Majster Budowlane ABC

Opinie o Majster Budowlane ABC

???? Nowy wpis

Dzień dobry, interesuje mnie to czy Opiekun Regionu będzie jeszcze poszukiwany. kiedyś wiem, że widniała oferta na 4 wakaty. Jest tu więc ktoś kto mógłby ocenić aktualne warunki pracy? Czy ze względów finansowych warto byłoby czekać na kolejna ofertę?

Abc firma Nowy wpis

Czy ktoś poleca pracę w tej firmie? wynagrodzenie odpowiednie?

pracownik Nowy wpis
@Abc firma

tak, pracuje 5 lat i jestem zadowolona.

Inez Nowy wpis

Słuchajcie ile w tym roku zarobi kupiec? W zeszłym widzę ze też kogoś szukali a teraz znowu jest dostępna oferta. nie mam pojęcia czy na ten sam rejon, ale czy miały miejsce jakieś aktualizacje w stawkach w ostatnim czasie?

Jaki jest styl zarządzania w Majster Budowlane ABC?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Majster Budowlane ABC? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Raz jest lepiej, raz jest gorzej? możecie jakoś jaśniej to napisać? w jakim zakresie? jakiś czas temu poszukiwali opiekunów regionu i zastanawiam się czy ta oferta nie będzie jeszcze aktualna? Wtedy szukano czterech osób. Możecie więc opisać proces rekrutacyjny?

Roksana

Widziałam przed chwilą komentarz jakoś z marca, gdzie było napisane, że pracę można stracić nawet po 3 latach ( ogólnie, że są zwolnienia). To zwolnienia to czym były spowodowane? Firma szukała oszczędności czy pracownicy byli mało wydajni? Na chwilę obecną też są jakieś zwolnienia czy raczej stabilnie?

ooo
@Roksana

Pracownica mało wydajna. Jest stabilnie. Na chwile obecna nie ma zwolnien.

@Roksana

Można stracić, w tej firmie jest jak w kalejdoskopie. Raz lepiej raz gorzej. Z racji tego było gorzej, pozwalniali osoby. Teraz jest stabilnie.

Nie ma faktycznie żadnej rywalizacji tak jak to kiedyś napisano? Jeśli tak to jak pracuje się jako kupiec działu budowlanego? Widzę jeszcze dostępna ofertę i zastanawiam się czy mimo wszystko są jakieś normy / targety? Jakie wymagania w trakcie pracy wychodzą?

Jaka atmosfera jest między działami w Majster Budowlane ABC?

ooo

Raczej każdy jest pomocny, nie ma rywalizacji.

Paulina

Pracuję w firmie od kilku miesięcy i nie mam większych zastrzeżeń. Praca wymagająca, rozwojowa, firma cały czas się rozwija. Nie wiem jak wyglądają wynagrodzenia w każdym z działow, ale ja jestem zadowolona.

Bożena
@Paulina

Mogłabyś troszkę rozwinąć, co rozumiesz pod hasłem "praca jest rozwojowa"? Czy masz jasno określoną ścieżkę kariery? Napisz proszę coś więcej :)

Paulina
@Bożena

Jasno sprecyzowane cele, oczywiście mówimy o realnych założeniach, po których osiągnięciu wkracza się na wyższy poziom. Firma daje odpowiednie narzędzia, wskazówki, a pracownik z dobrą energią i motywacją robi swoje.

Kontrachent
@Paulina

"Firma sie rozwija" powtarzacie to co słyszycie na zebraniach od przełożonych jedyne co sie rozwija to absolutne postępujące długi u dostawców i brak szacunku do ludzi ,oj żeby tak właściciel sie wkoncu o wszystkim dowiedział.

Mikołaj
@Kontrachent

Jesteś jednym z tych dostawców u których firma ma zaległości w płatnościach? To czemu sam nie porozmawiasz z właścicielem na ten temat? Myślisz, że on o niczym nie wie?

xxx
@Mikołaj

Rozmowa nic nie daje.

Pracowałam tam jakiś czas. W sumie praca jak praca. Wszystko ok. Jednak nie wszyscy są w porządku. Są przypadki że jednak ktoś Cię nie fajnie potraktuje. Dziwnie Ci odp, czy nawet wcale nie pomoże a powinien/powinna. Jest mało osób, które faktycznie robią bo chcą. Prezesowi powinni bardziej wejść w środowisko osób które pracują tam dłużej i zobaczyć co mówią na ich temat- duże rozczarowanie byłoby gdyby wiedzieli kto mówi źle o nich. Znajomości muszą być skoro tam nadal pracują- a i tak na prezesów marudzą, oczerniają. Jest mi przykro, że już tam mnie nie ma. Ale cóż, będzie lepiej, jak nie tu to gdzie indziej. Było miło, ale się skończyło. Prace wspominam neutralne. Nie świadczy o tym wykształcenie ale jednak to co się ma w głowie. Jak wszędzie są + czy -. Praca, wynagrodzenie prawie ok. Inflacja rośnie a i tak na dzień dzisiejszy najniższa. Będzie wielkie bum, bo jednak życie oddaje co się źle zrobiło. Karma jest matką sprawiedliwą. Oj, szkoda. Możecie próbować, ale jednak są zwolnienia. Nawet po 3 latach a dostaniecie wypowiedzenie. Życie.

Wczoraj została zwolniona osoba, która lubiłem szanowałem. Dziewczyna pracowała, zawsze była uśmiechnięta. Była bardzo pomocna. Szkoda, że już jej nie ma. Niby kto tu szuka oszczędności. Może faktycznie trzeba się przyjrzeć tym długoletnim umową. Jest kilka osób które są nie miłe. Fakt. Może to one powinny wylecieć, a tej dziewczynie dać szansę na rozwój jaki chciała.

Hanna
@Odpowiedz

Tylko tu chyba w pracy liczą się jakieś wyniki a nie samo bycie miłym? Jak jej tak właściwie w ostateczności to wyjaśniono? Pracownicy dopytują o to wprost czy każdy raczej tu patrzy na siebie?

@Hanna

Tu wszystko idzie w parze. Bycie miłym jak i wyniki. Jeżeli osoba robi swoje i jest miła to chyba duży plus dla pracodawcy. Wszystko świadczy o człowieku, jak traktuje drugiego człowieka. Czy się mylę. Raczej nie.

Ty

Czy można wiedzieć w jakim to się dziale dzieje? Czego unikać?

Gall Anonim

Jeżeli poziom Twoich umiejętności w pracy był na poziomie znajomości języka polskiego, to nie dziwię się, że już nie pracujesz w tej firmie. Zdania nie potrafisz poprawnie złożyć a zajmujesz się jakimiś teoriami spiskowymi wyssanymi z palca. Proponuję się dokształcić i dopiero wymagać... Karma to jednak podstępna jest. Oj szkoda. Życie :)

@Odpowiedz

Co ma piernik do wiatraka? Bycie miłym idzie w parze z wynikami w pracy? Każdy może mieć gorszy dzień, nikt przecież nie chodzi uśmiechnięty 24/h. I jest to doskonale wszystkim wiadome, że praca z ludźmi, gdzie zderzają się różne charaktery bywa trudna. Nie każdy będzie każdego lubił, jest to normalne. Nie jesteśmy w przedszkolu. Ale trzeba ze sobą współpracować i zachować minimum kultury. W pracy chodzi przede wszystkim o wiedzę, o umiejętności, zaangażowanie, a nie tylko "bycie miłym"...

@Odpowiedz

Czyli uważasz, że osoba, która jest niemiła i ma dłuższy staż pracy czyli posiada na pewno już sporą wiedzę, powinna wylecieć z pracy, a zostać powinna osoba, która "pracowała i zawsze była uśmiechnięta"? Uargumentuj ten wywód, bo nie wierzę w to co czytam...

@Odpowiedz

Tak to tak jakbym komuś (usunięte przez administratora) ale powiedział, że użyłem mniejszej siły żeby być miłym. No pośmialiśmy się, a teraz do rzeczy. Praca składa się na to jakie masz obowiązki, a jeżeli twoje obowiązki ograniczają się od dłuższego czasu tylko do tego samego i jeszcze zmniejszają to wiadome jest to, że w firmie jest zbędne ogniwo i kolokwialnie mówią ci "nara".

@Odpowiedz

Przede wszystkim to należy dorosnąć w tym wieku jaki masz na karku. Wpisz sobie lepiej w "wujka" Google co znaczy definicja słowa "rozwój". Plus pisanie komentarzy przez tą samą osobę 20 min po następnym wcale nie podejrzane.

Może zamiast wylewać swoje żale, trzeba pomyśleć nad swoim postępowaniem? Tak się niektórzy chcą rozwijać w Majstrze, że co godzinę chodzą na fajki lub zajmują się plotami w firmie zamiast skupić się na tym co do nich należy. Niektórzy chcą się rozwijać a od roku klepią to samo do komputera i nic więcej. Podstawowych pojęć nie rozumieją z obszaru w którym pracują. Byle dzień zaliczyć. Inni przez ten sam okres czasu robią 3x tyle i dają radę. I to jest właśnie ta różnica na której "prezesowi " powinni się skupić, kto jaki ma zakres obowiązków i jak się z tego wywiązuje żeby później nie było takiego rozrzutu między płacami jak jest obecnie. Bo jedni faktycznie są pokrzywdzeni, a drudzy mają jeszcze jakieś żale ze zostali zwolnieni.

Gabriela

Witam, chciałam dopytać o szczegóły zatrudnienia na stanowisku handlowca. Niestety wątek zawiera informacje z 2020 r a jak wiadomo, czasy teraz zupełnie inne. Jaka teraz podstawa na tym stanowisku netto? Premie funkcjonują dalej? W jakim trybie są wypłacane? Msc? Kwartalnie? Ile takiej premii można msc osiągnąć?

D.

Niestety jeżeli aplikujesz na handlowca w tej firmie podwójnie się zastanów, wymagają kilkuletniego doświadczenia, a oferują pensję za którą obecnie ciężko przeżyć, ucinanie dodatków, podwyższanie progów premiowych gdy Ci się już uda ją zdobyć, auto do użytku firmowego więc o czym tu gadać? To chyba nie są normalne standardy. Firma na pracowniku, który jest jej wizytówką oszczędza parę złotych, a potem zdziwienie, że handlowcy co pół roku odchodzą. Nie polecam.

Willenhall

Jako były pracownik mogę zdecydowanie polecić pracę w Majster ABC osobom ambitnym, nastawionym na cel. Zarobki są adekwatne do stanowiska z możliwością premiowania. Nie słyszałem nigdy o bezpłatnych nadgodzinach, czy mobingu. Dla niezdecydowanych - polecam sprawdzić samemu i przekonać się.

Stefan
@Willenhall

zarobki faktycznie 2500 netto ? auto jakie ?

PH - Audytor, Kierownik
@Stefan

Podstawa 2500netto + oczywiście premia do wyrobienia...musisz zachęcić sklepy, hurtownie , składy budowlane, które są w grupie MAJSTER , (jest tego sporo ) do zmiany brandu, logo, na PSZCZÓŁKI + zakup produktów pod markę własną MAJSTER... Oczywiście raporty, raporty, raporty, czas pracy ...hmmm jak się wyrobisz to koło 10 godzin. Dużo pracy w terenie ale nie za 2500zł podstawy.. Samochód - znajomi twierdzi, że Citroen C-elise.. czy coś ..

Magda
@PH - Audytor, Kierownik

Zgadzam się po części tzn. zarobki są oczywiście większe niż 2500 netto (nie wiem skąd czerpał ktoś takie informacje). Co do raportowania - to już norma w każdej poważnej firmie i można przy dobrej organizacji czasu pracy zmieścić się w 8-godzinnym systemie. Wszelkie niezbędne narzędzia pracy również gwarantuje pracodawca. Gdyby nie problemy zrowotne pracowałabym spokojnie dalej.

@PH - Audytor, Kierownik

Podstawa wynagrodzenia kształtuje się powyżej mediany ph w branży budowlanej. Do tego dochodzi premia kwartalna zależna od realizacji planu. Auta kompaktowe wysokiej klasy plus firmowa karta płatnicza, z której opłacasz hotel, bądź lunch z klientami, rozliczając się miesięcznie fakturami. To jest praca na pewno dla ludzi ambitnych, lubiących się wykazywać, ponieważ plany i założenia szefów są na wysokim poziomie.

Hanna
@Magdalena

Skoro wymagania są naprawdę tak wysokie to można liczyć na jakieś wsparcie w tym wszystkim? Jest dużo osób, którym niestety nie udaje się podołać?

@Hanna

Firma jest na etapie zmian strukturalnych, jak i personalnych. W rynku pracujemy bardzo mocno i świadomie nad wizerunkiem firmy, wcielając wysokie standardy obsługi klienta. Kontaktujemy się z przedstawicielami naszych dostawców, wszystko po to, aby poprawić sprzedaż. To jest proces. Ze strony bezpośredniego przełożonego wsparcie jest i to pod kątem merytorycznym, sprzedażowym, jak i mentalnym, co jest bezcenne.

Honorata
@Magdalena

skoro nadchodza jakieś zmiany - zakładam ze mają byc na lepsze- to czy bedziecie w najblizszym czasie zatrudniac nowych fachowców ?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Majster Budowlane ABC?

Zz

Umowa o pracę

Kum

Czy przedstawiciel ma 7-8 tyś czy poniżej? I jaka podstawa?

Zz
@Kum

Tyle gdzieś wychodzi miesięcznie na rękę

Benek

Zdecydowanie nie polecam

@Benek

Jednak trudno to poważnie traktować, skoro nie piszesz, czemu. Niezadowolony klient, źle opłacany sprzedawca? Bez sensu że muszę zgadywać, o co chodzi :D

Ukryta prawda
@Benek

Tak

Ukryta prawda

Sieć najlepiej omijać szerokim łukiem !

Handlowiec

Niedawno odbyłem rozmowę rekrutacyjną - zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, Jasno sprecyzowane zadania i zadowalające zarobki - czekam na wyniki rekrutacji.

Przedstawiciel handlowy

Przedstawiciel handlowy - kierownik operacyjny Szkoda waszego czasu na aplikowanie... I dojazdu do siedziby na pierwszą rozmowę... 2500zl netto podstawy - kierownik???? Codzienne raporty, tabelki. Praca min. 8 godzin w terenie plus 1-2 godziny na raporty. Oczywiście odpowiedź w ciągu 2 tygodni... I nic. Jak zwykle.

@Przedstawiciel handlowy

Podobno szukają ambitnych którzy pracuja po 12h

Zostaw merytoryczną opinię o Majster Budowlane ABC - Włocławek

• Jak się pracuje w Majster Budowlane ABC?

Zobacz opinie na temat firmy Majster Budowlane ABC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Majster Budowlane ABC?

Majster Budowlane ABC