SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce

Opinie o SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce

Firma generalnie ok, nie ma sensu powtarzać informacji o benefitach i hybrydowym modelu pracy itd. Płace na chwile obecną rynkowe i nic ponad to. Bardzo dużo zależy od zespołu w jakim síę pracuje. W niektórych działach jest w porządku, w innych traktują Polaków protekcjonalnie, troche jak pracowników drugiej kategorii . W tej chwili średnia wieku około 30 więc celują raczej w osoby z niezbyt dużym doświadczeniem, może poza IT ale tak jak wspomniane wyżej, tu jest trochę problem z faktycznym uznawaniem kompetencji/kwalifikacji, nawet wyniesionych z dużych korporacji. Podsumowując - fajne miejsce dla mlodszych stażem, żeby złapać nowe skille i wiedzę. Dla osób z faktycznymi umiejętnościami i sporym doświadczeniem to już raczej zły adres bo rzeczywiście ważne tematy to obsługują tutaj Szwajcarzy i teraz też trochę Hiszpanie i to się raczej nie zmieni.

Czy w firmie są obchodzone polskie święta, tzn. czy przysługują dni wolne np. 11 listopada? Czy obowiązuje polskie prawo pracy np. w kwestii długości urlopu macierzyńskiego?

@Kasia

Z tego co wiem to standardowo gdy ludzie w oddziale w danym kraju mają święto to mają wolne w tym w Polsce. 11 listopada nie pracowaliśmy, i tak samo np Szwajcarzy nie pracują 2 stycznia 2023 bo mają święto. Jeżeli chodzi o przepisy to tak, obowiązują Polskie.

i na chwilę obecną kogo jest najwięcej? zastanawiam się jak praca wygląda jak większości może nie być, bo mają wolne

gues

wysoka kultura pracy i dobra szansa na rozwój. Pozdrawiam IAM team i HR polska :)

No_szkoda

Polski styl zarządzania. Dodatkowo, to co jest obiecywane na rozmowie kwalifikacyjnej nie zawsze jest dotrzymywane.

fgf
@No_szkoda

"Polski styl zarządzania." - czyli zapewne folwarczny, januszexowy. Ale w koncu po to to centrum zostalo stworzone.

Artur
@fgf

To w sumie też niczego nie wyjaśnia. Chodzi o jakieś konkretne zachowania, czy sposób podejmowania decyzji? Podaj jakiś przykład.

T1000
@Artur

No przecież Ci podał. Zamiast się czepiać, przeczytaj uważnie wpis, który krytykujesz.

@No_szkoda

Ze stylem zarządzania zupełnie się nie zgadzam. Zależy to zapewne od przełożonego ponieważ sam nie miałem takich doświadczeń. Jeżeli chodzi o obietnice to również w moim wypadku nie zostały one w 100% dotrzymane, lecz nie było to dla mnie problematyczne. Gdy otrzymywałem zadanie z którym nie czułem się, że dam radę je wykonać, albo chciałem robić coś innego to nie było problemu żeby o tym powiedzieć i dostać osobę do pomocy lub by zadanie przejął ktoś inny. Wystarczy rozmawiać i można się dogadać.

Małgorzata

A jakich obietnic nie spełnili? To są jakieś drobne nieścisłości, które nie miały dużego wpływu na pracę ? Jak oceniasz atmosferę w pracy, bo różnie tutaj piszą ?

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko 1st Line Supporter with German.
Basia

Pracuję w SIX już jakiś czas i bez wahania mogę przyznac, że to super miejsce! Ludzie tutaj otwarci, życzliwi, czuć fajną atmosferę. Dużo się dzieje, można się zaangażować w różne akcje sportowe czy charytatywne, prezenty niespodzianki są niezmiernie miłe. W mojej pracy nie ma monotonii i jeśli tylko ktoś chce, można się rozwijać wewnatrz firmy. Nie ma oczekiwania by pracować po godzinach, jesli zdarzy się taka sytuacja, można to rozliczyć. Zdecydowanie polecam.

Janusz
@Basia

Czyli w razie co nadgodziny są płatne. A jak z zarobkami bo nie wspomniałaś. Też tak dobre bo widzę że jesteś zadowolona z zatrudnienia.

Olo
@Janusz

Na zarobki nie można narzekać.

