Apator Powogaz SA

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Apator Powogaz SA

Zazu

Ja z takim pytaniem. Aktualnie jeżeli weźmie się chociaż jeden dzień urlopu jest się wykluczonym z otrzymania prezesowej premii.. a na najbliższy piątek kazali nam wypisać urlopy.. jak to się ma do otrzymania teraz premii za czerwiec? I czy może ktoś wie, czy wzięcie przepustki tez wyklucza z otrzymania premii??

HR_Dagmara
@Zazu

Witam, zachęcam do korzystania z pytań szczególnie jeżeli macie Państwo takie wątpliwości. W porozumieniu wyłączyliśmy dzień 12 czerwca i nie liczymy go do premii dodatkowej. Wszystko jest opisane w porozumieniu dostępnym na HRSys.

Elryk

Hejka, czy echo coś już kupiło ziemię i będą przenosiny firmy?

Urwany

No to urwało, premia roczna niższa od inflacji..... A wymagania i normy coraz wyższe :(

Tyski

Czy będzie plan w tym miesiącu? Magazyn pęka w szwach, a sprzedaż?

@Tyski

Panie wszystko pęka w szwach.... To jest nie pojęte co się teraz dzieje, problemem jest to że na magazynach leży nie to co klienci chcą kupić czyli standard.... Tak więc znając ostatnie miesiące to mimo pełnych magazynów planu jako tako na 100 % nie będzie.... Mam za to wrażenie, że planowanie odbywa się na zasadzie jakiegoś losowania.....

@I zmiana - ta prawdziwa

Będzie premia. Korekta planu na 23 baniek, zrobiono 14.

@Łysy

no premia będzie od prezesa, dla osób które chodziły w maju do pracy bez przerw..... plan wyniósł 63,93% więc od sprzedaży nie będzie nic

@I zmiana - ta prawdziwa

Produkcja ma 5% za frekwencję. Może jakaś extra premia od Pana Prezesa. Za utrzymanie ciągłości produkcji. To jest słabe, bo nie tylko produkcja zachowuje ciągłość produkcji.

@Łysy

No ale z tego co wiem, to na dwa miesiące premia za frekwecję jest wstrzymana tak samo jak ucięty jest dodatek za nocną zmianę. Po za tym nie tylko produkcja bo DUR też ma możliwośc otrzymania tego dodatku od prezesa

@Łysy

Wyrażnie masz napisane w porozumieniu z solidarnością: pkt 1 - zawieszenie wypłaty nagrody uznaniowej za absencję pkt 2 obniżenie wysokości dodatkowego wynagrodzenia pracowników za każdą godzinę pracy w nocy z 30 d0 20 Natomiast w Porozumieniu masz wyliczone działy, które są objęte nagrodą prezesa: DP - produkcja DUN _ dział utrzymania ruchu DLM dział logistyki i magazynow DJ - dział jakości więc nie tylko produkcja dostaje hajs

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Apator Powogaz SA? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI - WTRYSKIWACZ TWORZYW SZTUCZNYCH
Henio 2

Wszyscy narzekają oprócz Kontroli Jakości. Największe "luzaki" z brygady KJ Odbioru Dostaw, jak widzę niektórych wychodzących z szatni o 13 z minutami gotowymi do wyjścia to krew zalewa. Inni muszą pracować co do minuty a tu lajcik. Izba Pomiarów też nie lepsza. Szczególnie dwie damulki przemądrzałe co by tylko imprezki w trakcie pracy sobie urządzały nie wspominając denerwującego i działającego przemądrzalca który zarządza Izbą Pomiarów, młody chamek co dostał trochę władzy. W KJ Odbioru Końcowego też niektórzy wedle porzekadła "zapomniał wół...", szczególnie mądrala (rowerzysta zakompleksiony z Rataj) co ma synka i synową na produkcji, z resztą synek wykapany tatuś. Dodać jeszcze pana "B" (usunięte przez administratora) cwaniakowatego, powinni zwolnić za "stosowanie szeroko pojętej kultury słownej i nastawienia do ludzi".

@Henio 2

Zgadzam się, siwy kozioł nie przebiera w słowach, ale tak to jest gdy wyjdzie się z rynsztoka do ludzi.

Arizona
@Henio 2

Bzdury wypisujesz Heniu 2 i to krzywdzące dla wielu ludzi. Znam od wielu lat ludzi z kontroli, w szczególności tych od dostaw i z Izby Pomiarów. Nie tak dawno potrzebowali pracowników do kontroli i chętnych nie było (zwłaszcza takich co spełniali by wymagania) więc specjalnych miodów raczej tam nie ma. Nie zazdroszczę im sprawdzania dostaw których jest coraz więcej , zwłaszcza ostatnio gdy prawie cała produkcja jest wywalana na zewnątrz , przewalania klamotów żeliwnych na wietrze i w deszczu , latania w przeciągach magazynowych i odpowiadania codziennie na durne pytania "Dlaczego jeszcze nie jest sprawdzone i zwolnione przecież przyszło już pięć minut temu !?" Nieładnie Heniu polerować tyłki innym pracownikom choć by byli z kontroli. Jak mam do kogoś zastrzeżenia to mówię mu to prosto w oczy, a nie obszczekuję na forach korzystając z anonimowości (usunięte przez administratora)

I zmiana - ta prawdziwa

Widzę, ze ktoś tu się lubi podszywać. A to już słabo świadczy o tej osobie. Posty po wypowiedzią osoby "Triks" nie należą do mnie.

Triks

Fajnie, że firma matka chwali się w mediach dobrymi wynikami w I kwartale i wzrostem zysku r/r, ale premii dla pracowników nie ma i oszczędności na wszystkim...

Sylwek
@Triks

Przecież jesteśmy zwykłymi robolami . Mamy się cieszyć że mamy pracę. Ale w tej firmie już 10-15 lat temu zarabiało się więcej jak teraz. A przy tych cenach ta pensja to jakieś ochłapy. Wymagania, jakieś normy itd. Żenada

Piter47

Ty nie będziesz o tym decydować

@Piter47

Na szczęście, bo już byście dawno polecieli za bramę

@I zmiana

No i super bardzo mnie to cieszy. Nic mnie tu nie trzyma.

@Ola35

To na co czekasz ? Na święte nigdy ? Nikt nie potrzebuje ludzi siejących ferment. kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

Pracownik zwiąskowiec

Przycisków nie wolno dotykać bo wirus ślę brakę można. Dziwne. I PAN CO MACHA WYKRYWACZEM KTÓRY PISZCZY NAWET NA KLUCZYK OD SAMOCHODU. ŻENADA

Dziwne

Rozumiem, że skoro własne sprawy kadrowe mamy załatiać w godzinach poza pracą to to szkolenie online ktore jest w internecie na platformie mamy zrobic sobie w godzinach pracy? czy moze dostaniemy za to dodaktowe wynagordzenie za zalatwianie spraw szkoeniowych poza godzinami pracy w domu?

Może dostaniemy bony +1000 na wakacje ????

Bożena

Masz pod gruszą...

No 2000 zł buahaha

@Bożena

Masz ale po urlopie.

@Bożena

No masz 2 tyg po urlopie buahahah

mamol

chciałbym pracować w waszej firmie, ale nie na pomiarówce wodomierzy, może jakiś inny dział, ultradzwięki , mechanik, tworzywa, cokolwiek, od dawna jestem bezrobotny,proszę o jakąś radę. z góry dzikuję

@mamol

Z całym szacunkiem, ale z Tobą musi być coś nie tak, był czas w naszym kraju i to bardzo niedawno jeszcze gdzie to pracownik dyktował warunki a pracodawcy prosili się aby jeden z drugim przyszli do pracy. Skoro od dawna nie potrafisz znaleźć pracy gdziekolwiek, to albo za siedzenie i gwizdanie chcesz kasę albo boisz się pracy. Skoro nie masz od dawna pracy i jej tak bardzo pragniesz to i pomiarówkę bys zaakceptował byle tylko pracować. Szukaj szczęścia gdzie indziej tutaj nowy prezes nareszcie zabrał się za obibokow i to nie tylko z produkcji. Nareszcie. Co niektórzy już mają gluta w gaciach. Oby jeszcze PWG wyszedł na prostą.

A ktoś wie kiedy urlop letni będzie ?

Zaciekawiony

No właśnie czy ktoś wie?

@Zaciekawiony

a co macie napisane w kalendarzu rocznym który zaakceptował zarząd i prezes ? Jeśli nie będzie innego oficjalnego komunikatu to urlop odbywa się w zaplanowanym terminie.... to chyba logiczne prawda ? Tym bardziej nie rozumiem tego pytania..... jak zwykle zachęcam więc aby wziąć się do roboty a nie rozmyślać bez sensu.

Beatris
@jablko

Tak logiczne jak Twoja informacja, o przekazanej przez majstra informacji o zabraniu premii w maju. Bo w kadrach nic o tym nie wiedza.. nie ma oficjalnego stanowiska firmy-przedstawionego w formie pisemnej, nie ma pewności co dalej, zostają domysły. Co do urlopu, sadze, ze w obecnej sytuacji zniosą przestój firmy letni i każdy będzie brał w Dogodnym dla siebie terminie. Ale to moja ocena sytuacji. Niczym nie potwierdzona.

Zaciekawiony
@jablko

To na kiedy jest zaplanowany, bo ja nic nie wiem. Nic do Mnie nie dotarło

@Zaciekawiony

Nic? Albo jaja se robisz albo pracujesz od niedawna

Beatris
@Zaciekawiony

Pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Tak zostało to zaplanowane z początkiem roku

@Beatris

A później powiedzieli że mozesz brać kiedy chcesz a nie w wyznaczonym terminie.

@Olek

A prezes powiedział, że może się zdarzyć sytuacja że urlop będzie np. w czerwcu.

@I zmiana

Nieoficjalnie 2 pierwsze tyg czerwca

romuś

najpierw były zasuwy, takie mercedesy wśród zasuw , i firma składająca się z biurka i telefonu i pełen magazyn wysokiego składowania w Pniewach tych części które potem wywieźli na złom, a teraz za prezia P,,ala nowy zakup "wiodącej " w świecie firmy (ultradzwięki) i z tego wychodzi kukułcze jajo w naszej firmie, a miało być tak pięknie

robal

jest jakaś robota w PoWoGazie, np mechanik, tworzywa sztuczne itd

Oszczędny

Cały miesiąc ciężkiej pracy i wypłata bez premii wjechała, mmm mm czuję się mocno zmotywowany do pracy...

@Oszczędny

Straciłeś premię a mogłeś pracę. Wybieraj....

Piter47

Mała strata taka praca.

@Piter47

To się zwolnij skoro Ci źle? Przecież nikt tutaj nikogo na siłę nie trzyma. Byli w historii tej firmy już tacy, co pluli na tą firmę jak źle, jak niedobrze a potem prosili by ich spowrotem przyjęli. Więc śmiało... zdobywaj świat i wyższe pensje z premią.

Korek

A co nagle kiepska jest sytuacja? Moim zdaniem ta sama od 3 lat.

@Korek

Rozejrzyjcie sie wokolo. Wciaz nowe osoby zatrudniaja. I nie chodzi o produkcje

Tadek

Coś wiadomo gdzie się podział dyrektor?

Krycha
@Tadek

Odleciał do ciepłych krajów

Telka@on

A co to bylo za zebranie na tym placu ? Bo nie kazdy byl

@Telka@on

To było zebranie Prezesa z pracownikami.

Miłosz

Jeżeli firma szuka oszczędności, to proponuje zlikwidować wynajmem w noblu biur dla wybranych pracowników i niech wrócą pracować tam, gdzie my pracujemy i my jakos możemy, to oni muszą mieć lepsze warunki?

@Miłosz

a kierownik produkcji niech zacznie gasić światło w swoim biurze, bo potrafi się palić 24h przez 7 dni

Jaro
@Miłosz

Dokładnie. Dział Rozwoju istnieje prawie 2 lata a nowych produktów brak.

@Jaro

trwają testy nowych mechanizmów na IP 68 więc jednak coś robią :)

Garo
@jablko

Yhm, 40 pracowników przez 2 lata opracowało mechanizm IP68, brawo. To się opłaca niczym ultradźwięki...

Rychu
@Garo

Buhaha ultradźwięki :) żyła złota! Że ktoś za to nie beknął jeszcze za ten hit hitów? Jak można utrzymywać co nawet nie przynosi zysków?!

Gruszka

Ciekawe jak hale bwda ozoniwac z pracownikami ? Pewnie nie bedzie sie ozonowac wg biurowych wystarczy tylko szatnie hahaha !!! Smiech na sali niech powolaja jeszcze 100 os do zarzadzania kryzysowego i napisza piec instrukcji wrazie kontroli podkladka jest a jak !!!! Wysokie wladze firmy sa chronione !!!

@Gruszka

I jeszcze ciężko wypracowana 13 odbierają.... W życiu nie będzie ozonowania bo z czego ? Z pustego Salomon nie naleje a z minusa za kwartał tym bardziej.....

Szakala
@Jablko

13? Czyli ta premie z grudnia czy teraz najbliższa premie majowa?

@Szakala

W grudniu tak była obcięta więc na majową nie ma co liczyć.

@Ola35

Majowa, albo akcjonariusze albo my.... więc jak myślicie, kto dostanie.....?

Grażyna
@Jablko

A czy taka informacja została przekazana oficjalnie? Bo nie czytałam ani nie słyszałam tego od żadnego przełożonego..

@Grażyna

To zacznij słuchać swojego przełożonego. Nie tylko mój ale też dwóch innych to mówiło

@Gruszka

Dlaczego biurowych traktujesz inaczej to tacy sami pracownicy jak fizyczni.

Jablko

Bo w powogazie nadal istnieje model umęczonego robola, którym pomiatają a w biurach pracuje wyższa kasta. Co prawda w śród biur chyba panuje ta sama opinie bo często faktycznie nie usłyszysz od nich odpowiedzi na zwykłe dzień dobry :( Ale na szczęście młoda krew wszystko zmienia, młodzi robole i młodzi biurowi jakoś potrafią nawiązywać kontakty i rozmawiać więc jeszcze trochę trzeba poczekać na upadek tych postkomunistyczny murów w powogazie :)

Łysa
@Jablko

Bzdety piszesz Jabłko. Weź się do roboty w końcu chłopie, a nie tylko na necie siedzisz. Generalizujesz , że nikt z biurowych nie mówi dzień dobry. Jakieś kompleksy masz. Dziś dla Twojej wiadomości wywalili kilku biurowych. Jutro pewnie też.

@Łysa

przeczytaj mój post jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem :) pracuję czały czas ;)

@Łysa

A czego się spodziewać ? Zgodnie z modelem ekonomicznym na jednego pracownika biurowego powinno przypadać 3 pracowników fizycznych a w idealnym modelu 4. A w powogazie na jednego pracownika biurowego przypada mniej więcej 1,34 pracownika fizycznego. Masz jeszcze jakieś pytania wobec powyższego? Czy rozumiesz przesłanie :)?

jablko

domyślaj się więc dalej, niestety i żałuje tego bardzo nie wywodzę się z powogazowskiego rodu, nie mam w pracy rodziny która zapewne pomagałaby mi w pewnych rzeczach ale niestety. Moja rodzina jest bardzo ale to bardzo daleko od Poznania.

Dziwne

Na rozporządzeniu jest napisane: "Z uwagi na wysoką absencję pracowników produkcji, Zarząd zawiesza do odwołania skrócony czas pracy w systemie III zmianowym." Chcę podkreślić że 3 zmianowym. Skoro Majstry pracują na jedną zmianę to dlaczego kończyli tak jak produkcyjni? Oni w większości się nie przebierają w szatniach. Mają swoje kanciapy w których poodgradzali się od nas liniami.

Zostaw merytoryczną opinię o Apator Powogaz SA - Poznań

• Jak się pracuje w Apator Powogaz SA?

Zobacz opinie na temat firmy Apator Powogaz SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Apator Powogaz SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 9 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Apator Powogaz SA