Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice

Opinie o Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice

Mariusz

Witam widzialem ogloszenie na stanowisko asystent produkcji. Czy ktos cos wie jak wygląda praca. Czy w firmie sunreef jest jakis tzw socjal? Czy weekendy są wolne?

ZenonZzadupia
@Mariusz

Wolne weekendy są, od sobotniego popołudnia xD Co masz na myśli przez socjal? Benefity, Multisport, Luxmed etc. Owszem są. Warunki na nowej stoczni bardzo fajne, gorzej jak trafisz na Doki to znacznie gorzej. Nadgodzin dużo, niby dla chętnych ale ze są dobrze płatne to chętnych nie brakuje

maruda

szukaja Managera produkcji - jak zwał tak zwał - czyli kierownika dyrektora zarzadzajcego produkcją. 5 miesięcy temu też szukali , co się dzieje ze takie są rotacje ? Może ktoś napisać konstruktywnie ?

Produkcyjny
@maruda

Nie było nowego dyrektora. Awansowali wewnętrznie gościa na nowej stoczni. A ostatnio z tego co oczywiście wiadomo ale nikt oficjalnie nic nie powiedział, to (usunięte przez administratora) głównego produkcyjnego Bartka i chyba zaczęli szukać.

@Produkcyjny

Aż tak ciężko utrzymać się na tym stanowisku? Są duże układy? Tego co zwolnili dobry był ogarniam temat?

@oooll

Bartek był najdłużej pracującym dyrektorem produkcji. Zajmował to stanowisko 5-6 lat. Ogólnie to dobrze ogarniał temat. Stanowisko dyrektora na produkcji to najbardziej gorące krzesło i nie każdy się nadaje by się na nim utrzymać.

Witam , jest ogłoszenie na magazyniera czy ktoś jest w stanie napisać jakie są warunki pracy oraz jakie mozna dostać wynagrodzenie na początek?

kandydat

brak informacji zwrotnej, rozmowa z pracownikami działu ( bez uczestnictwa HR ) którzy na podartej kartce mieli zapisane obowiązki stanowiska na które „rekrutują”, zdziwieni ze pytam o kwestie formalne na ile dostaje się umowę „a czy to ważne ?”, zaznaczyli ze jest dużo nadgodzin popołudniami i w weekendy, nie pytali praktycznie o nic poza tym ile chce zarabiac

Hydraulik

Rekrutacja nie doszła do skutku. Po przybyciu na godzinę 15 udałem się do biura na 3 piętrze. Tam Pani w sekretariacie powiedziała mi, że mam zejść na dół i czekać przed wejściem do budynku na kierownika. Po 30 minutach czekania nikt się nie pojawił więc zrezygnowałem . Nie polecam firmy. Jak tak traktują potencjalnych pracowników to chyba nie warto tam pracować.

Brak

asystent produkcji

rekrutacja bez udziału działu hr przeprowadzona przez dwóch panów (nie przedstawili się, jeden z nich to kierownik produkcji ) zadali pytania o zarobki dostępność i poziom znajomosci excela, poinformowali ze jest dużo nadgodzin do robienia i koniec

Joanna

Witam a jak tam w tej firmie praca dla kobiet? Są które pracują? Jest to ciężka praca? Zostanie się docenionym? Jakie zarobki dla osoby zdolnej manualnie i mającej doświadczenie na produkcji?

Lucas83

Jestem lakiernikiem pracuje na emigracji jak sytuacja finansowa wygląda w tej firmie na ile mogę liczyć na początku i jakie jest podejście kadry zarządzającej pracownikami fizycznymi 0

Elektryk/elektromonter

Witam czy mógłby ktoś wypowiedzieć się odnośnie stanowiska elektryk/elektromonter na nowej stoczni?

Jakie macie staże w firmie? Ilu miesięczne ?

Nikita

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko projektanta jakiś czas temu. Odzew na następny dzień po wysłaniu zgłoszenia. Osoba, która przeprowadzała ze mną rozmowę dowiedziała się o tym jak już byłem na miejscu. Rozmowa z HR na spotkaniu, która niczego nie sprawdzała, luźna pogadanka, z której nic nie wynikało. Później rozmowa z kierownikiem, który chyba też dopiero wstał, coś tam pogadał, te same pytania o zarobki i doświadczenie co HR i później test z projektowania. Do dzisiaj nie wiem co dokładnie miałem zrobić - zaprojektować proste złożenie, bez szczegółów, inwencja własna. Tak to zrobiłem pokazując, że umiem posługiwać się softem. Pracy nie dostałem do dzisiaj nie wiem dlaczego, chociaż się domyślam - zarobki. Szkoda było zapraszać mnie na rozmowę, skoro wiedzieli, że nie stać ich na mnie. Nie było żadnych negocjacji. Finalnie sam musiałem się dopytywać o decyzję, bo o mnie zapomniano.

@Nikita

Możesz powiedzieć jakie zaproponowałas wynagrodzenie?

Witam, ostatnio rzuciło mi się w oczy oferta pracy od sunfree, na stanowisku operatora żurawia samojezdnego. Czy są tu osoby, które pracowały na tym stanowisku i czy ewentualnie mogą przybliżyć specyfikę pracy, zarobki, rodzaje maszyn oraz pomoc logistyczna w przypadku przewozu Balastów. Pozdrawiam

Zaonteresowana

Witam, piszecie tu często o pracy na produkcji lub w działach typowo technicznych. A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w dziale sprzedazy? Jakie są wymagania aby dostać się na to stanowisko? Na co przede wszystkim rekrutujący zwracają uwagę? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

Swiezak

Witam. Mam pytanie odnośnie CV. Tzn. chciałbym przeprowadzić się do Gdańska i aplikować do firmy Sunreef, ale obawiam się trochę wpisywać w CV moje obecne miejsca pracy - nie chciałbym sytuacji, że ktoś z Sunreef będzie mnie sprawdzał i np. zadzwoni do mojej firmy i zapyta czy ktoś taki tam faktycznie pracuje. Jest w ogóle dopuszczalna taka akcja, czy już sobie wymyślam? Po prostu wiem, że następnego dnia musiałbym się pakować z obecnej pracy.

@Swiezak

Zmienialem firmę ponad 10 razy nigdy nik5 nigdzie nie dzwonił. Obecnie pracuje w sunreef i również nie dzwonili do poprzedniego pracodawcy

Projektant999

Jestem zainteresowany pracą w biurze projektowym. Proszę o informację: 1) jak się pracuje w biurze, jaka jest atmosfera pracy? 2) czy ewentualne nadgodziny są płatne(+50% więcej, na zasadach premii... czy też może bezpłatne) i na jakich zasadach? 3) jak opłacana jest praca w soboty? 4) czy w biurze można liczyć na radę bardziej doświadczonych osób? 5) jakie są relacje między dyrektorem/kierownikiem biura a projektantami? 6) jakie są płace w biurze? 7) jak przebiega współpraca projektantów z produkcją? Z góry dziękuję za informacje.

Projektant
@Projektant999

1) Mało miejsca, biuro stare, niewydajna klimatyzacja, zbyt duża ilość ludzi na m2. Atmosfera? Słaba. 2) Nadgodziny płatne wg kodeksu pracy, jednak ostatnio nadgodziny są tylko odbierane i to maksymalnie 2 godziny na raz 3) Zawsze była 150%, od niedawna godziny są odbierane (wg kodeksu pracy za pracę w sobotę należy się dzień wolny, firmy Sunreef to nie dotyczy) 4) Tak, brzmi ona: "Rób tak jak zawsze" 5) Kierownicy działów są w porządku, dyrektor biura jest jaki jest, ale wykonuje polecenia swojego szefa, więc nie mam mu nic do zarzucenia 6) Zależy od stanowiska i doświadczenia 7) Zależy na jakiego brygadzistę się trafi, ogólnie współpracę oceniam negatywnie

@Projektant

1. Na jakie zarobki może liczyć początkujący projektant? Czy jest szansa na 4000 netto? 2. Jak często zdarzają się nadgodziny? 3. Czy praca w soboty zdarza się sporadycznie, czy raczej jest to norma? 4. W jaki sposób są sprawdzane umiejętności projektowe na rozmowie kwalifikacyjnej? 5. Czy osoba nowo zatrudniona zostaje jakoś wprowadzona w to jak wygląda praca przy projektach, czy raczej zostaje rzucona na głęboką wodę i musi radzić sobie sama? Z góry dziękuję za odpowiedzi ????

Kandydatka

Cześć, czy ktoś powie coś o dziale technologii kompozytów? Ogłoszenie na technologa jest już chyba z 6 miesięcy, aż taka rotacja czy nie można znaleźć ludzi z doświadczeniem, a może przyjmą kogoś z mniejszym doświadczeniem? Fajny zespół, dobry kierownik? Widełki płacowe?

camd

Witam, mam pytanie o rekrutację na stanowisko projektanta instalacji elektrycznych - być może ktoś na takim stanowisku pracował, albo pracuje w dziale projektowym. Oferta wisi już od paru miesięcy i jest co jakiś czas odświeżana, czyżby był aż taki problem ze znalezieniem kompetentnej osoby? Zastanawiam się, czy nie złożyć papierów, ale nie znam ePlana. Być może to jest zaporowym wymaganiem, bo niewielu ludzi w trakcie edukacji ma styczność z tym programem, nawet na wydziale elektrycznym PG. Jak wygląda praca w tym dziale (atmosfera, wsparcie od kierownictwa)? Czy jest to odpowiednie stanowisko dla osoby z niewielkim doświadczeniem? Dotychczas publikowane opinie dotyczą raczej działów produkcyjnych i nie są zbyt pozytywne, być może osoby z działu projektowego mają inne zdanie.

@camd

Szykują się nowe projekty i potrzeba nowych projektantów, konstruktorów itp.

poinformowany
@camd

co miesiąc kogoś zwalniają i innego biorą na jego miejsce, dlatego te ogłoszenia nie schodzą w ogóle

ex-office-worker
@camd

Cześć, nie pakuj się w tę pułapkę ;). Jeśli chodzi o opinie na gowork, często jest to miejsce, gdzie ludzie wylewają swoje niezadowolenie. W przypadku tej firmy, opinie mocno oddają panującą tam rzeczywistość. Pomijając indywidualne relacje z innymi pracownikami, ogólna atmosfera jest kiepska, biuro przepełnione, stałe napięcie na linii biuro-produkcja, a niektóre zasady rodem z jakiegoś januszpolu, a nie firmy pretendującej do miana "światowej". Na pytanie, czemu ogłoszenie ciągle 'wisi', chyba już znasz odpowiedź :).

WP
@camd

Generalnie w tej firmie robi się fajne rzeczy. Projekty ciekawe i wymagające. Pieniądze tez są ok. Ale niestety o atmosferze nie mozna nic dobrego powiedziec. Co dwa tygodnie jest spina, bo jakas lodka musi byc szybko skonczona. Terminy sa takie, ze ludzie chodza zdenerwowani. Żadnych szkoleń, w sumie to jestes zdany na siebie czy cos ogarniesz czy nie. Jesli ci nie bedzie szlo to bedziesz wysmiewany, ale kierownika to nie obchodzi. Wazne, zeby skonczyc na czas. Biura przepelnione. Jeden eksprest do kawy na wszystkie osoby. Nadgodziny to jest norma, to prawie jakby to bylo wpisane na umowie. Po prostu wszyscy je robia, wiec ty tez je powinienes robic...

