Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dział Administracji

Pracownik firmy - Dział Administracji

01.06.2023 02:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dział Administracjiikona wywiad

Wykonujemy wszelkiego rodzaju roboty ziemne, drogowe, rozbiórkowo-wyburzeniowe, rekultywacje, świadczymy usługi transportowe i sprzętowe na terenie całego kraju. Zajmujemy się wydobyciem i sprzedażą kopalin pospolitych (piasek i żwir) z własnych żwirowni „KRZYWIN” i „PARSÓW” oraz ich dostawą. Dostarczamy również czarnoziem i tłuczeń. Działamy na rzecz ochrony środowiska, stosując w naszej działalności recykling materiałów pochodzących z rozbiórki dróg i konstrukcji betonowych, które po przetworzeniu ponownie wbudowujemy.

Kiedy powstała Państwa firma?

Dział Administracjiikona wywiad

Firma UTB Bernard Baranowski została zarejestrowana w Urzędzie Gminy w Starym Czarnowie w 1992 roku na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

W jakich miastach Państwo działacie?

Dział Administracjiikona wywiad

Na tę chwilę głównie działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego (Szczecin, Stargard, Świnoujście, Goleniów).

Ile osób zatrudniacie Państwo?

Dział Administracjiikona wywiad

Obecnie zatrudniamy ponad 100 pracowników.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Dział Administracjiikona wywiad

Na stanowiskach roboczych zatrudniamy pracowników fizycznych, operatorów maszyn budowlanych, kierowców kat. C oraz brukarzy. Kolejny dział to kadra kierownicza, czyli kierownicy budowlani i inżynierowie budowlani. Ostatni, choć równie ważny, to dział administracyjny podzielony na księgowość, dział umów i kadry.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Dział Administracjiikona wywiad

W związku z rozwojem naszej firmy obecnie poszukujemy kandydatów na stanowiska: operatora maszyn budowlanych (koparki, ładowarki, spycharki,walca, wozidła), kierowcy kategorii C oraz inżyniera budowy. W przypadku zatrudnienia na stanowiskach robotniczych, jesteśmy w stanie zaproponować zakwaterowanie.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dział Administracjiikona wywiad

Spośród nadesłanych aplikacji wybieramy te, które w największym stopniu spełniają wymagania danej oferty pracy. Następnie kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi osobami , aby dowiedzieć się czegoś więcej o kandydacie oraz w szerszy sposób przedstawić nasza ofertę pracy. Jeśli rozmowa przebiega bez zarzutu, zapraszamy wybrane osoby na rozmowy rekrutacyjne odbywające się w siedzibie firmy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Dział Administracjiikona wywiad

Pierwsze dni są bardzo ważne, zarówno dla nowego pracownika, jak i przełożonego. Stąd dbamy o to, aby nasi nowi pracownicy zostali zapoznani z obowiązkami, strukturą i kulturą naszej firmy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Dział Administracjiikona wywiad

Staramy się zapewnić naszym pracownikom niezbędne narzędzia pracy i szkolenia oraz podnosić ich kwalifikacje zawodowe poprzez odpowiednie kursy.

A jak dbają Państwo o integrację pracowników?

Dział Administracjiikona wywiad

Jesteśmy firmą rodzinną i zależy nam na integracji naszych pracowników, dlatego raz w roku organizujemy ,piknik rodzinny dla naszych pracowników i ich rodzin. Dodatkowo, w okresie Bożonarodzeniowym, pociechy naszych pracowników otrzymują paczki świąteczne.

Firma jest dobrym pracodawcą ale do tego potrzeba dobrego pracownika a z tym jest dużo gorzej!

Czlowiek
@Adam

Jak firma jest dobrym pracodawca to ty jesteś (usunięte przez administratora) obserwatorem

Ktoś pytał w zeszłym roku o umowę dla kierowcy C+E. ja w aktualnej ofercie, że ma być ona o prace. piszą przy tym o opcji na rozwój a nawet zakwaterowanie. Jaki jest jego aktualny standard i czy jest płatne?

Celebryta Nowy wpis

Czy @Pracodawca na dzień dzisiejszy poszukuje kierowcy kat. C+E ? Jaka umowa ? Płaca ? ZUS od kwoty ? Jak wygląda kwestia urlopów /?

Z jakiego okresu zatrudnienia pochodzi ta właśnie opinia? mam na myśli głównie wspomniana formę umowy, tutaj pada zlecenie a jeszcze jakiś czas temu w innej odpowiedzi padło stwierdzenie o oferowaniu umowy o prace. nie załapałem także tego stwierdzenia o jakimś dożywociu? Zwłaszcza ze wcześniej sugerowałeś same zlecenia. Czy ktoś teraz pracuje i to szerzej wyjaśni?

Jegomość

Do osób czytających te wszystkie komentarze. Proszę wziąć pod uwagę, że rzadko kiedy ludzie mobilizują się, aby gdzieś wejść i pisać pochwały, jeżeli sprawy mają się tak jak powinny. Większość negatywnych komentarzy natomiast z reguły jest formą wyładowania w internecie. Pracuję w tej firmie już ponad 10 lat. Chciałbym podkreślić, że nie staję tutaj w nikogo obronie. Potwierdzę, że szefostwo czasami bywa "impulsywne". Jednak takie sytuacje mają miejsce tylko wtedy, gdy pracownik wyraźnie nie wykonuje swoich obowiązków itp. Praca w tej firmie jest podobna do pracy w innych firmach tego typu. Jednak jeżeli ktoś przychodzi do pracy tylko po to, by być obecnym, a nie faktycznie pracować, to nie powinien być zdziwiony, że szefostwo ma pretensje. Z drugiej strony, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że firma nigdy nikogo nie (usunięte przez administratora) ponieważ właściciel nie pozwoliłby sobie na to. Zarówno wobec pojedynczych ludzi, jak i innych firm, firma zawsze działa uczciwie. Wypłaty są zawsze terminowo dokonywane, całe wynagrodzenie jest legalnie przekazywane na konto z pełnym opodatkowaniem, zgodnie z tym, co zostało ustalone.

@Jegomość

To prawda, jednak ludziom łatwiej napisać coś negatywnego. Szczerze, wynagrodzenie na czas to w sumie standard powinien być, kwestia tego, czy jesteś zadowolony z wynagrodzenia? Jak toś pracuje, a nie przychodzi dla samej obecności, to może tu zarobić? Są perspektywy na rozwój, awans, podwyżki, premie?

Drozd

Jak najbardziej

@Drozd

Czy ta odpowiedz odnosi się do każdej z wymienionych pozycji? Ja o pracy na koparce teraz myślę, jest jeszcze doba na takim portalu żeby można było wysłać cv. stawki niby nie są podane wprost ale faktycznie piszą cos o premiach wynikowych i tych świątecznych. Te drugie jakie są przewidywane? A te pierwsze ile średnio wynoszą?

Witam, proszę złożyć swoje cv i umówić się na rozmowę kwalifikacyjną

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Kierownik robót budowlanych/drogowych?

Czy Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Witam, oferujemy umowę o pracę

Krzysiek

Dopiero w Polsce dowiedziałem że.ze pochwała pracy zaczyna się od " wypłata na czas" wcześniej nie wiedziałem że.moze.nie być dopóki nie zatrudniłem.sie u dziada któremu 9.dzien miesiąca.na przelew mylił się czasem z.14..nie chodzi o utb.zeby było jasne.do.baranowskiego.mam.zamiar się odezwać o iile pułap wynagrodzenia i warunków będzie się zgadzał z.moim.

Jakie są warunki zatrudnienia w Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski?

Zofia

Kierowcy, jak widzę, mają skrajne opinie. Ale czy jest tutaj ktoś spośród inżynierów? Jest nabór na inżyniera budowy i chciałam się zorientować w detalach, takich jak narzędzia pracy, auto służbowe, przybliżone zarobki, benefity. Opłaca się przejść tutaj z innej firmy?

Borys kierowca

Witam jak na ta chwilę wyglada sytuacja w tej firmie? Warto się interesować bo przyznam że po opiniach słabo to wyglada. A z drugiej strony dość duża firma wiec ktoś tam musi pracować skoro cały czas funkcjonują.

@Borys kierowca

Zadzwoń do kadr lub do p. Tomasza a wszystkiego się dowiesz. Ja nie narzekam.

Halina

Hej, skoro nie narzekasz to może napisałbyś tu na forum z czego jesteś zadowolony będąc zatrudnionym w UTB Bernarda Baranowskiego? Jestem ciekawa jakie można by było wymienić pozytywne aspekty pracy w tym miejscu.. :)

nick

Kierowniczka ;)

@nick

W sensie, że ona?xd A w rzeczywistości jak ma na imię i cały czas jest ta sama, tak?

Zenek
@Borys kierowca

Odpuść sobie, tam nigdy nie będzie dobrze

@Halina

Jestem pracownikiem od ponad dwóch lat, wynagrodzenie zawsze na czas, wysokość wynagrodzenia jak w każdej innej firmie zależne od stanowiska i zaangażowania pracownika, jeżeli ktoś pracuje solidnie to dostanie dobra pensje. Typowa mentalność ludzi zawsze się widzi zle strony a nigdy nie docenia pozytywów. Czytając te wszystkie opinie i patrząc na język jakim się tu ludzie posługują to jest dramat.

Drozd

Ja też nie narzekam, przede wszystkim wyplata zawsze na czas i umowa o pracę wiec jest naprawdę dobrze!!

Fox
@Halina

Przede wszystkim stabilność!! Umowa o pracę i wyplata na czas i to sie dzis liczy, nie trzeba prosić się o własne pieniądze!!!

Jarosław

A co takiego robi szef że aż tak odradzasz? Chodzi o odzywki do pracowników? Cały czas tak jest? Nikt nie próbował powiedzieć że takie zachowanie nie jest komfortowe? A z innymi ludźmi z pacy można się dogadać?

Zenek

Sami rezygnują,bo kto wytrzyma w takiej atmosferze ????????

Wanda
@Zenek

dużo piszecie o tej atmosferze że nie jest rewelacyjna, ale nią właśnie tworzą ludzie, nie możecie się dogadać między sobą by była lepsza i nie było takich kwasów?

@Zenek

Skoro tak to jaką macie obecnie rotację tutaj? Co jaki czas odchodzą i z których stanowisk najczęściej? Firma w zasadzie nie uznaje tego za trochę problematyczną sytuację?

były inżynier

Firma wypłacalna, pieniążki zawsze kilka dni przed czasem, a Panie w kadrach naprawdę super :) pozdrawiam

Jarosław
@były inżynier

A inne warunki prócz pieniędzy? Jak oceniasz? Umowę masz stabilną?

W firmie Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski podobno płacą nawet 7900 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Pracownik Fizyczny? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Pracownik Fizyczny.

????

Tak pisz śmiało, to w 8 godz. ????. Boże skad wy wszyscy macie te wiadomości???? Może słyszeliście kiedy będą podwyżki??? A co wazniejsze, może jakieś nowe kontrekty??? A może kiedy będzie koniec wojny???? ???????????? Co do magazyniera. Jest wakat u Roberta B. na Glinnej. Będziesz wydawał opony, pliki,zarowki, I czyściwo. Ogólnie praca spokojna, będziesz siedział w magazynie i wydawał materiały, a oszczędności wystawisz na allegro. ???????????????????????? Pozdrawiam wszystkich informatorów. Zapraszam do składania CV.

@????

zaproszenie pewnie będzie przyjęte tylko na czym stanęło z tą stawką ostatecznie? ;)

Dominika

A czym zastrasza i w sumie w jakich sytuacjach jak już?

Delfineks

Witam. Widziałam, że od dłuższego czasu szukają tam pomocy księgowej, gkownej ksiegowej. Czy tam jest taka rotacja czy nikogo nie zatrudniają?

Hania

Polecam firme cestar Tam dopiero zobaczysz co to zły pracodawca

Odradzam tą firmę brak jakiegokolwiek szacunku dla pracownika

Szymon

Czym się ten brak szacunku objawia Twoim zdaniem? Jak wspominasz pracę w firmie Bernarda Baranowskiego pod kątem relacji z innymi pracownikami? No i ile się tu zarabia? Stawki są konkurencyjne?

Czlowiek
@Adam

Człowiek

To zwykły (usunięte przez administratora) pracy bez szacunku do pracowników od 6 do 21 sami se wyrobili taką opinię od Szczecina białystok

Swiezak

Czy firma na dzień dzisiejszy rekrutuje kierowców ?? Posiadam doświadczenie jako Kierowca kat.C A od 3 zdobywam doświadczenie C+E. Jak wyglada system wynagrodzeń ?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Rocky

Ja dostałem umowę po miesiącu jak nie lepiej. Część osób nie dostaje umowy, robią na czarno. Z resztą umowa to tylko z nazwy. Przymuszanie do pracy po 12 godzin dziennie plus soboty. Stawka godzinowa jest taka że jak nie będziesz po tyle godzin robił to nawet 4tys nie zobaczysz. O braku szacunku dla pracownika już inni wspominali, i to w delikatny sposób. Osobiście odradzam współpracę z tą firmą i bym się nie łudził że z tobą będzie inaczej. Też tak myślałem i niestety się zawiodlem

ramzes
@Rocky

to musiałeś byc (usunięte przez administratora) nie pracownik , po 3 dniach papiery dostałem i sie robi , nie wiem o jakim braku szacunku piszesz , jak kierownicy są ok ,i jak robisz wszystko ok to nikt sie nie (usunięte przez administratora)

Rocky
@ramzes

Doskonała autoreklama Panie Kierowniku. Nie wiem skąd to zdenerwowanie? Czy gdzieś napisałem nieprawdę? Przeanalizujmy: Czy ja dostałem umowę po takim długim czasie? - tak. Czy są tu osoby zatrudnione na czarno? - tak. Czy pisałem że wszyscy po takim długim czasie dostają umowy? - nie. Czy prawdą jest że się wymusza pracę po 12 h? - tak. Czy 4tys można zobaczyć tylko robiąc po 12 h dziennie? - tak. No i ten szacunek. No Pan Kierownik go najlepiej zaprezentował starając się mnie obrazić już w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi.

Faraon
@ramzes

Dostał Pan umowę 3 dni po rozpoczęciu pracy?

Hieronim
@ramzes

Zdaje Pan sobie sprawę, że zgodnie z prawem powinien Pan podpisać umowę NAJPÓŹNIEJ w pierwszym dniu pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski - Glinna

• Jak się pracuje w Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski?

Zobacz opinie na temat firmy Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski