Opinie o diabetyk24.pl - Diabetyk24 sp. z o.o. w Warszawa

Opinie o Diabetyk24 Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marcin Morga

Firma - E-commerce Marketing Manager

09.05.2023 02:05

Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę jaką historią chcesz się z nami podzielić?

Marcin Morgaikona wywiad

Diabetyk24 to firma działająca od 2010 roku, i właśnie historią tej firmy chcę się podzielić. Przez ostatnie trzy lata firma podwoiła swoje zatrudnienie i obecnie zatrudnia prawie 100 osób.

Czym zajmuje się Twoja firma? Co jest głównym filarem biznesu?

Marcin Morgaikona wywiad

Głównym profilem działalności jest sprzedaż profesjonalnych urządzeń i artykułów medycznych z dziedziny diabetologii. Prowadzimy sklep internetowy i sieć sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Naszym największym dobrem jest zaufanie i bezpieczeństwo naszych klientów. Z racji powyższego dokładamy wszelkich starań, by zamówienia były realizowane szybko i profesjonalnie, a nasz zespół dysponował ekspercką wiedzą z dziedziny diabetologicznych artykułów medycznych.

Jak wygląda struktura Twojej firmy (Iiczba pracowników, lokalizacje, działy itp.)?

Marcin Morgaikona wywiad

Diabetyk24 zatrudnia prawie 100 pracowników w 10 działach. Część pracowników zatrudnionych jest w naszej sieci sklepów na terenie całej Polski. Pozostałe osoby pracują w naszym nowoczesnym biurze i magazynie w Warszawie.

Jaka obowiązuje u Was forma zatrudnienia (umowa o pracę, b2b, umowa zlecenie, umowa o dzieło)?

Marcin Morgaikona wywiad

Każda forma zatrudnienia jest możliwa. Podejmując decyzję o rodzaju umowy (UoP, UZ, UoD, B2B) bierzemy pod uwagę preferencje naszych kandydatów.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników? Z czego to wynika?

Marcin Morgaikona wywiad

Trudno wskazać stanowiska, na które rekrutujemy najczęściej. Nasza firma rozwija się tak dynamicznie, a potrzeby rekrutacyjne pojawiają się w każdym obszarze.

Jak w Twojej firmie wygląda specyfika pracy: zdalna, hybrydowa, mobilna, delegacje? W jaki sposób to przebiega i z czego to wynika?

Marcin Morgaikona wywiad

Przeważają stanowiska stacjonarne. Nasi pracownicy mają jednak możliwość pracy zdalnej, jeżeli jest taka konieczność lub potrzeba pracownika.

Czy Twoja firma uwzględnia nadgodziny? Jeżeli tak, w którym obszarze działalności/ na jakich stanowiskach?

Marcin Morgaikona wywiad

Szanujemy życie prywatne naszych pracowników, dlatego staramy się by praca poza standardowym czasem występowała sporadycznie. Oczywiście to dobro naszych pacjentów jest naszym priorytetem i czujemy się zobowiązani, by otrzymali oni zamówione produkty jak najszybciej, przez co niekiedy występuje konieczność wyrabiania nadgodzin. Nadgodziny oczywiście są płatne.

Jak wygląda rotacja w Twojej firmie na przestrzeni ostatnich lat (jakich stanowisk dotyczy i z czego to wynika)?

Marcin Morgaikona wywiad

Rotacja w naszej firmie jest niemal niezauważalna. Jedną z naszych głównych wartości jest szacunek i docenianie osiągnięć naszych pracowników. Nie są to wartości zapisane tylko na papierze, ale faktycznie przestrzegane na co dzień. Dlatego pracownicy związują się z nami na długo.

Jak przebiega rekrutacja w Twojej firmie – stacjonarnie czy zdalnie?

Marcin Morgaikona wywiad

Procesy rekrutacyjne prowadzimy stacjonarnie i zdalnie. Bierzemy pod uwagę preferencje naszych kandydatów.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacyjny i czy jest zależny od poszukiwanego stanowiska?

Marcin Morgaikona wywiad

Oczywiście pierwszym etapem jest publikacja ogłoszenia o pracę. Osoby zainteresowane pracą, znajdą nasze ogłoszenia w zakładce Praca na naszej stronie www, na Facebooku oraz na portalach branżowych - zależnie od profilu stanowiska pracownika jakiego poszukujemy. Jeżeli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na konkretne stanowisko, a ktoś chciałby do nas dołączyć, zachęcamy do wysłania do nas CV, zaznaczając jakiego rodzaju pracą zainteresowany jest kandydat. Aplikujemy na adres: praca@diabetyk24.pl Drugim etapem jest selekcja nadesłanych aplikacji. Analizujemy nadesłane do nas CV i wybieramy te, które w największym stopniu spełniają wymagania określone w naszej ofercie pracy. Z osobami, których CV nas zainteresowało, kontaktujemy się telefonicznie. Rozmowa ma na celu wstępne poznanie motywacji i oczekiwań kandydata, doświadczenia i umiejętności zawodowych, wizji pracy. Osoby, które najlepiej wypadły w czasie rozmowy telefonicznej zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do naszego biura lub jedziemy na spotkanie, jeżeli rekrutacja dotyczy zatrudnienia w jednym z naszych sklepów w całej Polsce. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest uzyskanie szczegółowych informacji o kandydacie, zweryfikowanie jego doświadczenia zawodowego, wiedzy merytorycznej związanej ze stanowiskiem, cech osobowości przyczyn zmiany i motywacji do podjęcia zadań w nowym środowisku pracy. Kandydat zaś ma możliwość zdobyć wiedzę o firmie i stanowisku, o które się ubiega. Najlepszych przedstawiamy potencjalnemu przełożonemu, by dokonał finalnej oceny kandydatów. Z osobą, której chcemy zaproponować pracę w naszej firmie , kontaktujemy się telefonicznie, by przedstawić ofertę pracy. I witamy na pokładzie Diabetyk24!

Czy na etapie rekrutacji podajecie informacje dotyczące zasad zatrudnienia (rodzaj umowy, okres próbny, wynagrodzenie, premie)?

Marcin Morgaikona wywiad

Tak, kandydaci otrzymują wszystkie informacje.

Kto odpowiada za rekrutację i bezpośredni kontakt z kandydatami (dział HR czy bezpośredni przełożony)?

Marcin Morgaikona wywiad

Za proces rekrutacji odpowiada Dział HR.

Czy informujecie odrzuconych kandydatów o wynikach rekrutacji i co konkretnie uwzględnia informacja zwrotna?

Marcin Morgaikona wywiad

Wszyscy kandydaci, z których zaprosiliśmy na rozmowy otrzymują od nas informację zwrotną dotyczącą efektu spotkania rekrutacyjnego oraz podziękowanie za udział w procesie rekrutacji.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Twojej firmie? Ile dni trwa onboarding? Czy różni się w zależności od poszczególnych stanowisk?

Marcin Morgaikona wywiad

Czas onboardingu jest uzależniony od obszaru odpowiedzialności i poziomu stanowiska. Wszyscy nowi pracownicy mają zapewnione szkolenia produktowe i stanowiskowe oraz czas na wdrożenie.

Jakie benefity oferujecie swoim pracownikom?

Marcin Morgaikona wywiad

Wśród benefitów znajdują się: ubezpieczenie na życie; prywatna opieka medyczna dla pracowników i członków jego najbliższej rodziny; dopłata do wypoczynku i pomoc w sytuacjach losowych z ZFŚS; spotkania i wyjazdy integracyjne nie tylko z okazji świąt.

W jaki sposób podsumowujecie działania pracowników i realizację celów?

Marcin Morgaikona wywiad

Raz na kwartał, podsumowujemy z pracownikami ich osiągnięcia i wskazujemy obszary do poprawy. Nie jest to jednak jedyna okazja do podsumowań, ponieważ na bieżąco przekazujemy pracownikom informacje zwrotne dotyczące ich pracy, zaś pracownicy przekazują przełożonym informacje odnośnie oczekiwań i propozycje zmian, które mogłyby ułatwić i usprawnić pracę. Traktujemy się partnersko.

W jaki sposób weryfikujecie poziom satysfakcji pracowników oraz ich oczekiwania względem pracodawcy?

Marcin Morgaikona wywiad

W jaki sposób wspieracie pracowników, którzy mają chwilowe problemy, spadek motywacji, zmniejszoną wydajność?

Marcin Morgaikona wywiad

Rozumiemy, że każdy ma słabsze dni. Pytamy, nie udajemy, że nic się nie dzieje. Wspólnie (kadra menedżerska i HR) zastanawiamy się jak poradzić sobie z problemami. Wspierają nas profesjonalni, doświadczeni konsultanci i trenerzy pracujący z naszą kadrą menedżerską.

Hela Nowy wpis

witam serdecznie. Znalazłam nieaktualną już ofertę dla technika farmaceutycznego / konsultanta medycznego, w której co prawda widziałam wzmiankę o wymaganym doświadczeniu ale nie zauważyłam niczego na temat szkoleń. Nie są teraz prowadzone?

@Hela

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pracy i podkreślenie ważności informacji o szkoleniach w ogłoszeniach o pracę. Miło nam poinformować, że w przyszłych ogłoszeniach zamierzamy zamieszczać informacje o naszych szkoleniach, tak aby potencjalni kandydaci mieli szerszy obraz naszej oferty. Jak najbardziej w ramach wspomnianej przez Panią oferty organizujemy szkolenia produktowe oraz szkolenia z zakresu refundacji.

Ninka

Atmosfera dobra to już chyba była, przyszło kilka osób z korporacji i wprowadzają swoje standardy. Firma traci swój charakter, a szkoda.

@Ninka

Zmiany są naturalną częścią rozwoju naszej organizacji. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że naszą organizację tworzą przede wszystkim ludzie. Wspólnie pielęgnujemy i dbamy o atmosferę w miejscu pracy, niezależnie od zachodzących zmian czy zatrudniania osób z różnym doświadczeniem zawodowym. Z drugiej strony dobra atmosfera pracy nie wyklucza wprowadzania nowych standardów, które mogą być ważne dla zapewnienia profesjonalizmu i efektywności naszej pracy, szczególnie w kontekście obsługi klienta. Szanujemy Twoją opinię i rozumiemy Twoje obawy. Jesteśmy otwarci na pogłębienie tematu, także w ramach organizacji.

Zuzka

Witam. widziałam ofertę dla pielęgniarki w sklepie medycznym. Bezpośredniego doświadczenia w sprzedaży to nie mam. nie jest to niby konieczne. czy jest tu może ktoś kto porównałby to z praca w szpitalu? Zarobkowo wyjdzie podobnie?

@Zuzka

Dzień dobry Pani Zuzo, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pracy dla pielęgniarki/pielęgniarza w sklepie medycznym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. W naszym sklepie doświadczenie w sprzedaży nie jest konieczne, ponieważ uczymy tej umiejętności. Najważniejsza jest dla nas empatia w stosunku do klienta/pacjenta i odpowiedzialne podejście do powierzonych zadań. Zarówno pielęgniarki w sklepie medycznym, jak i w szpitalu mają za zadanie zapewnić opiekę i wsparcie pacjentom, z tą różnicą, że w naszym przypadku opieka związana jest z obsługą klienta w procesie sprzedaży wyrobów medycznych dla diabetyków. Istnieją również różnice między pracą pielęgniarki w sklepie medycznym i w szpitalu. Szpital to środowisko dynamiczne i intensywne, gdzie pielęgniarka może mieć do czynienia z nagłymi przypadkami i pilnymi sytuacjami medycznymi. Praca w sklepie polega na rozmowie z klientami/pacjentami, rozpoznawaniu ich potrzeb oraz wsparciu w wyborze produktów, jak również na realizacji wniosków na zaopatrzenie w wyroby medyczne, wystawieniu dokumentu sprzedaży i przekazaniu produktów klientowi. Praca w sklepie medycznym odbywa się w regularnych godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku, bez konieczności pracy w weekendy. Natomiast praca w szpitalu może wymagać elastyczności w godzinach pracy, w tym pracy na nocnych zmianach i w weekendy. Nasz model wynagradzania opiera się na wynagrodzeniu miesięcznym, premii kwartalnej związanej z osiąganymi wynikami. Oferujemy również benefity, m.in. opiekę zdrowotną, ubezpieczenie, pakiet sportowy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Będzie miała Pani okazję poznać atmosferę i specyfikę pracy od zaplecza :) Jeśli potrzebuje Pani dodatkowych informacji, prosimy o kontakt pod adresem: praca@diabetyk24.pl

Hanka

Ktoś wcześniej widzę, że pytał o nadgodziny w magazynie, co natomiast ze sklepem medycznym? Konsultant jest do niego poszukiwany właśnie teraz. piszą o godzinach pracy liczonych od 8:00 do 16:00, ale jak to wygląda zwłaszcza po zamknięciu? Samemu trzeba wszystko ogarnąć i rano przygotowywać do pracy?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Diabetyk24 Sp. z o.o. na stanowisko Konsultant Medyczny - Fizjoterapeuta w sklepie medycznym? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Diabetyk24 Sp. z o.o.?

Edi

Czas leci, firma się stale powiększa, ale pewne rzeczy się nie zmieniają. Spotykasz na korytarzach ludzi, rozmawiasz z nimi, a one nagle znikają z dnia na dzień. Potem dowiadujesz się że już tu nie pracują. Żeby przetrwać trzeba umieć nonstop lawirować i mieć dobre układy z właściwymi osobami. Oprócz tego atmosfera z bezpośrednimi pracownikami ok.

@Edi

Dobrze zrozumiałam, ze pracownicy nie odchodzą z firmy sami z siebie, tylko zostają zwalniani z dnia na dzień? To jak to jest z okresem wypowiedzenia, bo chyba normalnie można tu dostać umowę o prace. Dobra atmosfera to wielki plus, a o zarobkach co myślisz - jest ok, czy nie płacą jakoś super?

WG

Dokładnie tak. Masz normalnie okres wypowiedzenia, no chyba że jesteś na zleceniu. Zarobki to średnia rynkowa.

Analityk biznesowy IT? pracował ktoś i się wypowie? warto iść? Ktoś napisał, by nie rezygnować z innej pracy dla firmy, zastanawiam się czy każdego działu to dotyczyło? Posiadam doświadczenie i ciekawi mnie ile tu zapłacą. Opiszecie warunki na dziale?

Cześć, akurat w ostatniej opinii nawiązywali do magazynu, mnie za to zainteresowała taka oferta wrzucana na LinkedIn jakiś czas temu dla koordynatora sieci sklepów medycznych. Możecie mi przybliżyć warunki takiej pracy już z praktyki? ile można na tym zarobić?

SOAD

Witajcie, firma rekrutuje na stanowisko magazyniera, czy ktoś może się wypowiedzieć o pracy na magazynie ,osobach tam pracujących, godzinach pracy itd.? Będę wdzięczny, pozdrawiam.

@SOAD

Czy doświadczył Pan pracy na stanowisku magazyniera? Jakie opinnie?

Szukam pracy w mieście Warszawa. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 3500 . Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie Diabetyk24 Sp. z o.o.?

Dominika

Cały czas szukają na magazyn.. Ludzie się zwalniają szybko czy takie zapotrzebowanie jest duże? Wolałabym wiedzieć jednak zanim się ewentualnie zatrudnię :/ Może warunki słabe? Ile można zarobić obecnie? I czy często są nadgodziny?

Znam trzy osoby, które stamtąd wyleciały z dnia na dzień. Nie było żadnych rozmów, chyba że mówimy o rozmowie na której otrzymały wypowiedzenie... O tym, że wylatują dowiedziały się pod koniec dnia pracy. Właściciele zakłamani i obłudni, perfidnie wyrachowani. Praca w biurze bardzo często również w święta. Jeśli koniec miesiąca wypada w soboty/niedziele, również w te dni musisz przyjść do pracy. Niby mówią, że kto może, ale jak nie przyjdziesz, krzywo na Ciebie patrzą. Oczywiście dodatkowo płatna, ale może pracownik chciałby sobie w tym czasie zrobić wolne i spędzić czas z rodziną...? Pracy bardzo dużo. Siedzisz od rana do późnej nocy, mimo że Właściciele wychodzą ok 15.00 / 16.00, no i oczywiście wychodzą w ciągu dnia - takie prawo właściciela :-) Praca dla desperatów, którzy lubią polski biznesik i krąg wzajemnej adoracji. Ale jak to mówią, jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz. Nie dziwi Was, że na rozmowie kwalifikacyjnej Właściciele tyle czasu poświęcają na podkreślenie jakimi są super pracodawcami i jak się im pracownikom super pracuje? Szkoda, że jestem mądry dopiero dzisiaj...

Kazimierz
@Marcin

A sam ile czasu tam pracowałeś?

zniesmaczony

Pracowałem tam jakiś czas temu i nie polecam. Bardzo kiepska atmosfera. Właściciele pozbywają się ludzi z dnia na dzień. Narzucają ogromną ilość pracy i chcą mieć wszystko wykonane na już. Nie szanują ludzi, chociaż deklarują zupełnie coś innego.

Danuta
@zniesmaczony

A czy chociaż stawka jest odpowiednia do tego narzuconego ogromu pracy? Czy nie do końca? Jak uważasz?

@zniesmaczony

To prawda. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne ale z każdym tygodniem pracy jest gorzej. Nikt tyle Ci nie da co Ci obiecają w Diabetyku.Nie trzymają się swoich własnych standardów, narzucają ogrom pracy i zostawiają samemu sobie a cel musi być zrealizowany. Nie doceniają. Nie polecam.

Magdalena

Słabo, słabo z tego co piszecie. A z tym pozbywaniem się ludzi to z jakiegoś konkretnego powodu czy po prostu wylatuje się nie wiadomo dlaczego?

Łukasz
@zniesmaczony

Czy ta ogromna ilość pracy oznacza, że występują tu nadgodziny? Jeśli tak, to jak są one rozwiązywane?

Pracownik007
@Magdalena

Wszystko zależy od widzi mi się prezesów. Firma promuje ludzi, którzy idą po trupach do celu, najważniejszy jest cel. Nawet jeśli będziesz najlepsza w firmie a nie dagadasz się z (usunięte przez administratora) ludźmi to Cie zwolnią.

@zniesmaczony

Straszne bzdury ...... pracuje w diabetyku 5 lat i nie zgadzam się z opinią ze się nie szanuje ludzi!... ostatnie o czym bym pomyślała...prezesi zachowują się bardzo w porządku, zawsze można na nich liczyć. Jeśli ktoś traci pracę to z konkretnego powodu aczkolwiek jeśli coś jest nie tak zawsze o tym rozmawiają i próbują rozwiązać problem. Nie sugerowała bym się opinią osoby powyżej.. ponieważ zdarzają się osoby mściwe, które dodają takie opinie bezpodstawnie ... ja pracę w diabetyku polecam.

Marzena

Szkoda, że na rekrutacji nie da rady wyczaić, że właśnie taka mściwa osoba może się trafić. :/ Z drugiej strony może faktycznie gdyby dopracować jakoś właśnie proces rekrutacji to mogłoby być o wiele lepiej? Rzetelniejsza selekcja? A jak to było gdy Ty pięć lat temu rekrutowałaś tutaj?

@Pracownik007

(usunięte przez administratora) ludzie zostają zwolnieni więc w firmie zostają sami fajni :) zapraszamy, sama się przekonasz :) Prezesi bezpodstawnie nikogo nie zwalniają. Po trupach do celu? ... znałam takiego, który został zwolniony właśnie w lutym ponieważ potrafił bardzo nieprzyjemnie odnosić się do koleżanek :)

@Magdalena

Osoby wylatują z konkretnego powodu jak brak subordynacji :) zazwyczaj są to osoby, które niedogadują się z resztą zespołu i utrudniają pracę. Prezesi dbają o atmosferę więc jeśli zauważają, że coś jest nie tak często podejmowana jest rozmową z jedną i drugą stroną. Osobiście polecam tam pracę bo jeśli coś dzieje się nie tak i ktoś zachowuje się wobec Ciebie nie wporzadku temat zostaje rozwiązany :) z firmy nikt nie wyleciał bez powodu, niejednokrotnie i tak te osoby pracowały zbyt długo i uprzykrzały pracę...

@Marzena

Niestety dopiero z czasem wychodzą takie sytuację... zwłaszcza brak szacunku do innych pracowników. Pracy owszem jest sporo ale to dlatego że firma baaardzo się rozwija, stąd rekrutacje. 5 lat temu rekrutacja wyglądała podobnie jak teraz, firma była dużo mniejsza. Jeśli jesteś sumiennym i ambitnym pracownikiem często możesz liczyć na rozwój :) jedna dziewczyna z magazynu została przeniesiona po jakimś czasie przez swoją skrupulatność do biura :)

Dziewczyna została przeniesiona do biura z magazynu z inicjatywy pracownika, który i tak został zwolniony. Prezes w życiu tego by sam z siebie nie zaproponował. Dużo kłamstw tutaj widzę ale na szczęście są takie strony jak ta gdzie uczciwi pracownicy mogą się dowiedzieć co się dzieje w środku takiej firmy.

Z inicjatywy pracownika... hm ciekawe. Uprzejmego pracownika, który szedł po trupach do celu :) poszedł osobiście do prezesa powiedzieć że szuka innej pracy - donosiciel... więc prezes ZE SWOJEJ INICJATYWY zaproponował pracę w biurze bo nie chciał żeby odchodziła. Skończ już tą farsę :)

kot

łukasz m. pozakładał multikonta i myśli że tego nie widać. Wyleciał z hukiem za obijanie się na magazynie, szczucie na siebie innych pracowników, robienie złej atmosfery, wulgarne i niesmaczne odzywki do dziewczyn. Niespełniony erotoman. Mści się wymyślając oszczerstwa, szukając bezskutecznie odpowiedzi na pytanie czemu wyleciał. Podpowiedź - bo się nie nadajesz.

Marzena
@kot

Ale tak właściwie po co miałby się mścić? Przyjmując, że to co napisałaś jest prawdą to przecież firmę ma gdzieś, to co by mu zależało niby?

Były pracownik01

Nie polecam tej firmy. Przełożeni stosują (usunięte przez administratora), oszukują na rozmowie kwalifikacyjnej, chcą żeby robić nadgodziny w każdym tygodniu pracy, nie dają żadnego wsparcia pracownikowi i nie wyjaśniają żadnych problemów. Pozytywne opinie piszą osoby, które siedzą w (usunięte przez administratora) i prezesa. Towarzystwo wzajemnej adoracji, że tak powiem. Nikt kto się szanuje nie pójdzie na rozmowę kwalifikacyjną do tej firmy. Pozdrawiam normalny pracownik

@Były pracownik01

Przestań już pisać z różnych kont opinie ... panie Łukaszu

Pracuje się super! Polecam :)

mixx

Witam pracował ktoś jako magazynier w Warszawie przy ulicy Traktorzystów 28d, i może się podzielić opinią o pracy atmosferze i zarobkach.

@mixx

Pracowałem jakiś czas temu. Ogólnie duża firma, w porządku warunki oraz bardzo mili współpracownicy natomiast jedna starsza pani w magazynie skutecznie zniechęca i psuję atmosferę pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Diabetyk24 Sp. z o.o. - Opacz-Kolonia

• Jak się pracuje w Diabetyk24 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Diabetyk24 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diabetyk24 Sp. z o.o.?

Diabetyk24 Sp. z o.o.