Basia
@Janusz

Zarobki są na poziomie rynkowym albo i wyższe, przynajmniej na podstawie tego co ja wiem :)

Pracownik Six

Po kilku miesiącach pracy dla SIX mogę powiedzieć, że czuję się tutaj cudownie i nie zamierzam nawet rozmyślać o zmianie pracy w przyszłości :)) Od początku moje doświadczenie z SIX było bardzo pozytywne. Pierwszy dzień w pracy - dostaliśmy dużo fajnych gadżetów, zostaliśmy świetnie przyjęci podczas Welcome Day. Atmosfera jest bardzooo przyjazna, ludzie mili i pomocni. Zawsze znajdzie się ktoś z kim można porozmawiać. Szef całego oddziału jest mega pozytywnym, otwartym i kompetentnym człowiekiem - widać to na pierwszy rzut oka. Zależy mu na tym, żeby pracownicy byli zadowoleni z ze swojej pracy oraz żeby mieli czas na odpoczynek i czuli się jak w domu . Ja czuję się tutaj tak jakbym był częścią większej rodziny :) Biuro samo w sobie również odbieram pozytywnie - jest całkiem przytulnie i komfortowo. W momencie gdy pandemia trochę zelżała zrobiło się jeszcze lepiej. Miały tam miejsce różnego rodzaju eventy, można było poznać wiele nowych osób z zagranicy, nawiązać kontakt i zjeść dobre jedzenie. Ponadto dużo osób lata do Szwajcarii w celu zapoznania się ze współpracownikami (mi udało się całkiem szybko odbyć taką podróż). Firma oferuje stawki powyżej rynkowej. Poza tym pracownicy otrzymują wiele różnych benefitów (Udemy, kursy językowe, benefity pieniężne, ubezpieczenia itd). Ogromną zaletą jest możliwość używania języków obcych na co dzień podczas pracy ze Szwajcarami. Czuję, że z każdym dniem się rozwijam. Nudno nie jest pod żadnym pozorem, wszelkiego rodzaju konferencje i szkolenia sprawiają, że aż chce się iść naprzód i być częścią sixowej społeczności. A przy tym znajduje się spokój pracy, brak nieustannej gonitwy terminów i odpoczynek psychiczny :) Mam nadzieję, że pomogłem wam w podjęciu decyzji, która sprawi, że odczujecie zupełnie inny komfort pracy :) Wystarczy spojrzeć na inne opinie, żeby przekonać się, że moje zdanie nie jest jednostkowym przypadkiem.

Anonymous
@Pracownik Six

The Head of the branch really does cater and care for employees wellness. It is a pleasure to work with him among all the other employees in the company.

T1000

Niestety muszę się podzielić jednoznacznie negatywną opinią o SIX Global AG S.A. Oddział w Polsce - już na wstępnym etapie rekrutacji. Uzasadnienie: spółka ta już na etapie przygotowania aplikacji próbuje wymusić deklaracje od kandydata co do wysokości zarobków, co uważam za podejście niepoważne i lekceważące. Jak można oczekiwać podania kwoty oczekiwanej pensji bez zasięgnięcia jakichkolwiek informacji o zakresie i charakterze wykonywanych obowiązków??? Wydaje mi się to bardzo nieprofesjonalne. Niepodanie w formularzu rekrutacyjnym informacji o oczekiwanych zarobkach skutkuje natychmiastowym odrzuceniem aplikacji. Państwo z SIX Global nawet nie czekali z odpowiedzią do upływu terminu nadsyłania zgłoszeń. Jak rozumiem - w odwecie za niepodanie wysokości oczekiwanego wynagrodzenia spółka SIX odpisuje, że aplikacja została odrzucona ze względu - uwaga - z powodu napływu lepszych kandydatur. Uważam, że takie podejście do kandydata jest po prostu obraźliwe i nieprawdziwe. Tak się składa, że bardzo łatwo znaleźć w internecie profil osoby, która kieruje działem, do którego skierowana była moja aplikacja. Porównując moje kwalifikacje i doświadczenie z kwalifikacjami tej osoby, nie dostrzegam przewagi tej osoby nade mną w jakości doświadczenia, a przecież moja aplikacja nie dotyczyła stanowiska kierowniczego. Dlatego uważam, że moja aplikacja została automatycznie odrzucona z powodu niepodania kwoty oczekiwanych zarobków. Proszę Państwa, szanujmy siebie i swój czas, a Państwo Szwajcarzy oraz Polacy zatrudnieni w SIX, szanujcie proszę ludzi, którzy decydują się do Was aplikować.

bieda

niestety firma nie zwraca uwagi na kompetencje a zatrudnia na czuja stracona masa czasu na rekrutacje a decyzja nie poparta żadnymi faktami które mogłyby mieć miejsce

