Ideal Kurier Sp. z o.o.

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Ideal Kurier Sp. z o.o.

@pracownik sylwester Zukowski Nowy wpis

Nie wierzycie im na każdym kroku obciążają kralugami nie wiadomo za co ja z nimi współpracę skończyłem po trzech miesiącach

@@pracownik sylwester Zukowski

Dzień dobry, Panie Sylwestrze prosimy o bezpośredni kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

Na olx pojawiła się oferta pracy w Niemczech na stanowisko brygadzisty ds kurierskich. 3000-3500 euro to stawka miesięczna zawarta w ogłoszeniu i niemiecka umowa. Jakieś dodatki z racji takiej umowy należą się pracownikom? Chodzi mi o niemieckie benefity? Jak z kwaterami? Warunki ok? Dojazd do pracy dofinansowuje firma?

Dzień dobry, Zapraszamy do kontaktu z osobą zajmującą się rekrutacjami specjalistycznymi, udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania: +48 600 560 203.

Wuja

@NN To jest stawka brutto. Nie ma dodatkow. Tzn sa, masz wiecej pracy. Bo nie dosc ze robisz swoja trase, to jeszcze czasami pomagasz innym, podpisujesz umowy z nowymi kurierami i odbierasz ich z dworca oraz zawozisz na mieszkanie, odbierasz auta z parkingu jak ew odholuja za zle parkowanie, prowadzisz magazyn z oponami i rzeczami eksploatacyjnymi, raporty, zestawienia, ty jestes osoba odpowiedzialna jak cos nie pojdzie. Urlopy to mozesz pomarzyc, nawet jak zaplanujesz pare miesiecy w przod, to moga Ci powiedziec tydzien przed urlopem abys sobie przeozyl bo jest uwaga ciezki okres. To tak w skrocie;) Busa masz na dojazdy dom-praca. Kwatery w miare ok. Niemieckie benefity sa zawsze dobra wola pracodawcy. Nie licz na zbyt duzo dobrej woli w tym przypadku.

@Wuja

Dzień dobry, Dziękujemy za komentarz. Oczywiście postaramy się odnieść do wszystkich zaznaczonych przez Pana kwestii natomiast jesteśmy również otwarci na wyjaśnienie zaistniałych sytuacji w sposób bezpośredni. Przede wszystkim stanowisko brygadzisty ds. kurierskich wiążę się na pewno z większą odpowiedzialnością, ale także z większym wynagrodzeniem. Do zadań brygadzisty zawartych również w ogłoszeniu należy m.in. zarządzanie podległą strukturą kurierską, koordynowanie pracy w magazynie firmy kurierskiej, organizowanie załadunku przesyłek, optymalizacja tras kurierskich, planowanie rozkładu dnia dla podległych pracowników, szkolenie i proces wdrożenia nowozatrudnionych kurierów oraz zastępowanie kurierów i dostarczanie paczek w nagłych przypadkach. Poza tym za uzyskanie progów jakościowych i efektywność pracy nagradzamy naszych pracowników w postaci premii kwartalnej. Doceniamy również zaangażowanie i nasi pracownicy zawsze mogą liczyć na podwyżkę. Podpisywaniem dokumentów z nowymi pracownikami zajmuje się oczywiście dział rekrutacji i dział kadr naszej firmy. Natomiast w wyjątkowych sytuacjach kiedy kandydaci do pracy nie mają możliwości podpisania dokumentów rekrutacyjnych przed przyjazdem do pracy to zawsze staramy się pomóc i umożliwiamy podpisanie ich na miejscu z brygadzistą czy koordynatorem, czyli naszym pracownikiem po stronie niemieckiej. Umowy podpisywane są na portalu elektronicznym podpisami zaawansowanymi. Na miejscu w Niemczech mamy również oddzielną osobę do zarządzania flotą i to ona jest odpowiedzialna za ewentualne odbieranie aut z parkingów czy planowaniu serwisów, ta osoba także prowadzi magazyn z częściami eksploatacyjnymi. W kwestii urlopów mogą się zdarzyć oczywiście takie sytuacje, w których pracownik jest proszony o ewentualne przesunięcie urlopu ze względu na ciężki okres i zwiększoną ilość paczek, ale nigdy nie jest to robione zero-jedynkowo. Zawsze dążymy do kompromisów.

Nicknick
@Ideal Kurier Sp. z o.o.

