem zlokalizować osobę która napisała wiadomość. Po drugie widać że kultury u Ciebie za wiele nie znajdzie, po trzecie jeśli ktoś stara się od początku DSS (jeśli wiesz co to jest) robi targety na poziomie 35% mówi mu się że jest super i żeby tak dalej trzymać, na imprezie mówi się że jego grupa jest wymarzona, a po weekendzie wręcza plan poprawy to raczej jest w tym coś dziwnego :)

no
@staszek

nie fajna sytuacja,Staszek walcz,pracuj,pokaż że ten asm się pomylił....wiem vouge na 2 tyg,.nie poddawaj się,pomyśl ,że jak zrealizujesz plan poprawy jaką bedziesz mieć satysfakcje,a doświadczenie zdobyte przez ta sytuacje bezcenne-tego Ci nikt nie zabierze,a twój asm potem i tak znajdzie sobie inną "ofiarę" wszyscy co miesiąc wpadamy w "BĘBEN MASZYNY LOSUJĄCEJ",na zebraniach regionu,asm-ie odbezpieczają zakładki-na kogo wypadnie na tego bęc:) POWODZENIA trzeba do tej sytuacji podejść bez emocji,metodycznie....nie przeżywać,że asm był taki fajny,a teraz mi dał plan poprawy-asm nigdy nie jest fajny:) nie w takiej DUŻEJ KORPORACJI. A i jeszcze jedno tylko nie uciekaj na L4.....bo masz potem pozamiatane,podczas gdy ty sie " kurujesz" asm jeżdzi po twoim terenie i robi papiery/pdkładki na twoją dyscyplinarke-w myśl zasady pokaż mi człowieka a znajde na niego haka.

@Remik

Wszystkie zapisy w planie są zgodne z prawem.Pracowali nad tym BAT-owscy prawnicy. Niestety gdy się już ma plan naprawczy to praktycznie jest to początek końca.Jesli przestaniesz realizowac targety o mają na Ciebie BAT-a. Dla firmy plan poprawy to jest dowód na papierze i pamiętajcie też że w razie sprawy firma wykorzysta to przeciwko wam oraz raporty wspólnych wizyt jak i raporty controli.Pamiętajcie że tam są np. rzeczy z którymi sobie nie radzicie i pod którymi sie podpisujecie.Dlatego musicie uważnie czytać oraz nie na wszystko się zgadzać!

ASM

Słuchajcie jestem po Waszej stronie wiec powiem Wam na czym polega plan poprawy. Gdy pracownik (według firmy) nie osiąga dostatecznych wyników przełożony pod naciskiem (psychologicznym)RM-a bądz HR-ów musi wdrożyć plan poprawy.Jesli kolo jest niewygodny daje mu sie plan poprawy niemożliwy do zrealizowania a wynikający z jego codziennych obowiązków. Jesli dany pracownik nie wykona planu poprawy to pracodawca może (ale nie musi) rozwiązac umowe o prace z danym pracownikiem -nie dyscyplinarnie ale z winy pracownika. Pamietajcie jesli pracownik ma wdrożony plan poprawy bądz nie wykonał planu poprawy to firma nie da mu odprawy ewentualnie aby go uciszyc da mu max 3 miesiace ale i to zależne od stażu. W sądzie możecie oczywiscie dochodzić swoich praw że targety mieliście za wysokie lecz pamiętajcie że musicie mieć na to KONKRETNE PRZYKŁADY I DOWODY bo firma bedzie przedstawiać oczywiście dowody ze swojej strony że mieliscie dobrze ustawiony target i będą podpierać się dowodami popartymi cyframi.Ciężko bedzie wam wygrać chyba że ktoś był cwany i bedzie miał jakieś mocne dowody lub świadka (najlepiej nie zwolnionego dyscyplinarnie) Zdecydowanie lepszą metodą jest zbieranie i zapisywanie swoich nadgodzin co pózniej w sądzie jest łatwiejsze do wygrania.Pamiętajcie też że ważne jest abyście mieli jakiś dowód (sms,mail) zgłaszania (najlepiej kilkukrotnego) do swojego przełożonego że zakres waszych obowiązków (trasa,targety,ilości pakietów na vanie) nie pozwalają Wam wyrabiać sie w 8 h. Jeśli bedziecie mieli min te dane to w sądzie macie duże szanse wygrać.gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania pytajcie :-)

