Skylight Brokers Sp. z o.o.

Opinie o Skylight Brokers Sp. z o.o.

Jakub

Polecam wszystkim, którzy szukają pracy w sprzedaży. Największą zaletą pracy w Skylight jest świetna atmosfera i stosunkowo młody zespół, z którym po prostu dobrze się współpracuje. Praca z klientem i w ogóle sprzedaż mają swoje plusy i minusy, na pewno nie jest to zajęcie dla każdego, ale tym, którzy odnajdują się w samym tym zawodzie powinno się podobać. Duże wsparcie przełożonych, możliwość przyzwoitych zarobków, różne bonusy poza samym wynagrodzeniem opartym głównie o prowizje, które rosną z każdym awansem (zasady awansowania i poszczególne poziomy są zapisane w umowie, więc nie zależą od czyjegoś uznania lub nie). Dobre miejsce na start w nieruchomościach, można się dużo nauczyć.

Jan

Polecam gorąco to biuro nieruchomości. Sprawnie , szybko, DOBRZE . Pracownik miły i kompetentny - będę korzystał .

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w dniu 18.08. Wszystkie wątpliwości, które miałem zostały rozwiązane bez mrugnięcia okiem, rekruterka była miła i kompetentna, niczego nie ukrywała i dawała merytoryczne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

Jan

Usługę prowadził Pan Szymon Sękowski. Pomagał w wynajęciu mieszkania. Bardzo profesjonalne podejście. Bardzo się angażował. Sprawę doprowadził do końca. Nawet angażował się w sprzątanie mieszkania. Byłem mile zaskoczony. Na pewno skorzystałbym ponownie z jego usług.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Skylight Brokers Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Czy przypadkiem nie jest to strona, na której przedstawiamy konstruktywną opinie na temat danej firmy? Wydaje mi się, że tak, a ta wypowiedź zdecydowanie nie należy do niej.. tylko zaśmieca portal....

Wanda
@Kandydat

On chyba próbuje wskazać, że ktoś tu po prostu kłamie? Zawsze istotne info, ale pytanie skąd pewność, że niby ta firma miałaby należeć właśnie do nich?

@Wanda

Znając nazwę firmy ma możliwość sprawdzenia w krs rzeczywiście, kto jest w zarządzie.

Pytam

Ale że te same osoby są właścicielami i zarządzającymi obiema tymi spółkami?

Ocena

5/10

Polecam pracę w Skylight Brokers, mam przyjemność pracować w łódzkim oddziale. Firma zapewniła mi dużą wiedzę, a oprócz tego można liczyć na spore wsparcie ze strony przełożonych. Wiadomo, że na początku praca jest cięższa, bo jest to jednak praca z klientem i często wymaga sporej cierpliwości, ale mimo tego atmosfera w Skylight potrafi to wynagrodzić. Jeśli ktoś szuka pracy w miłej atmosferze i z możliwością zdobycia dużej wiedzy - to polecam ;)

Sylwia

Pracuję w Skylight Brokers od ponad 2 lat, od samego początku miałam ogromne wsparcie od strony kierownictwa, mojego przełożonego jak i reszty pracowników. Tworzymy świetny team, w którym każdy może na siebie liczyć. Cenię sobie pracę tutaj, ponieważ na starcie już wiedziałam, którą ścieżką kariery chcę iść. Firma pozwala nam się cały czas uczyć organizując szkolenia jak i finansując licencje pośrednika, nawet na etapie początków pracy każdy czuje się zaopiekowany i wie co ma robić. Ciągła motywacja w postaci konkursów jeszcze bardziej napędza ludzi do działania. Z całego serca polecam pracę tutaj, nawet jeśli nagle pojawiło się kilka negatywnych opinii od osób, które chcą za wszelką cenę zepsuć nam dobre imię na rynku. Czytając te komentarze odniosłam wrażenie, że komuś ewidentnie zależy na osłabieniu naszej pozycji na rynku nieruchomości, czyżby konkurencja miała za dużo czasu, a za mało ofert mieszkań? :)

Pracowałam w Skylight Brokers 2 lata temu. Polecam współpracę z tym biurem, przejrzysta ścieżka kariery, dobry kontakt ze współpracownikami i zarządem, cykliczne szkolenia które pomogły mi się odnaleźć w tej branży. Polecam, Kasia.

Ciekawość
@Kasia

I nagle sobie przypomniałaś, że trzeba wejść na GoWorka i wystawić Skylight pozytywną opinię? Przypadek? Nie sądzę...

@Kasia

Prawda !

Wanda

To spoko, a powiesz coś bardziej szczegółowo od środka? Co konkretnie musiałaś robić, miewałaś czasami jakieś problemy?

Aleksandra P

Z mojego doświadczenia mogę naprawdę polecić firmę Skylight Brokers. Pracowałam tam dwa lata i bardzo dobrze wspominam ten okres. Atmosfera pracy i ludzie, którzy tworzą tą firmę są niezastąpione. Nigdy nie spotkałam się z taką opieką nad pracownikami oraz pomocą. Miałam okazję uczyć się od najlepszych. Wiele szkoleń, które przeszłam pomogły mi rozwinąć się na rynku nieruchomości. Mogę polecić każdemu rozpoczęcie pracy w tej firmie.

@Aleksandra P

I ta też !

Skylight Brokers Sp. z o.o.

D) „Wciskanie wyłączności na siłę” Jeden z użytkowników napisał - cyt.: „I jeszcze wciskanie wyłączności klientom na siłę, bo "starsza Pani nie zauważy tego ptaszka postawionego mimochodem”.” Czy są to praktyki do jakich uciekał się komentujący? Czy komentujący ma wiedzę o działaniu na szkodę firmy i klienta, którą zataił?
W imieniu spółki stanowczo zaprzeczam, jakoby takie działanie odbywało się za poleceniem czy przyzwoleniem ze strony firmy. Jeżeli powyższy wpis dotyczy faktycznego zdarzenia - proszę o niezwłoczne przesłanie szczegółowych informacji na adres: naruszenia@skylightbrokers.pl - w efekcie czego podejmiemy działania wyjaśniające i sankcyjne. W przeciwnym wypadku proszę o usunięcie szkalującego komentarza. Jednocześnie zwracam uwagę, że każdy klient na etapie zawierania umowy pośrednictwa ma możliwość się z nią zapoznać, otrzymuje kopię, a dalej - jeśli rozmyśli się, znajdzie nieprawidłowość w treści dokumentu lub bez jakiegokolwiek ważnego powodu - może od umowy odstąpić w ciągu 14 dni. E) Opinie, rekomendacje, polecenia Jako firma ogromnie je cenimy i zawsze zachęcamy doradców, by prosili swoich klientów o ich wystawianie. W efekcie tego - oceny na Google czy Facebook’u mówią same za siebie, a liczne grono klientów poleca naszą obsługę swoim bliskim. Twierdzenie, że autorami w/w ocen są pracownicy spółki stoi w sprzeczności ze stanem faktycznym, o czym wiemy zarówno my, jak i autorzy nieprawdziwych opinii. Zwłaszcza, że sami kiedyś prosili obsługiwanych przez siebie klientów o wystawienie rekomendacji :-) Prawdą jest to, że czasem przypominamy naszym obecnym lub byłym współpracownikom o możliwości wystawienia recenzji w sieci także nam jako zleceniodawcy lub pracodawcy. Nie namawiamy, nie nagradzamy, nie karzemy za ich brak - zwyczajnie zapraszamy. F) Gorsze momenty Odpowiadając na pytanie „Wandy” z kwietnia b.r. - gorsze momenty zdarzają się chyba każdemu człowiekowi i także w każdej pracy. To tyle w dużym uproszczeniu. Praca pośrednika, czy w ogóle praca w sprzedaży wymagają pewnego zaangażowania, stawiają ogromne wyzwania oraz - jak już wspomniałam - zarobki oparte są tu o systemy prowizyjne. Nie każdy posiada predyspozycje do wykonywania takiego zawodu, nie każdy odnajduje się w roli sprzedawcy, ogromne grono ceni sobie stabilny etat i stałe wynagrodzenie. Nie każdy klient będzie miły i chętny do współpracy, nie każda transakcja zakończy się sukcesem, nie zawsze zaangażowanie doradcy zostanie docenione przez drugą stroną. Bazując na własnym doświadczeniu zakładam że o takie „gorsze momenty” chodziło właśnie Karolinie - autorce posta. Kontakt do naszych doradców jest jawny, namiary dostępne na stronie, także prawdziwie zainteresowanych szczegółami współpracy zapraszam do zasięgania bezpośrednio wiarygodnych opinii. Tych otwartych na nowe wyzwania - którzy czują, że mogliby odnaleźć się w tej branży - do udziału w rekrutacji. Podczas spotkań osobistych odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania. Pozdrawiam serdecznie, współpracowników byłych, obecnych i przyszłych; konkurencję uczciwą i tę nieco mniej. Klaudia Markowska-Wedelstett Pełnomocnik Zarządu

Skylight Brokers Sp. z o.o.

Szanowni Państwo, niezmiernie cieszy nas tak duże zainteresowanie wokół Skylight Brokers, szczególnie ze strony byłych współpracowników - także tych, którzy po zdobyciu u nas doświadczenia i wiedzy postanowili otworzyć konkurencyjne przedsiębiorstwa. Ogromnie cieszy słyszeć, że przedstawiacie się „na mieście” jako osoby „wywodzące ze Skylight”. Mamy nadzieję, że wkrótce i Wasze biznesy zyskają szerokie grono klientów do obsługi, w efekcie czego stracicie nadmiar wolnego czasu, którego tak wiele poświęcacie naszej marce :-) W związku z licznymi pytaniami, jak również opiniami - także szkalującymi - gwoli rozwiania wszelkich wątpliwości zamieszczam poniżej informacje w nurtujących Was kwestiach. Forma i warunki zatrudnienia Ze względu na charakter pracy, tak jak w większości biur nieruchomości - doradcy zatrudniani są na podstawie umów cywilnoprawnych - zlecenia lub agencyjnych (B2B). Choć sam system naliczania wynagrodzeń jest bardzo rozbudowany, to wszystko zostało szczegółowo i precyzyjnie opisane w umowie współpracy. To nie jest praca etatowa za stałe wynagrodzenie. Padają liczne pytania o stawki i kwoty - w tej branży (pośrednictwo w obrocie nieruchomościami) zarobki opierają się o system prowizyjny. Na start oferujemy stawki od 40 i 50% (zlecenie i B2B), a także wariant wynagrodzenia mieszanego - niższa prowizja (od 30%) + ryczałt za pozyskanie określonej ilości ofert w miesiącu (różne warianty, szczegółowo opisane w ofertach pracy - do znalezienia np. na najpopularniejszym portalu ogłoszeń rekrutacyjnych). Dodatkowo możliwość zdobywania bonusów finansowych i nagród w konkursach rocznych i kwartalnych. W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia, jeżeli nie podlegają one ustawowemu zwolnieniu ze składek ZUS i/lub podatku dochodowego (uczniowe, studenci, osoby poniżej 26 r.ż.) - od każdej kwoty wypłacanego wynagrodzenia odprowadzane są składki i ew. zaliczki na podatek dochodowy. Ich wysokość określają obowiązujące przepisy. Nieprawdą jest stwierdzenie, że wszystkie składki ubezpieczeniowe są pobierane od wynagrodzenia, ponieważ drugą kwotę porównywalną do sumy tych składek pokrywa także firma. Bez względu na powyższe - w umowie wyraźnie określone jest kiedy mowa o stawkach brutto, a kiedy netto. B) Wysokość zarobków Dużo zależy od ilości i jakości włożonej pracy. Wśród osób które swoją przygodę w biurze nieruchomości zakończyły po 1-3 miesiącach nie usłyszycie wiele pozytywów o dochodach, bo w początkowych tygodniach pracy doradca dopiero się wdraża, buduje bazę ofert, nowe czynności zajmują mu więcej czasu - w efekcie pierwsze wypłaty są niższe. Wśród doświadczonych współpracowników - tych zaangażowanych i chcących zarabiać - wynagrodzenia plasują się powyżej średniej krajowej, przy czym rozbieżności między kwotami najniższymi i najwyższymi bywają niemałe. C) Rzekoma KARA za zakończenie / rezygnację ze współpracy Rzekoma to właściwe określenie. Na początku współpracy każdy doradca przechodzi tygodniowy cykl szkoleń, zwieńczony testem i warsztatami. W pierwszych tygodniach poświęcamy współpracownikom wiele czasu i uwagi, aby pomóc im wypracować efektywny sposób działania. Odbywają się także kolejne warsztaty i szkolenia. Ponieważ nie jesteśmy instytucją charytatywną (choć z radością angażujemy się i w takie akcje!), to oczekujemy w zamian miesięcznej próby w tym zawodzie, w ramach Skylight Brokers. Bez względu na efekty - po miesiącu każdy bez konsekwencji może zakończyć swoją przygodę z pośrednictwem. Jeśli jednak ktoś decyduje się na zakończenie współpracy przed upływem 30 dni - zobowiązany jest do zwrotu kosztów udzielonych mu szkoleń (na dzień pisania komentarza 23.06.2022 r. koszt to 2460 zł brutto czyli około 100 zł za każdą godzinę szkolenia - stawka absolutnie rynkowa). Warunki te - szczegółowo i z wyraźnie podaną kwotą wartości szkolenia - określone są w umowie współpracy. Każdy kto decyduje się na podjęcie współpracy z nami zapoznaje się z umową i określonymi w niej warunkami. Zawarcie umowy jest dobrowolne i wiąże się z odpowiedzialnością obu stron. Rezygnacja lub zakończenie stosunków nie powodują konieczności zapłaty żadnej kary.

Dominik

To nie jest najlepszy okres na rozpoczynanie kariery w branży nieruchomości ze względu na kryzys.

@Dominik

widzę, że ktoś tęskni za czasami przedszkola i przypomniał sobie jak "śmiesznie" można się było podszywać pod cudze nicki na forach dla dzieci :)

@Dominik

Dominik to jest imię, nie nick.

@Dominik

W tym przypadku imię Dominik jest też nickiem, a to co Pan robi podpisujac się użytą już w tym wątku nazwą jest zwykłym wprowadzaniem czytelników w błąd.

stażysta

Pracuję w Sky od niedawna, póki co jestem pod wielkim wrażeniem firmy. Proces rekrutacyjny bardzo profesjonalny (dwie rozmowy), szkolenia wstępne trwały prawie 30h i dały mi ogromny pakiet wiedzy na start. Doradcy eleganccy, kulturalni i z dużą wiedzą. Pracuję w oddziale na Woli (ul. Bema) i każdego dnia dostaję tu zarówno wsparcie jak i odpowiednią dawkę dyscypliny od przełożonych :) Na razie udało mi się zrobić pierwsze 2 transakcje najmu, ale widzę swoją przyszłość w firmie bo rozgrzewka była szybka i przyjemna.

Polecam pracę w Skylight Brokers, bardzo przyjazny zespół, duży nacisk kładą na wiedzę i szkolenia. Wiadomo, że czasami jest ciężko, bo to jednak praca na prowizji i przede wszystkim praca z klientem, ale przełożeni dają dużo wsparcia.

skoro pracujesz tam teraz to wiesz najlepiej jak jest, napiszesz wprost jaka jest podstawa i jaka jest prowizja w firmie, jak duzo mozna zarobic ?

Jakaś...
@Anna

... wielka tajemnica z tych zarobków jest robiona.

@Jakaś...

A może po prostu warto zadzwonić i zapytać? Lub zgłosić się na rozmowę rekrutacyjną? Z tego co widać jest prowizja lub podstawa i prowizja co raczej rzadko spotykane w biurach, także myślę, że na plus

Paulina
@Jakaś...

Informacje o wysokości oferowanych zarobków były i są powszechnie dostępne do poznania w aktualnie publikowanych przez firmę ofertach pracy - tych, które można znaleźć na wiarygodnych portalach rekrutacyjnych :)

Oliwia

Do zespołu Skylight Brokers dołączyłam bez żadnego doświadczenia. Całą swoją wiedzę dotyczącą pracy w branży nieruchomości i działania na rynku zdobyłam dzięki tej firmie. Od wartościowych szkoleń na start, przez liczne workshopy, kończąc na pomocy merytorycznej i praktycznej „starszych” doradców. Dobra atmosfera, przejrzysta ścieżka kariery, atrakcyjne wynagrodzenie prowizyjne z dodatkowymi bonusami to tylko niewielka część zalet pracy w tym miejscu. Szczerze polecam każdemu :)

Marcin Rot

Pracuję w firmie Skylight Brokers ponad rok. Okres ten, wzbogacił mnie nie tylko merytorycznie od strony branży nieruchomości, ale również w kontekście rozwoju osobistego opartego na wszechstronnej adaptacji do nowych wyzwań. Organizacja ta, tworzona jest zdrowo przez każde indywiduum – od stażysty po kadrę kierowniczą, która to dysponuje wybitnym i nowoczesnym podejściem do zarządzania. Wsparcie w początkach kariery jest wyczuwalne na każdym kroku, natomiast obustronny szacunek i poważanie towarzyszą wszystkim pracownikom bezwarunkowo. Wartość dodana ze współpracy jest punktem zwrotnym, który mnie osobiście motywuje najbardziej; jestem tym samym przekonany, że kapitał ludzki tej firmy stanowi o jej wielkości. MR

Izabella

Pracę w tej firmie rozpoczęłam ponad 2 lata temu i jestem bardzo zadowolona. Firma prężnie się rozwija, nie stoi w miejscu. Przełożeni wkładają ogrom pracy i zaangażowania aby jak najlepiej wyszkolić nowe osoby. Atmosfera w zespołach jest świetna na każdym szczeblu, wszyscy czują się ze sobą swobodnie. Cenię sobie tą prace za możliwość rozwoju i dobrych zarobków adekwatnych do pracy.

Marcin S.

Pracowałem dla Skylight Brokers jako podwykonawca. Ciężko o lepszą współpracę. Młody zarząd ze świeżą głową, a jeśli chodzi o pracowników to super ekipa młodych, zgranych ludzi. Trudno nie polubić takiej firmy. Mam dziwne wrażenie, że prowokacyjne pytania i większość komentarzy na tym profilu jest pisanych przez pracowników GoWork. Mam informację z pierwszej ręki, że to normalna praktyka na tym portalu. Najpierw podżegają do szkalowania firm w internecie, a potem jak gdyby nigdy nic dzwonią do tych firm i mówią im, że co prawda opinii na portalu usuwać nie wolno, ale jak się zapłaci i kupi pakiet premium na GoWork to wtedy taka możliwość istnieje. Słabe praktyki jak na XXI wiek, ale trudno oczernić firmę, która cieszy się tak dobrą renomą, jak Skylight Brokers i ma świetne opinie w wiarygodnych miejscach w Internecie (jak Google czy Facebook). Pozdrawiam wszystkich. Marcin.

Karolina Springer

Z ręką na sercu mogę polecić pracę w biurze Skylight brokers. Pracowałam 1,5 roku w warszawskim oddziale przy ul. Wilczej. To była wspaniała przygoda z cudowną załogą na pokładzie. Od samego początku miałam silne wsparcie merytoryczne swoich przełożonych- zawsze pomocnych, którzy cierpliwie pomagali przejść przez pierwsze transakcje ( było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ wcześniej nie byłam powiązana z branżą nieruchomości oraz Warszawa była dla mnie nowym miejscem, Pani Malwina B. pomogła mi przejść przez 50 transakcji w ciągu niecałego roku). Każdego tygodnia pojawiały się spotkania, gdzie starsi doświadczeniem koledzy dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat rynku nieruchomości. Chciałam tutaj podkreślić coś, co jest absolutnie unikatowe -ATMOSFERA. Pomimo dużej ilości doradców, każdy czuje się odpowiednio ,zaopiekowany' i wszyscy się wzajemnie wspierają. Ścieżka kariery jest przejrzysta oraz sam system prowizyjny jest bardzo atrakcyjny. Były organizowane spotkania integracyjne i konkursy. Dzięki firmie udało mi się uzyskać licencję pośrednika WSPON. Było to miejsce gdzie stałam się bogatsza o wiedzę, umiejętności sprzedażowe oraz cudowne znajomości ( pracownicy oraz klienci firmy). Mam nadzieję, że moja opinia pomoże komuś w podjęciu decyzji w udaniu się na rozmowę wstępną do firmy skylightbrokers :) będziecie w dobrych rękach, a ja trzymam za Was kciuki!

Zostaw merytoryczną opinię o Skylight Brokers Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skylight Brokers Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 24 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!