Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Miodo

Witam na jakie zarobki może liczyć elektryk w KD?

fazer
@Miodo

ile z siebie dasz tyle zarobisz, w kd nie ma typowych elektryków, robisz wszystko co ci powiedzą, elektrykiem jesteś tylko ze stanowiska

Mariusz

Firma która płaci 7500 zł szuka maszynistów?!!!.... to co tam się dzieje że brakuje KD maszynistów do pracy? W czym tkwi problem ? Słyszałem że w KD cały czas rotacja..Jeśli firma płaci 7500 a cały czas szuka pracowników to dobrze to o niej nie świadczy.

Zdzis
@Mariusz

A kto cie oklamał że tam się zarabia 7500 zl? Z nadgodzinami to i owszem ale na czysto w życiu. A wymiana jest spowodowana tym że atmosfera jest taka jaka jest, szukanie haka na pracownika aby go ukarać i zabrać mu kwartalną ktora i tak dostaje się uznaniowo. Do tego firma ma gdzieś ludzi ze stażem ktorzy odchodza bo uzupelniaja braki szkolac młodzież

WM
@Mariusz

Też BYŁEM zainteresowany pracą w KD na stanowisko maszynisty. I tak rozmawiałem z doświadczonym maszynistą i mówi, że takiej kwoty na odcinku jeszcze nie widział. Pozdrawiam.

Halina
@WM

@WM, napomknąłeś, że rozmawiałeś z doświadczonym maszynistą, pracującym w Kolejach Dolnośląskich. A wspominał Ci może, jaką formę zatrudnienia oferuje się tam nowym osobom? Czy nie podejmowaliście tego tematu?

Kandydat20

Wie ktoś może czy kadry dzwoniły już do osób, które dostały się do pracy na stanowisku konduktora (wtorkowe rozmowy kwalifikacyjne)? W ogóle czy KD po rozmowie kwalifikacyjnej dzwoni do osób, które się nie dostały ?

Anabelle
@Kandydat20

Dzwonili w poniedziałek, 14.06 Tak jak zapowiedziano mi na rozmowie ze będą dzwonić do wybranych osob

To jest jakiś żart, co chwile opóźnienia, odwołania, czlowiek chce spokojnie wrócić do domu i odpocząć ale nie może przez to co sie dziejem

Krazac
@Anonim

Pretensje do PLK PKP co na poczet pociągów IC, opóźnia wszystkie pociągi KD, co powoduje frustracje wsród pasażerów. Ta sytuacja występuje codziennie a rozkłady jazdy układają właśnie ludzie z PLK PKP. Gdyby można było jeździć jak się chce, to by nie były na 100% poopoźniane.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Fosfik

Witam. Ile zarabiają maszyniści w KD??? Już wiem że maszynista uczeń zarabia najniższą krajową. A co z resztą???? jakie zarobki są po okresie nauki ??? i czy rosną wraz z nabywanym doświadczeniem???? w późniejszych latach???? jeśli jak to do jakiego poziomu???? chodzi mi o kwoty bez uwzględniania nadgodzin. Dziękuję za odpowiedź.

Kandydat20

Witam, wie ktoś może jakie pytania zadawane są na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko konduktora w KD? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Adam Adam

Co za bajzel!!! Wczoraj z Wrocławia do Trzebnicy jechał 2 godziny! Obsługa nawet nie raczyła poinformować pasażerów o sytuacji. Podobno "sami nic nie wiedzą". A dzisiaj rano nawet nie udało się odjechać z Trzebnicy o czasie (8 minut później) . Bajzel,olewanie pasażerów i tyle.

Witam mam pytanie odnosnie pracy na stanowisku mechanik monter w KD serwisie w legnicy zarobki atmosfera z góry dzięki pozdrawiam .

Były już pracownik

Pracy nie polecam. Tragedia i tak jak kolej jest na dnie,tak od spodu w to (usunięte przez administratora) puka jeszcze KD. Tępienie, gnojenie, (usunięte przez administratora) pastwienie się psychicznie nad pracownikami to jest na porządku dziennym. Kontrole alkomatem i narkotestami (co nie jest zgodne z kodeksem pracy) na porządku dziennym bez zachowania jakiejkolwiek godności człowieka. Szkoda, że pracowników w biurach tak chętnie nie sprawdzają (hehe, ciekawe dlaczego, czyżby starzy pracownicy kolei pamiętali jak to kiedyś można było sobie pozwalać?). Pracownicy bez podwyżek mimo, że do biur po kolesiostwie co chwile nowe przyjęcia są. Pracownicy są obciążani finansowo za pomalowane pojazdy (o czym podobno sam prezes nie wiedział nawet). Co chwile telefony, co chwile nowe sposoby na gnębienie pracownika. Jeśli chcesz nabawić się nerwicy, doświadczyć mobingu ze strony naczelnika (czy to drużyn konduktorskich, czy drużyn trakcyjnych) to zatrudnij się w KD, doznania emocjonalne w pełnym wachlarzu gwarantowane. Kiedyś wykończą psychicznie pracowników tak, że dojdzie do tragedii. Tylko wtedy może obudzą się za późno. Ja uciekłem, dziwię się, że ludzie jeszcze tam wytrzymują w takiej atmosferze.

@Były już pracownik

> Kontrole alkomatem i narkotestami No i z czym masz problem, obawiasz się czegoś?

Maszyniści w maseczkach z piorunem! No przecież ręce opadają, lepiej niech zaczną nosić służbowe uniformy może wówczas będą godnie reprezentować firmę w której pracują! Smutek...

@:(

Ktoś, komu przeszkadza czerwona blyskawica, koło godności nawet nie stał.

Pimpin' ain't eazy

Właśnie oglądam nowe obiegi, związkowi geniusze doprowadzili "niechcący" do skrócenia służb, a w konsekwencji do sytuacji, w której np zamiast 16 dni pracy w miesiącu będzie ich 17 lub 18. Brawo Wy!!! Liczę po cichu, że nowy związek padnie tak szybko i z takim hukiem, jak szybko powstał... Nie znoszę, gdy ktoś próbuje uszczęśliwiać mnie pomysłami wątpliwej jakości na siłę, wbrew mojej woli.

Ola

W środe 5.05.2021 jadąc z Lubania śląskiego do Bolesławca spotkała mnie jak i innych pasażerów przykra sytuacja, Konduktor sprawdzający bilety krzyczał nawet na starsze panie że nie potrafiły kupić biletu w tym do kupowania, a przecież w regulaminie jasno powiedziane jest że bilet można kupić u obsługi pociągu, strasznie nniemili ludzie, czasami trafią sie fajni ale to żadko, odradzam, Masakra totalna skoro nie potrafią zadbać o pracowników to ja niewiem jak chcą dbać o klientów, nawet bałam się potem napić że mi mandat wystawi, nie krzyczał o to że ktoś nie ma maseczki tylko o to że ktoś nie kupił biletu w tym czymś do biletów

Byłyyyy
@Ola

To przeczytaj jeszcze raz regulamin, że pisze, że można kupić bilet u obsługi, ale trzeba się do tej obsługi ZGŁOSIĆ:))))

Biuro

Dzień dobry, na stronie wisi ogłoszenie o naborze do kadr/płac. Czy mógłby ktoś przybliżyć jakie warunki są na stanowiskach administracyjnych (atmosfera, zarobki)? Zastanawiam się czy wysłać aplikację.

Patryk

Witam, ile można zarobić na stanowisku konduktora ?

Piotruś Pan
@Patryk

Tyle co nic. A odpowiedzialności od groma.(usunięte przez administratora) Nie masz swoich praw. Praw do przerwy, praw do uśmiechu na twarzy, praw do spokojnej atmosfery w pracy. Daruj sobie.

Xxx
@Piotruś Pan

A jaką to niby wyjątkową odpowiedzialność ponosi konduktor? Komuś się chyba pomyliły stanowiska (kierownika pociągu). Praca nie jest zła, kasa też. Wiadomo, że zawsze może być lepiej ale tak myśląc to się nigdy nie ruszy zadka z fotela.

Kondzio
@Patryk

Jakieś 2000 zł na rękę pod warunkiem że się uśmiechasz i na wszystko zgadasz.... a cha i bym zapomniał.. dostaniesz więcej za nadgodziny które są nieoddzielnym elementem oraz jak klient napluje ci na twarz to musisz się uśmiechać jak piesek. Śmiało zapraszamy do spółeczki :)

DedSł

Nie polecam pracy w KD wyłącznie pod jednym względem - póki zarządzający konduktorami i kierownikami się nie zmienią, to panuje tam wysokie przysłowiowe „kolesiostwo” oraz brak szacunku. Na stanowisku naczelnika pracuje osoba, która jest pozbawiona jakichkolwiek predyspozycji do pełnienia takiej funkcji - począwszy od braku cech DOBREGO menagera, kończywszy na braku szacunku do pracowników. Pozostali zarządzający bardzo głęboko spowinowaceni z naczelnikiem, także traktowanie jest bardzo podobne. My pracownicy czekamy na zmianę, ale doczekać się niestety nie możemy... Praca nie jest zła - jeśli nie jest problemem wstawanie o wczesnych porach oraz chęć do pracy z ludźmi, ale jeden - najważniejszy - mankament, to zarządzający tą komórką... Liczę na to, że zarząd i nowy dyrektor pójdą po rozum do głowy i w dziale zasiądą osoby kompetentne, z którymi współpraca będzie samą przyjemnością. Na ten moment jest jeden wielki brak szacunku i poszanowania oraz poniekąd przejawiający się mobbing.

Xxx
@DedSł

Niestety nie sposób się z tą wypowiedzią nie zgodzić. Na szczęście coś się "ruszyło", eldorado co poniektórych wiecznie trwać nie będzie.

xxl
@Xxx

Nie byłbym taki pewny.... dopóki ta osoba będzie nadal piastować swoje stanowisko w "dziale drużyn konduktorskich" to nic się nie zmieni. W innych działach jest to samo, mam na myśli "dział maszynistów, ośrodek szkolenia" ....kolesiostwo i nic więcej. Czasami się zastanawiam czy niektórzy z nich tj. kierownictwo maja z tego jakieś profity od osób którym układa się grafiki by mieć lepsze służby

Saki
@DedSł

KM to też jedno wielkie Shit. Prywatny folwark Rolników z Siedlec i okolic. Masz rację szacunku dla ludzi nie mają sekcja Drużyn to to Naczelnicy bez jakich odruchów ludzkich, jedynie co potrafią to zabrać premię, ale jak coś pomóc to już nie do nich.

Sol
@DedSł

Ta firma to jest dramat. Ludzie ! Więcej wiary w samych siebie!! Ta firma to jest (usunięte przez administratora) kreowane na super świetną i ogarniętą firmę. Ja na dniach z innymi pracownikami postanowiłem nasyłać PiPe co tydzień. Ten kalesoniarz samozwańczy prezes wyjedzie niedługo kopytami do góry z tej firmy. Narobimy wam koło (usunięte przez administratora) JKD na 100%

DemoDiax

3.03.2021 7:08 Lubin pani konduktor wobec mnie zachowała się bardzo przyjaźnie bardzo mi pomogła. Miałem spore problemy z płatnością dziękuję pani bardzo za miły gest

Ona
@DemoDiax

A ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Gamoniu ? Na prawdę jesteś takim zerem że nie potrafisz odróżnić forum o pracodawcy - pracowników od skarg i zażaleń ? Ja na miejscu pani konduktor nie wpuściłabym cię do pociągu. Zwykłe Demo i nic więcej. wYJAZD NA ROWER ALBO Z BUTA!!! ŚMIECIU

Wroclaw

Odradzam. Mimo wygody obsluga jest beznadziejna! Wiecznie spoznione pociagi mimo ze stacje oddalone sa od siebie minuty. Konduktorzy bezczelni i zamiast przeprosic to jeszcze groza ze wysiadziesz. No cyrk. ODRADZAM!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Maniek

Nie znam żadnej korporacji gdzie byłaby dobra atmosfera. W KD nie ma dobrej atmosfery już od dawna. Z roku na rok jest co raz gorzej. Pozdrawiam.

Podróżniczka

Odradzam wszystkim którzy podróżują z swoimi pupilami!! Dziś mnie przykra sytyłacja spotkała jadąc pociągiem z moim psem którego nie było widać ani słychać gdybym nie poprosiła bilet dla psa to by (usunięte przez administratora) konduktor nie wiedział że jest pies na kocu zaznaczam. Wyegzekwolal ode mnie zdjęcie psa pod groźbą wyrzucenia z pociągu.. A jak bachory latały po pociągu to ich rodzi a nie zwróci uwagi.. Mimo że cały pociąg słyszał tylko ich!! Nie pozdrawiam zjebanego konduktora

papuchino
@Podróżniczka

Radzę ważyć słowa

Xyz
@Podróżniczka

Zalecam zapoznać się z regulaminem przewozów KD z paragrafem tyczącym się przewozu zwierząt i rzeczy. Później wylewać żale...

StopKleszcz

Z rozgoryczenia obecną sytuacją w KD, chciałem się z Państwem podzielić szczerą opinią. Zarobki jak na tak wymagający system pracy są kiepskie, konduktor po okresie szkoleniowym ma na umowie 3200brutto. Podstawą by jakoś zarobić w KD są dodatkowe dni w pracy (nadgodziny). Pracownikowi, który nie robi nadgodzin jest zabierana premia, a nawet może mieć to wpływ na ew. dalszy awans. Służby w różnych godzinach trwające od 8 do 12 godzin. Z przewoźnika kolejowego zrobiła się korporacja, codziennością stało się kolesiostwo oraz równi i równiejsi. Osoby w biurach na wysokich stanowiskach nie mają żadnego pojęcia na temat kolei. Obecny dyrektor handlowy szuka oszczędności na czym tylko się da - na pracownikach drużyn konduktorskich oczywiście też. Ludzie którzy ciężko zarabiają na tych leserów za biurkami i całą spółkę nie mogą się wypowiadać, bo nikogo z przełożonych to nie interesuje. Drużyny konduktorskie mają tańczyć jak im zagrają. Spółka szykuje w najbliższym czasie dużą rekrutację - wszystko to dlatego, bo wiedzą, że jak sytuacja po pandemi się unormuje to ludzie masowo zaczną odchodzić.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.