staszek

Dla mnie chora sytuacja... tym bardziej że w tym planie poprawy jest napisane że po upływie terminu tego planu kierownik może stwierdzić że któregoś z parametrów nie spełniasz i dziękuję :) jednym słowem patologia... dla mnie zastraszanie pracownika, i jeśli tak ma wyglądać motywowanie do robienia planów to powodzenia i tylko czekać aż będzie kontrola :)

staszek

Koleżanki/koledzy powiedzcie mi czy u Was też ludzie dostają plany poprawy, które polegają na zrobieniu plany na vogue, a na dole jest dopisek że jeżeli go nie wykonasz wchodzą w życie przepisy kodeksu pracy oraz regulaminu pracy ? według mnie nie jest to zgodne z prawem. Jak jest u Was ?

tak
@staszek

też są plany porawy -w tym target na vogua.jest to niezgodne z prawem pracy bo jest to zastraszanie.zgodnie z pp pracownik jest zobowiązany do starannego i sumiennego wykonywania pracy,a to ze ktos dostaje plan poprawy na 2 tyg i ma zrobić 100% voga to każdy sąd pracy uwali takie zwolnienie bo w obowiązku świadczenia pracy nie ma nic o wykonywaniu targetów na 100%-to sa zadania bonusowe,za które jak wykonasz masz premie albo nie .

JTB

Do philipa nigdy nie biora gdy ktospracowal w konkurecji

Wincenty z Kielczy

Kolego powyżej, zgodnie z art 99 jest tez akcyza minimalna której poziom sie zmienia w 2015 roku. Stad poza litera prawa zachowany jest tez duch prawa, bo jeśli banderola nie uległaby zmianie, to można by zapas na cały rok 2015 wysunąć w grudniu z zawieszonej akcyzy i płacić inny poziom akcyzy minimalnej tym samym potencjalnie uszczuplając wpływy z tytułu akcyzy. Także ta zmiana ma sens pod każdym katem zarówno fiskalnym jak i zdrowotnym, a dyskutowanie o tym ze nie ma, jest jak dyskutowanie o każdym innym podatku - każdy może mieć jakaś opinie.

HOHO

Lekko ponad połowę targetu mam zrobione :)

dg

Jak wam idzie z nową fają?

bat

Jesteście beznadziejni...po co jesteście w tej firmie skoro wam tak nie odpowiada??Potraficie tylko na forum się wypowiadać anonimowo a jak przychodzi do konferencji to każdy jest cicho...buuuu wstyd...zmieńcie prace albo siebie..

akcyz

Słuchajcie dlaczego detalista musi wyprzedać fajki z akcyzą z 2014 do końca lutego, jeżeli w 2015 nic się nie zmienia(podatek i akcyza) ? A jak dokupi banderole legalizacyjne to nawet wyjdzie drożej o 1.30pln od ceny RSP?

ministerstwo finansów
@akcyz

Bo się wzór banderoli zmienił baranie. Ważność banderol to maksymalnie 14 miesięcy (rok kalendarzowy i do końca lutego).

dellegat

tak czytam i czytam... o ile słychać tu o krakowie itp.. o tyle o filii z Dąbrowy cisza... jeżdziłem po sklepach to dość marne opinie i wyrobienie normy,,

mikimause
@dellegat

Zapal Vogue i sam sobie odpowiedz na pytanie?

pio

Ciekawe ile z tych opinii to faktycznie pH a ile to osoby piszącego za kasę dla bata opinie dla bata

redfer

Dać gratis, a tak na poważnie to niewypał.

zapytanie

Panowie, Ma ktoś sposób jak wcisnąć nowe vouge, jak na półce stoją stare i od roku sprzedała się tylko jedna paczka i ludzie martwią się ze tego nie wyprzedadzą ...

:-)
@zapytanie

Stosuj UBOZ do skutku -:) a jak to nie pomoźe to klękaj i stosuj metodę na Rumuna .

pio
@zapytanie

Pewnie przychodzisz do roboty o 6 a konczysz o 22 i jeszcze ci malo

ale

Ciekawe co z Area Sales Managerem na Kraków, mam nadzieję że oczekiwania jakie wobec takiej osoby są będą na 100% spełnione i że będzie to ktoś z wewnątrz. Najgorsi są karierowicze z zewnątrz. Czy dokonano wyboru ?

BAT

U mnie tak straszą od poczatku;). Sami niech się zlikwidują.

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco