T Komp

Opinie o T Komp

Tkomp jest ogólnie dobrą firmą do pracy. Tkomp jest dobry jeśli szukasz pracy jako młody programista, ogromny boost wiedzy i ogólnego ogarnięcia w tematach produkcja-klient. Bardzo pomaga w rozwoju i późniejszym szukaniu. 2 lata można spokojnie się uczyć. Mają tam kilku koksów od których da się wiele dowiedzieć. Dobrze odnajdą się również analitycy/pm, różnie się to nazywa. Handlowcy też krzywdy nie doznają moim zdaniem. Trochę gorzej to wygląda od strony organizacyjnej, ale to jest wciąż poprawiane. Pamiętajcie, że w 90% firm, dużych czy nawet korpo, taki temat jak wniosek o urlop trzeba zanieść fizycznie, szukać odpowiedniej osoby itp. Tutaj jest wszystko elektronicznie, jest to wygodne, wszystko jest jasne, ile mam urlopu czy gdzie byłem w delegacji i kiedy. Do tego nie ma problemu z urlopami czy pracą po weekendach. Wyjazdy są, ale to zależne od działu. Gorzej się to ma jeśli chodzi o kasę, na start średnio, później może być lepiej ale trzeba powalczyć. Handlowy ma za to duże premie, podobnie wdrożenia ale widocznie mniej, wiadomo. Słabo wypada również technologia. Zarządzanie jest oparte o mix praktyk. Raczej eksperymenty oparte o trendujące metodyki. Co nie oznacza totalnego chaosu, ale też nie można powiedzieć "pracowałem w scrumie", znam agile czy prince bo było by to kłamstwo. Co do kodu, to jest różnie. Największe plusy + bardzo dobra atmosfera, ludzie + transfer wiedzy + premie, pakiety, kursy itp Największe minusy - awans, firma jest zbyt mała na awanse - kasa - technologie-rozwój

bitlord
@Marek

Kasa? Jak jest z kasą to w necie widać po opiniach. Płacą słabo, w kratkę lub w ogóle nie płacą. Agile? Prześlij im definicję to może zaczną raczkować. Jak ocenić tę firmę to wystarczy wpisać adres do DomainSpy.info. Po 20 latach, od 1999 domena ma ruch na poziomie Not Applicable i jest wyceniana na $ 8.95. Lepiej jest z revdebug.com bo ma około 200 dziennie i jest wart $ 240.00. Wszystkie dane masz dostępne on-line i można jest sobie sprawdzić samemu.

DEViant
@bitlord

200 odsłon dziennie to też nie powala w szczególe jak na startapa od 2016 ale 8 USD po 20 latach to daje do myślenia a dla ścisłości to tylko 100 Daily Unique Visitors

cecyliacecylia
@bitlord

Płacą słabo, w kratkę lub w ogóle nie płacą tak napisałeś . Możesz temat rozwinąc?

dobra szkoła
@DEViant

wyniki żenujące jak na 20 lat i to oddaje realny a nie medialny potencjał tej wydmuszki, był taki moment a jak ktoś pracował w TK to wie że już firma leżała i kwiczała revdebug.com ją na nogi postawił chwilowo bo się znaleźli naiwni co uwierzyli że 100 odsłon dziennie to mocarny wynik a Galactica ma ich 3x więcej bez najmniejszego wysiłku, w jakim kierunku firma idzie to widać po ogłoszeniach o sprzedaży ich długów których przybywa a skoro tak jest to wiadomo jak jest z kasą więc ja swojego cv znów nie wysyłam

bitlord
@cecyliacecylia

O kwotach ci nie napiszę bo i tak to Admin wytnie. Z płynnością to tam zawsze problemy były, ale moja praktyka od jakiegoś czasu jest taka że zanim gdzieś teraz złożę cv to sprawdzam pracodawcę na listach dłużników i w Googla sobie wpisuję nazwę oraz na przykład słowo "dłużnik" i jak ktoś ma czyste konto to nic nie znajdziesz, a jak zalega z płatnościami to znajdziesz całą listę już na pierwszej stronie. Każdemu kto składa cv radzę to robić i szkoda że takiego sprawdzacza nie ma tutaj na GoWork z jakimś info, że ktoś ma czyste konto i nie zalega.

superduper
@bitlord

popieram w całej rozciągłości w bitach bracie

Kamil

Witam, złożyłem do tkomp ostatnio cv wraz z listem motywacyjnym oraz aplikacja napisana przez mnie na stanowisko mlodszego programisty, jednak od 2 dni czekam i nikt się nie odzywa. Czy od razu odzuczaja oferty czy mam jeszcze na co czekac? Pozdrawiam

xxx
@Kamil

do mnie zadzwonili po prawie 2 miesiącach, nie ma co się stresować :)

Wanda
@xxx

Użytkownik @Kamil na forum wypowiadał się już prawie dwa lata temu. Ale bardzo się cieszymy, że zechciałeś dołączyć do dyskusji na temat pracodawcy, jakim jest firma T Komp, która w 2017 roku dostała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Przyjąłeś od nich propozycję pracy? Może przy okazji opowiesz nam, jak z Twojej perspektywy wyglądał tam cały proces aplikacyjny?

Paulina

@Prk, jestem moderatorem tego wątku i szukam informacji i opinii o pracodawcach i aktualnych rekrutacjach. Czy mógłbyś dodać swoja opinię na temat firmy? Czy możesz liczyć na dodatki do wynagrodzenia i pakiet socjalny? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane w firmie? Co sadzisz o atmosferze w pracy? Podziel się swoim doświadczeniem, pomożesz w ten sposób osobom poszukującym pracy.

Paulina

@Prk, dlaczego sądzisz, że strona www nie jest aktualizowana? Jesteś pracownikiem firmy i możesz coś o tym napisać? Od jakiegoś czasu nie ma wypowiedzi dotyczących warunków pracy z punktu widzenia pracownika. Czy osoby pracujące w tej firmie mogłyby napisać rzetelną opinię o pracodawcy? Czy do wynagrodzenia dodawane są benefity takie jak szkolenia, premie lub pakiet socjalny? Jak wygląda obecnie atmosfera w pracy? Czy jesteście z niej zadowoleni? Każda informacja będzie pomocna dla osób poszukujących zatrudnienia.

Prk
@Paulina

"dlaczego sądzisz, że strona www nie jest aktualizowana? " czy jesteś Pani blondynką? nie potrafisz wejsć na ich stronę i sama zobaczyć ?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie T Komp? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
Prk

Zastanawia mnie która poważna firma ma stronę firmową www z epoki kamienia, nie aktualizowaną od dwóch lat?

Jak wygląda rekrutacja w firmie. Na stronie firmy są oferty ale czy są one nadal aktualne?

Paulina

@Kamil może proces rekrutacji na stanowisko młodszego programisty jeszcze nie dobiegł końca? Myślę, że powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Często procesy rekrutacyjne trwają dłużej niż kilka dni.

Paulina

Widzieliście już nowe oferty pracy? Wszystkie aktualne ogłoszenia możecie znaleźć na głównej stronie internetowej firmy http://www.tkomp.pl/lang-pl/kariera-w-tkomp.html ;)

Rafał

Ile zarabia? Wszystko zależy od tego ile wynegocjujesz :) Nie ma ogólnej stawki "dla wszystkich", tak jak to ktoś wczesniej napisał każdy jest kowalem swojego losu. Zresztą prosze nie oczekiwać na stanowisku młodszego programisty (z, umówmy się, minimalnymi wymaganiami) kokosów.

kamilka

ile zarabia +- młodszy programista?

Majk

na jakie zarobki może liczyć młodszy programista?

borys

Wiadomo, że warto ale jak myślę, że w dużej mierze liczy się tutaj doświadczenie jakie masz, osobie, która zaczyna nie zaproponują takiej stawki ale komuś kto się zna już tak więc z negocjowaniem to trzeb wiedzieć po prostu kiedy można @hgjhk

t.exe

Pracowałem w T Kompie. Ekipa super, w większości młodzi ludzie. Świetna atmosfera, dobre warunki do pracy. Pracowałbym do dzisiaj, gdyby nie zarobki. Niestety, na kokosy nie można liczyć.

programista

Jest oferta pracy na programiste javy: http://www.tkomp.pl/lang-pl/programista.html jakiego rzedu wynagrodzenie moge liczyc?

board

Może warto uzupełnić informacje o ofercie bo zmienił się w tym roku sposób wynagradzania. Do bazowej pensji jest możliwość wypracowania sobie dodatkowo premii projektowej. Osoby które się sprawdzają, są skuteczne i dobrze współpracują z ludźmi są zapraszane do projektów. Kto uczestniczy w projekcie razem z zespołem ma do podziału premie za dobry efekt. Do tego jeśli dana osoba się rozwija zdobywa nową wiedzę, wówczas rośnie jego pensja podstawowa. Dla osób które tego chcą i mają ku temu predyspozycje jest możliwość pójścia w stronę zarządzania i bycia mentorem w zespole (Scrum master). Jest to oczywiście również dodatkowo wynagradzane. Dla programistów którzy szukają jeszcze innej drogi, jest możliwość realizowania się w Dziale rozwoju. To udział w projektach B+R, najczęściej są to projekty rozwojowe, dofinasowane, dłuższe o zupełnie innej charakterystyce niż komercyjne. Tam powstają produkty o których jeszcze nikt nie słyszał. Potrzebne są tam specyficzne umiejętności co oczywiście również jest osobno premiowane. Do tego co jest standardem w IT: jest też premia za polecenie pracownika wartego zaufania, i który się sprawdzi u nas, premia uznaniowa (np. za ekspresowe wykonanie), laptop i szkolenia dla programistów (nie tylko techniczne). Warto dopowiedzieć, że to co dana osoba może uzyskać nie jest to związane ze stażem, a z tym co dana osoba reprezentuje, co może nam zaoferować i jakie ma plany na swoją osobę u nas. Dlatego też każdy kandydat na programistę piszę kod na miejscu, tak by miał pewność, że jego koledzy z którymi będzie współpracował w przyszłości w projektach, to nie osoby z przypadku, a osoby które na prawdę coś potrafią.

ash

Latmi, mogę tylko powiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia programisty. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenia i liczysz na adekwatne do niego zarobki to raczej rozejrzyj się gdzieś indziej. Jeśli jeszcze studiujesz lub kończysz studia i miałaby to być pierwsza praca to można próbować. Zobaczyć przez jakiś czas jak tam się pracuje, obyć się trochę i po roku spokojnie można uciekać z perspektywami na normalne pieniądze.

RobaQ

W sumie ash to taka technika na "zdechł rybę". W sumie ilość WC się zgadza, akwarium oceniczne też. Prysznic mamy i rowery mają swoje miejsce. Dyrektor firmy na serio rozmawia z ludźmi i ja może to pomaga. Mam nadzieję, że resztę mi wybaczcie bo mnie troszeczkę poniosło. Klimat jest ok a i co najważniejsze dla kosi ja tu pracuje.

ash

Dajcie spokój.. Pewnie nie tylko mnie śmieszą wypowiedzi RobaQ'a. Ten basen i salon relaksacyjny z akwarium.. Padłem. Ty tak poważnie? No i ten szef który dba o relacje, proszę Cię.. :D

RobaQ

Michał wedle życzenia. Pracujemy w rodzinnej atmosferze. Do dyspozycji: Sala szkoleniowa, Basen, Salon relaksacyjny z Morskim akwarium, Parking dla samochodów oraz rowerów, Prysznic, Wana, 3xWC. Badania rozliczane bezgotówkowo. Praca w rozwija. Pracodawca to człowiek nie zwierze - szanuje ludzi którzy pracują i bardzo dba o relacje. Wszystkich zna i rozmawia z pracownikami. Masz problemy stara się pomóc by je rozwiązać ale oczekuje lojalności. Sam mam pewne hobby - jestem nauczycielem i Państwowym egzaminatorem zawodu Technik Informatyk. By uczyć poprosiłem o zgodę i ją otrzymałem. That All.

RobaQ

Hmmm kosi. Może powiem inaczej. Melonik zostawię pracownikom Aliorbanku to ich kultura bankowości. Tak jestem Kimś i w dodatku potrafię czytać ze zrozumieniem. Nie oceniam Ciebie a wyciąganie się w taką pisankę prowadzi do konfliktu. Potrafisz pracować i masz wiedzę - sprawdź się w procesie rekrutacji. TKomp ma swoją markę i spore doświadczenie.

Zostaw merytoryczną opinię o T Komp - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w T Komp?

Zobacz opinie na temat firmy T Komp tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

T Komp