Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Opinie o Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Angelka Nowy wpis

Czy w ostatnim czasie ktoś odbywał tu swoja aplikację radcowską? Nadszedl czas i na mnie, dlatego szukam odpowiedniej kancelarii. Na stronie widziałam, że ona też szuka odpowiednich kandydatów:) Oferta jest konkretna, i chyba większość rzeczy się z niej dowiedziałam. Mam jednak szybkie pytanie o nawiązanie współpracy w formie B2B. To konieczność?

Teraz też się pracuje hybrydowo, tak jak informowali rok temu w ogloszeniu na radcę? Czytałem, bo mi się pokazało, niestety żadnych nowszych nie widzę i też bym właśnie chciał wiedzieć, czy już nie ma szans na pracę czy jakiś nabór jednak jest. No ale wracając, jeśli można hybrydowo pracować, to ile godzin z biura ma być wyrobione?

Asystentka Nowy wpis

Cześć, docelowo po okresie próbnym pracujemy 2 dni w biurze i 3 dni zdalnie w domu

Grzesiek

Kancelaria na swojej stronie ma kilka aktualnych (nie ma dat, więc tak podejrzewam) ogłoszeń. W jednym z nich poszukiwany jest aplikant adwokacki/radcowski i właśnie ta pozycja mnie interesuje. Czy osoba z niezbyt dużym doświadczeniem także ma szansę? Przeszkalają w taki sposób, żeby faktycznie zdobyć niezbędne kwalifikacje i wiedzę?

Nowy wpis

@Grzesiek

Aktualne ogłoszenia można znaleźć zarówno w zakładce KARIERA na naszej stronie internetowej, jak i na portalu pracuj.pl Stanowisko aplikant jest przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Aktualność
Kancelaria Bochenek i Wspólnicy prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko:
- Prawnika z uprawnieniami Radcy Prawnego/Adwokata
- Asystenta Radcy Prawnego
- Prawnika procesowego
Więcej informacji na naszej stronie w zakładce „Kariera”:
Ciekawy

@Pracodawca Jakie widełki wynagrodzeń oferują Państwo na tych stanowiskach?

@Ciekawy

Dziękujemy za Pana zapytanie oraz za poświęcony czas, by je wyrazić. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, Kancelaria kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie. W związku z tym w ofercie pracy nie wskazujemy ram wynagrodzenia, czyli tzw. „widełek”, gdyż mogą one ulec zmianie i taka oferta byłaby nieaktualna, a ponadto wprowadzałaby w błąd potencjalnego kandydata. Na rozmowie rekrutacyjnej chcemy poznać kandydata oraz jego oczekiwania finansowe. Moment przekazania wysokości wynagrodzenia następuje najczęściej po pozytywnym wyniku rekrutacji, kiedy kandydatowi przedstawiana jest propozycja zawarcia umowy wraz z jej warunkami.

Jan
@Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Czemu nie chcecie podać wprost widełek wynagrodzenia tylko kryjecie się za jakąś korpomową. Ludzie chcą wiedzieć ile płacicie i tyle.

Bartosz
@Jan

Rezygnuję z aplikowania do tej kancelarii. Wysokość zarobków jakie tu obowiązują to wielka tajemnica, a przejrzystość wynagrodzeń dzisiaj to kluczowa sprawa. Jeśli dają tylko wynagrodzenie minimalne to nic dziwnego, że nie ujawniają.

@Jan

Wynagrodzenie różni się w zależności od stanowiska, jak już pisaliśmy wcześniej oferujemy mieszany model wynagrodzenia - wynagrodzenie zasadnicze oraz zmienne - oparte o system premiowy. W tym drugim przypadku wysokość wynagrodzenia zależy od zaangażowania pracownika.

Ela
@Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

(usunięte przez administratora) dlaczego nie podają Państwo widełek wynagrodzenia przy ofertach o pracy? Ewentualnie jeżeli nic Państwu o tym nie wiadomo to może ja zapytam - dlaczego ich Państwo nie podajecie? Chyba lepiej dla kandydata wiedzieć od razu jak jest i dla Państwa prowadząc rekrutację.

Radca Prawny

Bardzo swobodna rozmowa, miła atmosfera.

Pytano mnie o doświadczenie, ale mój brak doświadczenia w podobnych sprawach nie był żadnych problemem. Rozmawialiśmy o mnie, jakim jestem człowiekiem, co mnie interesuje poza prawem. Od początku miałam wrażenie, że chcą sprawdzić głównie czy się po ludzku polubimy i czy będzie nam się dobrze współpracować.

Olek

Tak jak pisze pracodawca, podwyżka tylko jak przyjmiesz na siebie masę nowych obowiązków albo jak jesteś na minimalnej to przy wzroście minimalnej. Co z tego że inflacja szaleje, twoja praca dla nich jest warta tyle samo (realnie mniej).

@Olek

A możesz zdradzić ile tej podwyżki wtedy się dostaje, jaki to procent wynagrodzenia. Ta masa nowych obowiązków jest równoznaczna z pracą po godzinach? Jesli tak, to faktycznie gra nie jest warta świeczki:/

pracwonik

Podwyżki to max 400 500 zl ale jak dobijesz do pewnego pulapu to juz go nie przeskoczysz. Maksymalne wynagrodzenie ciezko podac bo zaleza od miasta w ktorym rekturuja za ta sama prace ludzie dostaja 5000 zl lub 7000 w zaleznosci gdzie mieszkaja (najlepiej zarabia wwa wiadomo). Ogólnie firma powinna nazywac sie Bochenex bo wali jauszexem strasznie

Klepacz
@pracwonik

Ja bym dodał, że te podwyżki to chyba raczej efekt minimalnej, także nie nazwałbym tego podwyżkami samymi w sobie. Już bardziej pewnie chodzi o usilne próby trzymania jakiegoś poziomu z wynagrodzeniem, chociaż ja nie mogę sobie z takim wynagrodzeniem za wiele pozwolić. Chyba czas rozejrzeć się na rynku. Inni pracodawcy podają widełki, tam chociaż człowiek może zobaczyć na czym stoi.

Można to opisać tak - panie Areczku, dla Pana praca na starszym sprzęcie i parking gdzieś tam pod płotem. Laptopy do (usunięte przez administratora) oraz parking na ładnej kostce brukowej i za szlabanem na pilota tylko dla zarządu. Niby takie drobnostki, ale to wiele wyjaśnia jak na firmę posiadającą monopol na tym rynku. Brak inwestycji w zaplecze, aby jakoś to wyglądało. Ale koledzy w biurze ok.

aplikant

Hej, potrzebuję odpowiedzi na cito! :) Czy ktos moglby napisać, jak wyglada tu praca na stanowisku aplikanta? Czy po okresie probnym jest mozliwosc podwyzki? Jak wyglada godzenie zajęć na aplikacji z tutejsza pracą w pelni zdalną? Dziekuje z gory za odpowiedzi!

Xxxja
@aplikant

Zarobki są bardzo marne. Adwokat radca na b2b 6500 zł na początek. Po opłaceniu ZUS, kosztów działalności zostają ochłapy. Pracodawca o tym doskonale wie, ale wykorzystuje sytuację na rynku, bo jest dużo prawników. Roboty masa, odpowiedzialność duża. Może klienci frankowi otrzymujący od kancelarii faktury na kilkadziesiąt tysięcy złotych powinni być informowani także na tych szumnych webinarach, że ich sprawy prowadzą pełnomocnicy zarabiający tyle, co w markecie?

Lolek

Kiepsko. Z takim wynagrodzeniem to ciężko mieć motywację. Jakby jeszcze były dobre benefity to ok. Ale nawet tego nie ma. Serio zwątpiłem teraz w swoją przyszłość z zawodem prawniczym.

moppa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Jakie są stawki dla adwokatów i radców prawnych?

Znów jest nabór adwokata/radcy prawnego, aplikanta adwokackiego/ radcowskiego. Nie wiem, co myśleć, w zasadzie posługujecie się ogólnikami opisując zarobki. Czy nie jest możliwe podanie kwoty? Dobrze jest bazować na faktach, każdy sam zdecyduje, czy chce ratować frankowiczów za kwotę x...

Hela

Praca jak w reklamie tabletek na ból głowy, gdzie na początku pracownik ledwo przychodzi do pracy i już się po nim jedzie, zawala się go robotą ponad jego możliwości i siły, ciśnie długie niepłatne nadgodziny, itp. ale na końcu wystarczy wziąć tylko tabletkę i nagle jakoś może dalej ciągnąć - z tą różnicą, że tutaj tak kolorowo nie jest, bo tabletki na ból głowy trzeba kupić a przy tej głodowej pensji nawet na leki nie stać.

Halina
@Hela

Głodowej pensji? Czyli jakie to pieniądze tak mniej wiecej? Czemu każdy ma tyle obowiązków, nie planują nikogo zatrudniać żeby odciążyć pracowników?

@Hela

Zakres obowiązków na danym stanowisku jest ustawiony tak, aby możliwe było wykonanie zleconych zadań w normalnym czasie pracy. Nadgodziny zawsze są płatne, jeśli są zlecone przez pracodawcę.

Człowiek w szoku
@Hela

Oj tu ewidentnie poleciał wpis od osoby, która nie miała tak na prawdę styczności z firmą. Nadgodziny jeżeli są, to ZAWSZE są płatne i zlecane. Gdy brak zleconych nadgodzin - kadry pilnują i zabraniają pracy ponad 8h. Tu akurat polityka firmy jest bardzo mocno pilnowana, aby nie przekraczać ustalonych godzin pracy.

Jakub
@Człowiek w szoku

Pozwolę sobie naprostować - JEŻELI pracodawca zleca nadgodziny to są płatne, to wiadomo. Ale jak często je zleca? Ja spotkałem się z wieloma osobami, które musiały pracować po godzinach, bo nie wyrobiłyby się zupełnie. W systemie widać też kiedy się ktoś logował i wylogował. Myślisz, że takie osoby dostały wyższe wynagrodzenie z tytułu takich nadgodzin? Bo ja nie kojarzę.

Hela
@Halina

No tak minimalna + 100-200 zł. Stawki może i się różnią nieco, ale bez szaleństw. Samemu w tym mieście jest niemożliwym się za tyle utrzymać.

@Jakub

No dokładnie. Roboty jest do zajechania, więc w sumie mógłbym sobie zrobić codziennie jakieś nadgodziny maksymalną ilość (ile prawo pracy przewiduje) a potem powiem - zrobiłem x nadgodzin, zgłaszam ten fakt, proszę je wypłacić. Za prosto by było. Nieee, tak to nie ma. Niestety, muszę brać różne zlecenia, aby sobie dorobić. Tu nie zarobię godnie na swoje życie.

@Lol

Praca w godzinach nadliczbowych musi zostać zlecona przez pracodawcę. Pracownik sam nie może podjąć decyzji o pracy w nadgodzinach.

@Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Wiem, ale właśnie w tym rzecz, bo koło się zamyka. Bez nadgodzin nie da się ogarnąć tylu rzeczy. A jak są nieogarnięte to te braki gdzieś wychodzą, ponieważ nie ma na to mocy przerobowych.

@Lol

To faktycznie jest błędne koło. Za te braki to jaki feedback się dostaje? Skoro w sumie to nie z winy pracownika? Niby szukają Asystenta tu do oddziału do Wrocławia i chciałbym spróbować zaaplikować, ale jak czytam o głodowych pensjach to nie wiem sam, jaka więc kwota się pod tym kryje? A premii za wyniki żadnych nie ma? Lub nie wiem, teraz idą święta, może jakiś bonus świąteczny? Co na to polityka firmy?

Lol

Wiesz, może nowym dają więcej, więc może się nie zrażaj z zarobkami, wszystko zależy jak przebiegnie rozmowa. Jak to będzie Twoja pierwsza praca to warto spróbować. Jestem zdania, że po prostu trzeba dużo usprawnić.

Jakub
@Lol

Czyli na rozmowie można negocjować stawkę i ją lekko podbić? Jeśli chodzi o wdrożenie nowych to jest na początku szkolenie albo przypisany bardziej doświadczony pracownik który pomaga wejść w obowiązki?

Czy można liczyć w Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k. na prywatną opiekę medyczną?

Damian

Chciałbym napisać coś pozytywnego o tym pracodawcy, ale po prostu jest to niemożliwe. Nie warto naprawdę się tu zatrudniać jeśli chcecie godnie zarabiać i nie prosić rodziców o wsparcie finansowe. Zdrowia psychicznego też szkoda.

Nitro
@Damian

Chciałem tu aplikować, ale daruję jednak sobie. Tyle negatywnych opinii o zarobkach i traktowaniu pracownika świadczy o tym, że coś jest na rzeczy.

@Nitro

Potwierdzam. Moje wynagrodzenie w tej kancelarii to jest jakieś… nieporozumienie. Dobrze, że zarywałem noce, aby podwyższyć kwalifikacje, które zainteresują kogoś innego niż tą kancelarię, która najchętniej dowaliłaby mi nowymi obowiązkami za tą samą kasę.

@Kamil

A często było tak, że dokładali tylko obowiązków? Wtedy musiałeś zostawać po godzinach czy może brałeś robotę do domu? Traktowali to chociaż jako nadgodziny?

Kamil

Raczej nadgodziny (niepłatne) i zostawanie dłużej. Ciężko, bo roboty za dużo, ale wiedzieli jakie jest obłożenie, napływ nowych klientów.

@Kamil

W przypadku, gdy nadgodziny zostały zlecone przez pracodawcę zawsze są płatne.

@Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Nie zaprzeczam. Ale mówię o sytuacji, gdzie roboty jest tyle, że inaczej nie da się wyrobić, jak pracować ponad standardowy czas. Co w sytuacji gdy nie zostały zlecone?

@Kamil

To w takim razie odbierane było jako wolne czy nie było czasu? Bo jednak jakoś rozliczyć to chyba trzeba. Skoro takie obłożenie pracą to może są planowane nowe rekrutacje, aby poszerzyć zespół i odciążyć obecnych pracowników?

Prowadzimy aktywne rekrutacje m.in. na stanowisko Asystenta Radcy Prawnego oraz Radcy Prawnego. Staramy się, aby rozkład obowiązków w zespole był równomierny i nie generował trudności w realizacji zadań w ramach normalnego czasu pracy.

@Damian

Byłeś zwykłym pracownikiem czy aplikantem? Szukam opinii o różnych kancelariach bo jestem aplikantem. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest podejście do studentów. Nie napisałeś nic konkretnego na temat firmy. Rozwiniesz się bardziej ?

@Kamil

no to trochę sprzeczne informacje podajesz, bo raz piszesz, że niepłatne, a potem jednak zgadzasz się z kancelarią, że wypłacają...no to skoro jednak coś płacą za nadgodziny, to napiszesz czy to jest stawka ekstra, czy płacą standardową stawkę godzinową? no i ile dziennie tych nadgodzin trzeba robić, że tak dużo pracy jest?

Harvey Specter

Pracowałem tam, pierwsze doświadczenie w pracy prawnika. Mobbing, ogromna ilość pracy, toksyczne środowisko, kontrolowanie na każdym kroku, katastrofalne zarobki. Dopóki nie znalazłem normalnej pracy, myślałem, ze tak po prostu musi być. Na szczęście człowiek wraz z doświadczeniem i wiekiem mądrzeje. Nigdy bym nie polecił tego pracodawcy

Anita
@Harvey Specter

Dokładnie. Najgorsze, że pracownika się tu nie słucha, no chyba że zostaje wezwany do tablicy, aby kazać mu wytłumaczyć się z czegoś, gdzie jak się okazuje to nie on był winny, a słowo „przepraszam” nawet nie padło. (usunięte przez administratora)pełną parą i za psie pieniądze.

Ola
@Anita

Na szczęście powinno być lepiej. Minimalna ma pójść w górę, więc nie będą za bardzo mogli się z tym kłócić.

Oki
@Anita

Z czego przykładowo trzeba się tłumaczyć? Gdyby jednak ktoś okazał się winny to ponosi jakieś konsekwencje?

Zainteresowana

Dzień dobry, chciałam dopytać o kilka kwestii: 1. czy w umowach z adwokatami mają Państwo jakiś zakaz konkurencji? 2. czy jest możliwość pracy hybrydowej? 3. czy każdego dnia są stałe godziny pracy czy może jakiś zakres czasowy, w którym można zacząć pracę? 4. czy wymagają Państwo doświadczenia sporego przez rozpoczęciem współpracy? 5. na jaki okres zawierana jest umowa B2B?

@Zainteresowana

Dzień dobry, umowy nie zawierają zapisów dotyczących zakazu konkurencji. W Kancelarii jest możliwość pracy hybrydowej, ale dopiero po ukończeniu okresu próbnego, który trwa 3 miesiące. Pracę należy zacząć między godziną 6 a 11. Wymagania dotyczące doświadczenia zawierają się w poszczególnych ogłoszeniach o pracę, w przypadku asystenta radcy prawnego doświadczenie nie jest wymagane.

Ewelina

Niestety nie mogę polecić tego miejsca pracy. Bardzo niskie zarobki, wręcz najniższe jakie mogą zaproponować adwokatowi/radcy. Nie wyciągają wniosków z ogromnej rotacji. Monitoring, który pokazuje dokładnie ile kliknięć na minutę wykonał współpracownik (na umowę B2B) Toksyczna atmosfera wśród zespołu, który jest przestraszony, zmęczony i zestresowany. Osobiście czas pracy tam był najcięższym okresem w moim życiu zawodowym. Nie polecam!

@Ewelina

Wynagrodzenie różni się w zależności od stanowiska, doświadczenia i kwalifikacji danego pracownika. Pracownicy w momencie podpisywania umowy są informowani o programach używanych przez pracodawcę, m.in. dotyczących rejestracji czasu pracy. Jako pracodawca nie śledzimy każdego kliknięcia współpracowników, chociażby z braku czasu na podobne przedsięwzięcia.

Pracuje w Kancelarii już kilka lat i jestem bardzo zadowolona. To miejsce, w którym jak się chce to można. Bez konieczności posiadania tradycji prawniczych w rodzinie. Cala kadra zarządzająca jest otwarta na pracowników, zawsze można przyjść po poradę czy zwrócić się z nowym pomysłem. Ogromnym plusem jest możliwość pracy zdalnej oraz elastyczne godziny pracy. Jeżeli wykonuje się swoje zadania nie trzeba martwić się o jakikolwiek monitoring pracy. W moim zespole panuje bardzo przyjazna atmosfera jest czas i na prace i na pożartowanie. Kancelaria organizuje szkolenia zagraniczne, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Kilka razy w roku mamy tez możliwość integracji z innymi pracownikami i zespołami w trakcie imprez firmowych. Podsumowując ja osobiście jestem zadowolona z pracy w Kancelarii.

Niestety zupełnie nie mogę się zgodzić z Pana opinią a tym bardziej ze stwierdzeniem jakoby moja opinia mijała się z rzeczywistością: 1. szkolenia/wyjazdy zagraniczne uzyskuje się na podstawie obowiązującego regulaminu i zazwyczaj związany jest on z ilością wykonanej pracy. Regulamin jest jawny i na jego podstawie wybierane są osoby biorące udział w wyjeździe/szkoleniu. Nie ma tutaj zatem pola do uznaniowości, 2. Pracujemy na aktach elektronicznych zatem nie występuje potrzeba "spinania teczek", 3. Praca zdalna nie jest standardem w innych Kancelariach, 4. Jeżeli przez Pana konieczność sporządzenia nietypowego pisma jest traktowana jako kara a nie możliwości pokazania swoich umiejętności wiele to pokazuje.

ORA

Pracuję już kilka lat i jestem bardzo niezadowolona. W tym momencie zarabiam minimalną + 100 zł brutto. Zaczynam szukać z desperacją innej pracy.

Zaciekawiona
@ORA

Czegoś nie rozumiem… pracujesz KILKA LAT I jesteś tak bardzo niezadowolona… to po co tam pracujesz? Na rynku jest sporo miejsc pracy. Odnoszę wrażenie, że tego typu wpisy dodają ludzie, którzy na siłę chcą dowalić pracodawcy. Gdy starasz się o pracę i proponują Ci wynagrodzenie, które jest za niskie- po prostu nie przyjmuj oferty. Mniej niezadowolenia i narzekania będzie.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Pracownik

18.09.2023 09:09

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Pracownik ikona wywiad

Kierownik zespołu procesowego. Do moich zadań należy zarządzanie zespołem oraz praca merytoryczna związana z prowadzonymi sprawami.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Pracownik ikona wywiad

Tak, mam możliwość pracy zdalnej. Najczęściej pracuję w tygodniu 3 dni z domu, a 2 dni z biura.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

4 lata.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Pracownik ikona wywiad

Tak, polecam każdemu. Pracownicy chętnie poświęcają sobie wzajemnie czas i wspierają się poradami oraz rozwiązaniami. Osoby zatrudniane są m.in. weryfikowane pod kątem tego, czy będą pasować do zespołu, szukamy ludzi, którzy odnajdą się w pracy w naszej kancelarii. Mamy różnego rodzaju imprezy, bonusy związane z premiami, konkursy. W zespole ludzie nie tylko razem pracują, ale mają też kontakt poza pracą. Zespołów jest kilka, ale wszystkie ze sobą współpracują. Mamy widełki czasowe, w których możemy zacząć danego dnia pracę- umożliwia to załatwianie spraw prywatnych, układanie grafiku i czasu pracy pod siebie. To przyjemna praca w hybrydowym systemie.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Pracownik ikona wywiad

Bardzo lubię elastyczny czas pracy w dogodnych godzinach, możliwość pracy zdalnej, atmosferę panującą w kancelarii. Trudno mi wymienić choć jedną rzecz, której nie lubię.

Pracownik ikona wywiad

Cały zespół menadżerski - w tym dyrektorzy, kierownicy, zastępcy kierowników, koordynatorzy etc.- w zasadzie zajmują te stanowiska dzięki awansom. Kancelaria, z tego co jest mi wiadome, nie zatrudnia menadżerów i liderów z zewnątrz, za to awansuje swoich pracowników i współpracowników. Możesz się przyłożyć do pracy, pokazać swoją wartość jako pracownika, a kiedy pojawi się nowe, wolne stanowisko menadżerskie - wystartować w konkursie na to stanowisko. Firma się wciąż rozwija i powiększa, a to daje możliwość awansu kolejnym osobom.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie?

Pracownik ikona wywiad

Cały etap wdrożeniowy w pracy to ciąg szkoleń. Uczymy się merytorycznych zagadnień - nie trzeba mieć doświadczenia przed rozpoczęciem pracy. Gdy tylko pojawiają się nowości „na rynku” prawniczym, nowe zagadnienia czy problemy, otrzymujemy odpowiednie szkolenia. Specjalny zespół przygotowuje stosowne rekomendacje i opinie, więc każdy może pogłębiać wiedzę.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Pracownik ikona wywiad

Jest świetna. Często odbywają się wspólne wyjścia i imprezy integracyjne. Firma organizuje konkursy, w których można wygrać wycieczki (ostatnio był to wyjazd na Mauritius czy Majorkę, zawsze do atrakcyjnych hoteli). Systemy premiowe motywują do dodatkowej pracy - kancelaria dzieli się z pracownikami zarabianymi pieniędzmi. Firma się rozwija, wprowadza nowe udogodnienia, które ułatwiają nam i uprzyjemniają pracę.

Pracownik ikona wywiad

Powiedziałabym, że tworzą rewelacyjne miejsce do pracy. Jestem wdzięczna za współpracę i możliwości, jakie daje mi firma.

Maciej

Pensje ogólnie nie poszły do góry, a wnioski o podwyżkę są przez menadżerów odrzucane. Nie przeszkadz im to jednak w wychwalaniu firmy z najlepszymi wynikami finansowymi. Bardzo słabo to wygląda.

@Maciej

Każda prośba o podwyżkę jest indywidualnie analizowana. Jednak jej przyznanie jest często związane z dodatkowymi obowiązkami i większą odpowiedzialnością. Nie wszyscy pracownicy decydują się na przyjęcie nowych warunków i zostają przy dotychczasowych.

Zenon

Kancelaria jak na sprawy prowadzone w referacie płaci dosyc mało. Ciagła rotacja pracowników i zatrudnianie do kancelarii pracowników po Bezpieczeństwue wewnętrznym staje się faktem. Coraz niższy standard i coraz więcej spraw. Jako pracownik, unikać tego pracodawcę.

Mateusz
@Zenon

Straszne co tam się podziało, chyba naprawdę kłopoty mają z kandydatami po prawie. Nic dziwnego, minimalna nie zachęca.

Edek
@Mateusz

Ja tyle stresu co tutaj to nie miałem nawet podczas nauki do egzaminu z KPA na UWr. Tam chociaż można było wyjść sobie na fajkę, a tutaj już od razu monitoring i ochrzan, że jak ja śmiałem zrobić sobie przerwę od patrzenia w monitor 5 h non stop i ruganie przy wszystkich, że ośmieliłem się wyjść zapalić. A że boję się upomnieć o swoje prawa (bo boję się utraty pracy) to rozważam sobie remont łazienki w domu, aby zainstalować tam biurko, żeby się mnie ewentualnie nie czepiali, że moja norma kliknięć myszką nie spadła poniżej ich akceptowalnej granicy.

Ronaldinio
@Edek

Nie ma co się bać, tylko się upominać o swoje. Jak cię zwolnią to i tak mała strata.

Zostaw merytoryczną opinię o Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k. - Wrocław

• Jak się pracuje w Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.?

Kandydaci do pracy w Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.