Mowi Gdańsk

Opinie o Mowi Gdańsk

teraz jak wisi oferta dla Transformation Managera to piszą w niej, że dbają o rozwój pracownika, interesuje mnie więc wasza ocena pod tym względem. Mam już 3-letnie doświadczenie, więc czy zaoferują mi tu dalsze szkolenia czy raczej będzie mi się wszystko powielać?

PP Nowy wpis

Czy to prawda, że w Mowi jest dużo nadgodzin w finansach? Zaniepokoiły mnie starsze wpisy. Ile średnio nadgodzin w miesiącu? Czy są wypłacane czy można odebrać czas wolny?

Praca zdalna

Cześć, jak firma podchodzi do pracy zdalnej w działach finansowych?

@Praca zdalna

Czyli nie tylko mnie interesuje tryb zdalny? Czemu pytanie zostało pominięte? Z rok temu ktoś pisał, że po uzgodnieniu z Pracodawcą można robić zdalnie. Czy to dalej obowiązuje? Na jakich zasadach obecnie taka praca jest organizowana?

Jaka jest kultura pracy w Mowi Gdańsk?

Nowy wpis

W Mowi wszystko, co robimy i tworzymy oparte jest o 4 wartości: pasję, zaufanie, dzielenie się i zmianę. To one stanowią fundament naszej organizacji i są podstawą naszej kultury pracy oraz całej społeczności Mowi. Cenimy informację zwrotną, komunikujemy się otwarcie i zachęcamy do wyrażania swoich opinii i spostrzeżeń oraz do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym szczeblu. Dbamy o rozwój kompetencji i doskonalenie umiejętności oferując szkolenia i kursy oraz przejrzystą ścieżkę awansu. Jesteśmy otwarci na zmianę i innowacje i zachęcamy naszych pracowników do poszukiwania i wdrażania własnych pomysłów, usprawnień i rozwiązań m.in. w ramach projektu "Wy MOWIcie - my działamy!". Wspieramy pasje i talenty naszych pracowników, tworząc okazje do dzielenia się nimi i udziału w licznych wydarzeniach i aktywnościach zarówno wewnątrz firmy, jak i pozazawodowych: sekcjach sportowych, akcjach i rajdach rowerowych, koncertach, wyjściach do teatru etc. Czujemy się też szczególnie odpowiedzialni za zrównoważony rozwój środowiska naturalnego i konsekwentnie dążymy do tego, by nasze działania jako firmy były przyjazne planecie. Potwierdzeniem naszej skuteczności w tym obszarze jest czterokrotny tytuł najbardziej zrównoważonego producenta białek na świecie (Coller FAIRR Protein Producer Index).

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Mowi Gdańsk? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Milka

Mimo zapewnienia przez managera HR w Gdańskim oddziale o tym, że każdy z kandydatów dostaje wiadomość o rezultacie rekrutacji, po 3 tygodniach zero wiadomości ani odpowiedzi na moje zapytanie. W związku z tym, że HR reprezentuje w jakiś sposób firmę.. Nie polecam za brak profesjonalizmu.

@Milka

Dzień Dobry, najmocniej przepraszam, jeżeli do kogoś nie zadzwoniłem z odpowiedzią pomimo obietnicy. Staram się odpowiadać na każdy telefon i wiadomość - jeżeli nie otrzymał/a Pan/Pani ode mnie wiadomości, proszę o ponowny kontakt ze mną. Jedynym wytłumaczeniem może być ilość procesów rekrutacyjnych, które prowadzę w tym samym czasie i wypadki losowe. Zgadzam się, że może to nie wyglądać profesjonalnie z mojej strony. Będę wdzięczny za ponowny kontakt, ponieważ po nicku nie jestem w stanie domyśleć się o kogo chodzi. Pozdrawiam Michał Moniuszko HR Manager Gdańsk

Czy rozmowa rekrutacyjna w Mowi Gdańsk odbywa się również w języku angielskim?

W Mowi Gdańsk pracujemy w międzynarodowym środowisku, które tworzą osoby z wielu krajów, ponieważ tu znajduje się biuro Mowi Central Europe i współpracujemy również z partnerami z całego świata. Weryfikacja kompetencji językowych stanowi element naszego procesu rekrutacyjnego w przypadku stanowisk, dla których wymagana jest znajomość języka angielskiego. Dlatego w czasie rozmowy rekrutacyjnej kandydat może zostać poproszony o przeprowadzenie części lub całej rozmowy w języku angielskim, abyśmy mogli ocenić jego biegłość i sprawdzić, czy spełnia wymagania językowe dla danego stanowiska.

Jakie godziny pracy obowiązują w Mowi Gdańsk?

Kropka

Pracę można rozpocząć między 7 a 9.

