Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura

Opinie o Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura

bombardier

Witam serdecznie wszystkich hejterów. Dlaczego tak niepochlebnie wypowiadacie się o firmie Pana Andrzeja i Wojtka C. Spróbujcie dostać jakąkolwiek pracę w skarżysku to zobaczymy, a tu praca jest dla ludzi z głową, zarobki też są na dobrym poziomie, fakt może z takiej składki będzie i kiepska emerytura ale to Polska tu się tak żyje po prostu. Ja osobiście pracuję już trzy lata, pracy nie zamierzam zmieniać - zamierzam zmienić tylko umowę, sądzę że Pan Andrzej sie przychyli do mojej prośby w najbliższym czasie. Pan Andrzej może jest specyficznym człowiekiem, ale nikomu krzywdy nie robi, więc nie przesadzajcie - pracowałem na hali przez 2 miesiące więc wiem jak się na hali pracuje, co mam opowiadać jak pracownicy pracują - nie, daruję sobie, bo nie chcę żeby jakieś obostrzenia w stosunku do kolegów zostały zastosowane, w każdym razie pracownicy dobrze sobie radzą z omijaniem kamer - zresztą na hali tak naprawdę jest spory luz i bardzo przyjazna atmosfera, czasem nawet jak Pan Andrzej widzi że ktoś jest w potrzebie to i stanowisko pracy stworzy, by tylko pracownika przyjąć a na to mam kilka przykładów. Firma się rozwija stawia na najnowsze technologie, wszystkie konstrukcje są autorskie dlatego czasem trzeba coś poprawić, bo konstruktor też człowiek - ogólnie firma jest dobra, jedna z lepszych w skarżysku - są lepsze , ale tam trzeba się sporo napracować (260 - 300h) żeby zarobić 3500 tyś a w romerze pracując 8h (można i więcej) można lekko zarobić ponad 2300 zł nie są to kokosy ale za charakter pracy adekwatne, więc proszę nie przesadzać z tymi kiepskimi warunkami itp. Firma ciągle buduje nowe hale magazynowe i produkcyjne i będzie jednym z największych pracodawców w skarżysku kamiennej a to coś znaczy.

Mec
@bombardier

Ja się z tym zgadzam. Pracowałem tam kròtko, ale chciałem pracować. Starałem się, nie tylko tak od 7.00 do 15.00. Miałem super "majstra"- Mariusza, ktòry dbał o bardzo dobrą organizację pracy i o to, żebym się "nie nudził". Jestem za to wdzięczny, bo nie lubię udawać, że pracuję, albo patrzeć się w sufit. Było intensywnie, ale fajnie i ciekawie. Swoją drogą, to uważam, że firma prężnie działa dzięki takim ludziom, jak Mariusz i Dyrektor- Łukasz. Przychodzą do pracy, jak do siebie i "ciągną" za uszy, takich chętnych, jak ja. Jestem wdzięczny, szczerze. Czegoś nauczą, pozwolą zarobić i... nie krzyczą,gdy się czasem pomyślę. Trzeba po prostu chcieć i nie marudzić, jak to w Warszawie jest fajnie. Nie, nie jest fajnie, zresztą wszyscy tam nie pojedziemy. To nie kurtuazja, ale lubiłem chodzić do pracy do Mariusza, Łukasz, romera... Doceniam.

Kamil

Idealnie to nie jest nigdzie. Wiem tylko, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!

@Kamil

Muszę się z tym zgodzić - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pracuję w romerze już 2 lata i nie zamierzam pracy zmieniać, mam normalną umowę , weźcie się ogarnijcie Ci co tak hejtujecie Z tego co wiem każdy się chwali ile to nie ma w jakiej firmie więc nie słuchajcie głupot kolegów tylko sami sprawdzcie jak sie u nich w firmach zarabia a z pewnościa wybierzecie pracę dla romera - choćby ze względu na elastyczność firmy.