@bieda

Drogi Kandydacie, Dziękujemy za poświęcony czas na przekazanie opinii na temat naszego procesu rekrutacji. Jest nam niezmiernie przykro, że spotkały Pana/Panią takie doświadczenia związane z procesem aplikacyjnym. Naszym największym priorytetem w SIX jest profesjonalny proces rekrutacji, w którym doceniamy wszystkich kandydatów. Zapraszamy do kontaktu z członkiem zespołu Talent Acquisition, który był odpowiedzialny za ten proces, w celu uzyskania konkretnej odpowiedzi dotyczącej naszej decyzji. Życzymy wszystkiego dobrego, Serdeczne pozdrowienia SIX Human Resources

LG
@bieda

Potwierdzam, zero pytań szczegółowych i na temat, oczekiwali jakiś analiz osobowościowych. Nie po to robię w IT żeby produkować eseje.

EX SIX

Pracowałem w SIX przez około 8 miesięcy i moje doświadzenia z firmą były bardzo pozytywne. Każda osoba, z którą miałem doczynienia była bardzo uprzejma i pomocna, i nie spotkałem się z żadną negatywną sytuacją. Odszedłem z SIX tylko i wyłącznie ze względu przez okazję rozwoju kariery w innej firmie, która mi się przytrafiła lecz szczerze mogę każdemu polecić pracę w SIX.

SwAY

W zwiazku z tym ze i ja mialem przyjemnosc uczestniczyc w calym procesie rekrutacyjnym, od samego poczatku do konca, to i ja chcialbym sie podzielic moimi spostrzezeniami. Pomimo tego ze nie doszlo do nawiazania wspolpracy, nie mam do nikogo pretensji, bo praca caly czas mnie szuka a nie ja jej, takze mam komfort pod tym wzgledem, chcialbym tylko po prostu przekazac pewne wskazowki, moje odczucia, odnosnie procesu rekrutacji. Ktos wczesniej w opiniach napisal ze osoby prowadzace rekrutacje zatrudniaja na tzw. czuja, i wszystko z tym zwiazane, i ja sie z tym zgadzam, moge powiedziec ze zauwazylem ze jezeli chodzi o HR to widac sie staraja i im zalezy, przynajmniej ja tak to odczulem a prosze mi uwierzyc ze juz nie jedna rozmowe mialem w zuciu, plus sam prowadzilem, pracujac juz wiele, wiele lat na rynku, takze jezeli chodz o HR to ma pozytywna opinie, natomiast to o czym chcialbym wspomniec i to jest przede wszystkim pewna wskazowka dla HR'u SIXa, ze jezeli juz Panstwo prowadzicie rekrutacje to warto zadbac o pewien profesjonalizm szczegolnie jezeli chodzi o osoby ktore prowadza proces rekrutacji - rozmowy, mam na mysli wiedze, kompetencje, zachowanie podczas rozmowy itd, szczegolnie jak sie rekrutuje i rozmawia z kandydatem ktory ma wiele lat doswiadczenia na rynku i wczesniejsze przeanalzowanie profilu kandydata czy po prostu jest sens rozmowy na dana pozycje, to taka wskazowka dla Panstwa na przyszlosc, w celu rekrutowania odpowiednich kandydatow, ja oczywiscie juz nie wezme nigdy udzialu w rekrutacji do tej firmy bo to nie mailo by zupelnie sensu ale postanowilem przekazac pewne odczucia, jednak prosze sie nie zrazac moja opinia, przyszli kandydaci bo ogolnie moja opinia jest POZYTYWNA :-), Many Thanks for ALL !

SIX alumnus

Ostatnie lata spedzone w firmie SIX na dlugo jeszcze pozostana w mojej pamieci. Mnostwo ciekawych zadan, mozliwosc poszerzania kompetencji zawodowych i jezykowych, a wszystko to we wspanialej atmosferze zarowno w zespole (PL-CH), jak i w warszawskim biurze. SIX naprawde dba o to, zebys czul sie czescia SIX family - poprzez roznego rodzaju formalne i nieformalne spotkania, okazjonalne podarunki-niespodzianki, mozliwosc zaangazowania sie w inicjatywy charytatywne, sportowe i inne roznorodne kampanie. Jesli wahasz sie, czy dolaczyc do druzyny - nie wahaj sie, warto sprobowac! Bez watpienia jest to Great Place to Work, a jak mowia Szwajcarzy: Nume s'bescht vode SIX :)

Artur
@SIX alumnus

To brzmi baardzo zachęcająco. Ale kto ma szansę pracy w SIX? Czy osoba bez dużego doświadczenia może liczyć na zaproszenie na rozmowę i przyjęcie do firmy? Czego w potencjalnym pracowniku poszukuje SIX? Wystarczy otwarta głowa i zapał do nauki?

Shemmy
@SIX alumnus

Z tego co się orientuje i jeżeli jest to prawda to wynagrodzenia są naprawdę dobre, a uwierzcie mi ze pracowałem już w różnych korpo, plus naprawdę niezle benefity także myśle ze nie ma co narzekać, plus co jest największym plusem to to ze się cały czas rozwijają i budują zespoły także teraz jest najlepszy czas żeby dołączyć.

Pracownik SIX

Pracuję w SIX już prawie rok. Jestem bardzo zadowolona z atmosfery w biurze i zespole, firma naprawdę dba o pracowników i work-life balance. Wspólnie obchodzimy różne wydarzenia i eventy, firma oferuje też naprawdę bogatą ofertę benefitów, paczki okolicznościowe. Fajnie jest też doświadczyć szwajcarskiej kultury pracy. Polecam!

Julia
@Pracownik SIX

No to super, że jesteś zadowolona . To najważniejsze. A powisz coś więcej o tych benefitach? Jakie konkretnie oferują?

@Julia

Od pierwszego dnia pracy firma oferuje miedzy innymi ubezpieczenie medyczne i ubezpieczenie na życie, dostęp do Udemy for Business, dofinansowanie do karty miejskiej i posiłków, współfinansowanie karty sportowej, kafeterię MyBenefit, kursy językowe, eventy związane z wolontariatem, dodatkowy dzień urlopu poświęcony na medical check-up, Employee Assistance Program.

@Pracownik SIX

O jakie konkretnie eventy związane z wolontariatem chodzi?

PngPong Magician

Hey! Is there a ping pong table in the Warsaw office?

@PngPong Magician

Thank you for your question. We don't have a table tennis table, but we offer our employees a football table and a "chill room" equipped with VR glasses and PlayStation.

PngPong Magician
@SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce

Still amazing, thanks!

Shirley

W tym roku zaczęłam pracę w SIX. To cudowna firma ze wspaniałą atmosferą i jak dla mnie dotąd niespotykanymi benefitami. Uwielbiam!

Czy możecie przybliżyć na jakim poziomie obecnie kształtują się wynagrodzenia np. W finansach?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Dziękujemy za Twoje pytanie. W przypadku wystąpienia nadgodzin, zawsze są one rejestrowane i rekompensowane. Zachęcamy do odbioru czasem wolnym, jeśli nie jest to mozliwe, nadgodziny sa wypłacane. Praca w godzinach nadliczbowych to wyjątek, a nie reguła w SIX.

Ario

Jak wygladaja benefity w SIX Global w Warszawie? Jakie sa mozliwosci rozwoju dla osob z doswiadczeniem? Czy pracownicy szwajcarscy sa mili dla pracownikow polskich? Czy istnieja sztywne ramy czy jest pewna elastycznosc i otwartosc na nowe pomysly?

@Ario

Cześć Ario, jeśli chodzi o zakres benefitów, SIX oferuje m.in.: prywatne ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do karty miejskiej i lunchów, system kafeteryjny MyBenefit, Udemy for Business, kursy języka niemieckiego i francuskiego, eventy związane z wolontariatem, elastyczny czas pracy. Istnieje wiele sposobów i możliwości rozwoju, pracownicy SIX mają m.in. dostęp do kursów, szkoleń i konferencji związanych z ich dziedziną pracy. W firmie istnieją również różne ścieżki kariery. Co więcej, Szwajcarzy i Polacy współpracują ze sobą jako równorzędni partnerzy, mamy rodzinną atmosferę w biurze. Często członkowie zespołów spotykają się ze sobą w Warszawie lub Zurichu.

Six Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce prowadzi rekrutacje w miejscowości Warszawa. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Magda

Wlasnie sobie przeglądam opinie i w sumie same dobre. Sama tez potwierdzam, jako pracownik Sixa w Polsce. Fajna atmosfera pracy, super ludzie, solidna szwajcarska firma. Oddział w PL jest teraz mocno rozwijany, wiec rekrutacji jest dużo. Ja mogę tylko zachęcić. Ale pewnie zależy, czego się szuka.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Six Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

M.M.

Według mnie zarobki rynkowe a nawet chyba trochę wyższe. U mnie w zespole nikt się nie skarzy. U poprzedniego pracodawcy to był stały temat narzekań, a tu tego nie ma.

Bardzo płynny i rzeczowy proces rekrutacyjny, idealnie pokazuje jakie zadania będa na nas czekać, rzetelne odpowiedzi na wszystkie pytania, pakiet benefitów jest bardzo bogaty w stosunku do tego co oferuje rynek. Top of the top. Polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 17 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce