SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

Łódź

Opinie o SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

adam 2010-09-02 21:45:53
Branża elektryczna.Firma w porządku.Wszystkie warunki socjalne.Godziny pracy od 8 do 16.Wszystkie Soboty,Niedziele i Święta wolne.Zarobki w przedziale od 2000 do 5000 netto (handlowcy,przedstawiciele,logistycy), menedżerzy od 4000 do 9000 netto. Firma duńska, osiemnaście oddziałów w Polsce i się rozwija. Imprezy integracyjne i okolicznościowe. Praca głównie dla mężczyzn znających dobrze branżę elektryczną i wiedzę techniczną.
black 2010-12-15 22:05:34
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o firmie Solar.
Warunki zatrudnienia, płace, obowiązki, atmosferę w firmie, premię ewentualne awanse. Na jakim poziomie kształtują się plany sprzedaży. Jak wygląda ich wykonanie ( dostępność towarów, transport, ceny )

znajomy 2011-01-20 11:09:13
firma ładnie wygląda w internecie, prospektach i w centrali na piętrze - reszta jest taka jak w każdej hurtowni, każdy oddział rządzi się swoimi prawami. terminowość dostaw na niskim poziomie, co do zarobków to nie wiem.
760 2011-07-07 13:01:38
Firma wyglada ładnie na zewnątrz. W środku gorzej. Generalnie niezdrowa atmosfera związana z nepotycznym układem [usunięte przez moderatora]Najbardziej znienawidzona osoba w firmie. Zarobki różne. Zależy na jakim stanowisku. Na najniższych stanowiskach ok 1600zł. Posiłkują się pracą tymczasową. Genaralnie nowi pracownicy pracują ok. 1-2 lata a potem wynocha, żeby starzy mogli się utrzymać. Zarządzniena stosunkowo niskim poziomie. Całe szczęście, że duńczycy od czasu do czasu coś wprowadzają ale tu na miejscu raczej nie wiedzą co z tym zrobić. [usunięte przez moderatora] to udzielni książęta. Mocno olewjący robotę ludzie z b. wysokimi zarobkami. Duża demotywacja do pracy! Ktoś zapomniał dodać, że jest dużo szkoleń po godzinach pracy. Nie wiedzą co to są nadgodziny i generalnie maja w [usunięte przez moderatora] czyjeś prywatne życie. Wolnosć wypowiedzi b. niemile wydziane przez [usunięte przez moderatora] i wręcz tępione wszelkimi sposobami ze zwolnieniem z pracy włącznie. Tajemniczy prokurent wydający kluczyki od samochodów lubiący ptaki a bojący się podpisać jakikolwiek dokument. Kto wejdzie do sitwy ma się dobrze.
BBB 2012-09-24 16:14:12
Czy wie ktoś jaka panuje atmosfera i jak się pracuje na oddziale tej firmy w Warszawie?
Jak sprawa wygląda z wynagrodzeniem jakie są limity dla handlowców etc.
Czy warto się starać o pracę w tej firmie?
Od jakiej stawki można negocjować pensję.
Jak ktoś mógłby wrzucić takie informację byłbym wdzięczny.
anonim 2013-08-26 01:58:12
firma jako pracodawca dobra, ale jak w czasie kryzysu dyrektor finansowy, odjąść sobie od "koryta" - postanowił zwolnić 10% załogi i pozmniejszać pensje menadżerom.
CZACHA 2014-09-12 13:15:34
PRZEMEK JEST NAJLEPSZY WIE JAK ROBOLI TRAKTOWAC TEROR W ŁODZI LÓDZ SOLAR GÓRĄ WIECEJ TAKICH RZĄDZICIELI NA STOŁKI I KAZDY ODEJDZIE
ala70 2014-12-01 19:36:09
Ciekawa sprawa bo firma SOLAR POLSKA SP. Z O.O. poszukuje nowych pracowników. Zerknijcie na najświeższą ofertę pracy, moim zdaniem ciekawa sprawa. Obowiązki: Przyjmowanie dostaw i aktualizacja danych w systemie Sprawdzanie zgodności dostawy z dokumentami Wprowadzan...
eedyta82 2015-02-19 23:03:06
Na początku 1400 zł na rękę,pełen socjal,premie,zwrot kosztów podróży,bony na święta,dostajesz odzież...Minusy:na pamięć skład chemiczny odzieży,co chwila trzeba coś wkuwac na pamięć np.: kolekcje .Raz w tyg.test.Raz w miesiącu cichy klient,żle obsłużony=brak premii.Praca nie jest łatwa ale zarobki dobre..
kuprzestrodze 2015-02-26 20:42:20
Ku przestrodze,
Chcę podzielić się swoimi wrażeniami po doświadczeniu w pracy dla firmy Solar, które mogę z całą pewnością stwierdzić było wątpliwą przyjemnością. Zaczynając od początku, otrzymałam umowę o pracę na okres próbny (3 miesięczny). W tym okresie moja praca polegała na zapoznawaniu się ze środowiskiem i specyfiką pracy. Szczerze przyznam, że liczyłam na fachowe i profesjonalne przeszkolenie, które przygotuje mnie do wykwalifikowanego świadczenia usług w zakresie sprzedaży. Ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że nie byłam mile widziana jako nowy pracownik, czułam się wręcz jak persona non grata. Pracując 12 godzin, często zdarzało się, że współpracowniczki nie odezwały się do mnie nawet słowem. Nie udzielano mi żadnej pomocy, nie tłumaczono mi niczego i pozostawiano samemu sobie. Gdy już podejmowały się czegokolwiek to z wyraźnym zaznaczeniem okazanej łaski, a w późniejszym rezultacie, doniesieniem do kierowniczki o mojej rzekomej niewiedzy i nieporadności. Cóż, nie potrzeba wielkiej filozofii, by stwierdzić, że bez dobrego przeszkolenia raczej nie jest problemem by wytykać błędy, więc robiono to na każdym kroku, notorycznie. Nie wspomnę już o wyrażonym głośno zdegustowaniu w temacie pozostawionego, świeżego zaznaczę jedzenia w lodówce, które mogło pachnieć… jak to ma jedzenie w zwyczaju. Zatem czepianie się nie miało końca.
Współpracownice permanentnie niezadowolone, obgadujące za plecami, zgorzkniałe, sfrustrowane, humorzaste, donoszące na wszystko do kierowniczki, czyli bezpardonowo koleżanki wytykały błędy koleżankom w trakcie pracy. Tworzyło to chorą atmosferę, w której każda patrzyła na siebie jak na potencjalnego wroga. Człowiek czuł się cały czas zaszczuty i bał się odezwać o cokolwiek.
Reasumując zespół zbudowany był z „kliki” kobiet, które notorycznie przez 12 godzin uprzykrzały sobie życie i o dziwo czerpały z tego swoistą przyjemność. Z czasem jednak okazało się, że przyczyną owego faktu była polityka prowadzona przez przełożonego – kierownika. Dlatego bardzo ważną kwestią jaką teraz poruszę, będzie właśnie ta osoba. Kierownik, który kierował całym tym chorym środowiskiem był w zasadzie jego wytwórcą.
Pani kierownik z początku jawiła się jako osoba skora do pomocy, chętnie okazująca aprobatę. Z czasem (a zajęło to dokładnie 3 miesiące okresu próbnego) okazała się być wrogo nastawioną osobą. Jestem pod wrażeniem systemu oceniania pracy jaki miał miejsce w firmie Solar. Pani kierownik przeprowadzała tzw. „rozmowy miesięczne” odbywające się indywidualnie na kanapie przed sklepem, tudzież na magazynie. Na dzień dzisiejszy żałuję, że nie miałam przy sobie dyktafonu, gdyż często gęsto nie istniało przebieranie w słowach… kilkukrotnie słowa jakie padały, nie jedną osobę mogłyby doprowadzić do łez. Kolejna kwestia, jeśli poruszałam kwestie braku pomocy ze strony współpracownic i wszelkich powyżej wspomnianych kwestii, stwierdzała dosłownie, że jej to nie obchodzi. Dla mnie to absurd.
Przepracowałam w tej firmie wystarczający okres czasu by stwierdzić, że nigdy więcej. Na szczęście znalazłam pracę w innej firmie i mogę jednie dodać, że można pracować godnie i z szacunkiem.
Podsumowując, nie polecam. Jeśli chcesz być pozbawiony komfortu pracy, miłego środowiska i przede wszystkim traktowania jak człowieka aplikuj do firmy Solar.
Cichy 2015-09-08 12:13:46
Witam...zostałem zaproszony na rozmowe do Solar Polska w Łodzi na stanowisko magazyniera....chciałbym się dowiedzieć o warunki płacowe itp na tym stanowisku? pomoże ktoś?
Cichy 2015-09-08 16:29:24
właśnie widziałem i chciałbym sie coś dowiedzieć o tej firmie
Gość z Północy 2016-08-05 13:20:28
Traktuj firmę jak część podróży, zdobądź doświadczenie, wpisz je w CV, ale - kariera? Zapomnij! W teorii wszystko działa w praktyce ....chyba karierę zrobił tylko Zarząd i na tym koniec. Ogromna różnica między firmą Solar w Danii i Polsce. Ale jeśli chcesz uczciwie pracować, nie masz zbytnich ambicji to wynegocjuj dobry kontrakt bo na renegocjacje nie liczyłbym.
Mariusz 2016-08-06 00:01:03
Bzdury piszesz , Czacha
Erc 2016-08-06 11:54:39
Ni wiadomo jednak ze znajomość języka angielskiego to nie jest nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach każdy tak na prawdę po studiach ma dyplom i posiada umiejętnośc posługiwania się językiem obcym na poziomie min B2 prawda? Tak i tutaj tez jest..
gość z wlkp. 2016-11-29 21:39:08
Firma bardzo nowoczesna jak na standardy w PL, duża motywacja do pracy ale i wymagania stawiane pracownikom, zarobki adekwatne do osiąganych wyników, prowizje miesięczne i premie kwartalne, j. angielski wymagany na poziomie co najmniej komunikatywnym, coroczne oceny pracy, bardzo dobry socjal - benefit system, wczasy pod gruszą, święta.
Poza tym szkolenia on-line, finansowanie zainteresowań związanych z pracą np. kurs SEP, szkolenia sprzedażowe, kurs nauki j. angielskiego, itp.
Całość kontrolują Duńczycy.

Zostaw swoją opinię o SOLAR POLSKA SP. Z O.O. - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SOLAR POLSKA SP. Z O.O.