SKF Polska S.A.

Opinie o SKF Polska S.A.

tobiasz żołnierz

Dostałem rozwalone łożyska nie polecam

Mało, czy nie? Wiele osób wypowiada się negatywnie, a zwłaszcza po spotkaniu z prezesem. Ale co z (usunięte przez administratora)np. na kuźniarkach? Jajstarszy i najbardziej XXX z pracowników podobno sam stanowi prawo, a pracownicy przez tego XXX odchodzą?

ALEX

Po zebraniu z prezesem i tych pierdołach jakie usłyszeliśmy można się (usunięte przez administratora).. Wielkie wychwalanie jak jest dobrze,ale kasy nie ma.Tylko strajk włoski,a nie zapierdzielanie z jeszcze większym zaangażowaniem.

PD

Popieram

@PD

Popieram

Biały Domek
@ALEX

Strajkować oczywiście tylko w domu proszę.

Ilona
@ALEX

Co to znaczy "tylko kasy nie ma"? Chodzi o pensje pracownicze? Wynagrodzenia są wypłacane terminowo?

Molo

To taki Pań F...... wymyślił ,

Inżynier Utrzymania Ruchu

Rozmowa wideo z managerem działu, bez wsparcia kogokolwiek z pionu HR. Dodatkowo, manager miał wyłączoną kamerę, co dawało poczucie dyskomfortu.

Managera interesowała właściwie tylko jedna kwestia - czy mam doświadczenie w pracy w kuźni. Mimo tego, że każde z wymienionych w ofercie wymagań, pokrywało się z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, Managera interesowała kwestia tej kuźni... Po negatywnej odpowiedzi, rozmowa się posypała, pan stracił entuzjazm, w 15 minut opowiedział o strukturze, o zadaniach dla inżyniera i gdyby nie moje pytania, rozmowa w zasadzie by się zakończyła. Jeżeli doświadczenie w pracy na kuźni jest takie istotne, to należałoby o tym wspomnieć w ogłoszeniu. Gdybym na taką rozmowę zaplanował dzień wolny, to chyba popłakałam się z rozpaczy...

Grażyna

a wcześniej faktycznie jakieś procenty były? jeśli tak to w jakich okolicznościach to wyszło, że bardziej restrykcyjnie do tematu tu podchodzą?

Out law

Zblżaja się święta,wjec biuro będzie sobie przyznawał premie za byle co. Człowiek musi nadgodziny robić,bo inflacja.

Niko
@Out law

Jakie nadgodziny, u nas jest zakaz robienia nadgodzin

Hanna
@Out law

A pracownicy niebiurowi mogą liczyć na premie? Na święta dostają jakieś dodatki?

Grażyna
@Niko

czym miałby być spowodowany tego typu zakaz? chodzi o kulturę pracy jaką kieruje się obecnie firma czy nie mieliby z czego dodatkowo wypłacać? jak stoją z finansami, podwyżki macie zadowalające?

Pracownick

No proszę, można posiedzieć przy biurku w sobotę i koncerty oglądać na YT? Oczywiście że można za jakieś marne 1000zł

Niko

Ale wszyscy jedli i jak zadowoleni bo dostali ciastka wartości 5zl. Szkoda że nam tak plują w twarz. Strajk Włoski, tylko zostaje. Ale to też odpada bo są ludzie którzy za uśmiech lidera będą robić 200% normy.

PL

Proponuję odwiedzić kadry. Za ciebie trzech innych czeka za bramą.

PD
@PL

Ktoś już kiedyś tez tak mówił , a potem okazało się ze za ta brama nikogo nie ma, albo są tacy którzy do niczego się nie nadają .

Pl
@PD

B.D. Mądrze powiedział bo ty tylko w pierdolach jesteś dobry na tym kanale.

Majakowski Dobromir

Czy warto zatrudnić się w logistyce SKF?

Były

Wydział PL 3 lata w stecz był przodującym w firmie teraz tonie.Nowa miotła się nie sprawdzła

@Były

Obstawił sie swoimi ludzmi z Tokarskiej i nic mu to nie dało. Wazne ze podwyżki byly wszyscy zadowoleni.

KKK

Polski ład dyma tak, że po podniesieniu stawki,zarobiłem mniej niż miesiąc temu. Na ch...mi ta podwyżka?

Widzę że aneksy podpisane, ludzie zadowoleni z podwyżki rownowartej 12 litrów paliwa i można dalej się wykorzystywać. A cały zarząd już wymienił cała flotę aut jedno po drugim.

@Adam

Powiem tak na więcej nikt nie zasługuje.

Olek
@Adam

Musi zostać na klilku tysięczne premie dla „elity” za wyrobienie planu ,dla związkowców bo na bank za darmo tego nie podpisali oraz na podwyżki dla białego domku ( podobno 25% pracowników dostało w okresie od marca do września indywidualne podwyżki- ciekawe ile z tych 25 % stanowili pracownicy białego domku?? - pewnie z 24).

T4

Dzięki za najlepszy system jaki jest na kanale.

na spoko

Pracownik w DE bez kwalifikacji musi dostać po przeliczeniu 2000EUR - na netto po opodatkowaniach to 1440EUR czyli jakieś 6700 PLN na konto. Koszty pracy to prąd (cena podobna do PL) + Wyższe koszty obsługi HR (tam stawka to 20EUR/h). Pracownik pracuje w doinwestowanej fabryce - czyli automatyzacja. Wiec pracownik zdrowszy i mniej eksploatowany. Do magazynu dostarcza produkt jakościowo taki sam jak jak ten z Polski. Jedna zasadnicza różnica. Koszty administrowania stanowiskiem dużo niższe... ZYSK ogromny ... czyim kosztem ? (usunięte przez administratora)

Ala ma kota
@na spoko

Ale w naszej firmie tez są stawki na poziomie europejskim - kadra zarządzająca!!

na spoko

W Niemczech obowiązują wiążące płace minimalne, poniżej których wynagrodzenie wypłacane przez twojego pracodawcę nie może spaść. W Niemczech obowiązuje powszechna ustawowa płaca minimalna jako dolna granica. Z dniem 1.10.2022 wzrasta ona do 12 euro

Pd

Kto młody i ambitny to rzuci papier na biurko po tych "mega" podwyżkach, śmiech na sali. Te 150 zł to sobie możecie. Każdy ma opłaty, każdy płaci za prąd, każdy ma rodzinę na utrzymaniu.....

Pd pd

Nie płaczę tylko mówię jak jest. Jak byś był normalny i inteligętny to byś rozumiał, że 150zł to nie podwyżka, zwłaszcza w tych czasach.

Ludek
@Pd pd

A co to jest inteligęcja? bo ja słyszałem o inteligencji.

EF

A u nas, wlicza premie w stawkę i nam wmówią ze dostaliśmy 10% podwyżki !! TVP by sie nie powstydziła takiej propagandy!!

T4

Dobra firma /która miała duży kryzys, postoje nie produkowali, też mają duże koszty prądu gazu , I stać ich żeby ludzie dostali podwyżkę i teraz jeszcze taki bonus dla pracowników

Gosc
@T4

Rekrutacja ciagla mozna sie zatrudnic podobno !

MW
@T4

Jak kanał wyjdzie z reklamacji możemy pomyśleć %%%.

Jojo

To proste, trzeba zastrajkowac. Biuro zrobiło sobie kantyne. Teraz podwyżki chcą dag 7,5 i zabrać dawną premię i dac Nowa od wyrobienia planu. Czyli plan jest na 101% to premia należną to 1% bo o tyle plan jest z nadwyżka. Po prostu tragedia

MW
@Jojo

Czyli to już nawet nie chcą całej premii wliczyć w stawkę a tylko 7,5%? Gratuluje, czyli w teorii na papierze dostaniemy 7,5% podwyżki a w rzeczywistości stracimy 2,5%. Takiego pomysłu to nie powstydziły by się najtęższe głowy od propagandy w pisuarze. Jak dać robolowi 7,5% podwyżki a w rzeczywistości zabrać 2,5.

Lola
@Jojo

Dużo ludzi planuje odejść w nowym roku, i to takich z 10 letnim stażem i z doświadczeniem i wiedzą, to jest przykre....

@MW

No takie chodzą słuchy. Jeśli taka propozycja padnie faktycznie trzeba stanąć. Większość pracowników robi na 4 brygady więc rzucić DDW na 2 dni. I później wykonywać pracę jak najwolniej.

@MW

Podwyżki??? Festyn za darmo sie nie zrobi. Milej Solidnej Pracy.

WW
@T4

Stać na podwyżki to zawsze każda firme. Kwestia podziału zysku. Póki co pojedyńcze osoby tylko im się wydaje mało zarabiają ... Poza tą mała grupą wszyscy raczej zadowoleni są z wypłaty. Biuro, Managery zawsze będą mieli mało mało. Większość nie chce się angażować - symulują prace. Podwyzek chcą ci coś od siebie dają . Ale tych już na palcach jednej ręki .

Covid
@Jojo

Nikt nie stanie już to było przerabione .Za dużo osób się boi

Julia
@Gosc

Na jakie stanowisko jest ta rekrutacja ciągła? :) Możesz podać jakiś link do strony, gdzie ją znajdę? ;)

logiczny
@T4

Kapitalizacja rynkowa VW to 90 miliardów $ a SKF to 6 miliardów $. im mniejsza firma tym mniej może pozwolić sobie na bonusy/podwyżki. rodzice zarabiający 5 k na rodzinne dadzą dziecku 50 zł kieszonkowego a Ci zarabiający 20 k 200 zł. czy to znaczy że Ci pierwsi są gorszymi rodzicami ? Nie, mają poprostu mniejsze możliwości. Inną sprawą jest to że kultura organizacji w VW jest bardziej rozwinięta i bardziej myśli się tam o rozwoju i zadowoleniu pracownika niż w SKF

Arek
@logiczny

Wszystko ok, tylko dziwnym tafem jak tylko maja być rozmowy o podwyżkach to zaczyna sie śpiewka ze nadchodzi kryzys i musimy sie przygotować albo wychodzimy z kryzysu i firmy nie stać na podwyżki. A fakt jest taki ze kilka ostatnich lat to bardzo duze zyski. Tylko niestety w ich podziale uczestniczy wąska grupka osób.

@Arek

Wcale nie. Pakownia na waleczkach ma dodatkowe pieniądze za spakowanie towaru. Jak jest mozliwosc skomplementowania palety to nawet na przerwy nie chodzą. A tak to 4h fajrant i komórki. Nie raz by się zabili jak jeden spakuje paletę innego i sobie ja wpisze. Są równi i równiejsi.

Covid

To już wiemy skąd się biorą podpierdalacze. Jeden Pan Polak i Ukrainka fotograf

Pp
@Jojo

U nas też pakownia pracuje 4h.maja Panią lider koleżankę to im nic nie powie..a na maszynach nie mają czasu pójść do WC bo normy..Na nockach pakownia zaczyna pracę o 23 a kończy o 4..można?,a płacone za 8..Dałabym je na tydzień na maszyny to pewnie od razu na L4 by były..

Pracownick
@Covid

Ale ZZ niechcą strajku. Oni mają za dużo do stracenia. A wszystko juz i tak jest podpisane. Podłożysz głowę za robola mając pasję managera? Albo ochronkę...

Kolejarz
@Pracownick

Chyba faktycznie wszystko podpisane , podwyżki miały być w sierpniu a zaraz październik mamy , raz zakład odwołuje rozmowy a innym razem ich nie ma bo jeden związkowiec na wczasach a drugi na Kursk konferencji i w d… maja robola!!

@Pracownick

Spadną zamówienia to się oczy otworzą, jak pracują bez dodatkowej premii. A selektory nie lepsze. Tylko na jamniku pracować. I w 4 przenosić po skrzynce.

@Gosc

A czy dla kobiet praca też jeszcze jest? Ktoś cis wie?

Śmiech na sali
@Pp

Co ty gadasz za głupoty? My chyba nie pracujemy w tej samej firmie . Ludzie z lini co 20/30 min chodzą na papierosa , siedzą za krzesełkach i maja w (usunięte przez administratora) jaka gymyle jadą, bo się przyjęło że wzrokowa przebierze . Kartoniki z walkami zostawiane na następny dzień żeby mniej roboty mieli i mogli siedzieć sobie w telefonach . Nie zachowuj się jak by nikt nie widział jak ludzie tam pracują ,bo się pogrążasz.

Ambroży

Tak to jest z podwyżkami jak w ZZ ludzie, którzy idą na rozmowy płacowe bez przygotowania i bez argumentów, zero umiejętności negocjacyjnych, znajomości prawa... Liczą, że im ktoś łaskawie coś podaruje. Wiadomo, że w interesie pracodawcy jest dać mniejsze podwyżki (lub nie dać wcale), a w interesie ZZ jest wynegocjować jak najwyższe (przedstawić merytoryczne argumenty, a nie liczyć na cud). Po to są związki, żeby negocjować lepsze warunki dla pracowników. Ktoś tu się minął z powołaniem...

Tusk

Hurra stało się...mamy 150 brutto...pokłony dla zarządu . inflacja nam teraz nie straszna

Stefan
@Tusk

To jest nic, związkowcy szykują nam równoważny czas pracy.

@Tusk

No to starczyć na herbatkę, śmiech na saliiii

Tadi

No inflacja jest 17,2 , To jaka to podwyżka 150zl

Edek
@Tusk

Przewodniczący „ S” jedzil walczyć o kilkusetzłotowe podwyżki w Solarisie bo tam mógł się polansować wśród innych ogólnopolskich związkowców a u siebie w zakładzie ma za dużo do stracenia!!

Ktoś słyszał coś o podwyżkach. Bo jedyne jakie są to te w automatach

Iion
@Adam

Podwyżki prądu W Skf bardzo wysokie.

Zostaw merytoryczną opinię o SKF Polska S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w SKF Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SKF Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 371.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SKF Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 340, z czego 114 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 145 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SKF Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w SKF Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SKF Polska S.A.