Early Stage

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Early Stage

Pracuję już dwa lata w Early Stage - Radom i delikatnie mówiąc NIE ZGADZAM się z opinią osób, które się wypowiedziały przede mną. Odnosząc się do Pani Niezadowolonej... - nikt nikogo nie przymusza do podpisywania czegokolwiek. Charakterystyka pracy w szkole prywatnej jest taka, że można przyjąć i nauczać tyle uczniów, na ilu ma się lektorów. Więc to chyba normalne, że szkoła chce się zabezpieczyć na wypadek nieodpowiedzialnych osób, które z dnia na dzień potrafią zmienić zdanie. Dlatego też obowiązują wysokie kary za odstąpienie od umowy (kary za ujawnienie metody autorskiej - pozostawię bez komentarza..) - obowiązki są - tak jak w każdej pracy. Ale to chyba normalne, że w szkole są zadawane prace domowe, są testy i kartkówki. W młodszych grupach również przedstawienia. Natomiast zapomniała pani dodać, że te wszystkie kartkówki i testy i WIELE innych materiałów jest dostępnych w ramach tej właśnie metody autorskiej. A przedstawiania są realizowane w godzinach pracy więc lektor za tę część pracy jest normalnie wynagradzany. A poza tym – przedstawienia to sama przyjemność zarówno dla dzieciaków jaki i nas – nauczycieli. Codzienne maile i smsy do rodziców? Może parę na miesiąc – jeśli są jakieś problemy. - hospitacje – na początku mogą być trochę stresujące, ale jak się opanuje metodę Early Stage to wtedy wszystkie hospitacje i ewaluacje są przyjemnością  Więc na szkoleniach i warsztatach warto słuchać i notować :) - szczegółowe raporty i prowadzenie dziennika.. Wolę tę formę niż wywiadówkę z rodzicami  Przygotowanie raportów polega na wypełnieniu tabelki – nie ma opisywania uczniów. - grafik z licznymi okienkami i zajęcia w różnych szkołach.. widzę tutaj niezrozumienie dla charakterystyki szkoły. Możemy uczyć dzieci przed lub po zajęciach szkolnych więc okienka mogą się zdarzyć, co nie przeszkadza aby ten czas wykorzystać na przygotowanie się do kolejnych zajęć :) Z drugiej strony, komunikacja pomiędzy dyrektorem, metodykiem i lektorami jest tutaj kluczowa. Raczej nikt na siłę nikogo nie zmusi do pracy. - atmosfera jest bardzo dobra – spotykamy się kilka razy w roku z okazji różnych okazji i szczerze mówiąc mam wrażenie, że wcześniejsze opinie zostały napisane przez kogoś, kto nie pracował w Early Stage Radom lub pomylił pracę w szkole publicznej z pracą w szkole prywatnej.. Ponadto.. - Early Stage oferuje również bardzo dużo nieobowiązkowych bezpłatnych szkoleń w ciągu roku dla swoich lektorów. Gramatyka, gry i zabawy, drama, przedstawienia, kontakty z rodzicami – można naprawdę wiele się nauczyć i doszkolić. - bardzo dobre stawki godzinowe i liczne premie i bonusy – za przygotowania do w/w przedstawień, ferie, dodatkowe warsztaty itd. - zastępstwa na wypadek zdarzeń losowych - wszystkie materiały potrzebne do prowadzenia zajęć są dostępne dla każdego lektora tj. książki, ćwiczenia, testy i kartkówki, flashcards, ksero, papier i markery do tablic, kolorowe arkusze A3 do projektów, kredki, nożyczki.. WSZYSTKO :) Polecam pracę w Early Stage Radom jako lektor i jako rodzic trójki dzieci :)

White Nowy wpis
@Tomek

Ojej, ile grup musi Pan uczyc zeby przetrwac... nawet na poziomie eksperta, po odliczeniu zusu i podatkow. Pozdrawiam

Nowy wpis

@Tomek

Tomku, dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że jest Ci u nas dobrze :) Tak jak piszesz, odnajdą się u nas nie tylko studenci lecz również rodzice :)

Krystyna Nowy wpis

W ofertach pracy dla lektorów widnieje informacja o możliwości podjęcia współpracy w różnych formach. Czy wśród nich jest opcja umowy o pracę?

Nowy wpis

@Krystyna

Dzień dobry, w wybranych placówkach są również umowy o pracę. Zapraszamy do kontaktu :)

Lektorka27

(usunięte przez administratora)Atmosfera korporacyjna,'feedback' z hospitacji ciągnie się i końca nie ma, ocenianie lektora pod każdym względem, lektor nie ma możliwości wprowadzać własnych pomysłów ( poza kolorowaniem i wycinaniem - tutaj jak najbradziej macie pole do popisu ). Beznadziejne przedstawienia, do których lektor nie dostaje żadnych rekwizytów ! Przykład : w sobote ( dzień wolny od pracy ) odbywały się warsztaty gdzie mogło się przyjść rysować i wykonywać jakieś dekoracje na przedstawienie. Oczywiście free. Jak nie masz rekwizytów, dziubków itp. to zarzucają Ci brak zaangażowania, Early Stage przypominam, jeśli wymagacie przedstawienia - to stwórzcie warunki. Jeśli znasz średni angielski i chcesz się użerać z dyscypliną dzieci - polecam :)

Berry
@Lektorka27

Hej:) czy nadal tam pracujesz czy zrezygnowalas? Bo chciałam aplikować i nie wiem czy to zrobić. A jak zarobki i w ogóle dyrektor i inni pracownicy, atmosfera?

Tamara

Podpowiedzcie czy firma jest zainteresowana zatrudnieniem nowego pracownika?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Early Stage? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Sławomir

Jakie doświadczenie trzeba posiadać, żeby podjąć pracę jako lektor w Early Stage? Czy jest taka opcja, żeby zostać przyjętym jedynie przy posiadaniu odbytych krótkich praktyk zawodowych?

Niezadowolona

Jestem bardzo niezadowolona ze współpracy z Early Stage z następujących powodów: - przymusowe podpisanie przedumowy pod grozbą kary na 3 miesiące przed rozpoczęciem pracy - bez żadnych świadczeń na korzyść przyszłego lektora - w umowie są bardzo wysokie kary różnego rodzaju np. za wypowiedzenie umowy przed 30 marca i za ujawnienie autorskiej metody - bardzo szeroki zakres obowiązków lektora np. codzienne odpisywanie na kilkanascie maili, smsów , podawanie prac domowych, drukowanie testow, kartkowek, materiałów na każde zajecia, -przygotowywanie dzieci do przedstawień noworocznych i wiosennych wraz z wykonaniem dekoracji tematycznych, - liczne hospitacje z b. krótkim okresem uprzedzenia lektora i uciążliwe oraz czasochłonne ewaluacje, - bezpłatne zebrania z rodzicami każdej grupy na początku roku szkolnego, - szczegółowe raporty opisowe dla każdego ucznia kilka razy w roku, - prowadzenie papierowego dziennika dla każdej z grup ktory to regularnie jest skrupulatnie sprawdzany kilka razy do roku przez metodyka, - zajęcia zorganizowane są w kilku często oddalonych od siebie szkołach, - grafik z licznymi okienkami, - z punktu widzenia prowadzącego zajęcia metoda bardzo wymagająca pod każdym względem - generalnie rzecz ujmując bardzo stresująca atmosfera w pracy.

Xyz
@Niezadowolona

Zgadza się wszystko w 100% nie polecam tej pracy chyba że lubicie korporacji atmosferę.

Zostaw merytoryczną opinię o Early Stage - Radom

Early Stage