Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

ktoS

zastanówcie się wszyscy przychodząc pracować w Kolejach Dolnośląskich wiem coś na ten temat pozdrawiam wszystkich

Plain Jane
@ktoS

Co wiesz, pisz konkrety, a nie robisz tylko bezsensowną g...burzę, żeby podbić swoje ego, jaki to ty niby dobrze poinformowany. Kto lubi jeździć i nie ma problemów z %%% nie narzeka.

Robert

Pracowałem na PKP w Lesznie w latach97~89 jako konduktor pociągów towarowo osobowych jako nowy pracownik bez znajomości musiałem zacząć od pociągu towarowego. Podam przykład jednej służby. Wyjazd z Leszna do Ostrowca Wielkopolskiego godz 21. Wagon dla drużyny to bramkart wagon towarowy przerobiony czyli dwie drewniane ławy po bokach idrewniany stół a pośrodku koza czyli piec w którym rozpalalo się przed odojazdem trasa jakie 60 km. Po drodze oczywiscie manewry na każdej stacji przedstawianie wachadel itp Dojazd do Ostwa około godziny 10~11 czyli 12 ~13 godzin jazdy potem około 3 godziny oczekiwania na pociąg powrotny i jazda tak zwanym luzem do Leszna okol 2 godzin a na drugi dzień powtórka. Zarobki wtedy były niezłe dotego dużo dodatkowo ale godzin też niemało. Piszę bo narzekacie na pracę po 12 godzin pracując w czystych i klimatyzowanych składach. No ale to było dawno i na kolei pracowali ludzie z ogromnymi jajami.

Grażyna

@B12LE, czy licencje maszynisty trzeba samemu zrobić, czy opłaca to Kolej? Piszesz, że nauka i egzamin trwa półtora roku. Czy obecnie są przyjęcia do firmy? Pracodawca prócz wynagrodzenia oferuje premie lub pakiet socjalny? Jak wygląda czas pracy? Czy w grafiku są też noce? Podziel się swoim doświadczeniem. Pomożesz innym użytkownikom forum, którzy szukają pracy.

Zwis

Odradzam tej firmy jestem tam Maszynista wczesniej pracowałem w innej spółce pkp , a wkd to jest obóz pracy jakaś masakra jezdzi sie i nie ma czasu sie nawet odlać trzeba w pieluche walić a gdzie jesc i nie pracuje sie na 12 godzin tylko jakies 9.50 itp, atmosfera fatalna władza nie ma pojecia o koleji żyja w innym świecie , jak by co drodzy maszynisci odradzam tej społki

KD a nie WKD
@Zwis

nie pisz o WKD skoro nawet nie wiesz co to jest

ja jajaj
@Zwis

zgadzam sie z kolego kd to (usunięte przez administratora).

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Łukasz

Na jakie zarobki mogę liczyć jako maszynista w Kolejach Dolnośląskich ?

ja jajaj
@Łukasz

na robisz nadgodzin 30 to dostaniesz 5tys.

Grażyna

@Łukasz czy zdecydowałeś się wziąć udział w rekrutacji do Koleje Dolnośląskie mimo braku uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie? Jeżeli wysłałeś swoje dokumenty aplikacyjne i odbyłeś lub odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną, opowiedz nam proszę tu na forum o swoich doświadczeniach. Dużo naszych użytkowników czeka na konkretne informacje z pierwszej ręki, które pozwolą dowiedzieć się czegoś więcej o potencjalnym pracodawcy.

Łukasz
@Grażyna

Dzień dobry. Niestety KD nie wyrabia licencji maszynisty, więc nie ma szans się dostać. Szkołą tylko na świadectwo. Ja licencji nie posiadam niestety.

Zapewne takie jakie mają poszanowanie do pasażerów i ich czasu takie same mają do swoich pracowników.

KodaC

Witam dziś o godzinie 10.38 i godz 10.42 miałem dojechać do lekarza i żaden z tych pociągów nie dojechał a wizyta była na 14. A o godzinie 11.31 pociąg miał opóźnienie 30 min co droga ziębic do Wrocławia zajmuje godz jazdy i nie dojechał bym na czas a na rozkładzie jazdyskwalifikowany widnieją te pociagi a nie wiem z jakiego powodu robicie pociągi widmo jestem na was masakra wkurzony

smoluch
@KodaC

To trzeba było napisać reklamację, a nie gorzkie żale na forum dla pracowników.

@smoluch

Co do gorzkich żali to poziom usług tej firmy to dno, zero poszanowania do pasażerów, dzięki którym przecież istnieją, dojeżdżam 10 lat do pracy i w życiu nie chciałabym pracować w tej dziadowskiej firmie.

Miro

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Coś więcej podpowiecie?

Ricco
@Miro

Cały czas potrzebują, ale twierdzą że mają nadmiar i zajeżdżają swoich pracowników, (usunięte przez administratora), brak szacunku ze strony władzy, ale za to mają krasnala :)

Pissed off

Chciałbym doczekać czasów w moim życiu kiedy pociągi KD odjeżdżają 20s przed czasem tak jak w Japoni. Czekamy sobie w Jaworzynie Śląskiej 20 minut aż przyjedzie parowóz z wagonami retro ! Cóż znaczy dziś pasażer dla baronów kolejowych. Dno i 5 metrów mułu głęboki PRL :-(

KadeK
@Pissed off

Ogarnij sie chłopie .Jest przepaść w infrastrkturze w porównaniu do japoni wiec czego Ty oczekujesz ?

pablo

Zarobki obsługi jak napisali przedmówcy, dla osoby z ulicy konduktor 2000-2500, kierownik pociągu (zostaje się nim po roku albo 2) 2200-3000. Przy dużych nadgodzinach więcej. O wolnym z grafiku w wybranym przez siebie terminie można zapomnieć. Jest przymus nadgodzin, nie pytają czy wyjdziesz tylko masz wyjść. Długo umowa na czas określony, za "pyskowanie" odmowę nadgodzin i straszenie PIP albo przepisami nie przedłużają. Praca non stop, przejścia z pociągu na pociąg przez 8-12 godzin. Żadnych dodatków za pracę w niedziele i święta jak w innych firmach. Zakaz spożywania posilków na pociągu co czasami wiąże się z 12 godzinami bez jedzenia przy przejściach po 7 minut i przerwie posiłkowej na koniec zmiany. Czasami brak WC przez 12 h, pojazdy są kiepsko utrzymane bo mają za mało serwisantów, nikt nie chce tam przychodzić. Jeżeli wyślą cię na kurs kierownika (przymus - idziesz albo nie masz nowej umowy) obowiązkowa lojalka na kilka lat na 5000 zł. Z plusów: brak przełożonego nad głową, relatywnie dobre pieniądze np dla ludzi z Kłodzka czy Legnicy przy tamtych cenach czynszu przedszkoli itp., karta Multisport dla siebie i rodziny za kilkadziesiąt zł, wczasy pod gruszą ok.1000 zł raz na rok, premie kwartalne wg widzimisie szefa od 50 do 400 zł, czasami możliwość przejścia do biura, na dyspozyturę i maszynistę (tu szkolenie za własne pieniądze w wolnym czasie) choć jak pisali blokuje to szef. ps Pracownicy z Przewozów Regionalnych są faworyzowani,ok.1000 zł więcej pensji.

lili
@pablo

zakaz jedzenia? hahaha kto by się zgodził pracować po 12 godzin bez możliwości jedzenia. jeżdżę pociągami KD codziennie i nie raz rozmawiałam z konduktorami dla zabicia czasu, w ogóle nie narzekają, jedzą kiedy mają ochotę i czas, chodzą do wc kiedy im się chce, pogadają, pośmieją się, czas im szybko leci, czasami problem z dziwnymi pasażerami, lub tymi na gapę... wiadomo, że raz pracują dłużej raz krócej, raz rano, raz do nocy i w święta... ale z tego co widzę i słyszę robota całkiem spoko. a w Polsce tak się zarabia, to nie są koleje szwajcarskie...

Re: lili
@pablo

Kobieto, bo to konduktorzy, którzy nie mają odpowiedzialności poza sprzedażą biletów i kontrolą, ale trafiłaś zapewne na jakiegoś lesera, który po prostu nie narzeka wyrywając się z jakiejś dziury zabitej dechami za nędzne srebrniki równowartości wypłaty w biedronce - to wszystko kretynko masz za wstawanie w nocy wychodząc do pracy na 12 godzin, użeranie się z ludźmi, przepychanki z gapowiczami i wytrzymywanie nerwówki oraz wyzwisk i gróźb karalnych z ryzykiem, że gdzieś prywatnie cię spotka na chodniku i oberwiesz w cymbał. Firma wymaga dużo za nędzne pieniądze egzekwując obowiązki pracownika. Gdy się nic nie dzieje, to jest dobrze, ale tak masz wszędzie i coraz rzadziej w pracy zdarza się, by "nic się nie działo". Pomyśl najpierw 5 razy zanim coś bezmyślnie klepniesz w klawiaturę i zejdź z wodzy fantazji...

ktos
@Re: lili

Sa ludzie ktorym nic nie pasuje, sa tez tacy, ktorym pasuje wiele rzeczy, innym pasuje wszystko. Niezaleznie od tego kto w jakiej grupie sie znajduje, nie powinien wyzywac innych. Gdyz kazdy ma prowo wyraz swoja opinie. Ogolnie lepiej w kd za konduktora niz np pracowac na magazynie, call center czy gdzies w knajpie z browarem lub gyrosie. Pomyslcie ze sa zawody gdzie ludzie maja znacznie gorzej, zamiast tylko narzekac i wyzwiskami obrazac innych.

Aga

Nie polecam przejazdu trasa Wałbrzych-Wrocław główny ciągle są opóźnienia od 6 rano .Paranoja najgorsze koleje.

pablo

Kasjerów biorą tylko jak jest nabór - najpierw pracowników którym zdrowie nie pozwala już jeździć i chcą przejść, później kasjerów ze zlikwidowanych kas Przewozów Regionalnych i dopiero jak jest wakat to jest ogłoszenie o naborze. Zarobki minimalna krajowa, ale atmosfera dużo lepsza niż w pionie konduktorów, dużo lepsza i wyrozumiała szefowa (dostaniesz wolne na dziecko szkołę itd)

@pablo

Kłamstwo jeżeli chodzi o zarobki. Zarobki minimalna? ale chyba brutto minimalna to kasjer w KD ma netto. Chyba, ze ktos mial jakas szkoleniowke? Naturalne, ze pracodawca woli zatrudnić ludzi juz wyszkolonych niz szkolic kogoś z ulicy...

zula

Czy w Kolejach Dolnośląskich dalej za publiczne pieniądze zatrudniają ludzi na śmieciówkach do sprzątania taboru?Czy dalej ludzie narażeni są na złe traktowanie i poniżanie.Jeżeli tak to z chęcią pomogę.

Clean
@zula

Tak, cały czas to samo.

Thor Steinar

Osoby pracujące i/lub praktykujące na warsztacie w Miłkowicach, którym nie odpowiadają ordynarne odzywki i obraźliwe poczucie humoru niektórych brygadzistów i pracowników proszone są o kontakt i podanie adresu mailowego (najlepiej takiego, którego nie znają obecni pracownicy). Istnieje skuteczny sposób, by rozwiązać problem z w/w raz, a dobrze. Chętnie pomogę i naprowadzę, co robić. Tym bardziej, że część z ekipy swego czasu już została ostrzeżona, ale jak widać była zbyt tępa i pewna siebie, by to zrozumieć i wyciągnąć wnioski.

Matt

Czy tak ciężko jest się dostać do KD? bo już rok i 8 miesięcy czekam aby się dostać i nic ;/

Bul
@Matt

Tak, ciężko. Zależy też, czy się nadajesz, bo często z polecenia przyjmują, niż czysto z zewnątrz. Pomijając fakt, że połowa tej firmy się nie nadaje, ale to szczegół...

atos

Witam, Dostałem dziś zaproszenie na rozmowę o pracę jako specjalista ds. umów w Legnicy. Ktoś coś wie jak wygląda rekrutacja, zarobki, atmosfera w pracy?

Drętwo
@atos

nie licz na odpowiedź, bo nikt z biura Ci tego nie powie i tu raczej się nie udzielają. Jaka atmosfera tam, to też nikt spośród pracowników "z dołu" nie oświeci. Fakt, że inwigilacja i sztuczna atmosfera panuje, to widać na odległość. (usunięte przez administratora) w tę i nazad dzwoniąc filiżankami w ręku, zamiast pracą się zająć. Jest ich tam więcej, niż pracowników fizycznych.

effwwe

Nich mi ktoś powie, czy dalej jest kolesiostwo na kolei? Ostatnio wysyłałem CV do nich na kasjera i cisza jest, zero odzewu.

Wiedzący
@effwwe

Kolesiostwo za dużo powiedziane. Po prostu ludzie, którzy mają dosyć pracy w pociągach chcą przenieść się na stanowisko bardziej stacjonarne, więc stąd może być problem z dostaniem się. Poza tym sami pracownicy mają problem dostać się do kas, a co dopiero ktoś z zewnątrz. Problem polega na tym, że w kasach zarobią więcej może o 100 czy 200 zł a mają spokój bo wklepują swoje do komputera, udzielą informacji i tak wkoło. Owszem, mają też skrajne sytuacje, ale godziny normalniejsze i warunki fizyczne inne. W skrócie - jest komplet pracowników, więc dobić się tam lipa, bo są to dobrane osoby umiejętnie, które nie narzekają na swoją pracę i są zadowolone, zatem w chwili obecnej trudno dostać się tam, gdzie już stanowisko istnieje. Proponuję zaproponować zarządowi o otwarcie kasy w miejscowościach, gdzie jej nie ma i wtedy zatrudnić się, albo założenie ajencji.

Ado

Witam. Powie mi ktoś jak wygląda praca w Miłkowicach na stanowisku Mechanik - monter w KD, jakie są warunki pracy i wynagrodzenie .

Ado

Witam. Dostałem dzisiaj tel aby się stawić na rozmowę kwalifikacyjna chciał bym się dowiedzieć jak wygląda praca na warsztacie w Legnicy na stanowisku Mechanik - monter jakie jest wynagrodzenie rzeczywiste i jak ogólnie wygląda tam praca .

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.