KOMSTA Okna i Drzwi S.A.

Opinie o KOMSTA Okna i Drzwi S.A.

Jak obecnie wygląda sytuacja oraz warunki pracy w KOMSTA Okna i Drzwi? Dawno nie było żadnego wpisu, dlatego dobrze by było jakby ktoś napisał coś na temat pracy w firmie. Pewnie niektórzy są zainteresowani pracą i chcą się czegoś dowiedzieć. Zatem jeśli ktoś wie jak się pracuje w KOMSTA Okna i Drzwi oraz czy aktualnie prowadzona jest rekrutacja, to zachęcam do udzielania się na forum.

Jacek

Szkoda, że nie można dowiedzieć się czegoś o pracy w firmie.

Nie ma mocnych

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.. tak mawiają,trzeba spróbować,trzeba walczyć jak wszędzie,a nuż widelec może się odnajdziesz w tym środowisku pracy..

Obecny pracownik

Jak będziemy pracować dobrze to i jakość będzie dobra!!!

Firma KOMSTA Okna i Drzwi S.A. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Agata

Moje doświadczenia z firmą Komsta są złe. Okno balkonowe zostało zamontowane na piankę bez listew progowych, skutkiem czego przy każdym deszczu leje mi się woda do środka. (http://www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/11395-czeste-bledy-przy-montazu-okien). Otwór został przygotowany precyzyjnie wg wymiarów podanych przez konsultanta Komsty, przed montażem firma dokonała wizji lokalnej, nie zgłaszając żadnych zastrzeżeń. Niestety nie nadzorowałam osobiście montażu i zostałam postawiona przed faktem dokonanym. Przy zgłoszeniu problemu przez telefon p.Agnieszce Pladze (wyjątkowo niesympatyczna osoba), dowiedziałam się natychmiast zanim zdołałam przedstawić szczegóły, że wina leży po stronie przygotowującego otwór okienny. Reklamacja została oczywiście odrzucona, a wymiana maili, w których p.Plaga polecała mi uszczelnienie otworu silikonem żenująca - trzymam maile do ew. wglądu podobnie jak zdjęcia zalanego pomieszczenia i okna na samej piance. Nie pozostaje mi nic innego jak powołać rzeczoznawcę, co zapewne nieco potrwa. Potencjalnym klientom Komsty radzę zastanowić się nad korzystaniem z usług tej firmy, a jeśli już się na nią zdecydują, sugeruję zgłębienie wiedzy na temat montażu okien i osobiste ich nadzorowanie. Wg mnie nie można polegać na kompetencjach tej firmy. Żałuję, że skorzystałam z ich usług. Nie muszę dodawać, że nigdy więcej tego nie uczynię.

Zenio
@Agata

Jaka płaca taka praca. Krzyk szefowej, brak sprzętu BHP, brak jakości.

Ciekawy
@Zenio

czy ktoś wie na ile zmian pracuje się w Komsta

Robert Many
@Agata

Witam.Zamontowanie okna balkonowego bez listwy progowej nie skutkuje wlewaniem sie wody opadowej do srodka pomieszczenia .Prawdopodobnie obrobka tynkarska zostala wykonana nieprawidlowo i brak nalezytej izolacji doprowadza do w/w sytuacji.

Były dzięki Bogu

Pozdrawiam chłopaków z ALU I specjalnej, właśnie skończyły się 40 stopniowe upały a teraz zaczną się mrozy na hali. Ktoś tam jeszcze pracuje

@Mateusz - dziękujemy za tak obszerny wpis na forum! Twoja opinia wyrażona jest w sposób merytoryczny i kulturalny. Jest to cenna wskazówka dla wszystkich osób zainteresowanych ofertami pracy od KOMSTA Okna i Drzwi S.A..

@TIRolot @Mateusz - a możecie napisać coś więcej o rozmowie rekrutacyjnej? Jak ona wyglądała? Rozumiem, że firma nie posiada działu HR, czyli rozmowa była przeprowadzana przez potencjalnego szefa?

Mateusz
@Karolina

To może od początku ;) Po wysłaniu swojego zgłoszenia na ofertę pracy otrzymałem telefon po zdaje się 2-3 dniach z zaproszeniem na rozmowę. Po pojawieniu się w firmie przywitała mnie sympatyczna Pani, która odpowiadała za transport w firmie, poprosiła o chwilkę cierpliwości i za parę minutek poprosiła mnie już na rozmowę z Szefową. Pani Prezes zapoznała się z moim CV, zapytała o firmy w jakich pracowałem - czym się zajmowałem konkretnie, pytała czym zajmuje się aktualnie i przeszła do opisywania/prezentacji stanowiska pracy Kierowcy C+E. Generalnie praca miałaby polegać na transporcie produktów firmy (okna) do klientów indywidualnych na terenie Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii i chyba Słowenii, ale to już mogę się mylić. Praca od poniedziałku do piątku w trasie + jak opisywałem zjazd w tygodniu na bazę do Pyskowic (zdaje się, że 1 lub 2 zjazdy), weekendy wolne, umowa o pracę no i płatność na podstawie stawki godzinowej. Pani Prezes poinformowała również, że na początek ew. współpracy zostałbym dołączony do jednego z kierowców w celu zapoznania się ze specyfiką pracy. Pod koniec rozmowy poruszone zostały kwestie finansowe (jak sama Pani Prezes wspomniała obawiała się, że moje oczekiwania finansowe będą sięgać 5-6 tyś ;)), o których wspominałem wyżej no i miała miejsce pewna zabawna sytuacja odnośnie upewnienia się o panujących stawkach wśród kierowców (ale o tym nie będę pisać :)), na sam koniec Pani Prezes zapewniła mnie o telefonie kontaktowym tego samego lub następnego dnia ws. decyzji o przyjęciu no i jak wspomniałem do dnia dzisiejszego żadnego telefonu, sms-ka czy też email-a nie otrzymałem, a szkoda - ale nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz ;) Generalnie wrażenia o firmie jak najbardziej pozytywne, ale nieprofesjonalny sposób potraktowania kandydata mocno na minus, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca po stronie kandydata, a tym bardziej pracodawcy. W mojej ocenie przekazanie prostej informacji - nawet i negatywna, nie stanowi w dzisiejszych czasach chyba żadnego problemu, wystarczy chcieć ;)

Mateusz

Wystawiam tą opinię/informację, bo widzę, że ponownie dodano ofertę pracy dla Kierowcy C+E, a na takowej rozmowie byłem, więc warto się podzielić informacjami z innymi. Oferta fajna, transport kraj+zagranica, zjazd na weekend do domku + jeszcze w tygodniu uda się zjechać do Pyskowic. Pieniążki w granicach 3400-3600 o ile dobrze pamiętam - WSZYSTKO NA LEGALU, płatne za godzinę, nie jakieś frachty, km. Miałem troszeczkę większe wymagania (3800-3900) no i niestety nie otrzymałem obiecanego telefonu zwrotnego do dziś (miałem otrzymać telefon chociażby i z negatywną informacją)...a na rozmowie byłem, aby nie skłamać jakieś 1,5 miesiąca temu, szkoda, bo moja oferta była spokojnie do "negocjacji" i dogadania się, no ale cóż ;) Pozdrawiam Właścicielkę, z którą była przeprowadzana rozmowa, dodam, że sympatyczna rozmowa ;)

TIRolot
@Mateusz

To widzę kolego, że spotkał Ciebie podobny los jak mnie ;) Kiedyś byłem na rozmowie o pracę - akurat rozmowa była z szefem i szefową i do dnia dzisiejszego nikt do mnie nie tryknął, a to już parę miesięcy minęło ;) Firma prezentuje się profesjonalnie i elegancko (fajna siedziba), ale widać, że przydałoby się utworzenie jakiegoś profesjonalnego działu HR, aby jednak poważnie traktowano potencjalnych kandydatów, bo takie cyrki z brakiem zapowiedzianego telefonu to są na porządku dziennym w mikro firemkach, a nie u tak dużego gracza na rynku - tym sobie renomy nie budują ;)

Słowik

Nie polecam, właściciel jest nie rzetelny, mija się z prawdą, ustalenia są nic nie warte.

hihi

No dobra, ale wiecie jakich zarobków można się teraz spodziewać? Dobrze by się było załapać, bo można zależyć im na dobrym doświadczeniu, a to dobry znak. Najwązniejsze, że socjale się normalnie trafiają.

qwe

ctrl C + ctrl V heheh. Nawet nie przeczytali i nie zredagowali oferty o pracę :) generalnie nie polecam

Yh

??? Szukacie specjalisty na rynek niemiecki ze znajomością języka francuskiego!? Lub specjalisty, który obsłuży Słowenię mając ofertę z rynku czeskiego!? Takie oferty pojawiły się na Oknonecie. Wiecie kogo szukacie?

Dobre warunki

Są w firmie dobre warunki - latem pod 35-40 stopni a zimą około 12 i już z 10% ludzi dostało ubrania robocze.(usunięte przez administratora)

jakże

Produkty rzeczywiście są w porządku, ale wiadomo czy wypłata jest terminowa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

gość

Tam pracujesz na normalnej umowie o prace .. nadgodziny nie zdarzaja sie czesto tylko jak maja nawal pracynie ze cały czas.

Nadgodzinki

No wiesz jak to jest, ktoś musi zapracować na nowy samochód czy wakacje ;D

PiP

''Neutralny'' duża rotacja pracowników w firmie. Nasuwa się pytanie dlaczego ? słabe wynagrodzenie, zła atmosfera w firmie, brak szacunku dla swojego kapitału ludzkiego, układy rodzinne.Pozdrawiam

neutralny

Pracuję w firmie KOMSTA i nie zazdroszczę właścicielom firmy,opinie negatywne to zwykła zazdrość.Ja jestem zadowolony z pracy poznałem wspaniałych ludzi na wszystkich szczeblach,panuje miła atmosfera,jest OK.Państwu Komsta życzę najlepszego.

gość_

Interesuje się ich ofertą na technologa PCV. Macie może jakieś info o tym stanowisku, oczekiwaniach przełożonych...? Jak dla szefa wygląda atrakcyjny system wynagrodzenia podany w ofercie ????

Zostaw merytoryczną opinię o KOMSTA Okna i Drzwi S.A. - Pyskowice

• Jak się pracuje w KOMSTA Okna i Drzwi S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KOMSTA Okna i Drzwi S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

KOMSTA Okna i Drzwi S.A.