Laguna Fabryka Okuć S.A.

Opinie o Laguna Fabryka Okuć S.A.

Aktualność
Witamy na profilu firmowym Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp.K.

Firma Laguna, producent i rodzinna firma, od prawie 30 lat dostarcza nie tylko wyroby wysokiej jakości ale również kompleksowe rozwiązania w zakresie systemów przesuwnych do szaf, systemów budowlanych i oświetleniowych do mebli oraz kaset do drzwi chowanych w ścianę.

Produkty Laguny powstają w naszej fabryce w Polsce w Gdańsku oraz w Pruszczu Gdańskim.

Dzięki naszej pasji i doświadczeniu, jakie wkładamy w pracę, zyskujemy uznanie w oczach naszych Odbiorców. Wypracowana pozycja profesjonalnego i stabilnego partnera umożliwia nam stanie się kompleksowym dostawcą, doradcą i partnerem na rynkach całego świata.

Stawiamy na jakość, współpracę, przestrzeganie zasad i odpowiedzialność.

Jesteśmy dumni, że wszystkie produkty Laguny powstają z pasji, w poszanowaniu środowiska naturalnego, jak i ludzi którzy je współtworzą, a wszystko zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak ważnego i cennego w dzisiejszych czasach

Jako świadoma i otwarta firma na opinie naszych aktualnych oraz byłych pracowników czytamy treści pojawiające się na tej platformie i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej, obiektywnej i merytorycznej krytyki, jednakże prosimy zwrócić uwagę na formę i kulturę Państwa wypowiedzi.

Wierzymy, że otwarte, rzetelne  i prawdziwe opinie skutkować będą rozwojem firmy a na tym szczególnie nam zależy

Gdyby pojawiły się tematy, których Państwo nie chcecie poruszać na forum, ale są dla Was ważne, to prosimy skontaktujcie się z nami pod adresem info@laguna.pl. Dotyczy to również wszelkich trudnych czy niejasnych sytuacji. Prosimy je szczegółowo opisywać i przesyłać na powyższy adres mailowy, zbadamy je i wyciągniemy wnioski.

Zapraszamy w nasze szeregi.

Serdecznie pozdrawiamy

Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp.K

@True

Zapewniamy. Cały czas Zarząd wkłada wiele pracy w rozwój firmy i pracowników. Nie pozwalamy sobie na rozwiązania, które miałyby być szkodliwe dla klientów a tym samym dla firmy Laguna. Dzięki temu nasze wyroby cieszą się uznaniem na całym świecie, a w konsekwencji pozwala się rozwijać i Lagunie jako pracodawcy, i pracownikom naszej firmy. Na sukces firmy Laguna pracują wszyscy pracownicy przy pełnym wsparciu kadry zarządzającej. Zapraszamy w nasze szeregi. Będzie można osobiście się przekonać, że pracownicy w Lagunie są doceniani.

Nr 5

Witam. Pracuje już 8 lat i przez ten okres firma przeszla duże zmiany na plus. Od wynagrodzenia do premii motywacyjnych i dodatkowych szkoleń co pozwala na rozwój osobisty. Bardzo duży nacisk na prace w zespole i wspólną pomoc w tematach. Od firmy otrzymujesz zaufanie co pozwala rozwijac sie, dając od siebie pracowitość i zaangażowanie. Jest bardzo na plus.

@Nr 5

Skoro prawda i wciąż aktualne to super, coś jeszcze ciekawego doszło? I odnośnie tych premii to dałoby radę doprecyzować temat? ;)

Taurus

Jestem nowym pracownikiem. Uważam, że warunki pracy i płacy są ok. Warunki socjalne na bardzo dobrym poziomie. W firmie chyba jak wszędzie nie lubiani są ludzie konfliktowi. Jeśli chodzi o mój dział atmosfera rewelacyjna.

W jakim dziale pracujesz?

A ja na piszę jak to naprawdę wygląda, bo czytam niektóre opinie i aż oczy otwieram ze zdumienia. Chyba naprawdę trzeba nie chcieć pracować aby wybrzydzać i marudzić :) Pracuję tu od kilku lat, na początku (1 miesiąc) umowa zlecenie, następnie przedłużane umowy o pracę aż do umowy o prace na czas nieokreślony, podwyżki przy każdej kolejnej umowie. Można spokojnie podnieść swoje wynagrodzenie netto w około 1500zł netto w ciągu trochę ponad roku - czego sam jestem przykładem. Wystarczy naprawdę wykazać się tylko pracowitością, głowa na karku i odrobiną własnej inicjatywy. Ludzie jak to ludzie, są mniej i bardziej sympatyczni - ale ogółem bardzo na plus. Pozdrawiam

@Pan X

Wszystko zależy od tego, jaka atmosferę sobie sami w dziale zbudujecie. Jeżeli lubicie bezpodstawne donosy i plotki to tak macie. Jak ich nie lubicie to nie popieracie i nie tolerujecie. To sami pracownicy budują sobie klimat pracy. Więc do dzieła. Budujcie u siebie nowy klimat pracy.

Lena Nowy wpis

Myślę nad dołączeniem do zespołu, chociaż mam jeszcze dwie inne oferty do rozważenia. Widziałam, że tak jak teraz nie ma ofert pracy, to i tak istnieje możliwość, żeby wykonać aplikację spontaniczną. Ktoś próbował? Po jakim czasie się odezwali, mogę wiedzieć?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Laguna Fabryka Okuć S.A.?

Nick Nowy wpis

To akurat nie jest ważne. Umowę i tak rozwiążą jak chcą. Po prostu dadzą świstek do podpisania, a większość po prostu ma dość i chce to zakończyć.

@#€%

Bardzo niski poziom rozmowy rekrutacyjnej. Nie poinformowanie potencialnego pracownika o wybraniu innego kandydata świadczy o firmie. Osoba prowadząca rozmowę musi się jeszcze dużo nauczyć.

Jolka
@@#€%

A obiecali, że nawet jeśli decyzja będzie negatywna, to dadzą odpowiedź? Co jeszcze poza feedbackiem było nie tak, jeśli chodzi o rekrutację? Dlaczego uważasz, że był to bardzo niski poziom rozmowy rekrutacyjnej?

@@#€% Nowy wpis
@Jolka

@Jolka,potencialny pracodawca powinien poinformować chociażby drogą mailową czy sms -ową o nie podjęciu zatrudnienia.Tak dziś wyglada proces rekrutacji od A-Z. Po drugie,osoba prowadząca rekrutacje była średnio zaangażowana w rozmowę. Nie pofatygowała się nawet, aby opowiedzieć coś o firmie. Myślę,że może nie wie,że tak zaczyna się rozmowę. Takie podejście świadczy o polityce firmy. Osoba prowadząca rozmowę nie zachęciła mnie-wręcz odwrotnie. To było dla mnie potwierdzenie,że nie chciałabym tu pracować.

@@@#€%

ooo...skoro już wątek rekrutacji jest poruszony, to napiszesz czy miałeś z nimi tylko jedną rozmowę, czy etap rekrutacji był bardziej rozbudowany? no i o co dokładnie pytali? dawali jakieś zadania lub testy do rozwiązania?

Zuzia

Cześć, chcę do nich aplikować na Grafika. Ktoś wie, czy aktualizują oferty pracy na swojej stronie, bo nie wiem czy ta oferta jest aktualna czy nie :P Ile u nich Grafik jest w stanie tak kaski wyciągnąć? Podałby ktoś widełki płacowe?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Laguna Fabryka Okuć S.A.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Pracownik Utrzymania Ruchu?

Byli pracownicy wiedzą jaka to strona a jeszcze lider z Elbląga nie dowiedział się. O jak nam przykro niema jak się podlizać zaraz wyjdzie wszystko nowi pracownicy dadzą znać

Witam Elbląg zapraszamy na naszą stronę elblag tam będzie opinia o Laguna bo tu został wpis usunięty pomimo że był opisany zgodnie z prawdą. Czyżby zarząd zdał sobie sprawę co tam się wyrabiało?,jakie było traktowanie pracowników?

@Adam

Jaka to strona bo też bym coś dodał?

Na rozmowie o pracę też wam powiedział żebyście nie czytali opinii bo to konkurencja bo byli źli pracownicy itp.?

Artur

Jak nieprawda to może napiszesz jak jest? Chciałbym pójść tam do pracy i obiektywna nieprzesłodzona opinia by mi się przydała. Szczególnie dotycząca zarobków.

Prawda

Bo to prawda

Nadia

Witam był nowy wpis o Elblągu dlaczego go tu niema

Nadia

A co wiecie o Elblągu

@Nadia

Ale o co pytasz? :D Sprecyzuj

Aktualność
Witamy na profilu firmowym Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp.K.

Stawiamy na jakość, współpracę, przestrzeganie zasad i odpowiedzialność.

Zapraszamy w nasze szeregi.

Serdecznie pozdrawiamy

Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp.K
Taurus

pracownik laguna
@Taurus

Gratuluję że trafiłeś na swoje haha. Skoro uwazasz, że tam cudowne warunki to siedź do emerytury Powodzenia :D

W jakim dziale pracujesz?

Jakie są mocne strony pracodawcy Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp. k.?

Kaczmar

Czy masz swoje kredki. I ołówek HB

@Kaczmar

Co to ma do siebie, bo chyba nie rozumiem?

brak mocnych stron

@Migras

Subiektywna ocena? A jakie cechy ma firma w takim razie czym się wyróżnia?

Czy urlop w Laguna Fabryka Okuć S.A. jest płatny 100%?

Kto?

Kto zadaje takie durne pytania? Zarząd? Urlop płatny jest zawsze wg. ustawy. Wyjątkiem jest urlop bezpłatny i obecnie konstruowany urlop.

Wiktoria
@Kto?

A jak już o tym mowa, to jak sobie radzicie teraz w sezonie urlopowym? Idzie się tak dogadać z ludźmi żeby zawsze był ktoś w pracy gdy inni wakacjują?

A
@Kto?

Bot?

Artur
@A

E tam, od razu bot. Może chodziło o to czy ludzie są na zleceniu, bo wtedy urlop jest tylko bezpłatny. Na jakiej umowie pracujesz? Wszyscy mają normalną uop?

@Wiktoria

Aktualnie firma po tajniacku zwalnia ludzi za porozumieniem stron, bo mają za mało zleceń

Malwina
@Artur

Oj, chyba nie wszyscy

@Malwina

a skąd Pani wie? pracuje Pani tam? aktualnie daje się wybór - rozwiązanie za porozumieniem stron, by uniknąć zwolnień grupowych lub trafiasz do elbląga - Twój wybór

Migras

Firma źle traktuje pracowników. Nie przeprowadzają jak normalna firma zwolnień grupowych - gdy stwierdzą, że mają kogoś zwolnić z uwagi na redukcję etatów, wyłapują pracowników w pracy i przedstawiają im ofertę za porozumieniem stron, aby nie rościli sobie praw do odszkodowania. Zwalniają dobrych, młodych pracowników, a zostawiają starych leserów. Z dala od tej firmy, bo mimo, iż się starasz i umiesz więcej od innych, to Cię wyroluja na koniec.

Jakie bzdury :D

Jak to naprawdę wygląda? Doskonale wiem jak to wygląda naprawdę, zarówno na produkcji jak i w biurze. Zarząd skutecznie pilnuje, aby pracownik nie zarabiał zbyt wiele. Jeśli otrzymujesz kwotę zbyt dużą w oczach zarządu, co jest regularnie sprawdzane, znajdą sposób aby odjąć Ci część, albo jeśli nie będą widzieć sposoby zwolnią. Polityka firmy jest taka: nie Ty, to będzie inny i lepiej zatrudnić kogoś, kto umie mniej za mniejsze pieniądze, niż dać godziwie zarobić osobie, która będzie starać się. Znajdą na Ciebie "haka" nawet, jeśli nie zrobiło się nic. "Uprzejmie donoszę" postara się o to. Znamy tak wiele takich przypadków, że ciężko zliczyć. Laguna pisze tutaj o szukaniu wartościowych ludzi, wspieraniu rozwoju, empatii, szacunku, itp. Totalna bzdura, mająca na celu ocieplić wizerunek tej firmy. Znam to od podszewki niestety. Dla potencjalnych pracowników, omijajcie tę firmę. Chyba, że nie ma się gdzie "zaczepić". W takiej sytuacji nie traktujcie jej docelowo, od razu szukajcie dalej pracy. Jeśli tego nie zrobicie na czas, obudzicie się niestety z ręką w nocniku. Jeśli uważacie, że jest całkiem nieźle i wszystko w porządku śpieszę poinformować. Wielu tak myślało przed Wami. Po rozmowie z współpracownikami i po sobie stwierdzam, że po kilku miesiącach każdy zmieni zdanie.

@Jakie bzdury :D

Jeśli ma się dwie lewe ręce to i z kiosku ruchu Cię wywalą :) Także widzę dlaczego nie mogłeś/mogłaś zarobić tyle ile byś chciał/chciała. No ale wszystkim nie dogodzisz jak widać :D Tak czy tak, jak ktoś chce się przekonać kto ma rację to naprawdę zachęcam aby się przekonać osobiście :)

Jakie bzdury :D

Dwie lewe ręce? Widać od razu, że jesteś nowym pracownikiem i chcesz się wykazać. Widzieliśmy już wielu takich jak Ty :D Wierz dalej w te bzdury.

Głupoty gadasz :D

Barbara

Ile musi minąć czasu aby dostać umowę o pracę na czas nieokreślony w Lagunie? Co do podwyżek.. To są one tylko przy przedłużaniu umowy? Czy w późniejszym czasie również można sobie na nie zapracować i się o nie ubiegać? Jak często się zdarzają?

Niko

Hi hi hi co za bajki

Pan X

Własna inicjatywa - lepiej siedzieć cicho, bo za własną inicjatywę, to można wylecieć. Mam wrażenie, że to HR pisze, żeby ocieplić wizerunek. Ogólnie ludzie są zastraszeni i każdy siedzi cicho bojąc się, żeby z dnia na dzień nie zostać zwolnionym. Kilka lizusków - uprzejmie donosi, co kto powiedział. Odradzam pracę.

@Pan X

Dziękujemy za wpis. Odnosząc się do niego, chcemy zapewnić, że jedną z zasad, wokół których nasza firma stara się budować swoją kulturę organizacyjną jest między innymi zasada otwartości oznaczająca, że pracownik może otwarcie wyrażać krytyczne uwagi dotyczące pracy, jeśli są one wyrazem troski o dobro firmy lub zawierają propozycję zmian. Wyznajemy również zasadę wzajemnego poszanowania. Wierzymy, że dzięki tym wartościom tworzymy coraz lepsze miejsce pracy. Mamy też nadzieję, że z faktu posiadania przez blisko 20% obecnej załogi ponad 10-letniego stażu pracy w naszej firmie, możemy myśleć o sobie jako stabilnym, niezawodnym pracodawcy.

@Jakie bzdury :D

Przestań pisać bzdury. Weź się do uczciwej pracy a nie do plot.

@Pan X

Czy w Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp. k. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Czasami tak, trzeba to tylko z wyprzedzeniem zgłosić przełożonemu

Czesław

O, widzę że orientujesz się w sprawach firmowych. :) Powiedz mi zatem czy w Lagunie obecnie szukają ludzi świeżo po szkole, bez doświadczenia? I na jaką pensję można liczyć w takim przypadku? Możesz mi podać jakieś widełki wynagrodzenia?

@Czesław

Zależy jakiej szkole. Jeżeli mówimy o pracownikach typowo szeregowych, tj. produkcja/magazyn to obecnie chyba na start na rękę 2700 plus od razu umowa o prace.

Czesław

Super, dzięki za wyjaśnienie! A czy oprócz podstawy są też jakieś dodatki? I jak wygląda socjal w Lagunie? Z chęcią się też dowiem co sądzisz o atmosferze w zespole - jest w porządku?

@Czesław

Tak, można dorobić nadgodzinami dla chętnych, dodatkami (nie dużymi) typu za sprzątanie itd. Premia na święta np. też około 1000. Atmosfera w porządku, wystarczy trochę dystansu do siebie i jest ok - ludzie konfliktowi nigdzie nie są lubiani :P

Jaka premia na święta? W firmie obowiązuje ZFŚS i to są pieniądze z tego funduszu.

berni

kase masz? masz, więc spoko

Ja. I ty wiesz kto
@berni

Na kasę sam sobie zapracowuje. A jak ktoś mi (usunięte przez administratora) o socjalu i "premii na swieta" to jest idiotą i ignorantem. ZFŚS obowiązuje pracodawcę i tyle. A premie są, tylko trzeba je wypracować. Od leżącej osoby wymagana jest tylko śmierć. (usunięte przez administratora) tam!!!

Bogata firma, która na pozór stwarza pozytywny wygląd zewnętrzny i wewnątrz budynku. (usunięte przez administratora)ponieważ w tak szybkim tempie pracy, nie ma możliwości aby każdy produkt dokładnie sprawdzić i obejrzeć plus wyrobić normę, która da się ledwo wyrobić jeśli siedzisz 8 godz, gdzie nawet ciężko pojsć do toalety, bo liczy się każdy czas. (usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora) A cene zapłaci wysoką Ja osobiście tej pracy nie polecam, bo uciekniesz szybciej niż tam pójdziesz,(usunięte przez administratora)

Nim

Zastanawiałem się czy iść pracować do Laguny ale po pośrednim kontakcie z 2 osobami odpuściłem. Moje wrażenie jest takie że niewiadomo kiedy ktoś z osób tam pracujących będzie miał zły dzień i się nie uniesie( mówiąc delekitanie i ogolnikowo).

@Nim

Zapraszamy do samodzielnego przekonania się, że warto z Laguną współpracować.

pracownik laguna
@Laguna Fabryka Okuć S.A.

Nawet nie warto próbować! Lepiej poszukac innej pracy na produkcji ale tu na tak niezły wyzysk to strata czasu i zdrowia.

Abc

Dyskryminują osoby z Aspergerem. Nie zatrudniają tylko z tego powodu że ktoś się urodził taki a nie inny. Odradzam.

Czy pracownicy Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp. k. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Gustaw

Jeśli Zarząd wymyśli, to muszą. Nie mają wyjścia.

Zostaw merytoryczną opinię o Laguna Fabryka Okuć S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Laguna Fabryka Okuć S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Laguna Fabryka Okuć S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laguna Fabryka Okuć S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Laguna Fabryka Okuć S.A.