Opinie o Buro Happold Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Buro Happold Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Buro Happold Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Buro Happold Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Stefan

Jak chcesz mieć normalne wynagrodzenie, to najlepiej się zwolnić a potem wrócić do firmy, jak kierownictwo ogarnie, ze nikt inny nie przyjdzie. Poza tym na miejsce doświadczonych pracowników zatrudniają Graduate/Junior żeby było taniej. Z plusów: Prawie co tydzień jest dobre ciasto, bo co chwilę ktoś odchodzi, a czasem ktoś nowy przyjdzie do firmy.

@Klaudia
@Katarzyna

FIrma ma ogromne zyski, niestety nie przekłada się to na lepsze zarobki.

P.

Plusy to umowa na czas nieokreślony po okresie próbnym, pakiet benefitów i ciekawe projekty. Na tym plusy się kończą. (usunięte przez administratora)Brak możliwości zrobienia budowy do uprawnień. Nie polecam. Jest wiele innych biur w Warszawie, które lepiej płaca i można się czegoś nauczyć. Co miesiąc odchodzi przynajmniej jedna osoba.

@P.

Wiadomo że bez doświadczenia ciężko się gdzieś załapać ale przecież trzeba od czegoś zacząć Tu przyjmują asystentów np na staż? Próbowałeś się dostać?

Macu

Ta firma jest tragiczna. (usunięte przez administratora) i januszewo pod międzynarodową przykrywką...

@Luki93

A w jaki sposób to się objawia? Czyli w kadrach są osoby, które sprawdzają każdy krok pozostałych pracowników? A to ktoś zgłaszał wyżej, że takie praktyki są w tym dziale stosowane?

Nie wiem gdzie ja żyję, firma zatrudnia ponad 5 tysięcy osób, a ja dopiero teraz się o niej dowiedziałem. Może nic straconego, doradzicie mi czy warto aplikować na stanowisko Specjalisty ds. Kontroli Obiegu Dokumentów i przy okazji podpowiecie, jak podejść do rekrutacji. Ogłoszenie jest jeszcze świeżutkie, a na linkedinie wyświetla mi się, że jestem jednym z prawie 50 kandydatów ;)

Hej, mają jeszcze przez 4 dni ważną ofertę na stanowisko Młodszego Asystenta i chciałbym aplikować, napiszecie czy warto do nich na takie stanowisko startować? Zastanawiam się czy miałbym możliwość rozwoju i dalszego awansu u nich. Trochę też się waham, bo nie wiem jak z zarobkami z nimi, niby nie piszecie, że są jakieś super świetne, przynajmniej że są 20 % niższe niż na rynku pracy oferują, ale jednak chciałbym poznać widełki płacowe, ktoś jest w stanie mi je przybliżyć? Z ogłoszenia widzę, że te zyski firmy jednak powoduje, że firma oferuje szeroki zakres benefitów płacowych, jak nauka języków czy nagrody pieniężne, ktoś to potwierdzi?

Pracownik Nowy wpis

Przede wszystkim - młodszy asystent, ale czego? Firma płaci za to co umiesz. Młodszy asystent to może być osoba na studiach, albo już z 1,5 rocznym doświadczeniem. To też jest różnica. Każdy z nich zarobi inaczej. Awans jest możliwy, ba - powiedziałbym, że pewny. Spora część trzonu projektowego firmy to osoby które są tu od stażysty, przez młodszego aststenta, asystenta, i projektanta. Języki są angielski i niemiecki. Bezpłatne, niewliczone do godzin pracy. Nagród pieniężnych w sumie nie ma. Raz do roku premia na święta w wysokości ok połowy pensji.

Edyta Nowy wpis

Każdy pracownik dostaje premię świąteczną, o tej samej wysokości, bezwzględu na wyniki? Super w ogóle z tym co piszesz, o możliwości zdobycia awansu. Ja chciałam aplikować na stanowisko Młodszej Asystentki Projektanta w Dziale Konstrukcji Budowlanych (Wiesz może coś na temat działu, jaka tam jest atmosfera, warunki?) ale jednak plany mi się zmieniły i teraz nie wiem, chyba trochę żałuję, więc przy następnym naborze się zdecyduje i wezmę udział. A jeszcze tak dopytam, ta ścieżka rozwoju jest ustalona z góry? Ile czasu zajmuje przeskok z Młodszego Asystenta na Asystenta? ;)

Pracownik Nowy wpis
@Edyta

Opinie o dziale konstrukcji są raczej ok. Chyba jest najbardziej zgrany i zżyty (jak jakis dział ma gdzies wyjsc po pracy to najprędzej właśnie oni). W moim odczuciu kompetentny merytorycznie i lenistwa też im nie zarzucę. Awans na asystenta otrzymujesz po ok 2 latach doświadczenia w zawodzie (nie pracy w firmie). Jedni po 1,5 inni po 3. Wiadomo, nie każdego jedną miarą.

