SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

Opinie o SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

Denis Nowy wpis

Myślałem, że skandynawska kultura pracy, to coś, co na co dzień się odczuwa, a nawet docenia. Tymczasem ostatni komentarz zwraca uwagę, że nie jest tu przyjemnie, że atmosfera nie należy do najlepszych. Co jest tego powodem? I czy to pracownik ma rację, czy firma szczycąc się swoją kulturą pracy w ofercie na Specjalistę ds. kadr i płac?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.?

Karol Nowy wpis

Atmosfera w Solarze nie należy do najlepszych. Nie jest tam przyjemnie. Typowe korpo w którym przychodzisz robisz co swojego idziesz do domu zapominając

Hej, mam doświadczenie w sprzedaży B2B, gdzie lepiej celować, na przedstawiciela handlowego pomp ciepła czy stacji ładowania? Mają dwa stanowiska wolne, i zastanawiam się czy różnią się między sobą zarobkami lub innymi warunkami? Może w przypadku któregoś rotacja pracowników jest większa? Doradzicie mi?;)

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.? Chętnie zatrudniają?

Majka

3 dni w tygodniu musisz pracować z biura, pracę można zacząć od 7 do 9, od stażystów wymagają obecności w biurze codziennie, nie ma Home Office dla stażystów. Pracując na cały etat nie pogodzisz ze studiami dziennymi, pracując jako stażysta będzie Ci ciężko przy codziennej pracy z biura. Co prawda stażyści nie musieli nigdy być pełnych 5 dni w biurze, ale i tak jest to Ciężko pogodzić z bardziej wymagającymi kierunkami.

@Majka

Ja akurat studiuję zaocznie więc to dla mnie nie problem. Ale najpierw chciałbym zrobić staż a dopiero potem przejść na cały etat. Staż jest zwykle trzymiesięczny? Dużo mniej płacą na stażu niż na normalnym etacie?

Maja

@LY Kokosów na stażu raczej nie ma, z tego co słyszałam od innych stażystów którzy pracowali. Rzadko kiedy kogoś po stażu zostawiają, pojedyncze przypadki po 3 miesiącach dostały propozycję umowy o pracę.

@Maja

Czyli lepiej aplikować od razu na konkretne stanowisko bez stażu jak ciężko dostać po nim stałą posadę? Te trzy dni pracy z biura można sobie wybrać jak komu pasuje czy firma narzuca terminy w jakich trzeba być stacjonarnie na miejscu?

MM

Jeśli chodzi o stażystów, to akurat sporo zostało zatrudnionych na etat, szczególnie w zeszłym roku i na początku tego. Z tego co wiem to stawka to 25zł na h i dostaniesz tyle ile przerobisz dni w tygodniu. HO- rzeczywiscie stazysci sa caly czas w biurze, ale wszystko elastyczne. Mozesz przyjsc na 8h, mozesz na 3, w zależności od Twojego grafiku studiów. Nie musisz byc codziennie jesli Ci to nie pasuje.

Oliwka
@MM

No a jak to jest ze stawką, bo chyba stażyści nie maja płacone 100 procent jak na umowie? I czy stażyści dostają te same benefity co osoba na UOP?

Mm
@Oliwka

Tak, dostaje się 100%, bo to nie jest UOP. Nie ma takich samych benefitów .

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie SOLAR POLSKA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Hej. Czyli zaczynajac jako junior product specjalist mam szanse na awans na wyższe stanowiska tak? (jeżeli oczywiście udałoby mi się dostać na to stanowisko) Zakładając, że będę sprawnie się uczył i szybko osiągnę zamierzone cele. Jak długo muszę czekać na wyższe stanowisko?

Buba

Nie....jak będziesz się szybko uczył toni tak awans dostaniesz po dwóch latach . Jeśli wytrzymasz tyle w tej firmie...

@Buba

awans po dwóch latach to całkiem szybko - przynajmniej jak dla mnie :) a jak z zarobkami przy awansie, dają więcej? i czemu ktoś miałby nie wytrzymać u nich, co masz dokładnie na myśli?

Jak długo po zakończeniu zbierania aplikacji czeka się na kontakt w sprawie rekrutacji? Czy osoby odrzucone otrzymują chociaż jakiegoś maila? Czy proces rekrutacji trwa kilka miesięcy biorąc pod uwagę, że niektóre ogłoszenia są aktualne przez około dwa miesiące?

Co jaki okres czasu w SOLAR POLSKA SP. Z O.O. można ubiegać się o podwyżkę?

zatrudniony

To zależy od tego jak bardzo się starasz w pracy i jak sumienne wykonujesz swoje obowiązki, czy jesteś obowiązkowy i czy potrafisz uczyć się na swoich błędach? Pamiętaj, że magazynier to może być zaledwie początek Twojej kariery w Solar, ale to zależy wyłącznie od Twojej postawy..