Beata
@Kropka

i to jest 8 h dziennie, tak? czyli jak zacznę o 7 o 15 mam koniec? a do której ma można być? pytam bo ciekawa jestem czy można więcej godzin dziennie zrobić.

@Beata

W Mowi pracujemy 8 godzin dziennie, elastyczny jest natomiast czas rozpoczęcia pracy od 7 do 9 rano. Jeśli pracownik zaczyna pracę np. o godz. 7.00, to kończy ją odpowiednio - po 8 godzinach - o godz. 15.00. Dzięki temu rozwiązaniu można lepiej dostosować swój czas pracy do swoich indywidualnych potrzeb.

Janusz
@Mowi Gdańsk

Dzień dobry. Proszę o pobieżne choćby opisanie procesu rekrutacji? Zainteresowała mnie oferta pracy na stanowisko specjalista ds. kadr i płac. Ile jest etapów, jak długo trwają, co decyduje o wyborze takiego a nie innego kandydata?

@Janusz

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszym zespole. Po przesłaniu CV, nasz dział HR w ciągu 1-2 tygodni dokładnie je przeanalizuje pod kątem zgodności z wymaganiami na konkretne stanowisko. Następnie wybrane osoby zaprosimy na pierwsze spotkanie rekrutacyjne, podczas którego będziemy mieli okazję sprawdzić kompetencje miękkie kandydatów. W zależności od stanowiska możemy również weryfikować m.in. znajomość języków obcych. Kandydatów, którzy pomyślnie przeszli ten etap zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem z przyszłym przełożonym, który wraz z reprezentantem HR podejmie ostateczną decyzję o zatrudnieniu. Cały proces od złożenia CV i do finalnych decyzji trwa średnio kilka tygodni - przez ten czas na bieżąco informujemy kandydatów o postępach w rekrutacji. Zachęcamy do przesłania CV na adres: rekrutacja@mowi.com

Alicja

Chciałam zapytać jak wygląda rekrutacja w Mowi? Osoby, które były już na rozmowach- jakie macie wrażenia?

Czy w firmie Mowi Gdańsk są regularne szkolenia pracownicze?

W Mowi Gdańsk dbamy o rozwój pracowników i o to, by mieli stałą możliwość podnoszenia swoich umiejętności i kompetencji zarówno merytorycznych, jak i miękkich. Za odpowiedni dobór szkoleń odpowiadają przełożeni, którzy identyfikują zarówno potrzeby pracowników, jak i aktualne potrzeby biznesowe.

accountant
@Mowi Gdańsk

Witam, jak firma MOWI podchodzi do pracy zdalnej po zakończeniu pandemii? :)

@accountant

Pracujemy hybrydowo sami ustalamy harmonogram, są osoby które po uzgodnieniu z firmą pracują 90% lub 100% czasu zdalnie

Ile

Jakie zarobki są możliwe na accounta i jakie benefity?

@Ile

Zarobki zależnie od doświadczenia gross od sześciu do siedmiu tysięcy. Dodatkowo tuzdrowie, multisport, mybenefit, wczasy po gruszą, wybrany język obcy

Natalia

8 miesiecy temu zmieniłam pracę więc mogę teraz napisać z dystansem: chociaż nie zawsze dobrze się działo to bardzo dużo się nauczyłam i zdobyłam masę doświadczenia, które w moim przypadku nadal procentuje. Potrzeba było czasu żeby to docenić bo odchodząc z pracy czułam głównie żal i rozgoryczenie. Ale czas minął a ja nadal korzystam z wiedzy, którą zdobyłam z pomocą TL. U obecnego pracodawcy nie mam tyle wsparcia co w Mowi.

Teresa
@Natalia

Hm, ale te uczucia po opuszczeniu firmy chyba nie wzięły się znikąd skoro teraz ich nie negujesz? Ale wcale też nie piszesz co było ich powodem. A to ważne ;/

J.M.

Z doświadczenia zespołu można brać garściami. To chyba największa oprócz zarobków zaleta. Stres jak w kazdej pracy, są dni gdy łapiesz zadyszke i takie gdy czas się dłuży a ty nie wiesz co ze sobą zrobić - bilans wychodzi na "zero". Bardzo konkretna ścieżka awansu, trochę słabsza oferta szkoleń - ale to może kwestia tego, że jako wieloletni pracownik byłem już chyba wszędzie, więc się nie czepiam znowu tak bardzo.

arturo

Mam wrażenie, że ostatnio atmosfera w BSC bardzo się poprawiła. Naprawdę przyjemnie się pracuje. Mowi jeśli to czytacie to tak trzymać.

Aga.ta.

To nie była najgorsza praca jaką w życiu miałam, ale najlepsza też nie. Na minus: rozbudowana struktura, gdzie każdy wie gdzie jest jego miejsce ale rozdmuchane procedury wpływaja negatywnie na relacje między ludźmi. Na plus: łatwy do przewidzenia sposób awansu, wsparcie przełożonych, którzy jeśli widzą w tobie potencjał to inwestują swój czas) ale jak nie zaskarbisz sobie ich względów to już różnie bywa), pomocni wspópracownicy, wspólne spędzanie czasu w pracy. Ogólnie 6/10.

Jan
@Aga.ta.

Możliwość awansu to duży plus więc nie masz co tak narzekać. Możesz brać udział w szkoleniach, bo taki rozwój to by mi pasował. Wiesz czy teraz przyjmują?

Aga.ta.
@Jan

Nie napisałam, że było źle. Po prostu widzę plusy i minusy. Mocne 6/10 to jak dla mnie wysoka ocena (a mam z czym porównywać, bo jestem zawodowym nomadem) i możliwość awansu i wsparcie przełożonych miało na nią duży wpływ. Nie sądzę żeby istniało miejsce pracy które nie miałoby żadnych minusów. Po przeprowadzce pracuję w W-wie i też widzę zarówno plusy jak i minusy. Nie uważam tego za "narzekanie". Może tak już mam?W Mowi plusy przewazają nad minusami. nie wiem czy teraz przyjmują. Nie do mnie to pytanie.

Teresa
@Aga.ta.

Jan chyba Ci zadał pytanie, ale nie postawił znaku na końcu ;) A też chciałabym wiedzieć, czy w M. chętnie i często Was szkolili? I tylko z ich inicjatywy, czy dofinansowanie do wybranych przez Ciebie szkoleń też mogłaś uzyskać? :)

Patryk

Jest tak jak tu piszą, dobra praca na start a czy na dłużej czas pokaże. Na razie się rozglądam.

Mila
@Patryk

Mi czas mi pokazał, że to dobre miejsce na dłużej. 4 lata i nadal tutaj. Pozdrawiam współpracowników.

Taka tam

Kilka miesięcy temu mój komentarz byłby inny. Nawet jak było ciężko to była dobra relacja z przełożonym, rozmowy, zaufanie. W ostatnim czasie nastąpiło dużo zmian, które zmieniły mój stosunek do Mowi. Firma miesza pracowników w różnych zespołach, TL, który martwi się bardziej swoimi zadaniami niż zespołem, mówiący, że jego też wtedy nie było, brak zrozumienia, a tylko nakazy, słaba komunikacja, brak doświadczenia w takim dziale, to wszystko powoduje, że się odechciewa. Do tego sprawy Hr - przymusowa hybryda, komunikacja mailowa o zmianach, słabe podwyżki. Jest też kilka plusów - widać zaangażowanie w wielu osobach, od których mogłam się dużo nauczyć służbowo i prywatnie, dobre benefity.

Jan
@Taka tam

Wiadomo że w żadnej pracy nie jest idealnie. Te dobre benefity to jakie? Dostajesz okolicznościowe bony np. na święta albo prywatna opiekę lekarską?

Junior

Dzień dobry, czy ktoś mógłby udzielić informacji na temat zarobków na stanowisku junior AP?

AK

Rozmowa kwalifikacyjna była ok, chociaż jako przyszły pracownik oczekiwałabym bardziej skonkretyzowanych pytań na stanowisko związane z rachunkowością, a nie banałów. Mogę jednak napisać, ze atmosfera była miła, rekruterka i lidera bardzo się starali przekonać mnie, że powinnam się zdecydować na pracę w ich firmie ale ostatecznie się nie zdecydowałam, bo na horyzoncie pojawiła sie możliwość wyjazdu i pracy zagranicą.

kumpel

Czy rozmowa kwalifikacyjna w firmie mowi jest po angielsku?

@kumpel

Jest krótka część rozmowy po angielsku, aby potwierdzić zadeklarowaną przez kandydata znajomość języka

Ola

Czy obecnie w firmie przyjmują stażystów ? Znajoma była jakiś czas temu na stażu i mówiła, że było ok.

MartiM
@Ola

Ponoć maja małą rotację i trudno się dostać

@Ola

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na staże do działającego w Gdańsku Business Support Center. Oferty dla stażystów pojawiają się jednak sukcesywnie. Dlatego, jeśli jest Pani zainteresowana dołączeniem do naszego zespołu, zachęcamy do śledzenia ogłoszeń o aktualnych rekrutacjach.

Zostaw merytoryczną opinię o Mowi Gdańsk - Gdańsk

• Jak się pracuje w Mowi Gdańsk?

Zobacz opinie na temat firmy Mowi Gdańsk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mowi Gdańsk?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mowi Gdańsk