Dziki
@camd

Zgadzam się z przedmówcami w 100%. Odnoszę się do innego działo, ale poważnie nie polecam. Warunki tego zakładu, a raczej (usunięte przez administratora) są naganne. Widzę, że cała firma działa w trybie „byle więcej, byle szybciej”. Jeśli chcesz mieć życie poza pracą, to nie w tej firmie :) ludzie tam wręcz chwalą się tym ile etatów zrobili w zeszłym miesiącu i prześcigają w nadgodzinach. Chore!

Tojatutaj
@Dziki

Nikt ci nie karze pracować tutaj , źle ci to zmień pracę .Za każdą godzinę i nadgodziny masz zapłacone ,więc opłaca się zostać dłużej bo masz lepszą pensje . Ja nie narzekam ani na ilość godzin ani na wypłatę . Wkoncu przychodzi się po to by zarobić a nie się (usunięte przez administratora) po kątach .

Dziki
@Tojatutaj

Nadgodziny są dla chętnych, nie są przymusem, jeśli się przychodzi do pracy to oczekuje się godnego traktowania, a nie jak trybik w maszynie. Jeśli ktoś chce pracować dzień i noc, a pieniądze maja wartość nadrzędną, to proszę bardzo. Ale to nie jest standardem. Nie każdy chce żyć tylko dla pracy. A ja mam prawo do negatywnej opinii jej funkcjonowania i mówienia potencjalnym zainteresowanym jak jest!

Tojatutaj
@Dziki

Ja przychodzę żeby zarobić ,chyba taki jest cel pracy ?Jeśli pieniądze nie są dla ciebie tak istotne to zmień pracę na 8 godzinna a jak nagle cię przypyli potrzeba większej kasy to szukaj pracy dodatkowej . Tu chcesz to możesz zarobić .Najczęściej pretensje ma młodsze pokolenie przed 30 stka . Wraz z biegiem lat nabierzesz szacunku do pieniędzy .Pozdro

Janek
@camd

W tej firmie, mówie o biurze. Są pozycje gdzie średnio ludzie pracują po około rok, max dwa. Delikwent zdenerwuje Farncisa, popełni błąd etc. i dostaje kopa w d. potem przychodzi następny, zbiera co może z projektu ,dokłada swoje 3 grosze i ...też dostaje kopa po czasie. I tak aż do skutku. To gwoli wyjaśnienia czemu niektóre ogłoszenia ciągle wiszą. Ale (usunięte przez administratora) to Luxury Catamaran manufacturer, gala to gala tamto ,rande wuuu, boat show w canes, Nadal, nico rosberg wywiady, uśmiechy wizyty w TV. High Life!!To się liczy!! Także warto, aplikuj.

kierownik projektu
@Tojatutaj

jeśli jesteś starszy i piszesz że z biegiem czasu musisz robić więcej niż 8 godzin to jesteś idiotom . pozd.

X

Witam. Jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konstruktor lub technolog? opis rysunku technicznego, rozmowa ang, model do zrobienia w CAD? BTW jakiego programu CAD się używa?

Zenonzzadupia
@X

Firma pracuje na solidworksie, ogólnie rozmowa przebiega jak opisałeś, wariacje zależą od działu i kierownika który prowadzi rozmowę

@Zenonzzadupia

Czy firma zapewnia też jakieś szkolenia nowym pracownikom? Jeśli tak, to jakie konkretnie? Wiesz co się dzieje w Sunreef Venture więc pewnie będziesz w stanie odpowiedzieć na moje pytania.

@Adam

Firma nie zapewnia żadnych szkoleń, w opinii dyrektora biura szkoda pieniądze wydawać na pracowników. Szkolenie wewnętrzne poza godzinami pracy przez jednego z pracowników i do tego lojalka. Maile z przypomnieniem ze nie można stać przy ekspresie, o ile działa, w więcej niż 2 osoby, nie rozmawiać na tematy nie związane z projektami, brak wdrażania, duża rotacja, zakaz pracy zdalnej i ciasne biura.

Zenonzzadupia
@Piotr

Rotacja zależy od działu zależy;) nie które są bardziej lubiane inne mniej i tam częściej się załoga zmienia. Od początku roku już tak ciasno nie jest bo większość działu technicznego już na nowej stoczni stacjonuje. Ale reszta +- się zgadza;)

Praca

Orientuje się ktoś w widełkach pracy nowo przyjętych konstruktorów? Na ile można liczyć? Oczywiście że chodzi o doświadczenie, ale jakiś pkt wyjścia musi być. Btw. Mam dwa lata przepracowane jako konstruktor

XD
@Praca

Tyle, co każdy konstruktor, niezależnie od doświadczenia, czyli od 1800 do 3200 netto.

@XD

To jakiś smutny żart?

Abb

Szukają managera produkcji. Czy ktoś może napisać dlaczego szukają. Ile czasu pracował poprzedni . I kogo ma nad sobą ?

Ptaszek
@Abb

Poprzedni manager wyleciał po ok 3-4 miesiącach bo pokłócił się z kochanka szefa, a jeszcze poprzedni chciał ją zwolnić po tygodniu

@Ptaszek

a tak powaznie ?

kolega
@oooll

Kolega wprowadza w błąd, to dyrektorzy operacyjni a nie kierownicy wylecieli za chęci zwolnienia tej pani. Jeden tygodnia nie przepracował i rozstał się z firmą. Jeśli chodzi o samą pracę to bardzo ciężko. Pełna komuna, na produkcji TOI TOI bez normalnych warunków, zimno, przeciągi, zapylenie.

@kolega

konstruktywna odpowiedz - dziękuje Czyli dyrektor operacyjny ma pod sobą managera produkcji który ma później kierowników produkcji . Zastanawiam się własnie czy nie złożyć podania na managera produkcji ( ale 700 osób pod sobą ) i praca na zmiany czyli 2 ? Jakieś zarobki wiecie może ?

kolega
@kolega

na nowej stoczni za to jest Ameryka, wszystko na wypasie, nówka sztuka, w kiblach jak w hotel

Kolega kolegi
@oooll

Dyrektora operacyjnego nie ma juz zadnego rekord to chyba 4-5 msc i ich wywalali, nie wiem co to za stanowisko manager produkcji, nigdy chyba nie bylo tak, byli dyrektorzy produkcji zdegradowani na kierownikow pozniej. Wiekszosc pseudo kierownikow to pracownicy wieloletni odnajdujacy sie lub samemu tworzacy ten (usunięte przez administratora) Nie pracuje juz kilka tygodni wiec nie wiem co sie obecnie dzieje ale ogolnie bardzo nie polecam. Coraz wiecej roboty. Ludzie wlasna matke tu by oczernili byle na nich nie spadla wina za ich bledy. Brygadzisci maja przyzwolenie kierownictwa produkcji na to ze wiedzac ze cos jest zle i tak kaza to robic by potem powiedziec ze to wina biura... Klutliwosc, (usunięte przez administratora) prostactwo na szczeblach kierowniczych nawet mnie porazala a nie naleze do ludzi specjalnie obytych. Pieniadze ok, szalu nie ma ale przy nadgodzinach 10+ dziennie + soboty mozna wyciagnac sporo.

@Kolega kolegi

(usunięte przez administratora) Takie coś widnieje , ale patrząc jak szybko się zaczyna i jak szybko się kończy to jednak nie warto wchodzić , ale to też pokazuje jaki to dochodowy biznes jak taka rotacja .

Maly
@Kolega kolegi

Piszesz "można wyciągnąć sporo" czyli orientacyjnie ile płacą na produkcji? 3tys, 5tys 7 tys netto na umowie? Nikt na forum nie napiszę jakiejś konkretnej sumy.

Bartek
@Maly

Zalezy co umiesz mysle ze na start 3 k plus nadgodziny standardowo z 10h dzinnie plus wszystkie soboty 5 tys idzie wyciagnac potem nuz wiecej

Zostaw merytoryczną opinię o Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice - Gdańsk

• Jak się pracuje w Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice?

Zobacz opinie na temat firmy Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 5 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice?

Kandydaci do pracy w Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice