Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Serwis

SZKODA czasu życia na tą firmę nie odpowiedni ludzie na stanowiskach kierowniczych bałagan atmosfera do niczego brak narzędzi do pracy ,kamer jak w domu wielkiego brata praca po 12 godzin zarobki 4000 brutto plus 200 jak nie zachorujesz w miesiącu na zakładzie nie ma szczotki drucianej narzędzia wybrakowane szkoda się rozpisywać psychiatryk i tyle

@Serwis

Nie powinieneś się dziwić, że jest monitoring. To przecież już standard w każdej firmie. Raczej ze względu bezpieczeństwa, a nie podglądania ciebie. Czemu pracujesz po 12 godzin? Wszyscy tak robią, czy chodzi o nadgodziny?

wadi
@Antoni

Monitoringi to teraz zakładają, żeby patrzeć na ręce pracownikom.

Serwis
@Antoni

Nie kolego monitoring jest właśnie po to aby po nocach patrzyli i robili naloty np albo po to żeby zadawać głupie pytania brygadzista czy pracownika

@Serwis

E, tam. Nie wierze, że po to są kamery. Myślisz, że komuś się chce patrzeć, co robi konkretny pracownik? Bardziej jak coś zginie, albo jest jakiś problem, to wtedy sprawdza się monitoring. Przynajmniej ja tak uważam.

Zenek z krainy kredek
@Antoni

monitoring tam jest po to żeby się czepiać pracowników bo stoi 2 minuty za długo w jednym miejscu a póxniej dostajesz za to wyjaśnienie do napisania

misiek

Iwona, jest taki człowiek który monitoruje. Nawet maszynista prowadząc pociąg jest obserwowany przez dana osobę, a potem otrzymuje tel aby tego nie robił.

Edek

Lepiej być śmieciarzem niż pracownikiem KD. Dla mnie był to zmarnowany czas.

Mokebe z Senegalu

Trzeba przyznać, że KD odnosi całkiem spore sukcesy w eliminacji ćpunów i alkoholików ze swoich szeregów. Tak trzymać !!!

Bezpiecznik
@Mokebe z Senegalu

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu !

Pasażer

Zdzierstwo, aby bile kupiony w pociągu kosztował 90% więcej jak kupiony w kasie...

bez czarny
@Pasażer

to pewnie pasażer jechał bez biletu, został przyłapany a teraz ma żal?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Jeśli ktoś ubiega się o etat w KD to z całego serca odradzam ponieważ szkoda marnować czasu na tą spółkę. Pracowałem tu ponad 5 lat i moja psychika trochę ucierpiała. W telewizji czy na plakatach to wszystko pięknie wygląda lecz w rzeczywistości to jest (usunięte przez administratora). Kadra zarządzająca gnębi pracowników, straszy zwolnieniami, nęka wyjaśnieniami za byle (usunięte przez administratora).

Czy ktoś z Was, kto składał w listopadzie dokumenty na stanowisko konduktora otrzymał już kontakt? Jeśli tak to po jakim czasie? Czekam już 2 tygodnie i powoli odnoszę wrażenie, że albo proces rekrutacji jest nieporozumieniem albo warunki zatrudnienia są nie do zrealizowania. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

@Gość

Ktoś wcześniej pisał, że są problemy z rekrutacją. Próbowałeś kontaktować się bezpośrednio z firmą, bo jak ci zależy to może warto. Napisz, czy w końcu zaprosili cię na rozmowę.

Zniesmaczony
@Antoni

Jaki kontakt ? Heloł kontakt telefoniczny w ogóle nie istnieje. Rekrutacja ? Puk puk ogłoszenia wiszą zero kontaktu.

jakub
@Antoni

Tylko e-mailowo sie możesz skontaktować.

Olo
@jakub

A ja na w E-mail wysłałem cv i nic. W zawodzie 6 lat :]

Kontakt
@Antoni

Zero kontaktu, tego forum faktycznie chyba nikt nie czyta.

Pyza

Koleje dolnośląskie fajnie się rozwijają ale Panie Prezesie czas zająć się kadrami. Ogłoszeń przybywa ale ewidentnie coś nie działa dobrze, może warto zaufać odpowiedniemu modelowi. Odpowiedni podział, kompetentny HR’owiec i sukces gwarantowany ;))))

Rondel

Przeciez ta firma to (usunięte przez administratora) Bylem na rozmowie kwalifikacyjnej (jestem maszynistą) i instruktor zadal mi pierwsze pytanie po co tu przyjechalem ??!!! Odpowiedzialem to po co do mnie dzwoniliscie ze jestescie zainteresowani ? Trzasnalem drzwiami wyszedlem. Przeprowadzalem sie z Krakowa do Katowic i w sumie ciesze sie ze wyszedlem z Kolei na swoja dzialalnosc. Stare lesne dziadki zabijaja ten piekny zawod

Olo
@Rondel

Bo rekrutacja w tej firmie nie istnieje

@Olo

Bardzo dziwne. Przecież w każdej firmie musi być osoba, która rekrutuje pracowników i znać się na tym. Ty też tu pracujesz i nie przechodziłeś rozmowy kwalifikacyjnej przy przyjęciu?

Misiek
@Rondel

I tu sie z Toba zgodzę :) Jaka rekrutacja.....Osoba, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie kandydatów na maszynistę to człowiek który nie ma pojęcia o kolei. Naczyta sie instrukcji, jakiś chorych przepisów, które sam wymyśla a potem filozofuje.

kandydat
@Antoni

Co z tego że rekrutuje jak sie nie za na tym co robi.

Małgorzata

Nie warto tracić czasu i nerwów na Koleje Dolnośląskie. Pociągi zawsze są spóźnione, często się psują. Konduktorzy jak widzą, że biegniesz do pociągu to zamykają drzwi i odjeżdżają. Biletów zakupionych online nie zwrócisz, jeżeli nie masz założonego konta KD. To nie jest firma godna zaufania, radzę omijać. Współczuje tym, którzy muszą na co dzień korzystać z usług KD.

Rekrutacja

Szanowny Panie Prezesie, Ekipo Zarządzająca, Może czas najwyższy zatrudnić kogoś do HR aby poprawić jakość rekrutacji, EB, itp itd? Rekrutacja obecnie nie FUNKCJONUJE! Czy ktoś tam w ogóle pracuje ? Na rynku full opcji jeżeli chodzi o pracowników z doświadczeniem, może warto zrobić lekki research kadry?

Bardzo niezadowolony klient

Wieczne spóźnienia na trasie Kłodzko Miasto - Wrocław Nowy Dwór. Rozkład jazdy ułożony tak, że między PUNKTUALNYM ( co w rzeczywistości wogole nie ma miejsca) przyjazdem pociągu na stację Wrocław Główny a przesiadką na drugi pociąg i jego odjazd jest tylko 1 minuta! Nie ma opcji, żeby ktoś zdążył zwłaszcza jeśli trzeba przejść z jednego peronu na drugi o ludziach starszych, schorowanych nie wspominając. Ktoś naprawdę mało kompetentny układa taki rozkład ! Życzę więcej logiki i empatii w działaniu...

...

W jakim czasie Koleje Dolnośląskie odpowiadają na CV ws. ofert pracy ? Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na wiadomości poczty elektronicznej mimo prób kontaktu..

Mark

Składy fajne i czyste, ale te notoryczne opóźnienia, a zwłaszcza na trasie legnica-wrocław są po prostu irytujące. Nie byłoby problemu, gdyby to dotyczyło 3-4 minut, ale 10-12 minut potrafi być wkurzające, gdy musisz prosić o zatrzymanie kolejnego pociągu, żebyś zdarzył.

Bronisław
@Mark

Jako pasażer można prosić o zatrzymanie innego pociągu, aby zdążyć na przesiadkę? Jest to możliwe, przyznam pierwszy raz sie z takim czymś spotykam, i ciężko mi uwierzyć, aby opóźnić dwa pociągi.

Misiek76

Zgadzam sie z Toba.....tez nie polecam tej firmy

Karol
@Misiek76

Dlaczego nie polecasz pracy w Kolejach Dolnośląskich? Może napiszesz coś więcej? Twoja wypowiedź jest bardzo krótka i nie za bardzo mogę wywnioskować skąd tak negatywna opinia... Chodzi o zarobki, atmosferę, a może coś innego? Odpowiedz proszę. :)

E
@Karol

A jakie stanowisko Cię interesuje ?

Misiek76
@Karol

Pracowałem w tej firmie wiele lat, na poczatku było super. Jednak z biegiem czasu zaczynało sie pogarszac. Obiegi słuzb jakie byly to tragedia. Pracownicy pomimo ze mieli czas dla siebie ( przerwy w pracy ) musieli w tym momencie wykonywac prace. Traktowanie ludzi jest skandaliczne, jestes tylko kolejna osoba do roboty, zadnego poszanowania.

Elżbieta
@Misiek76

A co konkretnie zmieniło się z biegiem czasu?

Jak wygląda czas pracy konduktora w przeciągu tygodnia i miesiąca?

Kudowa

Właśnie wsiadłam do pociągu.Dawno nie jechałam,więc usiadłam a pani z obsługi zrugala mnie ze teraz kupuje się bilet przez internet.Siadac nie wolno,bo to naczy że masz bilet.

Arbuz
@Kudowa

Jaki to ma związek z opinią o pracodawcy? Żaden. Od zawsze jest tak ze wsiadając do pociągu musisz posiadać bilet, a jeśli go nie masz to od razu po wejściu nabywasz bilet u obsługi pociągu.

Michau

Jak wyglądają szkolenie na konduktora w KD? Gdzie i ile trwają

xxx
@Michau

W ramach spółki, miesiąc. Zależy, gdzie są przyjęci kandydaci, teoria (nieco ponad tydzień) jest wykładana 7-15 w Legnicy, we Wrocławiu w Kłodzku. Praktyka to praca zmianowa.

@xxx

Dzięki wielkie! Po tym tygodniu już praktyczne w pociągu z miejsca gdzie się jest zatrudniony?

xxx
@Michau

Mniej więcej po tygodniu. Tak, praktyki z kimś kto pracuje dłużej i wdraża nowych zaczynasz i kończysz w mieście do którego zostałeś przyjęty.

Elżbieta
@xxx

I wtedy pracuje się już całkowicie samodzielnie? Czy może nadal pod czyjąś kontrolą? Jak to dalej wygląda? Jaką dostaję się pierwszą umowę w Kolejach Dolnośląskich i jaka obowiązuje wtedy stawka?

@xxx

Dziękuję za odpowiedzi :) A jak wygląda mniej więcej grafik? 8 czy 12h? Wiem że zmianowa i liczę się z zaczeciem pracy w środku nocy ale nie wiem jak by to wyglądało rozplanowe np na tydzień

Piotrek

Witam jak atmosfera na hali serwisowej w Legnicy jest rekrutacja czy warto tam składać i iść do roboty. Powiedz szczerze ktoś coś bez owijania w bawełnę

Patryk

Pociąg z jedną toaletą i nieczynną, tragedia nie ludzkie warunki. System reklamacji wadliwy, nie można wysłać bo oczywiście rozmiar zdjęć im nie odpowiada. Chyba najgorsze linie

macu

Kolejne dolnoslaskie notorycznie sie spozniaja jestem w stanie nawet napisac ze codziennie gdzie to opoznienie najczesciej od 15min do 30

Truten
@macu

Tak i to prawda - Koleje Dolnośląskie są notorycznie przetrzymywane, niewpuszczane na tor, po to, aby przepuścić pociągi IC. Niestety, ale rozkład jazdy jest tak skonstruowany, że nie ma opcji, żeby nie było opóźnień, zwłaszcza, że zatrzymujemy się na stacjach oddalonych co kilka kilometrów. Pretencje do dyżurnych ruchu oraz PLK PKP ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.