Opinie o XDISC S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy XDISC S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w XDISC S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu IT i urządzeń peryferyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XDISC S.A. w Warszawa

Ja to właśnie przyszłam tu sprawdzić jak pracuje się jako specjalista ds. sprzedaży a wy tu pisaliście, że z produktem mogło być kiedyś słabo? Czy to może być aktualne? Ciekawiło mnie czy po tych paru miesiącach się cos zmieniło? Pisali kiedyś o premiach rocznych a czy są tez kwartalne?

Anetka

Ktoś pisał, że na pewno zarabia się więcej niż najniższa. Było to rok temu i także z tego okresu mamy wraz z partnerem ofertę pracy na produkcję paneli, gdzie faktycznie wskazywano kwotę od 3,500 zł to od jakiej podstawy startuje się dzisiaj? Oraz jak oceniacie samo wyposażenie w miejscu pracy? maszyny? otrzymuje się strój roboczy?

Ben1987
@Anetka

Zastanawiałem się dwa razy czy nie zdecydować się na pracę w Xdisc bo mam dwa kroki na Jagiellońskiej ale mam obawy po tym jak w marcu na targach Motor Show w Poznaniu słuchałem co mówili na stoisku obok nas takie ludki z firmy sprzedającej kampery. Ponoć jakiejś kobitce te panele xdisc przepaliły dziurę w dachu wypasionego kampera za (usunięte przez administratora) kasy, na innych panelach jakieś skazy. Drugi od przyczep gościu gadał, że u nich klienci tez mają jakieś problemy z tymi panelami bo się grzeją po przyklejeniu. Najlepszy numer że ponoć szefowie tego xdisca poszli donosić na klientkę na policję, że żle o nich gada. Ale jazda. No i jakoś mnie kolesie ostudzili przez trzy dni targów z ewentualną robotą przy takich panelach. Kiedyś pracowałem już w jednej firmie od materiałow izolacyjnych co produkty miały ciągle skuchy i to był kwas dla chlopakoŵ z naszej załogi. Wolę odpuścic niż brać robotę w takim cyrku gdzie coś może się psuć albo gorzej zapalić. Potem będą szukać winnych wśród pracowników i latać na policję. Nie wiem jak naprawdę jest tam z jakością tych paneli bo tak na pierwszy rzut oka firma wyglądała profi.

Kefir Nowy wpis
@Ben1987

Trochę tam pracowałem , nie mam dobrego zdania o kierowniku J. Brak organizacji pracy produkt już ktoś ocenił . Osobiście bym tego nie kupił. Nie polecam tego pracodawcy.

Adela Nowy wpis

Jaka ocena ze standardów BHP i ogólnej pracy? zauważyłam tamten wątek o słabej jakoś paneli i możliwości zapalenia się. nie wiem na ile jak na dzień dzisiejszy to sprawdzone ale w praktyce jakie środki ewentualnej prewencji występują? opisze ktoś narzędzia do pracy i jej ogólny standard na miejscu?

Pracownik Nowy wpis

Od czego tutaj zacząć, może od początku, bo od samego początku małymi kroczkami osoby "nade mną", doprowadzały mnie do chęci rezygnacji z pracy w tej firmie. Bezpośrednio po rozmowie kwalifikacyjnej zaczęło się (usunięte przez administratora)i chęć jak największego (usunięte przez administratora), nawet nie oferując nic w zamian na przykład benefity, żeby to przykryć. Podałam kwotę netto i brutto, którą oczekuję za pracę i rodzaj umów na których chciałabym pracować. To na rozmowie powiedzieli mi, że na 1 miesiąc chcą UoD to się zgodziłam, aczkolwiek komunikowałam, że nie jest to odpowiednia umowa ze względu na to, że jestem studentem i nie chcę płacić podatków i być po prostu ubezpieczona, niestety ich to nie obchodziło mogłabym pozostać bez ubezpieczenia i bez jakiejkolwiek pomocy ze strony medycznej tylko, żeby oni mogli na tym jak najwięcej ugrać. Po przyjęciu mnie na to stanowisko, (usunięte przez administratora) chcieli, żeby pracowała przez długi czas na takiej (usunięte przez administratora). Wiele straciłam przez nich jak nerwy, pieniądze (usunięte przez administratora) powiedział, że niby będę miała więcej na tej umowie o dzieło, a potem się okazało, ze jednak nie, musiałam iść na chorobowe i mi za nie nie wypłacili a dodatkowo menager odpowiedział, że trzeba było nie brać, tak jakbym mogła sobie wybrać kiedy zachoruje XDDDD) . Zero kompetencji do zarządzania jakimikolwiek projektami informatycznymi, zostałam zarzucona wszystkim sama i w dodatku oczekiwano po mnie ze zrobię im to w czasie jaki im to zrobi Senior za pieniądze Juniorskie. Brak pomocy, zero przygotowania, i jakiegokolwiek planu, ale chęć wycisnięcia jak największych korzyści ogromna, nawet w postaci wiedzy. Menager oczekiwał ode mnie, że będę mu wszystko tłumaczyć jak zrobiłam zadania logiczne(co to należy do osoby to wykonującej i każdy powinien rozwijać tą umiejętność samodzielnie, bo to jest logika, a nie znajomość technologii), a na istotne rzeczy związane z projektem, zakrywał się brakiem czasu, przychodził do mnie z wymyślonymi swoimi rzeczami w głowie, wql nie pokrytymi z tym czym się zajmowałam i oczekiwał ode mnie, że ja będę z nim to przerabiać, jak w ostatnim czasie pracowałam nad czymś innym, zatajanie informacji z uśmiechem na twarzy i brak jakiegokolwiek przygotowania na spotkania ze mną, przez 1.5h udzielałam wykładów, a manager nawet nic nie zanotował, żeby mi pomoc tylko odpoczywał sobie, nigdy w miejscu pracy nie spotkałam się z taką (usunięte przez administratora)ze strony kierowniczej, długo zostanie niesmak po tej pracy. Czar goryczy przelał sam (usunięte przez administratora), do którego zwróciłam się o wystawienie świadectwa pracy za UoD, wiadomości zostały zignorowane, jakbym prosiła o gwiazdkę z nieba. Po zakończeniu współpracy snuli co ja bym tutaj nie miała, że chcieli rozwijać dział IT, co przez cały okres nie było żadnej wzmianki, po skonsultowaniu się z firmami współpracującymi, dowiedziałam się, że stosunek ich był podobny, dlatego pracownikom IT bardzo nie polecam, będzie to tylko jednostronna relacja.

Pracownik Biurowy

Rozmowa z rekruterem o cv i drugie spotkanie z przełożonym już bardziej na luzie po rekomendacji rekrutera i po 4 dniach telefon o przyjęciu.

Omówienie cv na przykładach.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Irena

W sensie, że jako kto? O jakim stanowisku mowa? Dopytuję bo jest właśnie na takim portalu oferta dla asystentki do spraw transportu na Wawer i może będę reflektować. Niestety nie znam zarobków, podacie je? w treści zostały opisane jako atrakcyjne. Jaka jest teraz atmosfera tam na dziale i czy jako poczatkująca warto się zapisać?

Na stronie internetowej Pracuj.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy XDISC S.A.. Poszukiwani są Handlowiec. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Pietro

Pracuję ru od ponad 10 lat i bigdy nie zmienie. Kasa rynkowa, ludzie fajni a kierownicy ujdą.

Jerzy
@Pietro

Jak tak długo pracujesz to chyba faktycznie muszą ci pasować warunki. Kasa rynkowa czyli jaka? Podasz widełki?

bandżi
@Jerzy

Na pewno wyższa niż najniższa krajowa.

zadowolona

Witam, po przeczytaniu opinii na temat firmy XDISC postanowiłam napisać coś od siebie, ponieważ mam zupełnie inne odczucia. Pracuje w XDISC-u ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolona, zarówno z warunków pracy jak i z fantastycznej atmosfery jaka tutaj panuje. Nie rozumiem skąd tyle negatywnych opinii, które są mocno przerysowane i mam wrażenie, że wygłaszane po złości (mało profesjonalne).

Pietro
@zadowolona

No właśnie

Bartek

Pracuję w firmie od ponad roku i mimo wielu innych ofert pracy średnio chce mi się odchodzić. Wynagrodzenie jest adekwatne do obowiązków. Podoba mi się przede wszystkim to, że jeśli czegoś potrzebuję/oczekuję mogę iść do osoby wyżej to omówić i często moje prośby są akceptowane. Atmosfera jest luźna i raczej wszyscy są sobie pomocni.

tom
@Bartek

Pracownicy którzy piszą takie brednie, przynajmniej mogli by być uczciwi wobec potencjalnych kandydatów, skoro wobec siebie nie potrafią i nic nie pisać.

@tom

Jakiś konkret czy (usunięte przez administratora)

@Bartek

Myślę podobnie. Atmosfera jest super.

Czy pracodawca Xdisc Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Paulina

Z tego co słyszałam są premie co najmniej roczne.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Xdisc Polska Sp. z o.o.?

Paulina

Xdisc zatrudnia pracowników typowo biurowych, kierowników, księgowość, produkcję, logistykę, montażystów itp. Itd, więc wszystko zależy od stanowiska. Najpierw rozmowa z rekruterem a następnie z przełożonym.

Paulina

Pracuję już pół roku na stanowisku biurowym i co mogę powiedzieć to ponad połowa to spoko ludzie. Organizują działami różne integracje i wydają się zgrani.

An

Całkiem miła atmosfera, fajni ludzie, warunki pracy konkurencyjne.

Rezo

Witam. Pracowałem w Xdisc 5 lat. Dziwią mnie te negatywne opnie o tej firmie Ja nic złego nie mogę powiedzieć.

Zaskoczony
@Rezo

Ja pracuję w XD od roku. Nie wiem jak było wcześniej ale teraz jest wg. mnie naprawdę ok. Super siedziba, fajna atmosfera i ludzie pomocni. Szybko się zaklimatyzowałem.

@Rezo

Też tak uważam.

admin

Witam wszystkich, dawno nikt nie dodawał opinii w sprawie atmosfery i zatrudnienia. Czy ktoś posiada aktualne informacje o firmie Xdisc Polska Sp. z o.o.?

Nigdy więcej X-Disc/WMFono
@admin

Masakra, opóźnienia w realizacji vinyli pół roku, przy zleceniu za ponad 20.000zł zaproponowany rabat z tego tytułu to... 600zł. Wyjasnienie - "wina poprzedniego wlasciciela firmy" - tylko co mnie jako klienta obchodzi kto jest wlascicielem?

@Nigdy więcej X-Disc/WMFono

Firma ma trzech współwłaścicieli. Oficjalnie żaden nie figuruje jako właściciel. Wszyscy są Incognito. Składa się z kilku spółek, każda odpowiedzialna jest za co innego. Jedna np za winyle, a kolejna za płyty CD. Maszyny do produkcji płyt winylowych są kupowane w Niemczech na szrotach, są w bardzo złym stanie technicznym i jak trafiają do tej firmy to są ciągle naprawiane przez serwis. Przez to, że maszyny są w fatalnym stanie to produkcja winyl odbywa się etapami. Wiele płyt po zakupie szybko się niszczy i nie nadają się do użytkowania. Firma zabezpiecza się na wypadek reklamacji bądź zwrotów. Tak to wygląda.

Czytam bo lubie

Dzięki temu również obchodzą obowiązek opłacania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ok, czy nie posiadają - nie wiem, napewno nie posiadają żadnych benefitów. Wyciągam wnioski, nie stwierdzam. Zdemotywowanych pracowników bez świecy szukać.

@admin

Jest nowa siedziba, jest ok.

On

Xdisc, widzę, że konkurencja po was ciśnie. Właśnie odebrałem zamówione winyle, wszystko ok, zgodnie z zamówieniem.

@admin

Hej, atmosfera na duży plus, zarobki konkurencyjne. Firma cały czas się rozwija.

AC

To bardzo nieaktualne i oczerniając informacje. Firma zmieniła budynek, który kupiła po innej firmie, ale maszyny zostały wymienione. Ostatni zakup to PHEENIX ALPHA AD12 Fully automatic press for production of vinyl records including safety cabinet.

Hej

Fajna firma, ekipa ta sama od lat.

Rivet

Dobrze, że mnie nie przyjęli do tego rozpiździelu swego czasu.

bruno

witam wszystkich, chcialbym zapytac jakie wynagrodzenie oferuje firma na produkcji i jaki jest system pracy?

Zarobiony
@bruno

Pracuje się w systemie 3-zmianowym. Jest głośno i czasami ciężko. Z zarobkami nie jest tak źle. po prostu musisz u kierownika wynegocjować jak najlepszą stawkę.

Produkcja
@bruno

Robota spoko, czasami na nockach można sobie pospać, ale wcześniej trzeba wyłączyć maszyny i wmówić kierownikowi, że się zepsuł ruski klamot. On zawsze w to uwierzy, bo jest bezrozumny. W weekendy jak nie pracuje biuro to są największe luzy. często można iść na zakupy do Biedronki albo wypić sobie piwko na rozruch

Sylwia
@Zarobiony

A co to dokładnie znaczy, że trzeba wynegocjować sobie jak najlepszą stawkę? To znaczy od czego to zależy? Chciałabym chociaż orientacyjnie się dowiedzieć o jakich kwotach mowa. Podaj proszę chociaż widełki możliwego wynagrodzenia.

obeznany
@Sylwia

@bruno Ci nie powie bo już nie pracuje, wyleciał za picie

finansista
@Sylwia

Zarobisz minimum 2,5 tys zł do ręki. praca taka sobie, najgorsze jest to, że firma używa starych odzłomowanych maszyn z NRD.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Xdisc Polska Sp. z o.o.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Oczywiście, atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Każdy z pracowników, a przede wszystkim kierownicy dbają o jak najlepszą atmosferę. Zależy nam, aby pracownicy mieli dobre warunki pracy i lubili do niej przychodzić.

Tak jest
@anonymous

Hahaha

Julia
@Tak jest

Motywacja Twojego wpisu pozostaje całkowicie niezrozumiała. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale Twój post niewiele wnosi do dyskusji o Xdisc Polska jako o pracodawcy. Jesteś pracownikiem wspomnianej firmy, czy wypowiadasz się jedynie jako jej obserwator? Na ich stronie widnieje informacja, że szukają między innymi kierownika produkcji: http://www.xdisc-panele.pl/praca/ Orientujesz się, czy aby podjąć pracę w na tym stanowisku, trzeba mieć doświadczenie?

kierownik
@Julia

Moim zdaniem odpowiedź Haha odnośnie tego co napisano powyżej jest bardzo rzeczowa i nie trzeba nic dodawać.

Wanda
@kierownik

Chyba nie można Ci przyznać racji w tej kwestii. Powtórzę jeszcze raz to co @Julia - na forum wchodzą osoby, które poszukują merytorycznych i konkretnych informacji odnośnie Xdisc Polska jako pracodawcy. A zatem tak lakoniczne odpowiedzi w żaden sposób im nie pomogą - miej to na uwadze. Dlatego to może Ty zechcesz powiedzieć, czy od potencjalnych pracowników wymagają tam wcześniejszego doświadczenia w podobnej branży?

The beściak

Na produkcji zatrudniają ludzi, którzy leczą się psychiatrycznie. Taki jeden szajbus popala sobie ciągle marihuanę i jest szczęśliwy. Raz udaje pawiana, raz gołębia, a kierownik udaje, że nic nie widzi. Twierdz, że siedzi w nim Gaco.

Rozczarowany

Pracowałem na produkcji płyt winylowych. dzwonili z Xdiscu, a potem się okazało, że w tej firmie jest x spółek, ale należące do tych samych właścicieli. - dziwne. Na umowie masz najniższą krajową, a resztę dobijają premią. Jestem zszokowany, bo pracowałem w hali, która jest ruiną bez przepływu świeżego powietrza, a maszyny jeszcze pamiętają czasy Chruszczowa. Te stare poradzieckie maszyny ledwo pracują, ciągle były awarie, więc można było się wykończyć, ale wiadomo polaczek wie jak kasę zarabiać, podobno największe skarby są na wysypisku śmieci i do tego pyskaty kierownik. Wystawiam pałę tej firmie

Oburzony
@Rozczarowany

Firma uważa się za profesjonalną, a mają siedzibę w baraku, a działy produkcyjne to zwykłe prowizorki ( W Indiach już lepiej wyglądają działy produkcyjne). Płyty, winyle i panele produkowane są z najgorszego dziadostwa, które dawno powinno wylądować na złomie. Nie polecam pracy na produkcji.

Zażenowany
@Rozczarowany

Ktoś tu nie umie liczyć albo czytać. Jeżeli miał Pan umowę to proszę sprawdzić ile wynosi minimalna a ile miał Pan na umowie. A może Pan pomylił jakieś działy ze sobą? A może Pan w ogóle nie pracował w XDiscu i bajki wypisuje?

Zostaw merytoryczną opinię o XDISC S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w XDISC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy XDISC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XDISC S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XDISC S.A.?

Kandydaci do pracy w XDISC S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XDISC S.A.
2.6/5 Na podstawie 29 ocen.

XDISC S.A.