@Kamil

Dariusz Pracownik ROMER

Ja pracuję w ROMER już 2 lata i powiem tyle, kto jaki jest tyle ma - ROMER to bardzo elastyczna firma "NIE DLA IDIOTÓW" ;)

Ktoś pisał, że ubezpieczenie tutaj i na umowie jest dobrowolne, ale nie robią problemu jak się człowiek chce podłączyć? No bo ja nie widzę innej opcji. + Czy są jakieś prywatne pakiety medyczne, w sensie tak jako dodatki? Medicover etc.

Google Nowy wpis

W ROMERZE pracuję się super - wszyscy się szanują i tak ma być - 123 Testuje Google;)

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

Nigdy!!

@Melon331

Serio? To na jakich umowach się tam pracuje, tylko zlecenie? Przeglądałam z bratem ogłoszenia na ich stronie i był zainteresowany pracą jako spawacz, ale właśnie zależy mu na umowie o pracę. A w ogóle to jest mowa w ogłoszeniu o dobrych warunkach finansowych, jak to teraz wygląda? Bo dużo opinii już przestarzałych trochę...

@Anna

Umowę o pracę dostanie jak zasłuży na to w oczach szefa. Ale nie wczesniej niż po 3-4 miesiącach

Ilona
@124

To jak sobie radzą pracownicy z urlopem lub z L4 przez te miesiące na umowę zlecenie? Bezpłatne?

@Ilona

L4 można sobie opłacać dobrowolnie a urlop bezpłatny

Kacha
@124

Czyli jak można zasłużyć? Trzeba mieć dobre kontaktu z szefem, czy po prostu wykazywać się mocno w pracy umiejętnościami?

@124

Haha, o czym ty mówisz, chyba nie bardzo rozumiesz sama siebie. Umowy o pracę to tylko żart, ludzie pracują tam po kilka lat na zleceniach, bo jak zacznie się upominać o umowę to tyle popracuje, ogólnie ogromną presja o nic nie wolno się upominać ani niczego domagać jeśli chce się popracowac

@Melon331

Naprawdę nikt u nich nie ma UoP? Nawet osoby na kierowniczych stanowiskach? No to może skoro stabilnej formy zatrudnienia nie dają, to może rekompensują to zarobkami?

PiotruśPan
@Melon331

Nie widziałem jeszcze człowieka którego właściciel by zwolnił za pytanie czy dostanie umowę o pracę - nie w naszej firmie. Natomiast to prawda że umowa jak już jest, jest przedłuzana co rok, lub na początku co kilka miesięcy, ale znam osoby, które dostały umowy na czas nieokreślony po 3 mies pracy. To zależy od człowieka - na pewno nie należy cwaniakować, a wykazać się umiejętnościami i zaangażowaniem. Pan Andrzej nie owija w bawełnę - zatrudnia po to, aby pracownik zarobił na siebie i firmę - jak nie zarobi nawet na siebie, to co może żądać od niego taki pracownik. Firma ROMER raczej nie zwalnia pracowników za byle co, a jak ktoś jest dobry, to jest dobrze traktowany. Co w tym złego.

@PiotruśPan

To jak trzeba się wykazać żeby tak szybko dostać umowę na stałe, czy bardziej chodzi o doświadczenie? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej są ustalane obowiązki? Czy wspomniany Pan sam rekrutuje nowe osoby?

Nie polecam - lepiej nie sprawdzać na własnej skórze i omijać z dala tą firmę. Jeden z najgorszych (o ile nie najgorszy) pracodawców w Skarżysku i okolicy. Ponadto jak ktoś doczeka się już jakiejkolwiek umowy to widnieje w niej minimalna krajowa.

@anonymous

Polecam a najlepiej sprawdzić to na własnej skórze , każdy jest z a r e j e s t r o w a ny i ubrany . Atmosfera miła , szatnia nowa , stołówka nowa , zarobki wysokie ! Tam każdy MUSI być zarejestrowany . Sprawdź " anonymus " tobie nie polecam bo jesteś anonim .Ja jestem Paweł pozdrawiam

Paweł? Czy Andrzej?

Andrew
@Paweł

A jak to jest z tymi umowami. Czy właściciele firmy posuwają się czy nie, do tak ż.a.ł.o.s.n.y.c.h oraz c.h.a.m.s.k.i.c.h praktyk jak o.k.r.a.d.a.n.i.e skarbu państwa i własnych pracowników poprzez dawanie im umów, w których wpisana jest minimalna krajowa i wypłacając pozostałą część wynagrodzenia "pod stołem" bezczelnie podsuwając dodatkowo do podpisania listę, że pobrało się wynagrodzenie w wysokości w.w. minimalnej krajowej? Wiem, że czasami trafiają się jeszcze tacy pseudoprzedsiębiorcy, którzy tak robią. Można powiedzieć, że w takich przypadkach pracownicy są o.k.r.a.d.a.n.i z części składek - czyli jakby nie było z części zarobionych pieniędzy. Więc jak to jest? Bo to jest jedna z ważniejszych kwestii w dyskusji czy warto tam pracować czy nie a widzę, że opinie są różne. Dodatkowo, jak wiadomo, na obecnym rynku pracy każdy szanujący się pracodawca, który nie chce żeby pracownicy odchodzili z firmy musi motywować w pewien sposób swoich pracowników (poprzez podwyżki, premie, dodatki typu: dodatek świąteczny czy dofinansowanie wczasów, itp.) - chciałbym wiedzieć również jak wygląda ten temat w opisywanej firmie?

@Andrew

Wygląda to dokładnie tak jak opisałeś. Na wszystkim minimalna, a na zleceniach jeszcze mniej i to dużo mniej.

Pan x
@Paweł

Chyba jakiś desperat z ciebie

znasz Andrzeja ?

kera
@Paweł

Co do atmosfery to przeginasz. Jest kilku sympatycznych ludzi jak w każdej firmie. Co do wysokich zarobków to troszkę się zapędziłeś. Na jedzenie i opłaty dla rodziny czteroosobowej może wystarczy ale na coś więcej to już muszą być dodatkowe dochody. W obecnej chwili zarobki na poziomie 1900 za 160 godzin to nie rewelacja. Chcący zarobić większe pieniądze muszą poszukać innej pracy. Może nieliczna grupa zatrudnionych w firmie ,,Romer" osiągnie pułap 3 tysięcy zł. na rękę. Niestety Taki mamy klimat. Faktem jest że pracodawca wywiązuje się się z płatności co miesiąc - ale kwota jest niższa niż na umowie. Każdy jest zarejestrowany - tylko, że umowa zlecenie dla przyszłego emeryta to żadna rewelacja a takich ludzi w firmie jest większość. Faktem jest że rozmowy wstępne odnośnie pracy i wynagrodzenia przebiegają obiecująco, lecz życie pokazuje co innego. Można napisać sporo innych rzeczy ale dla mnie nie jest to już istotne. Zarabiam inne pieniądze w innej firmie. Jeżeli ktoś żyje na minimum to praca w Romerze wystarczy.

Bartosz
@anonymous

Po pierwsze znajdź mi pracodawcę w skarżysku który za 8h obijania (lekka praca) się da Ci najniższą krajową , albo lepiej znajdź mi pracodawcę który da Ci zarobić w skarżysku. Skarżysko to dziura zapadła i gdyby nie firmy takie jak ROMER to byś siedział na ławce pod blokiem i szczękał zębami co do garnka włożyć.

@anonymous

Co żeście się tak tej minimalnej uczepili - na początek w każdej firmie się tak zarabia w Polsce a w niektórych biorą Cię na okres próbny za darmo, więc nie rozumiem tego waszego czepialstwa.

Kozak
@Bartosz

jesteś zwykły obszczy mur. Fescie

@Kozak

Racja!!!

Kaz
@Bartosz

Najlepiej narzekać i biadolić . Trzeba zacząć od samego siebie przedstawić się a zarazem ocenić . Tylko tyle . Jak ktoś narzeka może zmienić miejsce pracy .W dzisiejszym czasie społeczeństwo jest bardzo roszczeniowe .Mało wkładu pracy ,duże wynagrodzenie .

Artur
@Kaz

Okej, no to wyjaśnione. Widzę, że handlowca do biura szukają za 5000 - 18000 zł brutto. Na ile możliwe jest, by zarobić 18000 zł, to realne? Na co kładą nacisk podczas rekrutacji i na jakie szkolenia można tu liczyć?

Kowal Nowy wpis
@anonymous

Jak znam Andrzeja, to wiem że on do takich zagrywek by się nie zniżył - to poważny człowiek, nie jakiś dzieciak.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Kazimierz Modzelewski

O Firmie Romer S.C. Pana Andrzeja Ciura i Pana Wojciecha Ciura mogę i należy pisać opinię prawdziwą .Pracowałem w ochronie w firmie zewnętrznej Solid Security jako pracownik ochrony obiektu Firmy Romer w Skarżysk-Kamiennej od września 2018 roku do końca marca 2022 roku . Z uwagi na moją pracę pracownika ochrony mogłem poznać całą specyfikę zakładu od strony szacunku pracodawcy do pracowników którym zależy na pracy i rozwijaniu swoich umiejętności nauki na poszczególnych stanowiskach .Kadra zajmująca się produkcją i marketingiem to Wspaniały zespół pracujący z oddaniem serca dla rozwoju zakładu .Pisałem już dwa razy o firmie Romer która jest firmą Rodzinną i podejściu do problemów pracowniczych w atmosferze rodzinnej która tam panuje .Pracodawcy i pracownicy to jeden synchronizowany ,,Organizm'' który działa dla dobra wspólnego .Myślę że tej opinii już nie odważy się nikt skasować . Pan Andrzej Ciura oraz Pan Wojciech Ciura spędzają większość swojego czasu prywatnego życia dla rozwinięcia Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Firmy Romer która jest Chlubą miasta Skarżyska-Kamiennej .Jestem lokalnym patriotą i cieszę się że mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej nie muszą wyjeżdżać za chlebem mieszkając razem ze swoimi rodzinami .Rodzina jest najważniejsza co promuje Pan Andrzej i jego Syn Pan Wojciech .Wielkie brawa dla całej firmy Romer .Przeszedłem na emeryturę z racji wieku .pracę oraz atmosferę miło wspominam .Inni pracodawcy powinni brać przykład wdrażając szacunek i rozwój swoich zakładów dla dobra Naszego Miasta Skarżyska-Kamiennej . Będę kibicował w dalszym rozwoju Firmy ,,Romer '' .Zależy mi bardzo aby Moje Miasto Skarżysko-kamienna znowu tętniło życiem .Z wyrazami Szacunku jakim darzę Rodzinną Firmę oraz jej pracowników którzy są motorem rozwoju firmy. Kazimierz Modzelewski .

Natalia
@Kazimierz Modzelewski

Nie sądzę żeby ktoś kasował Twoją opinię, po prostu trudno żeby ktoś ją brał pod uwagę szukając pracy w tym zakładzie :) Wybacz, ale nawet siedząc tam całe dnie czy noce nie byłeś pracownikiem i oceniając firmę pod tym kątem wchodzisz w nie swoje buty! Dlaczego nie napiszesz o firmie w której pracowałeś tylko tutaj?

@Kazimierz Modzelewski

Co ty możesz wiedzieć człowieku o działaniach wewnątrz zakładu, zasuwać trzeba zdrowo, wypłaty ucinane, zmiesiaca namiesiac coraz mniej, ludzie rezygnują z pracy, pracownik nie jest szanowany a powinien, bo to ci ludzie zarabiają na Pana ciure, powinien ktoś porządek zrobić z tym wyzyskiwaniem ludzi.

@Kazimierz Modzelewski

Centrum rozwojowe chluba miasta? ???? Po pierwsze to jest po prostu nowy budynek biura i żadne badania nie są tam prowadzone. A druga sprawa pracownicy z hali nie mogą nawet zbliżyć się do tego budynku bo dostali zakaz wstępu ???? Pomijając fakt, że wszędzie na internecie chwalili się największą w skarżysku siłownią DLA PRACOWNIKÓW, którzy nie mają tam wstępu ????????‍♀️

@Melon331

Ja pracuję w Romerze już kilka dobrych lat, ale umowy i zarobki zależą od umiejętności - jak ktoś jest dobry i niezbędny, to umowę ma po kilku miesiącach - mi zaproponowali umowę po 9 miesiącach, ale odmówiłem, potem jak się zdecydowałem że jednak chcę, czekałem 6mies, obecnie warunki finansowe są dość dobre, a pracodawca nie marudzi, że go nie stać na pracownika. Ludzie z dużym doświadczeniem i umiejętnościami są doceniani, ale zgodnie z trendami na rynku pracy - czyli jak spawacz minimalnie dostaje tyle gdzieś w Polsce (średnio) to i w Romerze tyle dostanie. Przychodzili do firmy różni ludzie - ci bardziej ambitni odchodzili, jak się u nas czegoś nauczyli - ale tylko dlatego, że obiecano im że dostaną więcej kasy w perspektywie czasu - choć na początek oferowano im nawet mniej. Ja osobiście lubię tę firmę, a ci co są niezadowoleni, to prawdopodobnie w żadnej pracy zadowoleni nie będą. Prawda jest taka, że u nas w firmie długie lata pracują tylko eksperci i wyjadacze, a takie ciepłe kluski po kilku miesiącach odchodzą sami. Pan Andrzej pomimo pewnych niekorzystnych opinii na jego temat jest człowiekiem, który w trudnej sytuacji pomoże - jak dla mnie firma na plus. Chcesz u nas pracować i zarabiać musisz być dobry w swoim fachu.

PiotruśPan
@124

"nie mają tam wstępu", ale gadasz głupoty. Wystarczy iść do swojego przełozonego i powiedzieć że się chce na siłownię chodzić - dostajesz kartę i chodzisz, proste. Od 15:30 do 19:50 można ćwiczyć o 19:59 trzeba opuścić budynek. Pan Andrzej na jednym ze spotkań nawet mowił, ze jeśli wyrazimy cheć korzystania z siłowni w niedzielę, to będzie otwarta w ustalonych godzinach. Jeden tylko pracownik Hali zapytał jak może z siłowni skorzystać - z tego co wiem na tym się skonczyło, bo do swojego przełozonego nie poszedł...

Tragiczna atmosfera która z dnia na dzień jest coraz gorsza przez pseudo kierowników, którym się w (usunięte przez administratora) poprzewracało. Niedowartościowane wyrośnięte dzieciaki które ludzi traktują jak smieci i wywyższają sie nad innych. Ciągle ganiają do roboty a sami całe dnie stoją i gadają między sobą twierdząc, że oni „mogą więcej”, a poprosić takiego o pomoc to odpowie, że nie albo nie wie. Za to to główny kierownik, który ma najwięcej władzy jest bardzo wporządku człowiekiem i zawsze odnosi się z szacunkiem do innych niezależnie od „statusu” w firmie.

Mariusz
@124

To nie można zgłosić do głównego kierownika że ci pod nim niewiele pomagają pracownikom i nie traktują ich z szacunkiem? Bo w takie atmosferze jak opisujesz to nie pracuje się najlepiej, nie? Nie da rady się jakoś zintegrować?

@Mariusz

Ręką, rękę myje,takie działania są nieskuteczne. Sam szefunio również trzyma stronę pseudo kierowników

@124

Ty na pewno gadasz o firmie Romer - człowieku, jak ciągle siedzisz w kiblu na telefonie to się nie dziw. Kierownicy wszystkich działów są bardzo pomocni i zasuwają jak i szaraki. Ja osobiście wielu podziwiam. Jak robimy imprezy integracyjne co jakiś czas, to jakoś wszyscy się lubią i nikt na nikogo nie gada że taki czy inny.

Anula
@RomoLudek

Takie pozytywne wpisy lubię, możesz napisać coś więcej o warunkach? Płacą w miarę ok? Jak rotacja, są pracownicy, którzy pracują już długi czas? Mój tata chce aplikować tu do was do firmy, ciekawi mnie jakby mu tu było pracować? :) Te imprezy integracyjne to pracownicy na własną rękę organizują, czy firmowe?

@Anula

Zarobki... powiem tak - ja dobrze zarabiam jak na Skarżysko, dostawałem oferty pracy kilka razy lepsze... ale jestem z tych co to przywiązują się do firmy i jak jest dobrze, to nie uciekam... pewnie mogłbym pracować jeszcze lepiej, wydajniej - to i pewnie więcej bym zarabiał, z zarobkami w Romerze jest tak, że na dobre zarobki trzeba mieć wiedzę, chęć do pracy - cwaniaków to nikt nie lubi. Ostatnio zatrudnili się chłopaki z Kielc i są zadowoleni - mamy nawet ludzi którzy dojeżdżają prawie 50km - nie pytałem ile zarabiają, bo o zarobkach w pracy nie rozmawiamy. Wiem jedno - zarobki są adekwatne do rynku pracy i zaangażowania pracownika - trzeba min 6mies przepracować - wtedy zarobki się na jakimś poziomie ustalą - początkowa stawka może być mniejsza. Ja osobiście szanuję właścicieli i kierowników, a Wojciecha to podziwiam (on chyba 24h/dobę pracuje) A Pan Andrzej, to bardzo fajna osoba. Osobiście to nie wiem co niektórzy mają do niego mówiąc że "znachor" itp. On bardzo interesuje się zdrowym trybem życia i propaguje go wśród pracowników - ale to chyba nie jest złe. Ogólnie firma ROMER jak dla mnie to świetna firma i oprócz MESKO to drugi najlepszy pracodawca w Skarżysku kamiennej .

@Anula

Imprezy organizujemy sami w większości (choć szef czasem coś od siebie dorzuci) biuro jest trochę w lepszej sytuacji, bo na coroczna wigilię idzie całe biuro, a z hali najbardziej zasłuzeni pracownicy - ale to nie dlatego, że są gorsi - tylko dlatego, że mamy prawie 200 osób zatrudnionych a dla 200 osób ciężko znaleźć taki duży lokal.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Czy urlop w Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura jest płatny 100%?

polo

zeby miec urlop pierw trzeba miec umowe o prace, a co do platnosci to z tego co wiem nie jest platny w 100%

Spawacz

Jakie stawki mają tigowcy

Spawacz

Jakie stawki mają tigowcy

Jolanta

Hejka, powie ktoś na jakie zarobki można sobie liczyć kandydując na programistę c++? Znalazłam taką ofertę na stronie firmy, ale chcę jeszcze porównać z innymi. Z góry dzięki!

Lolek

Romer to dobra firma - w skarżysku za 168h lepiej można zarobic tylko w mesko.

Artur
@Lolek

Do Mesko się nie wybieram, więc napisz, ile płacą na lakierni bez nadgodzin? I ogólnie jak tu ludzie miedzy sobą się zachowują?

zła

Kiedy minie gwarancja trzeba za każdą naprawę zapłacić i to nie małe pieniądze bo firma twierdzi, że no niestety sprzęt za prawie 100 tyś zł po 2 latach pracy popsuł się i trzeba kupić u nich części nie tanie bo trzeba naprawić gdyż sprzęt był brany u nich więc ludzie czytajcie umowy zabezpieczajcie się bo zostaniecie z niczym tzn z popsutym sprzętem i problemem ze musicie włożyć w naprawę na tak jak my 25 tyś zł no ale firma twierdzi no cóż gwarancja minęła przykro nam nic nie poradzą.Jeszcze jedno podpisujcie umowę tak żeby było zawarte ubezpieczenie które obejmie naprawę sprzętu po gwarancji dowiedziałam się ze można kupić takie .Poza tym Panie C kto daje gwarancje na taki sprzęt 2 lata to nie buty za 500 zł ale nasza wina więc uczymy się i na pewno kiedy będę myślała o zakupie za takie pieniądze będę o tym pamiętać i radzę innym to samo

pracownik ROMER
@zła

Napisz "zła" co to za firma zapłaciła taką kasę , dlaczego jesteś anonimowa ? Wstydzisz się jeżeli zapłaciłeś 25 tysięcy za naprawę napisz z jakiej firmy jesteś bo myślę że jesteś zwyczajnie z konkurencji której ściska d..e że to oni zbierają wszystkie zamówienia zatrudniają setki osób a tobie nic nie zostaje bidulo . Ta firma wysyła swoje produkty do 48 krajów na świecie .Pochwal się jakaż to firma zapłaciła za naprawę i co takiego ci się oszuście popsuło .

On
@pracownik ROMER

Ta setki osób śmiech na sali

Hello
@zła

A czy to źle że firma dba o swoje interesy - kup sobie GEME, WAGNERA, NORDSONA tam po gwarancji się wszystko dostaje za darmoszkę. Firma romer dba o to by zamienniki były tylko ich - a która firma tak nie robi , weźmy na tapetę chociażby HP - tam w cartridge tuszu wbudowany jest chip który nie pozwala korzystać z zamienników innych firm... dodam ze oryginały są bardzo drogie - tusz kolorowy plus czarny to cena drukarki ;)

Bolek
@On

Może nie setki, ale blisko 180 osób.

Dzerzej

Słuchajcie a jak z jakością maszyn które wykonują i żywotnością bo chciałbym sprzęt zakupić ?

Staszek
@Dzerzej

Powiem tak, aplikator proton sprawował mi się dobrze, co do profispraya to nic niewiem, co do pieców elektrycznych sa niezawodne i rzadko coś się psuje, kabiny są raczej ok

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

XXX

Normalnych, a czego się obawiasz?

Urszula
@XXX

Normalne to co tak właściwie oznaczają? Skupiają się tu bardziej na profilu kandydata czy stricte odniesienia już do samej firmy? A po tej odpowiedzi można się już spodziewać, że niczego zaskakującego tu nie będzie?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

Melon331

Jeśli można nazwać ciągle ganianie pracowników dobra atmosferą??? W Romer nie ma czegoś takiego jak motywowanie!!!

Edyta
@Melon331

Serio? Nie ma nawet finansowego motywowania? Weź powiedz co to ganienia jest.

@Edyta

Ganianie to jest to że nawet na chwilę nie można przystanąć, bo wszędzie kamery, wzywanym się jest do biura i dużo gadania lub zaraz przylatuje jakiś ala kierowniczek i zagania do pracy. Motywowania żadnego finansowego, żadnej premii a nie mówiąc już a jakiej kolwiek podwyżce, tu jest tak że jeśli nie ty to przyjdzie inny i tak w koło jest rotacja i ciągle wolne miejsca wpracy alezadnych etatów, tylko zlecenia!

@Melon331

O matko! Serio ktoś cały czas na kamerach siedzi? I co potem się trzeba tłumaczyć co się w przerwie robiło?

@Jolanta

Nie ktoś, tylko sam szefo Wojtuś monitoruje wszystko

@Melon331

To innymi sprawami się już nie zajmuje jako szef?

Zuzanna
@Melon331

A ktoś próbował rozmawiać z szefem i tłumaczyć, że to nie nailepsze rozwiązanie by tak non stop kontrolować pracowników? Jaka była reakcja?

Krzysztof

Gorąco nie polecam pracy w firmie Romer! Zaczynając od początku. Rozmowa o pracę wszystko spoko, obiecana niby normalna umowa o pracę i stawka. Przez pierwsze 1,5 miesiąca pracowałem na czarno potem dostałem umowę uwaga zlecenie na 40h w miesiącu. Mimo że pracuje się po 180-200h. Składki odprowadzane od tego co na umowie A resztę wypłaty dostajecie pod stołem w kopercie czyli jesteście okradani ze składek zarówno Wy jak i Skarbówka. Na umowę o pracę zatrudnionych jest tylko tyle osób żeby przypadkiem firma nie weszła na wyższy próg podatkowy. W dodatku wszystko rozbite na spółki. Pracowałem tam 2 lata i z tego co zapamiętam to ruchoma stawka godzinowa zależna od wyimaginowanych punktów za wykonywana prace. Robicie 170h dostajecie 2,2 tyś. Robicie 220h dostajecie 2,3 tyś bo podobno mieliscie mniej punktów niż w zeszłym miesiacu. O podwyżce nie ma co myśleć bo właściciel twierdzi że 17-18 zł na godzinę zarabia pracownik spawajacy rurociągi w Warszawie :D Dodatek świąteczny w firmie, uwaga usiądzcie, każdy pracownik w zależności od stażu dostaje dzień przed wigilią (jakby nie można było na początku miesiąca) od 100 do 300 zł haha. Nie wiadomo czy płakać czy śmiać się jak dostaniecie takie 100zł ^^ zakupy na święta dzień przed wigilią na bogato za taką stówkę czy dwie :D W firmie nie ma dnia żeby kilkadziesiąt osób nie było pod wpływem alkoholu czy nawet piło w pracy. O bhp itp nawet nie ma co mówić, brak wyciągów, na hali siwo w powietrzu, odzież dla spawaczy pali się w ciągu miesiąca. W zimę na hali temperatury sięgające minus 10 stopni bo brak jest jakiegokolwiek ogrzewania natomiast w lato z powodu braku wentylacji na hali duchota jak w szklarni. Nie polecam i odradzam prace w tej firmie, rotacja bardzo duża bo każdy nowo przybyły ucieka po niecałym miesiącu widząc jak traktowani są pracownicy. W dodatku wszechobecny mobbing na podstawie obrazu z kamer co jest niezgodne z obecymi przepisami RODO i jest łamaniem praw pracownikow. Sprawę umów i wypłat zgłosiłem do PIP i US także pozdrawiam i powodzenia ;) może coś to zmieni i moim byłym kolegom którzy zostali w tej firmie trochę się polepszy, dostaną normalne umowy z normalnymi stawkami A nie najniższa krajowa lub śmieciowe umowy. Może Pan znahor A.C. zacznie traktować ludzi jak osoby dzięki którym jako tako funkcjonuje jego "firma" i zacznie ich doceniać. Bo do tej pory są traktowani jak śmiecie i podludzie.

Barba dos
@Krzysztof

Kontroli PIP i US już w romerze było sporo i nic nie znaleźli, więc przez takich ludzi jak Ty tylko zaburzenia w pracy biura i nic więcej - ja tam podwyżkę dostałem - fakt że dopiero po roku pracy, ale dostałem więc to nie tak że w romerze podwyżek nie ma.

Halina
@Barba dos

Podwyżka po roku to wcale nie tak źle. Dobrze jest poza tym wiedzieć, że Kontrola PIP nie znalazła nic złego w funkcjonowaniu firmy Romer, ponieważ właśnie zastanawiałam się nad aplikowanie do niej. Właśnie, wiesz może, na jakie stanowiska trwa teraz nabór?

@Halina

Kontrola nie znalazła nic , bo otym że będą, wiadomo już jakieś 14 dni wcześniej!!!

Urszula
@Melon331

A to zawsze tak informują? Nie powinno być tak, że robią jakiś niespodziewany nalot czy coś? Bo tak to chyba bez sensu cokolwiek kontrolować jak zdążą posprzątać i udawać, że jest ok.

@Urszula

Tak właśnie jest

Co wchodzi w socjal Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

Melon331

Zapomnij o czymś takim, wszystko jest robione aby pracodawca nie tworzył socjalu!!!!

bombardier

Wojciech P.
@bombardier

2300 na miesiąc? Jaja sobie robisz? To jest wg ciebie dobra firma? Jeśli ktoś jest w potrzebie i ma fach to wyjedzie i zarobi gdzieś indziej. Nie ma problemu, żeby przeprowadzić się z rodzina np nad morze i pracować za min 4000-5000 np w stoczni. W nagłych potrzebach zawsze jest wyjazd za granice i zarobki rzędu 10000 do 25000 w zależności od kwalifikacji. tylko trzeba chcieć a nie pucować tylna część ciała za parę groszy... Pozdrawiam. Jeśli masz jakiś kolegów to też ich pozdrów.

Mec

Nik

Nie krytykujecie tak bardzo firmy " romer". Wiadomo, że każdy chciałby więcej. Jest parę uczciwych Osòb, ktòre uczciwie pracują i na pensję nie psioczą. Trzeba chcieć, pracować, itd. Ja też wolałbym więcej, ale pracuję, się staram i... nie marudzę.

Zostaw merytoryczną opinię o Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura - Skarżysko-Kamienna

• Jak się pracuje w Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

Zobacz opinie na temat firmy Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura?

Romer S.C. A. Ciura, W. Ciura