Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego

Aktualność
Bardzo dziękujemy za Wasze opinie na nasz temat. Wszystkie komentarze są dla nas niezwykle ważne, zarówno pozytywne, jak i te negatywne. Każdy z nich stanowi ogromną dawką wiedzy na temat naszych działań. Pomaga nam diagnozować obszary wymagające poprawy, co jest dla nas niezwykle istotne, gdyż dokładamy wszelkich starań, aby poprawiać jakość świadczonych przez nas usług oraz warunków zatrudnienia.
Wolno
ść słowa to jedna z najcenniejszych wartości w demokratycznym społeczeństwie. Daje prawo do publicznego wyrażania własnych opinii oraz myśli. Należy jednak pamiętaćże każda wolność słowa ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie daje przyzwolenia do naruszania dóbr osobistych innych osób lub pisania nieprawdziwych informacji.
Pragniemy poinformowa
ćże wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z polskim prawem będą niezwłoczne usuwane przez Administratora serwisu.

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy od 1990r. cieszy się społecznym uznaniem, owocującym dynamicznym rozwojem w prowadzeniu szkół i placówek oświatowych. Ten rozwój i uznanie zawdzięcza całemu zespołowi pracowników pod kierunkiem Zarządu, stanowiących skonsolidowany, otwarty na wyzwania Zespół. Panująca w nim atmosfera, dająca każdemu pracownikowi możliwość samorealizacji, wyzwala kreatywność, wyrażaną w bogatej ofercie edukacyjnej, o której więcej na stronie https://www.bzdz.pl/ .”

Zach
ęcamy również do bezpośredniego kontaktu z nami, nie tylko przez portal GOWORK.PL
Pozdrawiamy,
Zespó
ł Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Duzdowski

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

22.08.2023 01:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego jest stowarzyszeniem oświatowo-technicznym o szerokim spektrum działania. Jesteśmy największą firmą edukacyjną w tej części Polski. Fundamentem naszej działalności są kursy zawodowe i szkolenia specjalistyczne. Skierowane są one do osób, które chcą być konkurencyjne na rynku pracy, bądź chcą przekwalifikować się i uzyskać nowe umiejętności.

W jakich miastach Państwo działacie?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Posiadamy Centra Kształcenia i ośrodki szkoleniowe w: Aleksandrowie Kujawskim, Bydgoszczy, Chojnicach, Czersku, Inowrocławiu, Mogilnie i Sępólnie Krajeńskim. Corocznie w kursach bierze udział blisko 10 tysięcy słuchaczy. Od 2011 roku prowadzimy dzienne szkoły mundurowe dla młodzieży. Uczniowie kształcą się w zawodach: technik logistyk, technik gastronomii i żywienia zbiorowego. Ponadto mogą wybrać profil mundurowy: wojskowy, policyjny, straży pożarnej i służby więziennej. Szkoły znajdują się w: Aleksandrowie Kujawskim, Bydgoszczy, Chojnicach, Ciechanowie, Chełmnie, Kołaczkowie i Mroczy. Łącznie w naszych szkołach kształci się ponad 1,5 tysiąca uczniów. Od 2020 roku poszerzyliśmy działalność edukacyjno-opiekuńczą o dwa żłobki, działające w Bydgoszczy i Dzienny Dom Pobytu dla seniorów w Aleksandrowie Kujawskim. Naszymi priorytetami jest zadowolenie klientów – tych starszych i młodszych – a także indywidualne podejście do klienta, innowacyjność i współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Nasze stowarzyszenie powstało w 1990 roku w Bydgoszczy, w wyniku usamodzielnienia się od Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Toruniu. Założycielem i pierwszym prezesem był Henryk Kuchczyński. Korzenie ZDZ -etów w Polsce wywodzą się z rzemiosła polskiego. Najstarsze Zakłady Doskonalenia Zawodowego w Polsce mają ponad 100–letnią tradycję i do dziś świetnie prosperują. To tylko potwierdza, że wsłuchujemy się w potrzeby rynku pracy, głosy lokalnego społeczeństwa i szybko reagujemy na potrzeby edukacyjne w regionie.

Jak prezentuje się oferta Państwa kursów i szkoleń?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Oferta kursów i szkoleń jest bardzo bogata. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej: bzdz.pl i naszych ośrodków szkoleniowych. Generalnie skupiamy się na tzw. twardych szkoleniach z zakresu: obsługi maszyn budowlanych, spawania oraz obsługi wózków jezdniowych itp. Jesteśmy w stanie przygotować szkolenie na życzenie klienta indywidualnego, bądź instytucjonalnego.

Państwa kursy cieszą się ogromną popularnością. W jaki sposób pozyskują Państwo nowych kandydatów do szkoleń?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Duża część osób kształcących się w bydgoskim ZDZ-ecie to tzw. stali klienci, którzy zapisują się na kolejne szkolenia, ponieważ byli bardzo zadowoleni z obsługi, jak i sposobu przekazanej wiedzy. Dla powracających klientów mamy ciekawą propozycję upustów. Pozostałych klientów pozyskujemy poprzez media społecznościowe, spotkania z przedstawicielami przedsiębiorstw, szkół i urzędów. Ponadto, metoda poleceń „pocztą pantoflową” przez naszych zadowolonych kursantów jest najskuteczniejszą i najbardziej rzetelną formą pozyskania nowych klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

W tej chwili w bydgoskim ZDZ-ecie zatrudniamy prawie 600 osób. Jest to duża firma edukacyjna. W związku z dynamicznym rozwojem, nieustannie poszukujemy nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz pracowników do Działu projektów edukacyjnych, finansowanych z UE.

Kto odpowiada za rekrutację?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Za rekrutację odpowiadają osoby kierujące działami w bydgoskim ZDZ-ecie. Rekrutacja składa się co najmniej z dwóch części: cześć pierwsza to rozmowa kwalifikacyjna, a druga to część praktyczna. W szkołach i ośrodkach za proces rekrutacji odpowiadają dyrektorzy, jednakże z reguły obowiązuje powyższa zasada. Rekrutacja odbywa się w systemie hybrydowym, w większości jedna preferujemy bezpośredni kontakt z kandydatem. Stawiamy na wiedzę i doświadczenie. Cenimy kreatywność oraz innowacyjne podejście.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Oprócz obowiązkowych szkoleń i badań pracownik zostaje przedstawiony wszystkim współpracownikom, gdyż zależy nam na udanej współpracy i dobrym samopoczuciu członków zespołu. Następnie pracownik zapoznaje się z obowiązującą dokumentacją oraz zostaje przeszkolony w zakresie programów – narzędzi pracy. Ponadto, zostaje wyznaczony opiekun, który wdraża, pomaga i wspiera nowicjusza w pierwszych tygodniach pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Pracownik od pierwszych tygodni otrzymuje wsparcie w postaci wyznaczonego opiekuna. Przez cały okres zatrudnienia można zgłaszać chęć udziału w kursach czy szkoleniach. Ponadto, w zależności od stanowiska i zapotrzebowania, organizowane są kursy, szkolenia i warsztaty dla poszczególnych pracowników lub grup pracowniczych oraz regularne narady wewnętrzne.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Paweł Duzdowskiikona wywiad

Mamy plany na kolejne działania rozwojowe w zakresie kształcenia i edukacji. Naszym mottem od ponad 30 lat jest “wspólne tworzenie przyszłości”. Świat stale się zmienia, stąd wsłuchujemy się w nieustannie rosnące potrzeby społeczeństwa. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: bzdz.pl.

Jakie są warunki zatrudnienia w Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego?

Czy Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego ma ściśle ustalone godziny pracy?

Nowy wpis

Generalnie pracujemy w godz.8.00-16.00. Natomiast w Ośrodkach Szkoleniowych ze względu na specyfikację możliwe jest dostosowanie godzin pracy do zapotrzebowania.

Czy w Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Wypłata wynagrodzenia jest raz w miesiącu.

A.

Profesjonalizm, wyrozumiałość, pomoc, wsparcie, szacunek, odpowiedzialność, rozwój to @BZDZ! Dziękuję za udaną współpracę! Polecam serdecznie!

@A.

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię i za współpracę.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Aktualność
Wolno
Pragniemy poinformowa

Zach
Pozdrawiamy,
Zespó
ł Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
Gosia

Jadę są wydatki miesięczne opłaty szkoły oprócz wczesnego

Zostaw merytoryczną opinię o Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego?

Zobacz opinie na temat firmy Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego?

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego