BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Bhp

Chciałam się odnieść zasad które obowiązują w naszym zakładzie mianowicie do stroju roboczego i obuwia ochronnego.Czy Pani dyrektor ,kierownictwo i liderzy nie powinni dawać przykładu i też przestrzegać zasad BHP a styl ubierania się na dział produkcji liderów to raczej plażowy a nie roboczy.Przecież to są pracownicy tacy sami jak z magazynu czy produkcji .

@Bhp

Dzień dobry, oczywiście masz rację. Wszystkim nam zależy na tym, by pracować bezpiecznie i higienicznie. Przyznaj jednak, że nieco prościej jednak byłoby porozmawiać o tym osobiście (zgłosić temat do BHP), niż pisać tego posta. Zachęcamy do takiej formy komunikacji, jaką jest komunikacja bezpośrednia. Warto rozmawiać :)

Zuzia

Firma wysokiej jakości, bardzo przyjazna dla pracowników,zarobki zależne od wydajność jak się nie obijasz to zarobisz,liderzy wporzadku wstosunku do pracownika ,miła atmosfera polecam pracę w tej firmie

Zainteresowana

@BROWIN Obecnie poszukujecie państwo kandydata na stanowisko kontrolera jakości. Na czym dokładnie polega praca na tym stanowisku w waszej firmie? Na jakie zarobki można liczyć? Jaki jest system pracy?

@Zainteresowana

Dzień dobry @Zainteresowana, praca w kontroli jakości to przede wszystkim kontrola jakości dostaw i surowców wejściowych, kontrola pierwszych partii produkcyjnych, kontrola jakości wybranych produktów w trakcie procesu produkcyjnego, zamówień dla wybranych klientów, kontrola naprawianych produktów, a także pomoc przy procesie tych napraw produktów – doradztwo i opiniowanie. Oczywiście nie uniknie się "papierologii", prowadzenie zapisów i raportowanie wyników przeprowadzonych kontroli jakości i niezgodności, nadzór nad wyrobami niezgodnymi (oznakowanie fizyczne i systemowe). Liczymy też na proaktywne działania, takie jak inicjowanie działań korygujących, przeprowadzanie niezbędnych, szczegółowych testów funkcjonalnych produktów. Praca jest dwuzmianowa, ale zakładkowa (nie jest to sztywne 6-14, 14-22). Kwestię zarobków wolelibyśmy omawiać z Kandydatami na bezpośrednim spotkaniu. Zachęcamy do aplikowania! :)

Ta firma to ściema

Dzień dobry ..........., Bardzo dziękujemy za złożenie aplikacji na stanowisko Area export manager i czas poświęcony na wypełnienie kwestionariuszy aplikacyjnych. Po pierwszym etapie procesu informujemy, że do kolejnych kroków zdecydowaliśmy się zaprosić innych Kandydatów. Przesłana aplikacja pozostanie w naszej bazie kandydatów i jeśli tylko pojawią się oferty zgodne z przesłanym profilem zawodowym, skontaktujemy się niezwłocznie. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów w rozwoju kariery zawodowej. Aleksandra S BROWIN

@Ta firma to ściema

Dzień dobry, rozumiem, że odrzucenie w rekrutacji może być frustrujące, jednak trudno nam zrozumieć powyższy komentarz. Jak w wiadomości - życzę sukcesów w rozwoju kariery zawodowej, pozdrawiam serdecznie, Aleksandra S.

Rozmowie rekrutacyjnej nie mam nic do zarzucenia, ale brak profesjonalizmu po rozmowie to odrębny i przykry temat. Niestety ale HR wykazują się ogromnym brakiem profesjonalizmu. Mówią, że zadzwonią w ciągu 5 dni a nikt nie fatyguje się żeby słowa dotrzymać. To brak szacunku dla ludzi którzy poświęcają czas na proces rekrutacji. Nawet gdyby mnie wybrali, pracy bym nie przyjął. Skoro nie szanują ludzi na starcie, to nie ma mowy o szacunku do swoich pracowników.

Dlaczego akurat do nich rekrutujemy... Dużo o doświadczenie

Zainteresowana

Kandydatka

@BROWIN poszukujecie obecnie osoby na stanowisko Specjalisty ds. produktu. Czym to stanowisko, w zakresie obowiązków, różni się od stanowiska Product Managera na które prowadzili Państwo niedawno rekrutację?

@Kandydatka

Droga Kandydatko, specjalista ds. produktu ma nieco inny zakres obowiązków, dostosowany do wprowadzanych zmian w organizacji. Jeśli jesteś zainteresowana, to gorąco zachęcam do aplikowania - poszukujemy tak dociekliwych osób! :) Pozdrawiamy, Dział HR.

Byłem niedawno na rozmowie w BROWIN. Nie rozumiem godzin pracy 8-16.30. Zgodnie z przepisami za 8h pracy przysługuje mi 20min przerwy. A jeżeli komuś tyle wystarczy? I nie potrzebuje dodatkowych 30, dzięki czemu można wrócić do domu wcześniej i zdążyć odebrać dziecko z przedszkola.... Ale firma dała jasno do zrozumienia, że tryb 8-16.30. End of story.

Perspektywa

Słysząc o tej firmie myśli się, że jest rozwojowa z perspektywami. Jednak po zatrudnieniu czar pryska, firma daleko ma do standardów innych firm łódzkich. Ludzie tu nie są doceniani(usunięte przez administratora)Widać też wszechobecny brak zaufania do pracownika. Rotacja jaka w ostatnim czasie jest w firmie też nie jest czymś naturalnym, przy takiej liczbie zatrudnionych. Często nikogo się nie zatrudniania tylko rozsmarowuje zadania na pracowników. Nie wiem dokąd, zmierza ta firma ale chyba nie w dobrą stronę. Bo o tym co tam się dzieje można by było nie jeden dramat napisać.

Aktualność
Wczoraj był dla naszej firmy dzień tyleż ważny, co i radosny, a wiąże się to z uczczeniem jubileuszy naszych 2️⃣ 1️⃣ Pracowników. Osoby te są z nami już 5️⃣, 1️⃣0️⃣, 1️⃣5️⃣ czy 2️⃣0️⃣ lat... !!!!!!!!!
W każdym przypadku to spory kawałek naszej firmowej historii. To także kapitał cennego doświadczenia, z którym łatwiej budować przyszłość.
Dziękujemy Wam za pozytywną energię, uśmiech, kreatywność i chęć do wspólnego działania. Fantastycznie, że jesteście z nami. To wspaniałe móc z Wami pracować! ❤️

Dominik

Ciekawe ilu z nich szuka albo już znalazło lepsze miejsce zatrudnienia od publikacji tego postu.

@Dominik

uwierz mi Dominik, że nie szukają bo czują się tu dobrze i są odpowiednio doceniani przez swoich przełożonych

Dominik
@xyz

Heheh, dobre...

Witam a jak w firmie wygląda praca kierowcy?

ABC

Browin potrafi zrobić dobre pierwsze wrażenie, a później jest już tylko gorzej. Pierwsze, co uderza, to podejście części tak zwanej wyższej kadry kierowniczej. Krzyk, manipulacja i przypisywanie sobie cudzych zasług są na porządku dziennym. Kobietom w ciąży nigdy nie przedłuża się umów. Zwalnia się ludzi z dnia na dzień mimo świetnych wyników, wystarczy ze ktoś nie jest ulubieńcem wspomnianej wyżej grupy kierowników. Firma uwielbia managerow, którzy nie boją się stosować (usunięte przez administratora) na pracownikach. Wymagania co do pracy pracowników są kosmiczne, a wypłaty - nieduże. Browin kreuje się na przyjazną, rodzinną firmę, ale od kilku lat już nią niestety nie jest-szkoda. Ogromna rotacja pracowników jest na to świetnym dowodem.

andy
@ABC

nie ma jakiejś ogromnej rotacji pracowników. to kłamstwo co piszesz abc :)

ABC
@andy

3 pracowników z jednego działu tylko na koniec listopada to nie "ogromną" rotacja, wcale a wcale ;)

@ABC

BROWIN, zespół HR: Nie mamy nic więcej do dodania ponad to, co stwierdził słusznie jeden z naszych pracowników: firma nie stoi tylko na jednym zespole, a więc wysoka rotacja w jednym zespole nie oznacza jeszcze wysokiej rotacji w całej firmie. Dodatkowy komentarz jest zbędny.

Chciałem rekrutować...
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Przepraszam, ale czy nie powinno być tak, że każdy Zespół jest dla firmy ważny? Z Państwa komentarzy wnioskuję, że tak nie jest. Coś niedobrego dzieje się wewnątrz firmy...

@Chciałem rekrutować...

BROWIN, zespół HR: Dzień dobry. Jesteśmy w procesie zmian- powstają nowe zespoły, nowe stanowiska. Jest sporo zmian procesowych, ale również personalnych. Firma dynamicznie się rozwija i próbuje za tym nadążyć od strony procesów, kompetencji, narzędzi. Nie wszystkie decyzje są popularne, niektóre budzą wiele emocji, stąd niestety ostatnia fala negatywnych komentarzy. Odbieramy je jako wyraz braku poczucia stabilizacji, frustracji, może bezradności, nad czym ubolewamy. Bo nie temu służy forum na Gowork. Co do istotności zespołów- choć każdy pełni inną funkcję, każdy jest tak samo ważny dla firmy. Ale nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że rotacja w danym zespole (nawet ta wysoka) oznacza wysoką rotację w całej firmie. Nic więcej, choć każdy ma prawo do swojej oceny. Pozdrawiamy.

zainteresowany
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Na jakie stanowiska / w jakich zespołach poszukiwani są nowi pracownicy?

zainteresowany
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Na jakie stanowiska / do jakich zespołów poszukiwani są nowi pracownicy?

@zainteresowany

BROWIN, zespół HR: Dzień dobry, na chwilę obecną pilnie poszukjemy Operatora Maszyn, poza tą rekrutacją procesy rekrytacyjne, które prowadzimy to: - Kierownik Zespołu Zarządzania Produktem - PM - JPM - Specjalista e-commerce - Specjalista ds. Jakości - Python Developer - PL/PGSQL DEVELOPER - Młodszy Specjalista ds. Zaopatrzenia - Lider Zakupów strategicznych Większość ogłoszeń pojawi się po Nowym Roku. Korzystając z okazji, zespół HR życzy Wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

ABCD
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Najsmutniejsze jest to, ze firma zamiast wyciągnąć wnioski z tych komentarzy i wprowadzić jakieś zmiany, odbija po prostu piłeczkę i zaprzecza zarzutom, jednak wybiórczo. Bo chociażby fakt nieprzedłużania umów po ciąży jest niezaprzeczalny. A frustracja i brak poczucia stabilizacji to chyba właśnie te najgorsze rzeczy w Browinie i jeśli firma uważa się za dobre miejsce pracy, to powinna dbać o to, aby takie sytuacje się nie powtarzały, szczególnie ze jak widać zespół HR jest świadomy tego niepokojącego zjawiska.

Chętny do pracy na zlecenie

Czy jako były pracownik magazynu, z chęcią sobie dorobienia do swojego stałego wynagrodzenia, jest możliwość przyjścia na umowę zlecenie? Widziałem już tak zapytanie lecz było dawno, może jest nieaktualne.

@Chętny do pracy na zlecenie

BROWIN, zespół HR: Dzień Dobry, zapraszamy do kontaktu i przesłania informacji bezpośrednio do HR, poprzez maila hr@browin.pl. Pozdrawiam serdecznie.

michalski

Witajcie. Szukam opinii kogoś kto pracował na stanowisku kierowcy kat.C w Browinie. Jak wypada wśród konkurencji płaca, atmosfera, jakie są obowiązki. Pozdrawiam :))

Karolak
@michalski

Stary, szukaj dalej, nie ma sobie nawet co głowy zawracać w porównaniu z ofertami dostępnymi na rynku :)

Emerson

Czy w firmie Browin stosowane są metody zarzadzania Lean Management?

NN
@Emerson

Nie, nie są. Nie ma tu osoby która by to rozumiała, promowała i rozwijała. Tzn jest osobą która mieni się stanowiskiem z "lean" w tytule. Ale kompletnie nie ma wiedzy na ten temat, nie potrafi rozmawiać z pracownikami, no i na produkcji jej nie spotkasz. Chowa się w biurze. To samo osoba, która zarządza operacjami. Zero kontaktu z pracownikiem. Raczej gapi się w monitoring, bez zrozumienia problemów. Generalnie, moja obserwacja co do nadzoru tutaj. Przejść szybko przez produkcję, kupić jedzonko ma portierni i spowrotem do biura. I tak dzień w dzień.

Kosiek

Jestem studentką PŁ i szukam miejsca do odbycia praktyk wakacyjnych. Czy mogę je odbyć w Browin? Czy są one płatne? Z góry dziękuję za odpowiedź

@Kosiek

BROWIN, zespół HR: Dzień dobry. Będziemy uruchamiać staże wakacyjne i są one płatne. Najprawdopodobniej będziemy szukać stażysty/stażystki do Zespołu Biura Obsługi Klienta, Łańcucha Dostaw i R&D Bio. Uprzejmie prosimy o przesłanie swojego CV na adres mailowy: hr@browin.pl z dopiskiem STAŻ. Pozdrawiamy.

a1b2c3

Pracuję w Browinie ponad 4 lata. Firma się prężnie rozwija i zmienia z dnia na dzień. Powoduje to, że praktycznie każdy pracownik ma wpływ na to co się dzieje. Jeżeli ktoś lubi bezpieczne schematy i wytyczone ścieżki, to Browin nie jest dla niego. To miejsce dla osób kreatywnych, z wizją, odważnych - takich, którzy chcą realizować swoje pomysły. Faktycznie w firmie zmiana jest codziennością, co może być pewną uciążliwością. Nie każdy się w tym odnajduje. Bywa ciężko, ale można liczyć na wsparcie ze strony współpracowników, czy zespołu HR. Pracowałam w wielu miejscach i w porównaniu z innymi Browin wypada na plus.

Gurugu
@a1b2c3

"a1b2c3 Nowy wpis09.11.2021 11:31" Piszesz posty na go work w godzinach pracy?

a1b2c3
@Gurugu

@Gurugu - piszę korzystając z przerwy w pracy :-)

Ktoś z Zewnątrz
@a1b2c3

Nie ma to jak malować swojej firmy w tenczowych barwach. Ciekawe co napisze taka osoba jak przyjdzie jej czas końca, dostanie wypowiedzenie bez odprawy z wyborem: porozumienie stron albo dyscyplinarka jak to się obecnie dzieje w wielu firmach.

Chuck
@a1b2c3

Bawi mnie to co piszesz, jedyna dozwolona kreatywność jest na poziomie właścicieli. Jestem ciekaw jakie to swoje pomysły tam realizujesz... Wskaż te obszary gdzie prężnie się rozwija, aktualnie to klienci spadają z listy jak liście na jesień. Może masz na myśli zakupione urządzenie którego nikt nie potrafi obsługiwać a kosztowało gruuubą kasę, jeśli to jest rozwój to gratulacje.

anżej
@Chuck

Czyżbyś już tzw "????" do własnego gniazda? wiadomo jest, że urządzenie jest poznawane przez odpowiednich pracowników i przynosi juz to efekty.

Poldek

O 8.36 masz przerwę?

Man

W biurze nie ma już pracowników z stażem dłuższym niż rok, bo wszyscy o zdrowych zmysłach już dawno opuścili ten przybytek. Stabilna praca? Przecież tam potrafią zwolnić z dnia na dzień, ostatniego dnia miesiąca przyjść i powiedzieć "Dziękujemy, już tu nie pracujesz". Praca od 8:00 do 16:30, bo trzeba odrobić czas poświęcony na przerwę obiadową. "Z czystym sumieniem" nikt nie poleciłby znajomej osobie pracy w tym miejscu.

Allen
@Man

Opinie mocno krzywdząca. Domyślam się że jesteś zaistniałym pm lub byłym pm. W biurze pracuje dużo osób że stażem większym niż rok. Np łańcuch dostaw, planowanie, księgowość, export, ph, r&D, laboratorium, marketing itd. Tam są osoby ze stażami siegajacymi nawet 10 czy 15 lat! Pm to bardzo trudny zespół biorąc pod uwagę że trzeba szeroko pracować z innymi ludźmi, zespołami i jeszcze wszystko spisać. Także radzę najpierw ochłonąć.

Bulba
@Allen

Toś Panie popłynął - o jakim dziale księgowości piszesz, tam gdzie były cztery osoby a po roku została jedna , czy o sprzedaży czy produkt managerach gdzie zmiany są tak szybkie że dyrektor sprzedaży nie stara się nawet zapamiętać imion pracowników, zresztą ta sytuacja chyba całkiem mu pasuje...

Allen
@Bulba

Powiedz mi z jakimi zespołami ty tam pracowałaś albo pracujesz skoro sadzisz bobki we własne gniazdo

Wesołych Świąt ;)

Produkcja życzy pracownikom z biura udanej jutrzejszej wigilii ;)

@Wesołych Świąt ;)

BROWIN, zespół HR: Jutrzejsze wyjście integracyjne nie dotyczy wszystkich pracowników biura, lecz kilku zespołów, w których zostały zatrudnione nowe osoby, w tym na stanowisko kierowicze. Zależy nam na integracji nowego Szefa z resztą zespołu. Natomiast dla wszystkich naszych pracowników przygotowujemy pewną niespodziankę, którą podzielimy się już w przyszłym tygodniu. Opłaci się cierpliwie poczekać:)

Bardzo Wesołych ;)
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Tak się teraz tłumaczy podział pracowników na lepszy i gorszy "Świąteczny" sort w firmie ;]

@Bardzo Wesołych ;)

BROWIN, zespół HR: Tak się tłumaczy próbę integracji nowego Szefa z zespołem i nic więcej. Przykro nam, że zespół Produkcyjny i Magazynowy nie widzi innego podziału w firmie, który dla nas jest zasadniczym argumentem dla organizacji wszelkich eventów tj. aktualny poziom wyszczepienia. To właśnie to powstrzymało nas w tym roku od organizacji Wigilii firmowej.

Hohoho
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Interesujące tłumaczenie.... Ciekawe jacy nowi liderzy zostali zatrudnieni do zespołów BOK, marketing czy PH? Z kim nowym integrowały się te zespoły? Udanej zabawy na tonącym statku... Pozostałe zespoły w biurze też są niezaszczepione?

@Hohoho

BROWIN, zespół HR: Dzień dobry, zaznaczam, że poprzedni komentarz dotyczył konkretnej integracji, która odbyła się w poprzedni piątek. W tym zespole został zatrudniony nowy Kierownik. Tak, jak informowaliśmy przy naszej ostatniej odpowiedzi: póki nie mamy wysokiego poziomu wyszczepienia w firmie, nie ma mowy o eventach ogólnofirmowych dla Wszystkich. Z tego powodu w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji Wigilii firmowej. Integracje mniejszych zespołów odbywają się jednak na wniosek przełożonego danego zespołu i są finansowane z budżetu HR. Uprzejmie przypominamy, że portal gowork nie służy komunikacji Pracodawcy z Pracownikami, a wymianie opinii na temat pracy w firmie wśród obecnych i byłych pracowników. Prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny- na wszystkie pytania chętnie odpowiemy. A co do tonącego statku, to dziękujemy za troskę, ale nic takiego nie zauważyliśmy:)

Merry
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

Nie zauważylibyście nawet jakbyście byli po uszy w wodzie ;)

@Merry

BROWIN, zespół HR: Chyba nie będzie aż tak źle:) Brawo za poczucie humoru. Pozdrawiamy.

Mikołaj
@BROWIN Sp. z o.o. sp.k.

No tak, jest wirus - nie ma spotkania wigilijnego że względów bezpieczeństwa. Ale czy w związku z brakiem spotkania wigilijnego pracownicy dostali ekwiwalent pieniężny? W każdej poważnej firmie tak się ten temat rozwiązuje. I pracownicy są zadowoleni.

@Mikołaj

BROWIN, zespół HR: Drogi Mikołaju, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby zrekompensować brak wigilii i aby pracownicy byli zadowoleni.

Merry xmas
@Hohoho

Jak kierownik chce się integrować to zawsze integracja będzie w danym zespole ;). Nie ma co spinać pośladków tylko zasiać ziarno integracji zespołu z kierownikiem i niech on wtedy działa w hr ;) potwierdzone info.

Merry xmas
@Mikołaj

Tak dostali stosowne załączniki

Święty

@Ktoś z Zewnątrz - ...generalnie Twój nick może wiele o Tobie powiedzieć "ktoś z zewnątrz" wypowiada się na temat tego co dzieje się w firmie... Zwolnienia dyscyplinarne są na porządku dziennym w każdej firmie. W Browin zdarzają się niezmiernie rzadko i są konsekwencją łamania regulaminu przez pracownika oraz braku przystosowania się do zasad kodesku pracy. Wyobraź sobie, że prowadzisz własną firmę i masz pracownika, który nie pojawia się w pracy od paru dni bez słowa usprawiedliwienia , bądź pracownika, który opuścił samowolnie miejsce pracy. Będziesz go "klepał po plecach" i chwalił?? W Browin takie działanie poprzedza szereg konsultacji z kierownictwem , HR, dyrekcją oraz samym pracownikiem - jeżeli nie widać chęci poprawy to naturalne są tego typu rozwiązania-pomijam fakt, kiedy pracownik znajduje się pod wpływem alkoholu-tu nie ma dyskusji i negocjacji. W Browinie można się z każdym dogadać i jest pole do rozwoju oraz podejmowania decyzji za które nikt "nie urwie Ci głowy" jak w korpo , jeżeli będą nietrafione. Jedyny minus to trochę słabe zarobki , firma jednak się rozwija i miejmy nadzieję ,że pójdą za tym lepsze wynagrodzenia.

Aktualność
Z radością informujemy, że w konkursie na Najlepszego Pracodawcę, organizowanym przez Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, studenci przyznali BROWINowi III miejsce. To zaszczytne wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że w konkursie brane były pod uwagę aż 24 firmy. Gratulujemy wszystkim firmom, na które oddano głosy, a zwłaszcza zwycięzcy – firmie ERICSSON.
Studentom gorąco dziękujemy, że doceniają BROWIN i uważają naszą firmę za pracodawcę prawdziwie godnego uwagi, z którym warto związać swoje zawodowe aspiracje. Zapewniamy przy tej okazji, że ogromnie sobie cenimy potencjał i wiedzę studentów oraz absolwentów PŁ, dlatego dokładamy starań, by współpraca z tą uczelnią wciąż się rozwijała i zacieśniała. Praktyki, staże i propozycje zatrudnienia dla najlepszych studentów, to nasza stała propozycja – i chcemy, by była coraz bardziej atrakcyjna.
Drzwi dla zainteresowanych pracą zawsze są w BROWINie otwarte! Oczywiście rozpatrujemy tylko poważne oferty. Jeśli zatem jesteście gotowi zaangażować się w rozwijanie naszej firmy i chcecie realizować swoje pomysły, także te prawdziwie kreatywne, nieszablonowe i najbardziej śmiałe, to zapraszamy do kontaktu z naszym Zespołem HR!

Ququ

Studenci? W tej firmie snują się po korytarzach bez celu. Jaki to rozwój. Żeby był rozwój musi być kompetentny management, Jasno określone cele i zadania rozwojowe. Moja opinia jest taka - jak nie potraficie jako firma zarabiać pieniedzy - to nie zatrudniajcie ludzi do pracy! Drogie HR, możecie tutaj w dowolny sposób koloryzować wasza firmę, właściwie nie wiem po co , żeby złapać ludzi do pracy? Po co ?Bo pracy w tej firmie nie ma. Ambitne osoby stąd odchodzą. Wystarczy miesiąc czy dwa pracy z waszym managementem. I wszystko wychodzi - jak niski to poziom "zarządzania". Przestrzegam ludzi z innych firm którzy zastanawiają się nad pracą tutaj. To totalna lipa, odpuśćcie sobie bo będziecie żałować

@Ququ

BROWIN, zespół HR: Dzień dobry. Nie będziemy koloryzować, bo nie ma czego ubarwiać. Studenci w naszej firmie otrzymują zadania zgodne z ich kierunkami i umiejętnościami. Bardzo często pozostają u nas jako pracownicy. Zatrudniamy, gdyż wbrew tutaj napisanej opinii, potrzebujemy ludzi, ambitnych tak ale też chcących pracować. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy samych sukcesów zawodowych.

Student
@Ququ

@Ququ Jako osoba zatrudniona w czasie studiów, uważam że obowiązki przydzielane mi przez przełożonego od początku zatrudnienia w tej firmie były adekwatne do posiadanej przeze mnie wiedzy, kwalifikacji i stażu na stanowisku. Z czasem otrzymywałam więcej zadań, bardziej złożonych oraz wymagających, które pozwoliły mi na rozwój kwalifikacji. Moim zdaniem każdy dzień pracy był i jest w pełni zagospodarowany.

Patryk
@Ququ

Opinia tyleż krzywdząca co bezpodstawna. Pracuję w firmie od wielu lat, zaczynając, jako student, od podstawowego stanowiska. Totalnie mija się z prawdą twierdzenie, że "Ambitne osoby stąd odchodzą". Ambitne osoby rozwijają się w zakresie swoich kompetencji, są doceniane. Miesiąc czy dwa to raczej marna próba do oceny środowiska pracy pod kątem stylu zarządzania. Jak to w Internecie - dość łatwo jest wygłaszać pejoratywne osądy, będąc anonimowym. Szczególnie, jeśli do tego dochodzi rozgoryczenie. W ponad 10-letniej historii współpracy nie poczułem nigdy, że żałuję, że tu pracuję. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy ktoś woli więcej swobody, czy bardziej "korporacyjny ład" i nie ma na tym świecie takiej organizacji, w której każdy będzie w pełni zadowolony. Ja jednak, jeśli ktoś rozważa aplikowanie, szczerze polecam.

@Patryk

BROWIN, zespół HR: To chyba najlepsza rekomendacja, że nasi wieloletni pracownicy włączają się do tej dyskusji i nie boją się chwalić firmy w tych aspektach, na które zasługuje, widząc jednocześnie obszary do poprawy i rozwoju. Bardzo, bardzo dziękujemy;-)

Ququ
@Patryk

Patryku, szanuję to że pracujesz w tej firmie 10 lat. Co kto robi, i gdzie, jego rzecz. Ale fakt pracy tylko w tej organizacji wskazuje na małą świadomość tego, na jakim poziomie jest firma. Wiesz na czym polega problem tej firmy? Na tym, że na rozmowach kwalifikacyjnych jest mówione, że firma się zmienia, że potrzeba świeżego spojrzenia na problemy, bo to dotychczasowe podejście nie sprawdza się. Rozmowa kwalifikacyjna to nic innego jak słuchanie o potrzebie zmian i korzystaniu z doświadczeń lepszych firm. Dla osoby z dużym doświadczeniem to kusząca perspektywa dalszego rozwoju. Więc przychodzi taki nowy pracownik i co zastaje? Skansen zarządzania, nieudolność działania chowana pod określeniem "firmy rodzinnej". I de facto dany jest mu wybór, albo się dostosujesz i przyjmiesz ten niski poziom organizacji, albo bye bye. Więc pytam się jasno, PO CO ZATRUDNIACIE LUDZI, Z KTORYCH DOŚWIADCZENIA NIE CHCECIE KORZYSTAĆ?! I czemu ma służyć tak strategia rekrutacji. Albo po prostu nie umiecie korzystać z doświadczeń innych ludzi i innych firm? Nie zgodzę się że stwierdzeniem, że miesi ąc czy dwa nie wystarczą na określenie poziomu zarządzania. Osobie z doświadczeniem wystarczy kilka rozmów z przełożonym. Wystarczy przyjrzeć jak ta osoba zachowuje się względem swoich podwładnych, jakich słów używa i w czym ma braki. O kulturze osobistej, a raczej jej braku, nie wspomnę ... . Niestety, jedna czy dwie rozmowy kwalifikacyjne nie wystarczą aby to zobaczyć i zrozumieć. Dlatego odradzam aplikowanie do tej firmy osobom z dużych i rozwiniętych firm. Fakty są takie, że duża większość nowych pracowników umysłowych odchodzi z tąd po max 5 miesiącach. Powody? Opisane wyżej. Moja sugestia. Przestańcie nabierać ludzi i opowiadać bajki na rozmowach. Albo rozwijajcie management z tego niskiego poziomu - no jak na razie b słabo to wygląda.

Xyz
@Ququ

Ale bzdury piszesz. Bardzo dużo pracowników umysłowych pracuje tu powyżej 3 lat! Bzdurna i nieprawdziwa opinia.

Pm
@Xyz

Bzdury to chyba ty piszesz! Powiedz kto w PM jest dłużej niż 3 lata? Nikogo nie ma.

@Pm

Po pierwsze radzę czytać ze zrozumienie. Zostało tutaj przeze mnie wspomniane, że pracuje w tej firmie sporo osób na stanowiskach umysłowych powyżej 3 lat. Znajdują się tutaj również w tym gronie PM o których się tak pultasz. A tak się zapytam, skoro Ty byłeś/aś PM to pochwal się ile Ty pracowałeś/aś w tym zespole i dlaczego postanowiłeś/aś odejść. Czy praca z innymi zespołami Ciebie denerwowała i nie umiałeś/aś się odnaleźć w systemie pracy? Czy nie umiałeś/aś się dogadać z kierownikiem zespołu? Bardzo dużo się ostatnio tutaj zmieniło w pracy PM i wydaje mi się, że na plus. Więc nie rozumiem jak można gnoić pracodawcę za to, że się rozwija i stara jak najlepiej zoptymalizować pracę tutaj. Czy chciałeś/aś nic nie robić, grzać stołek i generować koszty? Jeśli tak to praca rzeczywiście nie była dla Ciebie. Nadmienię jeszcze, że NIE MA IDELANYCH PRACODAWCÓW! jak to mówi przysłowie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"! Pochwal się gdzie ty znalazłeś pracę marzeń? A może nie jest tak dobra skoro wyżywasz się akurat tutaj na tym pracodawcy?

@Pm

Jest tutaj kilku Pm, którzy mają staż większy niż 3 lata. W moim komentarzu wyraźnie napisane jest o pracownikach umysłowych, że pracują tutaj powyżej 3 lat. Do nich nie zaliczają się tylko ludzie z PM, ale też ludzie z innych zespołów z którymi miałeś/aś kontakt! Musisz mieć bardzo smutne życie, skoro aż tak szkalujesz tego pracodawcę, który się rozwija. Zdziwię Ciebie - praca PM wygląda teraz zupełnie inaczej niż za "Twoich" czasów. Aby wdrożyć pewne rzeczy to potrzebny jest czas! Nic nie da się zrobić z dnia na dzień, na to potrzeba dopracowania i sprawdzenia jak taki plan działa i trzeba go korygować. Powiedz mi ile pracowałeś/aś w PM skoro masz takie doświadczenia? Bo na pewno było to bardzo krótki - może nawet na początku tego roku? Plus pracodawca ma, że nie zwalnia sam z siebie pracowników bo ma takie widzimisie, nie zwalnia pracowników bo jest źle na rynku. Stara się ich wszystkich utrzymać i dać stabilne zatrudnienie. Powiedz mi czy Ty drogi PM nie mogłeś nigdy z prezesem sobie porozmawiać? Czy na Tobie się wywyższał i mieszał z błotem? Bo na chwile obecną to właśnie Ty drogi PM to robisz i robisz to bezpodstawnie. Browin nie jest jakimś wymarzonym pracodawcą, ale jest dobrym pracodawcą. Ja osobiście przerabiając kilka firm mogę to stwierdzić osobiście, że jest tutaj ok i stabilnie.

@xyz

BROWIN, zespół HR: Szanowni Państwo, cieszymy się, że doświadczenia w pracy w naszej firmie budzą tak żywe emocje, jednakże bardzo Was prosimy o zachowanie wzajemnego szacunku, empatii i zrozumienia dla odmiennych poglądów. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie możemy zgodzić się na wzajemne ataki i brak poszanowania dla partnera w dyskusji. Szanujmy się.

Kfakfa
@Xyz

BylE co zjesz i byle co napiszesz ...

Zostaw merytoryczną opinię o BROWIN Sp. z o.o. sp.k. - Łódź

• Jak się pracuje w BROWIN Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy BROWIN Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BROWIN Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 12 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BROWIN Sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w BROWIN Sp. z o.o. sp.k. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BROWIN Sp. z o.o. sp.k.