Stanmed24 Michał Stanchły

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał Stanchły

Pracownik firmy - Właściciel firmy

17.10.2023 11:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Michał Stanchłyikona wywiad

Prowadzimy sklep medyczny, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz autoryzowany dystrybutor i serwis aparatury medycznej. Naszą misją jest zmienianie życia klientów na lepsze. Zgrany zespół firmy Stanmed24 bez przerwy pomaga osobom w potrzebie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, kiedy poprawiamy komfort osób chorych w tym trudnym dla nich okresie.

To brzmi jak połączenie pracy z misją pomagania innym.

Michał Stanchłyikona wywiad

Tak, jest to praca z misją. Dla mnie najważniejsze wartości to zaangażowanie w życie społeczne, pasja i chęć niesienia pomocy innym. Poza pracą zawodową biorę udział w różnych inicjatywach społecznych. W pracy otaczam się ludźmi o podobnych wartościach.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Michał Stanchłyikona wywiad

W wieku 23 lat na swojej drodze spotkałem złotego człowieka – lekarza Szymona Dworniczaka. Zatrudnił mnie w swojej poradni na stanowisku menadżer/ logistyk. Dzięki temu mogłem kontrolować i monitorować działanie całej placówki pod czujnym okiem doświadczonego lekarza, a przy okazji się rozwijać. Brałem czynny udział w badaniach klinicznych, obsłudze sprzętowej i koordynowaniu zespołów wentylacji domowej (pacjentów pod respiratorem w domu), pacjentów używających koncentratorów tlenu (Domowe Leczenie Tlenem), pielęgniarskiej opieki długoterminowej. Na pewnym etapie koordynowałem także badania kliniczne i pracownie czynnościowe, nadal uzyskując wsparcie od przełożonego, wówczas już mojego przyjaciela. To Szymon wprowadził mnie w świat medycyny, tematyki bezdechu sennego, niewydolności płucnej oraz profesjonalnej obsługi pacjenta. Tematy te były dla mnie niezwykle ciekawe. Zauważyłem, że na polskim rynku brakuje firm profesjonalnie zajmujących się sprawami oddechu. Odkryłem też palącą potrzebę klientów, by po zakupie sprzętu mieć dalsze wsparcie ze strony firmy sprzedażowej i usługę serwisu. Stąd zrodziła się decyzja o założeniu firmy STANMED24. Opiekujemy się naszymi klientami, oferujemy im serwis sprzętu medycznego i przez cały okres współpracy jesteśmy otwarci na ich potrzeby, z sercem na dłoni.

W jakich miastach Państwo działacie?

Michał Stanchłyikona wywiad

Nasze placówki znajdują się w Krakowie, Łodzi oraz Chorzowie.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Michał Stanchłyikona wywiad

Obecnie konkurencja na rynku sprzętu medycznego jest ogromna. Jednak z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że nasze produkty oraz usługi, które oferujemy, są z najwyższej półki. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem oraz serwisem sprzętu na Polskę marki ResMed Polska sp. z o.o. Dzięki temu w ofercie mamy niezawodny sprzęt, zapewniający zdrowy sen i komfort użytkowania. Cieszymy się zaufaniem tysięcy zadowolonych klientów oraz kontrahentów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Michał Stanchłyikona wywiad

Planujemy rozszerzenie działalności na całą Polskę. W tym roku otwieramy naszą kolejną placówkę. Na chwilę obecną struktura firmy jest dość elastyczna, co daje pracownikom dużą samodzielność i zapewnia szybki przepływ informacji. Motorem napędowym naszej firmy jest tak naprawdę każdy z działów. Dział Sprzedaży zajmuje się sprzedażą towarów oraz usług. Serwis zapewnia sprawną mobilną obsługę klientów. Przedstawiciele handlowi są odpowiedzialni za pozyskiwanie nowych klientów, zawieranie umów oraz budowanie relacji z kontrahentami. Dział Administracji stanowi krwiobieg firmy, odpowiedzialny jest za sprawne funkcjonowanie infrastruktury.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Michał Stanchłyikona wywiad

Rekrutacją w większości zajmujemy się samodzielnie, czasem jednak korzystamy ze wsparcia zewnętrznych firm, zajmujących się zatrudnianiem wysoko wyspecjalizowanych pracowników. Przy rozmowach kwalifikacyjnych towarzyszą mi kierownicy zarządzający danymi działami. Ich zdanie oraz wsparcie podczas prowadzenia rekrutacji są dla mnie bardzo ważne. Dynamika rozwoju wszystkich działów w firmie jest duża. Firma ma niewyobrażalny potencjał, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy byli otwarci na nasze koncepcje, pomysły i cele do realizacji. Wśród potencjalnych pracowników szukamy przede wszystkim osób o wartościach i ambicjach podobnych do naszych. Już na wstępnych etapach prowadzenia rozmów, jesteśmy w stanie zweryfikować czy między nami jest chemia.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Michał Stanchłyikona wywiad

Nowi pracownicy są bardzo ciepło witani przez resztę załogi. Mogą liczyć na wsparcie ze strony kolegów i koleżanek oraz pomoc kierownika danego działu. Przewidujemy też kilkutygodniowy okres adaptacyjny dla nowych osób. Z początku zakres informacji i danych do przyswojenia może przerażać, jednak wszyscy ochoczo dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z nowymi członkami załogi.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Michał Stanchłyikona wywiad

Jak już wcześniej wspomniałem, planujemy rozszerzenie działalności na szeroką skalę. Polecam obserwowanie naszej strony https://www.stanmed24.pl i naszego profilu na serwisie GoWork.pl, ponieważ wkrótce będziemy aktywnie rekrutować i mieć wysokie zapotrzebowanie na nowych pracowników do wszystkich działów.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Michał Stanchłyikona wywiad

Od kilku lat systematycznie organizujemy szkolenia dla wszystkich pracowników. Od sierpnia tego roku wprowadziliśmy cykl szkoleń dofinansowanych z Unii Europejskiej. W pierwszym szkoleniu pt. „Efektywna komunikacja i współpraca w zespole” brała udział cała nasza załoga. Według mnie efektywna komunikacja to podstawa dobrej współpracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Kolejne szkolenia pt. „Sprzedaż relacyjna” i „Jak poprawić komfort klienta” skierowana jest dla osób zajmujących się bezpośrednio kontaktem z klientem. Zależy nam, aby zespół odpowiednio potrafił zidentyfikować i zaspokoić potrzeby naszych wspaniałych klientów. W większości są to osoby w podeszłym wieku, z którymi pragniemy utrzymywać ciepłe relacje, oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Mamy też plany szkoleniowe na kolejne lata. Uważam, że samokształcenie to klucz do sukcesu.

Na swoim profilu na portalu z ogłoszeniami napisali, że w trosce o zaufanie klientów przykładają szczególną wagę do kompetencji i kwalifikacji pracowników oraz do jakości świadczonych usług. Z jakich więc szkoleń bym korzystał zaraz po zatrudnieniu na stanowisku sprzedawcy? No i jak tam dalej jest z dostępem do szkoleń?

Krzysztof 70 Nowy wpis

Bardzo miła obsługa, wszystkie informacje dotyczące urządzenia dot leczenie bezdechu przekazana profesjonalnie

Jakiś czas temu w internecie była od nich rekrutacja i chodzi o stanowisko specjalistka ds. administracji. Wtedy oferowali 3700 - 5500 zł brutto na miesiąc. Kto dostaje taką najniższą stawkę, czy wystarczy spełnić listę wymagań, aby dostać górną kasę?

Szpec66 Nowy wpis

Zakupiłem w stanmed24 w Łodzi rurę do aparatu tlenowego niestety przyszła nie taką jak potrzeba ,więc odesłałem spowrotem,poinformowano mnie telefonicznie że nie mogę tej rury zwrócić ponieważ przesyłka została otwarta (tak to prawda) tylko jak miałem sprawdzić czy to odpowiedni towar? a poza tym paczka już była otwarta ponieważ w środku był paragon. Więc ja też mam prawo podejżewać że sprzedają mi używkę, do tej pory nie mam ani kasy ani innej rury tak się zarabia w stanmedzie 24 w Łodzi płaci klient za czyjąś nieudolność i tępotę

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Stanmed24 Michał Stanchły na stanowisko Przedstawiciel handlowy/medyczny - sprzęt medyczny? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Inga

Są 3 wolne wakaty na stanowisko przedstawiciela handlowego w Krakowie. Umowa o pracę jest, więc dla mnie super. A jak z kasą? Widełki to 4,5-8 tyś msc, na start ile wychodzi samej podstawy? Premie macie co msc, łatwo je wyrobić?

LuckyJohny

Czy ktoś mógłby się podzielić informacjami jak wygląda praca jako przedstawiciel medyczny?

Pracowity

Niestety te wpisy to prawda tam.sie.nie pracuje po 8 godz ino 10 może 12 za najniższą krajowa niby obiecują ekstra kasę za nadgodziny ale jak widzą ze masz je to na koniec miesiąca wysyłają cie na wolne nie polecam o tym wszystkim świadczy ciągle ogłoszenia że poszukują pracownika

A.

Pracowałam tam dosłownie chwile i tyle mi wystarczyło żeby wiedzieć, że nie chcę tam zostać na dłużej. Rzucają dużą ilość wiedzy do przyswojenia na raz. Z obserwacji pracujących tam osob to wymagania, presja i ilość obowiązków nie przekłada się w ogóle na szacunek i finanse. Firma wymaga dużo a niewiele daje. Atrakcyjne wynagrodzenie w ofertach to najnizsza krajowa i z tego co sie dowiedzialam to po kilku latach nawet nie dostanie sie 4 tys. Podobno sa tam wieczne braki i duza rotacja i wcale się nie dziwie. Nie polecam

@A.

Ale tą dużą ilość wiedzy do przyswojenia dają w ramach jakiegoś wdrożenia? Czy po prostu od razu trzeba pracować i jednocześnie uczyć się wszystkiego? Ludzie tu chociaż pomocni na początku jak ktoś nie wszystko ogarnia?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Stanmed24 Michał Stanchły?

Urszula

Czy na stanowisku technik-elektronik wyjazdy służbowe zdarzają się często? Czy są to wyjazdy jednodniowe czy mogą być dłuższe? I czy w związku z tymi wyjazdami można liczyć na jakąś premie?

Venom
@Urszula

Wyjazdy są cykliczne, bywają 1 -4 dniowe, brak premii za wyjazd

Willy
@Venom

A diety za pracę w delegacji są? I jak często zdarza się wyjazd? Mam dwójkę małych dzieci i czas spędzony popołudniami w domu jest dla mnie bardzo ważny, więc musiałbym mieć dobry, finansowy powód, by się udawać w te wyjazdy.

Bardzo dziękuję za przemiłą i fachową obsługę przez p. Dominikę w Krakowie pelen profesjonalizm.Polecam. DZIĘKUJĘ

Ula

Bardzo dziękuję za przemiłą i fachową obsługę oraz bardzo szybkie dostarczenie sprzętu. Będę polecała. DZIĘKUJĘ!!!!!

Sa

Polecam

renisu54@wp.pl

Miła,fachową obsługa,szybki okres realizacji zamówienia.Super poleć.

BL

Profesjonalne podejście do klienta od zamówienia do realizacji. Szybkie terminy otrzymania zamówienia. Ogólnie b. zadowolona.

Janusz

Szybka, miła i fachowa obsługa, tak trzymać. Polecam.

Współpracowałem z Firmą

Polecam , prace w Stanmed 24 . Oczywiście pracy jest dużo ale jak w każdej pracy , nie zmienia to faktu , że firmę stanowi grupa doświadczonych specjalistów którzy doskonale są zaznajomieni z problemem Bezdechu Sennego. Przykre to kiedy czyta się takie komentarze jak poniżej, ale ewidentnie są to komentarze jednej osoby , która nie poradziła sobie z opanowaniem podstaw z obsługi sprzętu. Od razu nadmienię, że może się okazać , że ktoś sobie nie poradzi bo trzeba przyswoić dużo wiedzy a nie każdemu jak widać poniżej w komentarzach to może wychodzić. Co do innego asortymentu typu np : łóżka dla osób leżących to chyba naturalne jest to , że mogą wrócić w różnym stanie a Firma dba o to aby było odpowiednio przygotowane dla kolejnego pacjenta. Myślę czytając poniższe komentarze lepiej podpisać się jednak Magda a nie Monika.

Dominika
@Współpracowałem z Firmą

tak dopytam przed wysłaniem cv do pracy w tym miejscu, czy pracodawca zapewnia jakieś szkolenie produktowe by właśnie opanować ten sprzęt czy muszę się tego wszystkiego nauczyć we własnym zakresie i wtedy jest problem jak piszesz że nie każdy opanowuje temat i wymięka?

@Współpracowałem z Firmą

Dzień dobry, firma STANMED24 dzięki doświadczeniu, które zdobyła na przestrzeni lat działalności dopracowała cały system procedur: zwrotów, dezynfekcji, serwisu sprzętu, który następnie idzie do Państwa. Dodatkowo dzięki wysokiej jakości obsługi i wiedzy, którą prezentuje firma STANMED24 producenci sprzętu docenili firmę i nadali certyfikaty na serwis koncentratorów tlenu Philips, DeVilbiss, łóżek medycznych Elbur oraz posiadamy autoryzacje na serwis koncentratorów tlenu Yuwell, respiratorów i aparatów do leczenia bezdechu sennego ResMed.

@Dominika

Dzień dobry, oczywiście firma zapewnia szkolenie wstępne, a następnie szkolenia cykliczne. Firma świadczy wysoką jakość usług i rzeczą nie do pomyślenia by było, że pracownik nie przeszkolony zacząłby obsługiwać klientów. Fakt! na początku jest dużo nauki. Pozdrawiam

ala
@Współpracowałem z Firmą

Sami sobie laurki wypisujecie - bez komentarza

Jaka jest umowa w firmie Stanmed24 Michał Stanchły? Wiecie, czy jako przedstawiciel handlowy zatrudniają na umowę zlecenie?

Przedstawiciel handlowy jest zatrudniony na umowę o pracę

Artur
@Pracodawca

A jak wygląda sprawa z prowizją? Da się wyciągnąć z niej jakąś znacząco kwotę czy raczej jest to nierealne?

Zofia

Kurcze, bo widzę, że znowu szukają kogoś na montera, a ktoś jakiś czas czemu odradzał, ale nie odpowiedział na pytanie czemu. :/ Ktoś inny może powiedzieć coś o aktualnych warunkach tutaj dla monetra? Faktycznie jest coś nie tak czy ktoś sobie tak o to napisał?

ona
@Zofia

na 100% ktoś zrezygnował. atmosfera w pracy fatalna. Za moich czasów w ciągu 6 miesięcy zmieniło się 5 osób

Mirosław
@ona

Czym to jest spowodowane? Mógłbyś napisać coś więcej o tej fatalnej atmosferze, co przez to rozumiesz?

Xyz
@Zofia

Ktoś sobie tak napisał. Miałam styczność z tym środowiskiem pracy, według mnie wszystko jest ok.

@Zofia

Dzień dobry, system zatrudnień i płac jest transparentny w firmie STANMED24. Szukamy ciągle pracowników do różnych działów z powodu szybkiego rozwoju, a od swoich pracowników wymagamy dużej wiedzy, którą najpierw są w stanie nabyć za pośrednictwem miesięcznego szkolenia oraz szkoleń okresowych oraz zaangażowania.

@Zofia

Byłem na dniu próbnym i zrezygnowałem, typowa praca dla osiłka nie szanującego kręgosłupa za grosze..

@Kandydat

Szanowny Panie "Kandydacie" firma nie robi dni próbnych, a na rozmowie kwalifikacyjnej jest omawiana dokładnie praca oraz zakres czynności. Również tzw. "osiłków" nie zatrudniamy. Życzymy udanego dnia

Podstawa wynagrodzenia zależy od stanowiska, wykształcenia, wiedzy w danym zakresie oraz doświadczenia na podobnym stanowisku lub takim samym.

Zostaw merytoryczną opinię o Stanmed24 Michał Stanchły - Chorzów

• Jak się pracuje w Stanmed24 Michał Stanchły?

Zobacz opinie na temat firmy Stanmed24 Michał Stanchły tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stanmed24 Michał Stanchły?

Stanmed24 Michał Stanchły