Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Czy warto aplikować na ofertę pracy Instruktor?

Emilia

Czy warto aplikować na stanowisko instruktora ? Czy może ktoś udzielić informacji mniej więcej o widełkach ?

Serwisant

Starzy odchodzą a nowi pracownicy nie chcą tam pracować po okresie próbnym. Na serwisie w Legnicy jest gorzej niż w więzieniu...

Były serwisant
@Serwisant

Zgadza się! Pracownik serwisu jest przez władze traktowany jak śmieć który nie ma nic do powiedzenia. Ciągłe naloty po nocach żeby tylko się do czegoś przyczepić i zabrać parę złotych premii, kontrole alkomaty i narkotesty które nie są do końca zgodne z prawem. Najlepsze w tym wszystkim jest to że pracując 12 h przysługuje Ci tylko dwie przerwy po 15 minut i masz się tego trzymać bo jak będziesz siedział 3 minuty za długo to czeka na Ciebie już wyjaśnienie do napisania i zabranie premii. Kamer zamontowali więcej niż w domu Wielkiego Brata a wszystko po to żeby patrzeć ludziom na ręce. Władzy tam jest tyle że połowa zajmuje się tylko chodzeniem za ludźmi i patrzeniem czy dobrze śrubokrętem kręci. Krótko mówiąc tam jest gorzej niż w zakładzie karnym a kadra zarządzająca zachowuje się jak klawisze. Cieszę się że nie przedłużyłem umowy w tym b.....u bo wreszcie mogę popracować w normalnej firmie.

Iwona
@Były serwisant

A jak się zdarzy że tą premię zabiorą to jaka podstawa Ci zostaje? Do przeżycia miesiąc czy nie za bardzo?

Były serwisant
@Iwona

Podstawę to i tak każdy ma inną. Ci co mają najwięcej uprawnień i najwięcej roboty to zarabiają najmniej - chyba że jesteś grzecznym pupilkiem co włazi w .... i uprzejmie o wszystkim informuje to ma więcej. Premii to co niektórzy już nie widzieli od bardzo dawna bo nie są w guście jaśnie Pana kierownika czy tam innego gościa w żółtej kamizelce a wyjątkowe osobowy co miesiąc regularnie dostają wysokie premie. Mądrzejsi ludzie już odeszli...

@Były serwisant

To słabo że nie dają premii. Wprowadzili jakieś oszczędności czy premia jest uznaniowa i po prostu kierownik uznał że się nie należy? Chciałem się przyjąć a teraz się zastanawiam bo kasa chyba mała co?

Serwisant
@Serwisant

Nawet w więzieniu mają lepsze warunki niż w tym kołchozie. Ciul że tabor stoi, ważne że jest czysty i stoliczki są dla prezesa na kawę ot co! A że nie jedzie? Zawsze można pojazd pchać.

Traveler

Pociąg "przyśpieszony",zatrzymuje się 10m za stacją na której się nie zatrzymuje(bo przyśpieszony)i czeka na pociąg z naprzeciwka,żeby się z nim minąć...jaki to ma sens?

Helena
@Traveler

a jak inaczej mają sie minąc jak nie ma do tego miejsca ?

Stały Klient

Bardzo niemiła starsza konduktorka na trasie Wrocław Główny- Lubin, chociaż trochę kultury by się przydało

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
a2d2

Koleje Dolnośląskie to porażka: - ruch wachadłowy jak za króla ćwieczka: najpierw w jedną stronę a potem w drugą co podwaja czas i cenę biletu - spóźnienia to norma, nie można nigdy zdążyć na przesiadkę do pociągu który jest punktualny Wolę zapłacić więcej za bilet IC i mieć świèty spokój. To już ostatni raz kiedy jadę KD (Koleje Dupne).

X..

Czy polecacie zatrudnić się jako obsługa kasy biletowej? Jakie są zmiany i ile trwają? Czy zarobki to tylko najniższa krajowa czy coś więcej?

Bandzior

Cześć, czy w KD są dobre warunki pracy dla maszynisty? Czy raczej szerokim łukiem omijać?

Staszek
@Bandzior

Omijać! Szkoda czasu...

Mrożon

Dlaczego w pociągach chodzi klimatyzacja mimo okropnie niskich temperatur? Na zewnątrz było cieplej niż w pociągu, a 6 stopni Celsjusza temperatury powietrza to nie jest upał. Nie pozdrawiam i żegnam ozięble ????

Ariel

Jest ok, czysto, miejsce na ładowarkę, jednak byłabym zadowolona gdyby konduktor chodził częściej. Dzisiaj koło mnie i mojej przyjaciółki usiedli mężczyźni i zaczęli bić piwo. Nikt im nie zwrócił uwagę, a my mając mniej niż 17 lat balysmy się zwrócić uwagę. Zaczeli nas tez podrywac komentując kształty. Czasami moze ktoś przejść po prostu i zobaczyć co robią ludzie

Bożena
@Ariel

o matko, jakie paskudne zachowanie!! I naprawdę żaden dorosły nie zareagował wstyd. Ja bym chyba pisała skargę do firmy?

mmlodziutki

nie polecam KD ze wzgledu na niemilych, nieuprzejmych i aroganckich konduktorow. pani blondynka jadaca szynobusem w kierunku wroclawia byla bardzo niemila a wrecz chamska. w dodatku pan w okularach rowniez byl bardzo niemily i pomimo mojej sprawnej i czytelnej legitymacji odmowiony zostal mi bilet ulgowy. nie pozdrawiam z calego serca. ps. wiecej szacunku do klientow

Czy ktoś wie ile osób zostało przyjętych na świadectwo Maszynisty od Marca? Czy przyjęcia nadał trwają?

Dawid
@Zainteresowany

Ja się zapisałem już w Listopadzie. Z tego co wiem to możesz śmiało chyba jeszcze dzwonić. Miejsca powinny być. Im szybciej tym lepiej…

Cobra

Nie składajcie reklamacji bo to trwa nawet 3miesiace ja już czeka 1miesuadz i nic tylko głucha cisza a pieniądze zabrali dla siebie ????????????????

Hubi

Jak wyglada praca rewidenta Legnica ktoś się orientuje jak czas pracy zarobki

Staszek
@Hubi

Chciałem zmienić firmę i podpytywałem się rewidentów jak u nich wygląda praca. Odradzili mi przyjścia do firmy

Misiek
@Staszek

Przynajmniej byli z Toba szczerzy

Makary

miła przyjemna i ekspresowa obsługa polecam tę firmę

KTM

Starasznie nie mili ludzie w biurze Rekrutacja Masakra dostac sie na Maszyniste Ucznia to tylko po plecach masakra a wymagania jak W NASA

Kursant
@KTM

Selekcja była spora bo na kurs dostało się tylko 6 osób z zewnątrz, ale tak się dzieje jak wstrzymuje się przez pandemię kursy we wszystkich firmach. W moim odczuciu rozmowa rekrutacyjna była standardowa kilka prostych pytań z licencji i kilka ogólnych, gorzej z symulatorem to było wyzwanie bo znajomość przepisów to jedno a umiejętność zachowania się bez jakiegokolwiek doświadczenia jako maszynistą to drugie..... Tak jak mówię mieli z kogo wybierać, więc skorzystali.

Pomidor
@Kursant

Piszesz o kursie na licencję czy już na świadectwo Maszynisty?

Zdzichu

Czy warto starać się o posadę Maszynisty w KD? Jak wygląda sytuacja w firmie i warunki jeśli chodzi o te stanowisko?

Jak wygląda tygodniowy i miesięczny czas pracy konduktora? Na które godziny są poszczególne zmiany, czy służba trwa codziennie czy jest kilka dni przerwy?

Trak
@Nowy

Ogólnie to mamy równoważny czas pracy, zmiany są różne, w zależności od gniazda do którego się przynależy, zmiany zaczynają się od godzin rannych (2,3 w nocy, po popoludnia), zmiany trwają najdłużej 12h, nie ma zasady co do ilości dni wolnych, czasami 1 dzień, czasami 3 lub 4 dni, różnie.

@Trak

Z taką zmianowość są jakieś dodatki finansowe? Bo praca po 12 godzin jest jednak obciążająca. Wiesz coś na ten temat?

Box
@Nowy

Zaczynasz w poniedziałek, kończysz w sobotę ale firma zapewnia ciepłą zupę w zimie.

Przed chwilą pytalam konstruktora czy pociag odjedzie to podal mi informacje którą byla mi pytanie zbedna mnie nie interesowało zektos umwarl i imbrakuje zalogi tylko za ile odjedz ie pocoag. W rezultacie nie dowiedziałam sienic bo pankondutor byl nie doinformowany. Po podejściu na inny pociag odjechał! To jes chore siedze w 2 który tez ma opozienie a pytalam ktory odjedzie szbciej. Kpiny z luzi i tyle. Jesteście okropni !!!!!

Mokebe z Senegalu

Kpiną to jest twoja edukacja, Zenku bez górnej jedynki :-D

Zxx

Jeśli mówisz tak jak piszesz to się nie dziw, że się z nikim dogadać nie możesz.

Kuba

29.01.2022pociag relacji Kłodzko Główne Wrocław Główny,fajne nowoczesne pociągi ale czystość toalet jak minioną epoka (usunięte przez administratora) coś strasznego drzwi zepsute co chwilę ktoś otwiera drzwi brak prywatności,bród nie samowity toaleta z piekła rodem,podłoga oszczana.Plyn do rąk jest,ale cóż z tego skoro wody brak;( szkoda że koleje KD oferują taka jakoś przejazdu słabo .Zadbajcie o czystość i higiene

Naczelny Rabin KD
@Kuba

To nie w fabryce NEWAGu ktoś oszczał tę podłogę, to jeden z was, podróżnych. "Dwójka" na desce sedesowej też się sama nie zrobiła. Tam w toaletach jest taki napis, "Zostaw to miejsce w stanie, w jakim chciałbyś je zastać", czy coś w ten deseń. Weź to sobie mocno do serca.

Serwis

SZKODA czasu życia na tą firmę nie odpowiedni ludzie na stanowiskach kierowniczych bałagan atmosfera do niczego brak narzędzi do pracy ,kamer jak w domu wielkiego brata praca po 12 godzin zarobki 4000 brutto plus 200 jak nie zachorujesz w miesiącu na zakładzie nie ma szczotki drucianej narzędzia wybrakowane szkoda się rozpisywać psychiatryk i tyle

@Serwis

Nie powinieneś się dziwić, że jest monitoring. To przecież już standard w każdej firmie. Raczej ze względu bezpieczeństwa, a nie podglądania ciebie. Czemu pracujesz po 12 godzin? Wszyscy tak robią, czy chodzi o nadgodziny?

wadi
@Antoni

Monitoringi to teraz zakładają, żeby patrzeć na ręce pracownikom.

Serwis
@Antoni

Nie kolego monitoring jest właśnie po to aby po nocach patrzyli i robili naloty np albo po to żeby zadawać głupie pytania brygadzista czy pracownika

@Serwis

E, tam. Nie wierze, że po to są kamery. Myślisz, że komuś się chce patrzeć, co robi konkretny pracownik? Bardziej jak coś zginie, albo jest jakiś problem, to wtedy sprawdza się monitoring. Przynajmniej ja tak uważam.

Zenek z krainy kredek
@Antoni

monitoring tam jest po to żeby się czepiać pracowników bo stoi 2 minuty za długo w jednym miejscu a póxniej dostajesz za to wyjaśnienie do napisania

misiek

Iwona, jest taki człowiek który monitoruje. Nawet maszynista prowadząc pociąg jest obserwowany przez dana osobę, a potem otrzymuje tel aby tego nie robił.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.