Koordynator na miejscu podpisuje regulamin korzystania z auta, zbiera dane odnosnie prawa jazdy itp. Cxesto w busie na kolanie o 5 rano bo niby kiedy ma to zeobic? Czlowieku zobacz sam sobie strzelasz w kolano - obowiazkow od groma plus duza odpowiedzialnosc za w sumie niewielkie wynagrodzenie. Ta premie za wskazniki. Nie bardzo jak jest wyrobic te wskazniki jak macie taka rotacje pracownikow(bo placicie tyle co kot naplakal), ze brygadzista co chwile musi ich szkolic, szkoda słów. Nie macie zadnej osoby na miejscu w niemcxech do zarzadzania autami czy odbierania ich z serwisu, sciema jakich malo. To robi brygadzista PO GODZINACH PRACY, tak samo prowaezi magazyn z czesciami itp. Zawsze dazycie, ale do tego aby zarobic, a pracownika macie gdzies.

@Nicknick

Dzień dobry, Jeżeli pojawiły się u Pana jakiekolwiek niezgodności podczas zatrudnienia, to zapraszamy do kontaktu, postaramy się wyjaśnić sytuację. Prosimy o skontaktowanie się z nami mailowo: pomoc@idealkurier.pl.

@Nicknick

A o ile wyższym wynagrodzeniu mówimy tutaj? Z tego co piszesz to koordynator ma dużo roboty i to po godzinach. Czy takie nadgodziny są w ogóle jakoś dodatkowo płatne, ile to procent może być? No i piszesz, że ciężko wyrobić premie. A jak się już uda to ile one mogą wynosić, warto się tak starać?

Nowa/y
@Wuja

Nie tylko brygadxisci kurierzy muszs pomagać innym a stawkę mają wszyscy sami. Na końcu wychodzi cały dzień w robocie za 1400zl beznadzieja. Niektórzy brygadziści to w d..p wchodzą jak tylko mogą sprzedawczyki i podjudzacze. Taka mała rada warto bylo by sprawdzać brygadzistów z alkomatem. Nie polecam

Spadkiaa
@Nicknick

Podpinam się pod komentarze święta prawda

@Ideal Kurier Sp. z o.o.

A czemu nie można się dowiedzieć tutaj, żeby wiedzieć, czy się chce w ogóle dzwonić i dalej dowiadywać? Bo to już pewne deklaracja, wydaje mi się. Ile ogólnie trwa taka rekrutacja teraz? Jedna rozmowa czy więcej?

Dzień dobry, Rekruter ma wiedzę na temat wszystkich stanowisk i stąd warto kontaktować się telefonicznie. Kontakt telefoniczny nie zobowiązuje kandydata do podjęcia pracy.

@lad
@Nowa/y

Praca ciężka, stopów dużo a z wypłaty zabierają wszystko co możliwe nie informując cię o tym . (usunięte przez administratora)

@@lad

Nikoś

Mam pytanie odnośnie do oferty pracy dla kurierów w Niemczech. Firma oferuje kandydatów między innymi pomoc w relokacji dla nich samych oraz dla rodzin. Czy w razie potrzeby oznacza to też pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci, przy formalnościach związanych z podatkami czy ubezpieczeniem zdrowotnym?

@Nikoś

Dzień dobry, tak, wspieramy w zakresie wszelkich formalności związanych z wyjazdem i pobytem w DE (np. meldunek, zaświadczenie o niekaralności, pomoc przy wizytach lekarskich i innych). Natomiast nie udzielamy pomocy w znalezieniu szkoły dla dzieci.

Czy firma Ideal Kurier Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Brygadzista serwisu kurierskiego - współpraca z DPD, Niemcy w firmie Ideal Kurier Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Idakurier

Dramat .(usunięte przez administratora), nie pracujcie tam . Oszkali Mnie na 2 tyg wypłaty. Praca w zimny 14 godzin .nie szanują pracownika. Przymnie chłopa po pierwszym dniu zwolnili a zrobił 1000klim. I kto mu zwróci za paliwo.oszukuja. w aucie ogrzewania nie możesz wlonczac .przy taśmie stoisz na przeciągach 4 godziny i to segregujesz później 10 jeździsz. A jak Ci się nie spodoba i odejdziesz nie wypłaca pieniędzy

@Idakurier

To jak Ci przedstawiono obowiązki i warunki na hali podczas rozmowy o pracę? Napiszesz też za co zwolnili tego gościa, o którym pisałeś i co zadecydowało, że sam już dla nich nie robisz? Mieli płacić tygodniówki, czy miesięcznie? W ofercie dla kuriera z doświadczeniem w Niemczech podają, że wynagrodzenie, to kwota od 2000-2500 euro brutto.

@Idakurier

Grandesergio

Ci co kiedys pracowali na kurierce, to wiedza jak ta praca wyglada i o ktorej sie zaczyna. 5-5:30 musisz byc na magazynie i jezdzisz az roWieziesz czyli moze byc 13, a moze byc 20(zalezy jaka trasa)-pensja ta sama, zeby nie bylo. Jako ze praca ma miejsxe na emigracji to miejcie na uwadze ze wielu z Waszych ewentualnych kolegow to chlejusy i (usunięte przez administratora), a bedziecie dzielic z nimi mieszkania i nierzadko pokoj. Z koncem miesiaca szefostwo robi przeglad ew uszkodzen aut i uchybien przy pracy(zagubiona paczka itp) i dowalane sa kary. Za auta to glownie z palca, bo umowne 250€ dotyczy malych szkod. Jak rozwalisz pol boku to i 1500€ trzeba zaplacic(przypadek osoby z dpd), a nie ma tego w umowie;) Chorobowe to jest heca. Na niemieckiej umowie wyplacaja 80%. Jak ktos kiedys pracowal w Niemczech to wie ze stawka na zwolnieniu jest 100% Moze byc tak, ze Ty jako kurier, bedziesz sobie zmienial sam kola w busie na zime/lato(co juz jest smieszne), chyba ze przyjada panowie z biura i sami Ci zmienia(co w ogole jest zenujace:). Tak firma sobie oszczedza, bo oczywiscie zmiane w busie robisz za darmo po swojej trasie, na parkingu pod blokiem. Podwyzki? No po przejsciu na niemiecka umowe licz na podwyzke o niebotyczne 100€. Brygadzista ma z 2000€, ale roboty dosc duzo i w weekendy rowniez. Ogloszenie ze poszukuja do pracy jest caly czas aktywne, bo jest duza rotacja, gdyz za te smieszne stawki nikt nie chce pracowac(1500-1600 na reke; gdzie np amazon daje 2000 z zakwaterowaniem). Jak ktos jest zdesperowany i nic innego nie znalazl to polecam. W innym przypadku, z dala od nich.

Ciekawa
@Grandesergio

Na jaki czas jest zawierana umowa? Czytałam, że jest coś takiego jak kara za zerwanie umowy i wynosi ona 3000 euro. Jeszcze dopytam, ile godzin wychodzi tak średnio miesięcznie? Więcej niż 180?

@Grandesergio

Dzień dobry, Jest nam bardzo przykro, że nie jest Pan zadowolony z pracy w naszej firmie. Żałujemy, że nie otrzymaliśmy uwag wcześniej, wtedy moglibyśmy odnieść się do problemów na bieżąco. Niemniej jednak odpowiadając na Pana komentarz start pracy różni się w zależności od projektu czy okresu/sezonu. Natomiast każda z tras naszych pracowników jest rozpisana i dostosowana tak, by nasi kurierzy kończyli swój dzień pracy w dogodnych dla nich godzinach. Nowemu pracownikowi nigdy nie przydzielamy całej trasy, ilość stopów jest sukcesywnie zwiększana. Za zgubione czy zniszczone paczki odpowiedzialny jest kurier i to on ponosi ewentualne koszta. W takich sytuacjach również staramy się pomóc i większe kwoty rozkładamy pracownikom na raty lub pokrywamy je również częściowo jako firma w zależności od sytuacji. Warto podkreślić, że szkody na autach również rozpatrywane są indywidualnie i w zależności od sytuacji w jakiej powstała dana szkoda. W protokole przy przejęciu auta służbowego przekazujemy pracownikom informacje o kwotach za poniesione szkody, które oczywiście nie eliminują całkowicie samochodów służbowych z jazdy. Na miejscu w Niemczech mamy również osobę do zarządzania flotą i to ona jest odpowiedzialna za serwis naszych samochodów. W kwestii zasiłków chorobowych w przypadku niezdolności do pracy odsyłamy do niemieckich przepisów lub prosimy o bezpośredni kontakt, wtedy na pewno wytłumaczymy jak wygląda to w Niemczech. Zaznaczamy również, że kwestia udzielanych podwyżek jest kwestią indywidualną zależną od efektywności i zaangażowania pracownika.

Grande
@Ciekawa

180 godzin? Zaleznie od trasy, ale z reguły więcej. Co do kary to luz, firmie sie nie chce ciagac po sadach;)

Honorata
@Grande

Nie chce się? i to jest jedyny rodzaj konsekwencji, który się ponosi? 3 tys? ciekawi mnie ile osób średnio zrywa te umowy w takim razie. A w druga stronę jak to działa? Co chroni pracownika?

@Honorata

Jak wypowiesz umowe to dostaniesz kase. Jak uciekniesz z pracy to nie dostaniesz, bo wtedy jest to porzucenie, ale nikt nie bedzie ciagal po sadach… W druga strone? Pracownika chroni prawo. Jak cos poszlo niezgodnie z prawem to zawsze mozna sie sadzic. Firma ideal miala juz sprawy w sadzie gdzie poszkodowanym byl wlasnie pracownik.

Nie polecam pracy w tej firmie ! Jedno wielkie zamieszanie i dramat .. Omijajcie to z daleka .To co jest napisane w ogłoszeniu to jedno wielkie mijanie się z prawdą .To co się tam dzieje to mało śmieszny żart .Zapierdzielanie od rana do wieczora a raz w tygodniu nawet do 13h ,o dodatkach do wypłaty możecie zapomnieć a wręcz przeciwnie ,odciągają za wszystko co możliwe .Obiecują dużo a nic nie robią w tym kierunku .Koordynator w jednej z Lokalizacji poprostu Dramat ,nieogarnia kompletnie niczego a jeśli chodzi o załatwienie czegoś z nim to możecie zapomnieć .Zero szacunku do pracownika i totalna zlewka .Polecam tą pracę jeśli chcesz się Wkurzać i stracić zdrowie ????

Dzień dobry, Praca kuriera charakteryzuje się tym, że każdy pracownik jest odpowiedzialny za organizację swojego dnia pracy. Z doświadczenia wiemy, że nie każdy jest w stanie zorganizować sobie w 100% efektywnie swój czas pracy. Jako firma możemy się poszczycić dużym procentem osób, które pracują w naszej firmie powyżej 2-3 lat, są też tacy, którzy są z nami nawet 5-6 lat. Łączna ilość takich osób przekracza na dany moment blisko 70% naszych wszystkich pracowników. W kwestii Koordynatorów są to osoby, które dbają m.in. o to, żeby obszary tras były odpowiednio podzielone co w konsekwencji wpływa na wyrównanie godzin pracy. Z drugiej strony praca kuriera ze względu na jej sezonowość wymaga ciągłej fluktuacji i poszukiwań osób, które są w stanie sprostać wymaganiom. Odnośnie Pana zarzutów, zapraszamy do wyjaśnienia sytuacji i prosimy o skontaktowanie się z nami mailowo: pomoc@idealkurier.pl.

Czy w Ideal Kurier Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Mariuszz778

W zeszłym roku była „premia” 450€ za to, ze pracowałeś nieprzerwanie w firmie od października do stycznia, w skrócie to nie była premia tylko zapłata za twoje nadgodziny o których nie ma mowy w umówię

@Mariuszz778

Hej. To jak będzie w tym bieżącym roku? jakby nie patrzeć jesteśmy już w trakcie tego okresu, wiec gdybym teraz jeszcze w połowie listopada jakoś się zwerbował to miałbym szanse na te wspomniana premie czy już nie bardzo?

@Mariuszz778

Piszesz przy tym o okresie świątecznym z tymi nadgodzinami? A jak to będzie rozwiązane jeśli występują one od stycznia w przód? W tym przypadku wszystko się zgadza? Jak one teraz mają być liczone %?

Maciej Mączka 06122 Halle Har

Janosik to jest mały pikuś!!; wszystkich przestrzegam!!! Zciągają ludzi pod pozorem dobrych zarobków i możliwością zatrudnienia na niemieckich warunkach. Tak jest przez kilka miesięcy ( trzy jeśli chodzi o kontrakt) w przypadku zerwania kara 1000 € kary. Zasadniczo za wszystko są potrącenia z wynagrodzenia!!! Pracowałem na kontrakcie od czerwca, we wrześniu podpisałem (podobno) umowę na prawach niemieckich. Z meldunkiem oraz ubezpieczeniem. Do dnia dzisiejszego nie dostałem potwierdzenia !!!! DOSTAJESZ WYPOWIEDZENIE BEZ PODANIA PRZYCZYNY I TEGO SAMEGO DNIA MUSISZ OPUŚCIĆ KWATERĘ. Straszą policją ale nie drukują kwitka z wypłaty!!!

@Maciej Mączka 06122 Halle Har

Szanowny Panie, Przeanalizowaliśmy Pana sytuację i na wypowiedzenie umowy z Panem miało wpływ szereg sytuacji, które są niedopuszczalne w pracy. Rozwiązanie umowy wiąże się również z tym, że nie pojawił się Pan w pracy i nie poinformował Pan o tym swoich przełożonych. Dodatkowo po Pana stronie pojawiły się komplikacje dotyczące opuszczenia zakwaterowania, stąd poinformowaliśmy Pana o konsekwencjach z tym związanych. Nawiązując do kar o których Pan wspomina, spółka skrupulatnie prowadzi rejestr zarówno kar, jak i nagród/ dodatków dla pracowników- na mocy podpisanego przez Pana regulaminu korzystania z auta służbowego, została na Pana nałożona kara, ponieważ miał Pan udział własny w szkodzie auta i nie zgłosił Pan tego faktu bezpośrednio po uszkodzeniu.

Ten śmieszny kurier

Firma jest nastawiona na zysk i potrącanie z wypłat gdy chcesz się zwolnić w taki sposób że ostatnią dostałem w wysokości 30%. Kadry totalnie nie przeszkolone a wszelkie starania kontaktu nie przynoszą żadnych skutków. Polecam współpracę jeżeli lubisz być okradany, mieć nad sobą koordynatorów którzy nie wiedzą co się dzieje wokół nich i wypłaty nie na czas :)

@Ten śmieszny kurier

Dzień dobry, Bardzo nam przykro z powodu negatywnej opinii. W celu wyjaśnienia sytuacji zapraszamy do kontaktu pod adresem: pomoc@idealkurier.pl. Jednocześnie zaznaczamy, że kwestia wynagrodzeń jest dla nas bardzo ważna i nasi pracownicy zawsze otrzymują wypłatę na czas. Zgodnie z umową tj. do 10 dnia każdego miesiąca. Ewentualne opóźnienie lub problemy z otrzymaniem wynagrodzenia mogą być spowodowane księgowaniem wpłat przez poszczególne banki.

Ile trwa ten okres próbny na kuriera, po którym można dostać tą obiecaną w ogłoszeniu umowę niemiecką? Dajcie znać, jak to u was było, ja w ogóle widząc ogłoszenie to założyłem, ze od razu dają niemiecką. Nie wiedziałem, że trzeba czekać.

Mariuszz778

Po kilku tygodniach możesz się starać o niemiecka umowę, najpierw dostajesz na 6msc, a potem na 2 lata.

Piter

Witam .ja trochę z opóźnieniem. Pracowałem w tej firmie w dpd obsługują też gls w lipsku i Kassel. Z tego co wiem w tym Kassel jest w miarę ,brygadzista w porządku gosc .wracajac do dpd , zacznę od rekrutacji .tak zwany rekrutor naobiecywal że mieszkania bardzo wysoki standard praca 5dni w tyg I jedna Sobota. Rzeczywistość oczywiście inna .mieszkania obdarte ,miał mieć pokój sam niestety musiałem dzielić z jakimś smakoszem piwa (co wieczór z 10 i rano do pracy )soboty okazały się dwie pracujące,mialo być na 7 do pracy było na 5:30 ale to dopiero początek. Wiadomo przyuczenie pare dni i w trasę. No i zaczynasz obserwacje tygodnie mijają pani koordynator z początkowego wrażenia jaki chce zrobić że jest fajna miłą i pomocna zamienią się w besteie .jest to kobieta (babochlop) rozchwiana emocjonalnie nie nawidzi facetów którzy mają swoje zdanie i je wyrażają. Lubi tylko takich których może upokarzać. (usunięte przez administratora)w czystej postaci i co najlepsze że szefostwo wie o tym i daje jej na to przyzwolenie !!!!ubliża nęka w dni wolne po pracy ,zwalnia ludzi pod jakimś wyimaginowanymi pretekstami ,dobrzy kurierzy sami się zwalniają bo nie idzie z nią pracować (do tego jest alkoholiczką i chyba każdy kto tam był chociaż 3 miesiące może to z czystym sumieniem przyznać .jak ktoś tu wyżej napisał stałem jej teksty to (usunięte przez administratora) ) ona tylko ta jedyna słuszna.szkoda mi tam było ludzi bo niektórzy z noze na gardle bo praca potrzebna musieli to znosić i pracować dalej.tyle narazie o niej ogólnie babsko okropne omijać dpd z daleka .gls w lipsku był kierowany przez Mariusza w porządku chlop też polecam jeśli on to obsługuje dpd omijać,będzie jeździć po 90a120 stopw .mało że swoją ture to jeszcze inne i nie możesz odmówić bo w tedy zobaczysz na co stac koordynatorkę. Potrącają za zaginione paczki .będziesz miał awantury że zwozisz paczki bo nie zastałeś klienta i nie było też sąsiada żeby mu zostawic ,zwieziesz pare paczek i już dym .ona tego nie mówi w prost ale masz paczke zostawic byle gdzie (nie ważne że ktoś ją ukradnie )aby tylko jej się statystyki zgadzaly a ty zabulisz później za tą zaginiana paczke !.co do firmy pieniądze są na czas nieraz jakiś poślizg jedno dniowy ale ogólnie się wszystko zgadza .za auto kolizję uszkodzenia potrącają 250 e czego nie masz w umowie a mają auta ubezpieczone jak i nie masz w umowie że będziesz płacił za zaginione paczki .działają bez prawnie w tej kwestii. Czyli paczek nie zostawiać tylko zwozic jak nie ma klienta i o auto dbać:) flota jest nowa .główny problem tej firmy to brygadzistaka w dpd i płace mogły by być większe za ten zajzajer..pozdrawiam

IDEAL KURIER
@Piter

Dziękujemy za Twój komentarz. Jest nam przykro, że nie udało się Tobie znaleźć linii porozumienia z jednym z naszych Koordynatorów, ale zarówno jak i w życiu tak i w pracy nie z każdym udaje się nam dobrze współpracować czy nawet zaprzyjaźnić. Żałujemy, że nie otrzymaliśmy tych uwag wcześniej i nie w sposób anonimowy, bo to na pewno pozwoliłoby nam skutecznie odnieść się do problemów i podjąć próbę ich wyjaśnienia i rozwiązania. Niemniej jesteśmy wciąż otwarci na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji - prosimy o kontakt bezpośredni z nami. Cały czas staramy się i pracujemy nad tym, aby współpraca z naszymi pracownikami była jeszcze lepsza, a warunki pracy jak najbardziej satysfakcjonujące - chociaż znowu jak w życiu nie jesteśmy zapewne w stanie usatysfakcjonować w 100% wszystkich ????. Warunki wynagradzania są jasne a terminowość wypłat jest dla nas priorytetem - cieszymy się że zostało to również docenione. 90% naszej floty samochodowej stanowią nowe samochody, mieszkania są w pełni wyposażone i na bieżąco, cyklicznie odnawiane. Staramy się utrzymać udostępniane pracownikom samochody i mieszkania w jak najlepszej kondycji i czystości, ale chcemy aby również nasi pracownicy sami dbali o to, bo bez współpracy w tym zakresie ciężko będzie utrzymać satysfakcjonujący wszystkich standard.

Obserwator
@IDEAL KURIER

Większej głupoty nie słyszałem, nic nie robicie bo jest dla Was to wygodne, szczególnie brygadzistka z DPD która za półdarmo robi dla Was robotę i (usunięte przez administratora) resztę kurierów. Sprawdźcie rozmowy brygadzistki z jej pierwszym-lepszym kurierem to zobaczycie, że wyzwiska i mobbing jest na porządku dziennym (na pewno o tym wiecie). Jak nie zmienicie podejścia do ludzi to nie wróżę nic dobrego. I od razu wyjaśniam - to NIE JEST HEJT tylko fakt, osoba odpowiedzialna za oddziały w Niemczech ewidentnie się do tego nie nadaje i w dodatku nie zna podstaw związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Pozdrawiam normalnych pracowników i szanujcie się, jest wielu innych pracodawców którzy z chęcią zaoferują więcej i w dodatku za standardowy czas pracy.

Total dno

Ludzie praca nie dla każdego. Kara 3000 euro za zerwanie umowy. Jak ktoś lubi pracować 90h w tygodniu to polecam wychodzi 6 euro na rękę.

Beata
@Total dno

To te umowy są terminowe? Jak długo trzeba pracować żeby nie otrzymać takiej kary jak piszesz? Można to jakoś obejść? Albo poprosić o odstąpienie od tej kary?

Natalia

Widzę, że opinie głównie o pracy w Niemczech mało korzystne dla firmy. A możecie powiedzieć jak to wygląda na terenie naszego kraju? Chłopak chce spróbować a na stronie mają ogłoszenie, że szukają też kurierów w Polsce. Czy tutaj też trzeba współpracować z koordynatorem- jeżeli tak to może ktoś się wypowie czy jest to osoba z szacunkiem do pracowników? Jakie godziny pracy obowiązują i czy te umówione podczas rekrutacji są godzinami pewnymi ?

Nie polecam

Nie polecam pracy w Niemczech w Lipsku i okolicach. Koordynator, która jest też pracownikiem firmy stosuje (usunięte przez administratora) na pracownikach. To co usłyszysz przez telefon w Polsce będzie znacznie się różnić od tego co zastaniesz na miejscu w Niemczech.. oczywiście na gorsze. A kara za zerwanie kontaktu ogromna. Nie daj wciągnąć się w pułapkę i mydlenie oczu wysokimi zarobkami, w rzeczywistości jeszcze odejmą z pensji, a będziesz tyrał za przysłowiową (usunięte przez administratora) Już jest lepiej na swojej działalności w Polsce podjąć pracę kuriera. Wychodzi lepiej niż w Niemczech dla tej agencji, która cechuje brak poszanowania pracownika. ODRADZAM :)

@Nie polecam

Co to znaczy, że kara za zerwanie ogromna? Tzn.? W sensie, że finansowa, czy jaka?

Bylypracownik
@Marzena

Dowiesz sie jak podpiszesz umowe z nimi. Tam jest wszyyystko o karach. Jaka kara może być inna niż finansowa? ;)

@Bylypracownik

Ta strona służy do wymiany informacji przed ewentualnymi pojawieniem się ewentualnych negatywnych konsekwencji (na pewno nie temu, żeby kierować tego typu głupie komentarze) i nie dlatego zadał to pytanie, żeby akceptować niekorzystne dla siebie zapisy.

Marzena

Ano, generalnie oczekiwałam jakiś szczegółów, a nie tego typu odpowiedzi. To może chociaż ktoś w końcu doprecyzuje wysokość tej kary za zerwanie umowy?

Szczerze odradzam pracę dla tej firmy! Trzymać się z daleka od tego (usunięte przez administratora) na porządku dziennym, na miejscu zastajesz wszystko inaczej niż przedstawiał Pan rekruter.. okazuje się, że trzeba pracować od rana do nocy, przerwa na spanie, soboty oczywiście też trzeba, a spróbuj się zbuntowac to koordynatorka tak narobi, że potrąca z pensji.. Za nadgodziny nie płacą, doliczają jakieś dodatkowe koszta za mieszkanie oprócz tych wcześniej ustalanych.wyjezdzasz do Niemiec z myślą że popracujesz i przywieziesz trochę kasy, a okazuje się że zarobić się nie da, jesteś traktowany jak (usunięte przez administratora) w obcym państwie przez zakompleksioną polkę której w życiu się nie powiodło i mści się na innych. Skargi na tą psychopatkę do kierownictwa nic nie dają. Niejednemu już uprzykrzyła życie. Lepiej poszukać pracy w innej firmie gdzie będą Cię godnie traktować i sprawiedliwie płacić.

Marzena

A w jaki dokładnie sposób ona to robi, że potrącają z tej pensji? Wgl takie potrącanie jest legalne? Jak to wygląda na umowie?

Fff
@Marzena

I to jest pytanie do firmy, dlaczego dziala nielegalnie I wykorzystuje pracownikow

Aneta
@Fff

Ale dlaczego uważasz, że firma działa nielegalnie? Jakie Ty miałeś doświadczenia związane z tą firmą?

Firma Ideal Kurier Sp. z o.o. rekrutowała na stanowisko Kierowca. Czy wynagrodzenie naprawdę wynosi 4800 PLN?

Jan

Nigdy takiej pensji nie zobaczysz. (usunięte przez administratora) jakieś kary umowne bez podstawy jak najdalej od tej firmy

W Niemczech płacą 1400 € co miesiąc, praca od poniedziałku do soboty. W soboty jak chcesz zabrać paczki to płacą 0.70 centów za każdy nowy adres. Powiem tak ogólnie to się nie opłaca, pracowałem tam trochę i była tragedia. Praca codzinnie od 5:30 do 15 czy 16. Pensja jest cały czas ta sama nie zależnie ile pracujesz. Jeden skończy o 13 drugi o 18 a kasa ta sama. Ponadto jest tam taka jedna locha "Pani koordynator" wyzywa ludzi i stosuje mobbing. Zrobisz coś nie tak to zaraz będziesz słyszał że jesteś debilem jeb*nym itp. Będziesz miał swoje zdanie również Będziesz do zwolnienia. Musisz przytakiwać na wszystko co powiedzą. Dodatkowo potrącają pieniędze za reklamację różnie czasami nawet 700 € ale to jest BEZPRAWNIE! W umowie nie ma żadnego zapisu a paczki są ubezpieczone. Właśnie jeden kolega wystosował pismo do sądu poprzez adwokata odnośnie tego że zabrali mu pieniędze z ostatniej wypłaty. Ogólnie nie polecam, mogę udzielić więcej informacji każdemu kto myślał tam nad pracą.

Maciej

Pracowałem w kurierce w Niemczech w kilku firmach. Z Ideala wyleciałem ze swojej winy, żałuję serio tego i dziś prawie po roku od tamtego wydarzenia, śmiało mogę powiedzieć, że był to najsolidniejszy, bardzo profesjonalny i rzetelny pracodawca jakiemu świadczyłem pracę. Płacił lekko poniżej tego co zarabia się w kurierce ale wypłacał co do grosza i nie musiałem się martwić o to, że będą jakieś kombinacje. Kurierka to bardzo ciężka i niedoceniana praca, niemniej po Idealu pracowałem jeszcze w 2 firmach w Niemczech i z reguły jest to półamatorka. Jakiś gość sam prowadzi działalność, nie ogarnia mieszkań albo jakieś meliny, brak meldunku, nie wiesz czy jesteś ubezpieczony itp., a w Idealu wszystko elegancko ogarniała sympatyczna koordynatorka. W Idealu czyste mieszkania w blokach, z Internetem (co dziwne w Niemczech nie jest to standard), busem służbowym jeździsz z pracy i po pracy do domu itp. Ogólnie żeby nie było tak cukierkowo, że to niby jakiś gość z szefostwa Ideala wpisuje tą opinię to największym minusem są zarobki. Bo są lekko poniżej tego co płacił mi np Hermes i Amazon. Ale wiesz, że dostaniesz swoje wyharowane pieniądze a nie będziesz pracował mając z tyłu głowy, że nie jesteś pewien wypłaty. Pozdrawiam ekipę z Delitzsch. Dzięki za wspólnie spędzony czas

Praca jak praca w kurierce nigdzie nie jest dobrze. Pensja jak pensja wszędzie będzie lepiej. Polecam na 3msc msks żeby wyjechać, zdobyć doświadczenie i poszukać jakiegoś porządnego pracodawcy. Stawka śmieszna jak na Niemcy, wszędzie dostaniesz 500€ więcej, potracaja ci 100€ za pokój 2os gdzie 200 kosztuje kawalerka. Godziny pracy liczą od momentu wyjazdu w trase, i nikogo nie obchodzi że 3 godziny siedzisz na magazynie. Na rozmowie (usunięte przez administratora) ze jest internet dla pracownika ( jest ale musisz za niego płacić dodatkowo kolegom z pracy którzy sobie ogarneli). Jak się nie upomnisz to to możesz lecieć na umowie zleceniu. Kierownictwo mocno (usunięte przez administratora) i niekompetentne, organizacja żadna, trzeba o wszystko się prosić, nie ogarniają aut, tras niczego. Dostajesz skaner i jedź :) Z plusów nowe auta maks 3 letnie, (ale trzeba się liczyć z tym że możesz dostać zloma po kimś kto nie dbal). Ogólnie w firmie trochę przepracowalem zarówno w polsce jak i w niemczech. Podsumowując Jeśli chcesz wyjechać za granicę a boisz się ze wezmą cie na organy to na start ideal jest niezłym pomysłem, siedzenie tu dłużej niż 3msc jest błędem.

Miro

Podpowie mi ktoś informacje o pracy kuriera? Warto w to wchodzić?

Zostaw merytoryczną opinię o Ideal Kurier Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ideal Kurier Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ideal Kurier Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

Ideal Kurier Sp. z o.o.