@Stefan

Jakiego rzędu sa to zarobki, faktycznie jest aż tak źle? Często jest tak, że zatrudniają "starych" pracowników, którzy kiedys się zwolnili, czy tak tylko napisałeś?

@Karolina

Wynagrodzenia są takiego rzędu że u konkurencji masz 20% więcej z miejsca za tą samą posadę. Są przypadki, że ktoś chce wrócić i wraca, ale bardzo rzadko.

@Stefan

Czyli konkurencja ogólnie lepiej prosperuje, skoro mogą sobie pozwolić na większe wypłaty? To przewagą tej firmy chyba jest to, że tu jest ciasto, skoro serwowane jest na odchodne, zawsze coś. ;) A jak takie osoby są traktowane po powrocie?

@Klaudia
@Katarzyna

FIrma ma ogromne zyski, niestety nie przekłada się to na lepsze zarobki.

Jula

Powiecie coś więcej o stażach w firmie? Chcę się zgłosić do nich na coś takiego: Intern/Graduate Mechanical Engineer, chciałabym jednak mieć pewność, że nie będzie to stracony czas. W necie dużo piszą o wymaganiach, np. trzeba mieć już ukończone studia inżynierskie. A co oferują od siebie? Faktycznie bym mogła się sporo nauczyć z nimi? Szkolenia jak często macie organizowane? Atmosfera jest na tyle przyjazna, że ludzie dzielą się wiedzą? A no i czy po stażu często decydują się na zatrudnienie takich osób?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Buro Happold Polska Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

W buro Happold siedzą inżynierowie ktorzy przyszli 15 lat temu z Arupa, mają swoją rodzinną klikę wraz asystentami którzy zostali Associate po 15 latach. Jak przychodzi ktoś nowy to niestety nie wie, że będzie orał na tą cała grupę. Oni mają już tam swoją śmietankę towarzyską oraz obsadzone stołki i teraz tylko potrzebują roboli którzy pozwolą się tamtym starym obijać. Przychodząc do Buro Happold nastaw się że może będziesz miał awans za 10 lat. Szkoda życia a dobrej kawy to mogę się napić z koleżanką po pracy.

@Tomek

Jeszcze brak awansu jest dla mnie do przeżycia, ale jak z zarobkami by to wyglądało przez 10 lat? Stawka taka sama od początku zatrudnienia, czy jednak jest szansa, że szary pracownik nieobsadzony dostanie podwyżkę co jakiś czas? A pomimo tego, że są równi i równiejsi, to jak z atmosferą, wyczuwalne jest to, że Ci co mają lepiej się wywyższają?

@Gość

Podwyżki są co roku mniej więcej na poziomie inflacji, lub trochę powyżej. Awans nie jest codziennością, bo w firmie nie ma drabiny na 20 stanowisk, tylko w zasadzie 5. Inzynierem zostaje sie po ok 2 latach doświadczenia, seniorem po zrobieniu uprawnień, Asso gdy pracujesz jako senior juz jakiś czas i potrafisz poprowadzić projekty i budżety. Wyżej to pojedyncze jednostki / kierownicy działów. System jest dość klarowny.

Czy Buro Happold Polska Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Macu

Wanda
@Macu

Możesz napisać coś więcej na ten temat? Pracuje się tu ponad miarę? Dlaczego uważasz to za januszex?

Mikołaj

Masz na myśli że jest tu dużo obserwacji i kontroli pracy podwładnych? Dobrze cię zrozumiałem?

Luki93
@Mikołaj

Inwigilacja i kolesiostwo zaczyna się od kadr

@Luki93

Kierownik
@P.

Chcesz zrobić budowe to idz na budowe do pracy jaki inżynier budowy a nie tylko załatwianie i fikcyjne zaświadczenia. Powinni wreszcie sie zabrać za te kombinatorstwo

@Kierownik

Na pewno się nie wezmą, bo będą doszukiwać się innych "ważniejszych" spraw. I faktycznie po takim wyrabianiu na lewo później same problemy mogą być przecież. Jak długo już takie coś się praktykuje?

Doda
@Katarzyna

To tylko pogratulowac inzynierów projektantów z wielkich biur co praktyke budowlaną w tv widzieli

@Doda

No ale to nie pierwsza i nie ostatnia branża, gdzie połowa ludzi jest niedouczona i może wiele rzeczy robić nieudolnie. Takie mamy systemy, nikt niczego nie weryfikuje i potem powstają tego typu klopsy. ;) Tam widzę padło info, że raz na miesiąc ktoś odchodzi - rozumiem, że na jej miejsce od razu wchodzi ktoś nowy?

@Kierownik

Nie chodzi o fikcyjne chodzenie tylko, ze jest możliwość chodzenia budowy są w Warszawie, ale nikt na nie nie puszcza nawet z raz w tygodniu. Widać, ze masz pojęcie ile jest przyjmowane osób na budowę, a ile jest asystentów którzy przez tk nie mogą zrobić uprawnień. Żałosne. Kierownikiem jesteś chyba we własnym domu.

Doopa
@P.

Szanowni "inżynierowie" projektanci na budowie? Od samego patrzenia na robocze buty robia im sie odciski. Jeszcze by sobie krzywde zrobili.

Hans
@P.

Chodzic raz w tygodniu popatrzec i zalatwic praktyke? Nie masz pojecia o czym piszesz. Warowac masz na budowie dzien w dzien po 8-10 godzin jako inzynier budowy i sie uczyc od doswiadczonych ludzi a nie chodzic raz na jakis czas popatrzec. Jak sie chce to zatrudnia na budowie ale najlepiej załatwiac sobie papiery bo sie moze jaśnie pan zmeczy i pobrudzi

@Hans

Bardzo chętnie 8-10 h każdy pójdzie tylko szkoda, ze żeby iść ba budowę to chcą żebyś miał doświadczenie, a nie masz gdzie go zdobyć i koło się zamyka. Pojęcia chyba Ty nie masz o czym piszesz, bo praktycznie każdy asystent ma ten sam problem, ze nie biorą na inżyniera budowy. Doświadczonych ludzi? Takich jak Ty? A 8-10 h to dla asystenta który robi projekt od 7 do 22 w tej firmie budowa bez projektanta to relaks.

@P.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Buro Happold Polska Sp. z o.o.?

Conte

Preferują zdecydowanie UOP.

@Conte

Super. ;) A na jakie średnie stawki można tu u nich śmiało liczyć? Umowa na nieokreślony to po jakim czasie jest podpisywana?

Czy jest możliwość pracy w Buro Happold Polska Sp. z o.o. na część etatu?

inż.

Tak.

Titanic Brak wsparcia w rozwoju, „wysokie stanowiska” widza tylko swoje podwórko. Kultura pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi poniżej zero.

Kamil
@*

A jakieś pozytywy też znajdziesz? Cokolwiek?

Inżynier

Plusy to miła, "rodzinna atmosfera" i pyszna kawa. Minusy: kultura pracy jak z PRLU, panie z HR wiecznie obrażone, recepcja leniwa, a integracji zero. Nie polecam, nie odradzam.

@Inżynier

"Rodzinna atmosfera", a póżniej napisałeś "integracji zero", to jak to w końcu jest? Twoja opinia jest w zasadzie neutralna, a co mógłbyś powiedzieć o warunkach finansowych? Da się dobrze zarobić?

Inż.
@Michał

Nie da się, zarobki oraz "career progression" projektantów w branży są śmieszne w porównaniu z IT, w BH w tym zakresie jest dużo gorzej niż średnio w branży dla projektantów w Warszawie.

Agnieszka
@Inżynier

@Inżynier mimo minusów jakie podałeś to rodzinna atmosfera daje dużo pozytywów wpływających na pracę prawda? Co do kawy to jeden z benefitów, czy są jeszcze dodatkowe? :) Polecasz warunki umowy i szansę na rozwój w tej firmie?

Matylda
@Agnieszka

Odnośnie benefitów, to na stronie z ogłoszenia są podane poniższe: Bogaty pakiet benefitów obejmujący: prywatną opiekę medyczną (Medicover) w 100% finansowaną przez pracodawcę, kartę MultiSport Plus dofinansowaną w 50% albo kartę Arts & Culture, Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), Program Wsparcia Pracowników (EAP), nieodpłatny dostęp do platformy internetowej do nauki języka angielskiego i niemieckiego (poziomy A1-C2), wewnętrzne szkolenia i warsztaty, webinaria oraz hackathony; Program rozwoju młodych talentów w ramach Young Engineers Forum, wsparcie mentorów - najlepszych ekspertów z branży i możliwość współtworzenia oraz aktywnej partycypacji w ciekawych projektach kształtujących karierę zawodową oraz przyszłość pracy młodych inżynierów; Program rekomendacji kandydatów do pracy (bonus pieniężny).

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Buro Happold Polska Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Zdecydowanie bardziej język potoczny niż biznesowy.

Mikołaj

Buro Happold Polska uważane jest za lidera branży projektowania hoteli i budynków użyteczności publicznej. Obecnie poszukują do swojego biura technika konstrukcji, starszego konsultanta w dziale HR, administratora projektu i absolwenta inżynierii konstrukcyjnej. Jeżeli ktoś z Was będzie na rozmowie rekrutacyjnej dodajcie więcej szczegółów dotyczących warunków pracy w tej firmie.

Henry
@Mikołaj

Czy na tego absolwenta inżynierii to można świeżo po studiach bez doświadczenia? Można tam się czegoś nauczyć?

@Henry

Aktualnie nie widzę takiego ogłoszenia, ale na stronie firmy Buro Happold Polska pod zakładką kariera znajdziesz wiele informacji, które mogą Ci się przydać jeśli zastanawiasz się czy aplikować. Wiem też, że w firmie można odbyć praktyki czy też staż. Tutaj podaję link do strony: https://www.burohappold.com/careers/

@Henry

Można jak najbardziej świeżo po studiach i można się bardzo dużo nauczyć (pod warunkiem że się chce).

@Wiktor

To fantastyczna wiadomość! Dobrze wiedzieć, że Buro Happold Polska umożliwia nabycie cennego doświadczenia zawodowego młodym osobom. A może orientujesz się jeszcze dodatkowo, czy już po odbyciu takiego stażu istnieje realna szansa na pozostanie w firmie na dłużej? Będę wdzięczna za odpowiedź.

@Urszula

@Urszula Tak, istnieje taka możliwość. Po zakończeniu praktyk i np. skończeniu studiów ludzie często są zatrudniani na pełen etat i zostają w firmie na dłużej - rok, dwa lata, pięć, dziesięć, lub więcej... Trafiają się też okazje do wyjazdu do zagranicznych oddziałów firmy, gdzie można przepracować przeważnie od 3 do 12 miesięcy. Niektórzy zostają tam na stałe inni wracają - w zależności od bieżącej sytuacji z projektami w danym biurze i preferencji pracownika. Wszystko do dogadania...

@Wiktor

Można, ale nie polecam - w mniejszych biurach projektowych, na mniejszych projektach, można nauczyć się dużo więcej i w krótszym terminie niż w BuroHappold, gdzie można przez kilka lat siedzieć na jednym temacie.

Czy Buro Happold Polska Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Wiktor

Tak zatrudnia na okres wakacyjny lub w niepełnym wymiarze godzin w ciągu roku akademickiego, aby pogodzić pracę ze studiami. Obecnie pracuje tak kilka osób i kończy studia. Przeważnie jest to praca na umowę zlecenie. Po obronie dyplomu można przejść na pełen etat i umowę o pracę, jeżeli jest wola kontynuacji współpracy po obu stronach. :)

Bodo

Co by nie napisać to wszystko sprowadza się do tego, że firma jest dobra i docenia zdolnych i ambitnych pracowników.

Rurki

Plusy: Rzadko, ale czasami możliwy kontakt z klientem Czasami są szkolenia Czasami są imprezy Minusy: (usunięte przez administratora) - puste obiecanki menadżerów - nudna, repetitive praca. Duże projekty - dużo edytowania, rysowania, natomiast wszystkie rozwiązania są projektowane przez seniorów, którzy rzadko dzielą się wiedzą bo nie mają czasu - brak elastyczności - kultura jak w korpo z lat 80-ch. (usunięte przez administratora) - niskie wynagrodzenia, brak premii, losowe awanse - wyścig szczurów, gadanie za plecami, toksyczna atmosfera Avoid this place, więcej się nauczycie w małych biurach projektowych

@Rurki

Nie urywam, że podpunkty, które wymieniłeś w minusach pracy w firmie Buro Happold Polska zaniepokoiły mnie. Przede wszystkim podpunkt, który mówi o rzekomym mobbingu. Mógłbyś rozwinąć wypowiedź pod tym kątem? Tego typu oskarżenia nie powinny pozostać bez odpowiedniego uzasadnienia na forum publicznym. Chcę ocenić, czy rzeczywiście dochodzi do sytuacji, które można by było sklasyfikować pod to pojęcie.

zatroskany

Wstyd mi za to, że ktoś z firmy, w której pracuje może wystawiać takie komentarze jak te dwa poniżej, które gołym okiem widać napisane zostały tylko i wyłącznie w celu podwyższenia firmie (sobie) oceny.... Ocena firmy inżynierskiej oparta o siłownię oraz kawę, która wcale też taka super smaczna nie jest... BRAWO MY INŻYNIERIOWIE, że mamy tam takie luksusy... Ale do brzegu.. Na plus: - firma znana na rynku polskim jak i zagranicznym, robiąca renomowane projekty i współpracująca z największymi firmami z branży budownictwa, jest się czym pochwalić w CV, - zdarzają się fajne, rozwijające projekty, - super lokalizacja przy rondzie ONZ, - aktualnie promowane jest wdrażanie nowszych technologii BIMowych, jak np Dynamo, Grasshopper, rozwój pracy w Revicie więc jak ktoś lubi bawić się takimi rzeczami to tutaj to znajdzie, - atmosfera i ludzie (przynajmniej w większości przypadków) - bez tego ta firma wg mnie by nie istniała, główny powód dla którego myślę wielu osobom chce się wstawać rano i tam pracować - czy się stoi czy się leży to wypłata się należy - plus bo nie musisz tyrać jak wół i zarazem potężny minus bo nie ma żadnego systemu premiowania oraz zachęcania do rozwoju, pracujesz na swoje i tyle. - imprezy i wyjścia firmowe, które odbywają się co jakiś czas, aczkolwiek bardzo nieregularnie Na minus: - powoli acz nieuchronnie zmierzamy w stronę "korpo" zarządzanego przez silniejsze filie zagraniczne, - wyżej wspomniany brak przejrzystego sposobu premiowania, system podwyżek polega na "dostanę w tym roku lub nie dostanę", awanse na podstawie stażu pracy - duże renomowane projekty... raz usiądziesz na takim możesz stracić kilka lat życia bo rozwój jest zerowy, brak rotacji ludzi na projektach przez co przychodząc świeżo po studiach nauczysz się super obsługiwać revita, ale nie będziesz w stanie nic samodzielnie zaprojektować ani myśleć jak inżynier, możesz skończyć z 4 letnim stażem wykonując tylko i wyłącznie prace edytorskie. - najbardziej boli fakt braku wsparcia wyżej położonych przełożonych na projektach, trzeba się podporządkować zamawiającemu, inwestorom, wymysłom architektów, szczególnie na zagranicznych projektach najlepiej podkulić ogon i robić co trzeba żeby tylko nie urazić klienta, - jak na branżę, w której potrzeba 5 lat ciężkich studiów technicznych, projekty, które wymagają wiele uwagi, odpowiedzialności, dokładności i samozaparcia żeby mieć w ogóle ochotę je kończyć to zarobki zdecydowanie powinny być wyższe. Komfort Twojej pracy tutaj zależy głównie od tego jak podchodzisz do pracy, na jaki trafisz zespół/projekt i jak to wykorzystasz.

Romek

Mogę przyłączyć się do opinii bo firma jest dobrym pracodawcą i warto o tym pisać.

Osa

Lubię atmosferę w Buro Happold Polska Sp. z o.o. za: Firma dobrze traktuje swoich pracowników, pracujemy na świetnym sprzęcie, a pyszna kawa i siłownia kilka pięter niżej jeszcze bardziej zachęcają do bycia pracownikiem BH.

Zostaw merytoryczną opinię o Buro Happold Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Buro Happold Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Buro Happold Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Buro Happold Polska Sp. z o.o.?

Buro Happold Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 33 ocen.

Buro Happold Polska Sp. z o.o.