ALDA Poland Sp. z o.o.

Opinie o ALDA Poland Sp. z o.o.

Mar83 Nowy wpis

@Pracodawca w porządku. Pracowałam w biurze przez kilka lat, odeszłam ze względu na sytuację w domu. Ludzie sympatyczni, nie często zmieniają pracę, właściciel sympatyczny zawsze o coś zagada i zrozumie problemy jakie ma pracownik. Można było zawsze przyjść później czy wyjść wcześniej jak coś trzeba było załatwić później to odrabiając. Fajni ludzie zaangażowani i fajni jako koleżanki i koledzy. zgrany zespół. kto wie czy jeszcze kiedyś się w przyszłości nie zobaczymy

Tłocznia Nowy wpis

Na tłoczni pracuje i jest ok. maszyny trochę głośne ale wcześniej pracowałam na większych i było dużo głośniej. Dają stopery do uszu ale ja tak nie umiem. Fajnie że jest klimatyzacja.

Marlena Nowy wpis

Byłam, pracowałam było ok. Jeden z porządniejszych pracodawców. Zmieniłam pracę z przyczyn osobistych. Spoko mają grille kilka razy w roku imprezy dla wszystkich pracowników.

Damian Nowy wpis

Atmosfera w pracy jest bardzo dobra. Firma dba o warunki pracy. Jest ciepło na zakładzie. Pracownicy są pomocni i dobrze się z nimi współpracuje.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie ALDA Poland Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
MAJKA

Firma bardzo przyjazna, rozwojowa. Zespół zgrany, szanujący się, dobrze ze sobą współpracujący. Warunki pracy bardzo dobre.

Kleopatra

Czas na zmiany. Po 5 latach odeszłam przez zmianę miejsca zamieszkania z mężem. Dużo sie zminiło tam przez ten czas i firma jest ok. Wypłaty regularnie na czas, klimatyzacja podobno już jest wszędzie, szef rzadko jest ale zawsze stara się z kimś spotkać bo widać ze mu zależy nie tylko na kasie ale i na ludziach. Kto wie co przyniesie przyszłości moze jeszcze się spotkamy

Paulina B.

Byłam na rozmowie ostatnio i zatrudniają tylko na umowie o pracę nie chca żadnych zleceń mieć. Może ktoś coś wie czy przedłużają umowy po pokresie prubnym czy tylko 3 miesiące i dowidzenia?

Mocarz
@Paulina B.

Zatrudniają normalnie, zakład się powiększa i brakuje rąk do pracy ciągle.

Oman

Pracuje w @Pracodawca już ponad rok i wydaje mi się że jest to jedna z lepszych firm w jakich pracowałam. ostatnio nawet klimatyzatory zamontowali na każdej chali więc jest i ciepło zimą fajnie. wypłaty na czas, stołówka z nową lodówką widać że dbają o pracowników. Szef normalny więc praca też

Operator

Pracuje tu od niedawna, praca jak każda inna. Atmosfera ok, praca od 6-14, niema jakiś chorych norm do wyrobienia.

Tom

Spoko ze robota od 6 do14, nadgodziny jak kto chce i dodaktowo platne. ale nie placa jakos niewiaodomo ile.

Jakie są warunki zatrudnienia w ALDA Poland Sp. z o.o.?

Zatrudniamy zawsze w oparciu o umowę o pracę :)

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Wojciech Kasprzyk

Pracownik firmy - Dyrektor Zarządzający

21.09.2023 02:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

W ALDA Poland produkujemy metalowe pojemniki na śmieci i odpady przeznaczone do domu, biznesu i miejsc publicznych. Wśród naszych wyrobów znajdują się przede wszystkim pedałowe kosze na śmieci, otwarte kubełki oraz pojemniki i stacje przeznaczone do segregacji odpadów.

Jak wyglądały początki firmy?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Firma ALDA powstała w 1978 roku. Rozpoczęliśmy działalność produkcyjną, tworząc aluminiowe czajniki. Przez lata rozwijaliśmy segment produktów małego AGD i wzbogaciliśmy swoją ofertę o naczynia żaroodporne, czajniki nierdzewne, garnki, patelnie oraz przybory kuchenne wykonane z tworzyw sztucznych. Na przełomie dekady rozpoczęliśmy produkcję pierwszych koszy i koszopopielnic. Od tamtego momentu, firma rozwinęła znacznie swoją ofertę produktów z tej grupy i obecnie tworzy innowacyjne kosze na śmieci dla najróżniejszych odbiorców.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Jako firma produkcyjna, skupiamy się na współpracy z dystrybutorami oraz sieciami sprzedażowymi. Kluczowi są dla nas dostawcy, którzy zaopatrują nas w setki ton stali rocznie. Prowadzimy sprzedaż na całym rynku europejskim oraz w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Wyróżnia nas jakość produktów oraz szybki czas produkcji i wysyłki.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Siedziba główna ALDA Poland mieści się w Ząbkowicach Śląskich, gdzie ulokowany jest Zarząd Spółki oraz Działy Kadr i Księgowości. W Sławkowie znajduje się zakład produkcyjny, na który składają się działy: Produkcji, Zaopatrzenia, Badawczo-Rozwojowy oraz Sprzedaży.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Za każdą prowadzoną rekrutację odpowiada bezpośredni przełożony i kierownik danego działu. Nasze procesy rekrutacyjne są krótkie i sprowadzają się do jednej lub dwóch rozmów. Staramy się wówczas poznać kandydata. Rozmowy prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Szczególnie ważne dla nas są kompetencje miękkie oraz właściwa energia, pasująca do całego naszego zespołu. Wierzymy, że każdej pozostałej rzeczy możemy nauczyć.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Za proces wdrożenia odpowiada zawsze bezpośredni przełożony. W zależności od danego stanowiska, trwa on od kilku dni do kilku tygodniu. W pierwszych dniach zapoznajemy nowe osoby ze strukturą organizacyjną, współpracownikami oraz naszymi produktami. Następnie przedstawiamy wewnętrzne procedury, które dopiero w późniejszym czasie pracownicy zaczynają wykorzystywać w pracy pod opieką najbardziej doświadczonych współpracowników.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

Z uwagi na ciągły rozwój sprzedaży eksportowej, stale rozwijamy nasz dział sprzedaży. Poszukujemy osoby z pasją do sprzedaży i smykałką do języków obcych. Jednocześnie chcemy rozwijać naszą ofertę produktową, dlatego cenimy współpracę z doświadczonymi konstruktorami i projektantami.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

U naszych pracowników stale doszukujemy się talentów, kompetencji i umiejętności – również tych ukrytych. Pracownikom proponujemy nowe stanowiska i coraz to bardziej ambitne i odpowiedzialne role. Staramy się również doskonalić te umiejętności poprzez współpracę i pracę zespołową, a także poprzez szkolenia i kursy, na które chętnie kierujemy każdego, kto wyraża taką chęć i potrzebę. Jeśli tylko ktoś wie, czego chce i gdzie to może dostać – niezwłocznie się angażujemy w spełnienie jego oczekiwań.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Wojciech Kasprzykikona wywiad

W kolejnych latach chcemy jeszcze bardziej skupić się na ekspansji rynków zagranicznych, powiększeniu sieci dystrybutorów oraz zwiększeniu świadomości i rozpoznawalności naszej marki. Jednocześnie zależy nam na rozwoju naszych produktów i poszerzeniu naszej oferty o kolejne, silnie pożądane przez rynek, kosze i stacje do segregacji odpadów.

Firma godna polecenia. Dobra atmosfera, zdrowe środowisko pracy. Dobre relacja pracodawcy z pracownikami. Możliwość zdobycia wiedzy specjalistycznej i rozwoju zawodowego. Możliwość pracy zdalnej dla pracowników biurowych. Polecam tym, którzy szukają stabilnej i długoletniej współpracy.

ANIA

Racja. Pracuje tu dopiero kilka tygodni ale widać że trochę dbają o pracowników lepiej niż w poprzedniej pracy. Może nie rewelacja ale i tak lepiej

Krystyna

Praca jak w kazdym zakladzie. Pieniadze przecietne i warunki tak samo a oczekuja niewiadomo co. Tyle dobrze ze na rano i bez weekendow.

Karko

Pracuje od kilku lat. Płacą na czas, czasem jest lepiej ale jak się Kiero uprze to robots ma być zrobiona. Nowy jest lekko ale da radę nad produkcji

Abs

Pracowałem tam w biurze w dziale sprzedaży. Generalnie było ok. Nikt się nie czepiał. Trzeba było pisać maile i dzwonić, zapisywać co się ustaliło i zgłaszać przełożonemu. Zwolniłem się sam po przeprowadzce po miałem za daleko do Sławkowa.

@Hanna

Byłam u nich na rozmowie, bardzo miło ją wspominam. Profesjonalnie przeprowadzona. Ostatecznie zdecydowałam się na pracę w inne firmie ale tylko ze względu na bardzo bliską odległość od mojego miejsca zamieszkania.

Anżej

Przepracowałem 6 lat i wydaje się być ok. Kasa jak wszędzie może trochę więcej. Nie gonią za mocno pracowało się normalnie. Teraz emerytem jestem ale dosyć dobrze wspominam ten czas. Morze jeszcze wrócę na dorobek jak będe miał chwilę

Twój komentarz może pomóc tworzyć zjawisko polskiego rynku pracy bez tajemnic. Już teraz dodaj opinię na temat przedsiębiorstwa ALDA Poland Sp. z o.o. w mieście Sławków jako pracodawcy. Twoja wypowiedź ma znaczenia.

Zostaw merytoryczną opinię o ALDA Poland Sp. z o.o. - Sławków

• Jak się pracuje w ALDA Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALDA Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALDA Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 12 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ALDA Poland Sp. z o.o.