Kuń
@zatrudniony

Początek kariery ???? Hahahahahhah

Buba

Nigdy. W solarze nie ma podwyżek. A już na bank nie na prośbę ;).

@Buba

Nawet jak ktoś ma dobry argument do podwyżki? Zaangażowanie w pracę albo długi staż też nie pomaga w takiej sytuacji? A może za takie rzeczy to jakieś premie są?

Wielka szkoda, że znikają prawdziwe opinie na temat tego pracodawcy. Opinia dotyczy Solar SSC w Łodzi. W ostatnim czasie kilkanaście osób dostało wypowiedzenie, zwolnieni zostali pracownicy w kilkuletnim stażem, kilka osób dowiedziało się, że nie będą mieli przedłużonej umowy. Powody zwolnień były różne, a wybór osób do zwolnienia nielogiczny. Zwolnienia przeprowadzane w bardzo złej atmosferze, osoby zwalniane zostały wyprowadzone przez przełożonych, nie mogły się nawet pożegnać ze współpracownikami. Firma bardzo rygorystycznie podchodzi do zasad HO. 2 dni z domu, z zastrzeżeniem, że lider może odmówić tych dwóch dni w tygodniu i nie można ich potem odebrać w innym terminie. Po ostatnich wydarzeniach atmosfera jest dosyć kiepska, ale nie ma co się dziwić pracownikom, wszyscy się boją, że mogą być następni.

Małgorzata
@Adam

A jakie przykładowo powody podała firma? Serio ktoś został wyprowadzony? Przecież zwykle po wypowiedzeniu trzeba jeszcze jakiś czas przepracować, chyba nikt by nie zgadzał się na porozumienie stron przy takiej niejasnej akcji...

Judyta
@Małgorzata

Wyprowadzeni zostali wszyscy, którym dano wypowiedzenie. Najwyraźniej nie mają obowiązku świadczenia pracy w trakcie wypowiedzenia. Wyglądało to słabo kiedy pracownicy byli eskortowani przez przełożonych do wyjścia, nie pozwolono im zabrać wszystkich swoich rzeczy od razu, o pożegnaniu się ze współpracownikami nie było mowy. Powody były różne i zupełnie nieznane dla niezwolnionych. Osoby, którym nieprzedłużono umowy mogły pójść tego dnia do domu lub siedzieć wśród swoich zespołów z zakazem odzywania się na temat zaistniałej sytuacji do momentu oficjalnego spotkania leadera z zespołem, które nastąpiło godzinę lub dwie po zwolnieniu. Sytuacja jest napięta, ludzie siedzą jak na szpilkach, bo mimo że zarząd uspokaja nas, że na ten moment to koniec zwolnień, to jednak każdy obawia się że w każdej chwili może wypaść na niego i zostanie zwolniony. Zwolnienia w Łodzi były poprzedzone zwolnieniami w oddziale w Danii.

Judyta
@Małgorzata

A ogólnie zwolnienia są wynikiem kryzysu w firmie, jednakże każdy zwolniony pracownik usłyszał inny powód rozwiązania umowy, niekoniecznie była to "ikwidacja stanowiska.

Danuta
@Małgorzata

Osoby zwolnione dostały wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy. Wszyscy mieli różne powody wpisane na rozwiązaniu umowy, jednak wszystkie zwolnienia związane są z obecną sytuacją w firmie.

Wpisy na tym forum to żenada. Dlaczego administratorzy na to pozwalają? Zero merytoryki. Straszny jest tutaj (usunięte przez administratora) Moja opinia dotyczy SSC (centrum usług wspólnych) w Łodzi. Firma kreuje się na korporację o skandynawskiej kulturze i praktykach. Raczej dba o pracownika i jego potrzeby, przeprowadza szkolenia i HR-y to jasna strona mocy. Solar próbuje dość nieudolnie robić z siebie pracodawcę o wysokich standardach i wysokiej kulturze. Biuro przeszło drogi remont z całkiem niezłym efektem. Do pracy dostaje się laptopa i telefon. Możliwa praca na HO ale Team Leaderzy są do tego niechętni. Praca w SSC polega na konsolidacji procesów oddziałów głównego-duńskiego, szweckiego, norweskiego i holenderskiego. Zarobki między 5-7 tysięcy brutto dla specjalistów, plus jakieś dodatki w zależności od osiągnięć. Rewizja co pół roku, podwyżki po stówie, maks do dwóch. Gorzej z Team Leaderami, którzy potrafią zamienić życie niektórych w piekło, bo są tutaj osobiste komentarze, nierówne traktowanie, nieprawdziwa i niesłuszna krytyka, zachowanie graniczące z mobbingiem w skrajnych przypadkach. Dotyczy to zarówno Master Daty, Product Managementu, jak i Materiał Planningu. Nie byłem najbardziej pechowy pod tym względem, ale dotknęło mnie to. Pricing w momencie pisania tego wpisu nie ma Team Leadera (a może już ma - odszedłem jakiś czas temu), bo go zwolnili. Jak nie chce się wam pracować to idźcie do Invoice Control albo AP xD Bardzo pozytywnie wygląda współpraca z zagranicą. Raczej mili ludzie, przede wszystkim Duńczycy i to dla nich się głównie pracuje i na ich zlecenie. Główni kierownicy właśnie tam stacjonują i wpadają do Polski kilka razu w roku, są to pozytywne wizyty. Ogólnie nie polecam. Dobre pieniądze na start, niezły socjal, Medicover, kursy angielskiego, brak dresscode’u lub smart-casual, ale to jest praca na chwilę. Ludzie po roku, maks 3, odchodzą głównie z powodu Team Leaderów albo braku perspektyw. Tutaj się nie rozwiniecie, nie zrobicie kariery, jedynie się będziecie denerwować z powodu jakichś drobnych, przelotnych bzdur, z których robi się sztucznie wywołaną nieistotną gównoburzę, bo TL chcą wyglądać na zaangażowanych, ale was mają gdzieś, poniżają was, powodują niepotrzebne ciśnienie i są po prostu bardzo nieprofesjonalni, nieuczciwi i zawodzą na każdym kroku. Z tego powodu ja odszedłem już jakiś czas temu. Uważam, że nie zasłużyłem na takie traktowanie, bo harowałem jak (usunięte przez administratora) i nikt tego nie doceniał. Szkoda. Dobrze się czułem w zespole. Jest też duże ciśnienie na audyty ISO (co może być zarówno zaletą, jak i wadą - to po prostu coś, co trzeba mieć na uwadze). Ta opinia bazuje na zbiorze doświadczeń kilku osób z wielu działów, nie tylko mojego.

byly pracownik

Zgadzam sie z opinia. Do tego warto dodac, ze niestety ale w firmie panuje (usunięte przez administratora). Z takich miejsc trzeba uciekac.

Marzena
@byly pracownik

A dużo osób ucieka? Czy raczej mimo tego wszystkiego ludzie trzymają się pracy w firmie? Wyżej tez wspomniane jest o spoko zarobkach, mogłbys podać widełki?

Zdaje sie
@Marzena

Że lista rekrutacji w solarze się wyłącznie wydłuża i jakoś nie idzie jakby więcej osób odchodziło niż przychodziło. Zarobkowo solar wyglada słabo. Bez problemu dostałem na dzień dobry więcej na podobnym stanowisku.

Honorata
@Zdaje sie

A pracowałeś w tej firmie, czy byłeś jedynie na rozmowie? I ogólnie na jakim stanowisku? Powiesz więcej, co znaczy, że zarobkowo wypada słabo? Ile dostałeś tu, a ile u konkurencji? Chciałam wyslac cv, ale po opiniach tu trochę się waham.

agata
@Honorata

Nie wysylaj ;) Rozejrzyj sie za wieksza firma, gdzie przynajmniej benefity daja lepsze - kasa bedzie na 100% wyzsza i wiecej dni na zdalnej.

@agata

Tylko ostrożnie z innymi "większymi firmami". Celuj raczej w takie z zagranicznym, skandynawsko-zachodnim podejściem, bo w tych polskich, nawet większych, nadal panuje (usunięte przez administratora) Nawet jeśli dadzą lepszą kasę to pod wieloma warunkami, będą mieć mniej HO lub kolesiostwo. Pod tym względem w Solarze nie jest tak źle. Ma ta firma sporo problemów, ale zalety również posiada.

Paulina

A dlaczego Team Leaderzy nie są chętni, aby pracownicy pracowali zdalnie? Przekłada się to na jakość pracy? A te dodatki do wypłaty są w jakiej kwocie i co masz na myśli, pisząc że są zależne od osiągnięć, czym trzeba się wykazać?

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.? Umieścili kilka ogłoszeń na GoWork.pl.

Na jakie stanowisko? Do którego oddziału w którym mieście?

Solar to elektrohurtownia a nie sklep z sukienkami. Opinia ewidentnie nie dotyczy tej firmy, nie mówiąc już o kompletnym niepowiązaniu z pracodawcą i jest kompletnie nieadekwatny.

XyZ

Nie polecam pracy w SSC, firma z wielką łaską pozwala na pracę zdalną ale chcę aby wszyscy pracownicy docelowo pracowali stacjonarnie. Firma szczyci się tym, że jest skandynawska i panują w niej elastycznie i pro pracownicze warunki pracy - wielki bullshit. Odradzam pracę w tej firmie.

Big
@XyZ

To niestety prawda. Wielka łaska z HO co w innych firmach jest standardem

@XyZ

Dzięki za info. Czy tylko z tego powodu odradzasz pracę czy są też inne? Możecie (przynajmniej na ten moment) pracować zdalnie cały czas czy jednak w niektóre dni i tak pracuje się stacjonarnie?

@Adam

nacisk na prace zdalna jest od samej góry - chca miec pelna kontrole nad pracownikami. Firma nie oferuje zbyt wiele swoim pracownikom, na tle konkurencji wypadają bardzo słabo. Rowniez w kwestii wynagrodzenia. Szczycą się swoimi działaniami propracowniczymi sprzed pandemii. Kiedyś się rzeczywiscie działo - teraz brak kasy na wszystko. Nawet owocowe dni ucieli. Bida!

Hanna

Ciekawa bym była jak to wszystko wygląda po tych kilku miesiącach skoro piszesz, że tak po kolei podobno wszystko ucinają. Czy do dziś warunki tutaj jeszcze się pogorszyły czy coś na plus zaczęło się zmieniać?

Big

Pełna zgoda

Wiecie, czy SOLAR POLSKA SP. Z O.O. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ssc

To jest chyba oczywiste, skoro praca zdalna prawda?

Magdalena
@Ssc

Nie wiem skąd ten przekąs, @XyZ napisał później, że pracy zdalnej najlepiej żeby nie było, a docelowo jest stacjonarna. Skąd ta oczywistość w Twoim wpisie?

Emilia

W kontekście jakich komentarzy jest twój wpis? Kto tu prowokuje, osoby źle piszące o firmie?

karo

Witam, czy ktoś orientuje sie odnosnie zarobków na stanowisku master data specialist?

Rafał
@karo

Podpinam się pod pytanie, bo też chciałbym dowiedzieć się jakie są pensje na tym stanowisku. Byłeś możecna na rozmowie kwalifikacyjnej i znasz warunki na jakich zatrudniają? Liczę na info.

Jarek
@Rafał

Z tego co słyszałem to dobrze płacą. Kolega był na rozmowie i mówił.

Kukiz przyjacielem Przemysława
@karo

Przyjmują tylko starozakonnych.......ewentualnie Ukraińców.........kasa dobra ale w Szeklach bądź Rublach transferowych

Ssc

6-7k brutto

Barbara
@Ssc

A wiesz jak to w sumie wypada na tle okolic, bo niby wydaje się ok ale czy ja wiem?

Mietek

Jakie są zarobki na początku dla magazyniera

Dominika
@Mietek

Nie wiem czy tu doświadczenie ma znaczenie, ale łatwiej będzie jak powiesz jakie masz i jakie są Twoje oczekiwania względem firmy. Pozostali pracownicy dadzą Ci znać czy możesz na to liczyć w tej firmie.

Zatrudniony

Pracuje w tej firmie parę lat na magazynie. Jestem zadowolony z obecnych warunków oraz panującej atmosfery. Można liczyć na premie.

Przemo ex

Dobra, daje już spokój. I tak niewiele dało bo mnie zwolnili..

Paweł Kukiz
@Zatrudniony

Czy trwa nadal zmasowany nabór pracowników z Ukrainy ? Podobno nawet Putin ...się zainteresował

Jaki dress code obowiązuje w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.?

Kukiz przyjacielem Przemysława

Oczywiście w dresach można chodzić.

Krystyna

Interesuje mnie stanowisko przedstawiciela handlowego w firmie Solar Polska. Czy roczne doświadczenie na takim stanowisku wystarczy? :) I w ogłoszeniu wspomniane jest tylko o samochodzie służbowym, a jakie dodatkowe narzędzia pracy dostaje pracownik?

@Krystyna

Telefon służbowy komputer i samochód

Rafał

Dzięki za info.To właściwie taki standard jak w innych firmach. Spytam o targety. Są wysoko ustawione, żeby zrobić premie? Początkujący pracownik da sobie z tym radę?

Aneta

Cześć, w ofercie pracy (Inżynier wsparcia technicznego) wyczytałam, że Solar oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet świadczeń dodatkowych. Czy możecie napisać co wchodzi we wspomniany pakiet? I ile wynosi (mniej więcej) wynagrodzenie? Czy jest zależne od doświadczenia? :)

Aneta

Nie za bardzo wiem co masz na myśli ;P Dlaczego uważasz, że to błąd? ;)

Zostaw merytoryczną opinię o SOLAR POLSKA SP. Z O.O. - Łódź

• Jak się pracuje w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SOLAR POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOLAR POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SOLAR POLSKA SP. Z O.O.