SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.

trzeźwo myślący

Zgadzam się z komentarzem kolegi brody- ''poniżej go cytuję''.... Dodam, że nawet ich ogłoszenie o pracę wisi cały czas na jednym z porali- duża rotacja osób na pewno nie korzystnie wpływa m.in. na klientów i ich obsługę. Skoro piszesz broda, że nie dali Ci szans to rzeczywiście zmarnowałeś swój czas a sama obserwacja początkowa nie wystarczy, trzeba dać szansę się wykazać osobie; kto wie może byłeś perełką i zrobiłbyś dobry wynik. Pozdrawiam. TM. broda 29.08.2018 13:51 Pracowałem w Sovicie przez krótki okres czasu - dokładnie to nie cały miesiąc a nawet to były 2 tygodnie , nie dają się wykazać, na wstępie już odrzucili mnie podczas gdy jeszcze nawet nie zdążyłem nic pokazac bo dopiero sie uczyłem (Nie poznali mnie do konca i nie dali szansy na dobre pokazanie się). W sovicie z tego co pracownicy mówili panuje duża rotacja osób poniewaz kierownictwo pierw zatrudnia osoby a po kilku dniach zmienia zdanie i zwalnia. takie widzimisię kierownictwa. Nie polecam, chyba że macie checi na marnowanie swojego czasu.

kokos

dokładnie koleżanka ma rację problem typu nie oddzwonili nie powiedzieli itd komuś tu bardzo zależy żeby złą opinie wystawić maxymalnie któryś z byłych pracowników ma za duże ma ego hahahah załóż sobie firmę i pokaż jaki jesteś kozak :) z

Basia

Czytając powyższe opinie proponuję piszącym założyć własną firmę i zatrudnić ludzi. Nie macie pojęcia jak to jest prowadzić własny biznes, mieć odpowiedzialność za niego i pracowników. Przez ludzi przemawia tylko zazdrość.

Mocarz

Ja wypowiem się na temat pracy na magazynie. Nie polecam bo małe zarobki a duże wymagania. Pomylisz się to obetną z pensji, do tego 2 zmianowa praca i prawie sami Ukraińcy tak aby najmniejszym kosztem się wzbogacić. Lepiej już pójść na budowę bo więcej zapłacą i atmosfera lepsza.

SOVITA
@Mocarz

Chyba komentarz od konkurencji. Ukraińców nie mamy a może to nie jest taki zły pomysł żeby ich zatrudnić?. Praca faktycznie jest dwu zmianowa, (na rozmowie o pracę informujemy o tym) nie rozumiem co w tym złego skoro i tak na drugą zmianę przychodzą tylko 2 lub 3 osoby cały czas te same, a 80% załogi przychodzi na pierwszą zmianę. Co do zarobków wszystko zależy od stanowiska, kompetencji, doświadczenia oraz zaangażowania. Od stawki podstawowej można zarobić dużo więcej.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
broda

@broda

Myślę, że wystawiłeś opinię sam sobie i to niepochlebną. Przez 2 tygodnie można się bardzo dużo nauczyć i pokazać z dobrej strony, a nawet wykazać. Po takim czasie każdy Pracodawca jest w stanie ocenić czy pracownik się sprawdzi i czy dobrze rokuje, czy się zwyczajnie nie nadaje do pracy na konkretnym stanowisku. Sam piszesz, że szkoda marnować czas, więc żaden Pracodawca nie chce marnować czasu i pieniędzy na naukę osób, które nie rokują. Piszę to z punktu widzenia pracownika, ale też osoby która w przeszłości ma doświadczenie jako pracodawca i rekruter.

Peon

Nie sztuką jest zwolnić, sztuką jest wyszkolić pracownika.

Broda
@Peon

szkoleń żadnych nie ma. Wymagają a sami nie potrafią nauczyć. Dali kartki a jak o coś pytałem to nie wiedzieli odpowiedzi. Kierownik amator. Sami się przekonacie.

MWP
@broda

Miałem podobnie jak wiele innych osob. Bez wyraźnego powodu po paru dniach mnie zwolnili. Można odnieśc wrażenie, że o losach pracownika decyduje rzut monetą albo widzimisię tego mniejszego kierownika.

kick

Również byłem na rozmowie obiecują że poinformują o wynikach rozmowy po czym cisza. Troche to nieelokwentne jeżeli rekrutuje Cie kierownik całej firmy to tylko o Nim świadczy już nie mówiąc o rozmowach przez scianę które chcą odgrywć. Ogólnie nie warto zwłaszcza że sam rekruter nie budzi żadnego sympatycznego wizerunku to co dalej może być...

@kick

Odniosłam całkiem odwrotne wrażenie. Nie ma się co dziwić, że prowadząc wiele rozmów kwalifikacyjnych pracodawca nie informuje wszystkich o wynikach, tylko te osoby, które przeszły do dalszego etapu. A jeśli masz problem z odegraniem próbnej rozmowy telefonicznej to chyba raczej nie nadajesz się do takiej pracy - to moja ocena. Takie zadania, czy nawet odegranie scenki są częstą praktyką podczas procesu rekrutacji i wiele firm ją stosuje. A rekruter bardzo sympatyczny, prowadzi rozmowę bez wywoływania stresu, informuje o specyfice pracy itd. I jeszcze jeden pozytyw - osoby, które pozytywnie przejdą rozmowę szybko dostają odpowiedź o chęci zatrudnienia bez zbędnej zwłoki.

A potem bez zbędnej zwłoki po dwóch tygodniach im podziękujemy ;)

21 kuba

No cóż firma nie stawia chyba zbyt dużych wymagań przed pracownikami jeśli do działu handlowego zostaje zatrudniona osoba ,która ma wyrok i zasądzone kupę pieniędzy na rzecz innej firmy bo najzwyczajniej w swiecie nakradła w niej to przykuwają uwagi przecież pracownik w świadectwie pracy ma napisane zwolnienie karne ...

elemele
@21 kuba

a kto to taki???

21 kuba
@elemele

No coż ,nie mogę powiedzieć bo jest ochrona danych natomiast ta osoba pracowała kilka miesięcy dlatego dziwi mnie to.

SKCH

Witam Pracowałem tam jako magazynier w oddziale Białobrzegi, jeden poważny problem to praca w nadliczbowych godzinach niby od 7 do 17 ale to rzadko kiedy tak było, zazwyczaj to do 20 minimum. Ogólnie atmosfera za moich czasów OK w biurze i na magazynie.

Od dawna nikt nie wypowiadał się na temat zarobków w sovita? Jak od czasu dodania ostatniej opinii zmienił się ich poziom w przedsiębiorstwie?

mgr.

wszystko zalezy od stanowiska. Magazynier np zarabia mało w porównaniu z tym jak ciężką prace wykonuje

Wanda

A czy aktualnie rekrutują handlowców? Na stronie internetowej nie widzę żadnych ogłoszeń. Jak można aplikować? Są przyznawane dodatkowe benefity od Sovita? @Aga, rozumiem, że jest zapewniona umowa o pracę?

kierownik handlowy
@Wanda

Dzień dobry, tak aktualnie poszukujemy handlowców. Zapewniamy również umowę o pracę. Jeżeli chciałaby Pani aplikować to chętnie przedstawię pozostałe warunki podczas spotkania. Zapraszam do przesłania CV na adres mwolski@sovita.pl. Pozdrawiam

Aga

Witam miałam przyjemność pracować w SOVICIE 6 miesięcy. Po negatywnych opisach mimo wymyślonych Nick-ów, wiem kto personalnie je pisze. Są to osoby, które zostały zwolnione z pracy i to nie ze względu na wyniki. Ja pracowałam w dziale handlowym, zawsze starałam się pracować jak najlepiej. Odniosłam w moim odczuciu wiele osobistych sukcesów zawodowych, mimo tego nie zawsze byłam pierwsza w statystykach, a raz byłam na samym końcu. Mimo tego na rozmowie podsumowującej wyniki dostałam miłe i ciepłe słowa od MW. Powiedział, że on wie że bardzo się starałam i ciężko pracowałam na ten wynik (a nawet ciężej niż w poprzednim miesiącu gdzie byłam na 2 miejscu w statystykach). handlowiec w Sovicie to samodzielne w 100 % stanowisko i nikt tam nikogo za rękę nie prowadzi, jeżeli ktoś nie jest: operatywny, zaradny, ambitny, zorganizowany i trochę przy tym sprytny po prostu sobie nie poradzi i nie ma się co obrażać. Pracują tam naprawdę wspaniałe osoby, które bardzo dbają o swoich klientów. Osoby, które chętnie pomagają innym z poczuciem humoru, dystansem do życia, lubiące (SZ... N....), które tak jak ja lubią tam pracować. Odeszłam z Sovity, gdyż zaproponowano mi pracę w firmie konstrukcyjno-projektowej i dla mnie jest to szansa zawodowa, nie mniej trudno było mi podjąć tę decyzję ze względu na atmosferę i specyfikę pracy, która mi odpowiadała. Miałam wspaniałe pożegnanie, pierwsze z koleżankami i kolegami z pracy, a drugie z kierownictwem i Prezesem oraz ludźmi z działu (PS dziękuję za wspaniałe prezenty). SOVICIE życzę dalszego rozwoju i kolejnych Gazeli....Pozdrawiam...

xyz

byłam na rozmowie w sprawie pracy, poświęciłam czas Panowie obiecali oddzwonić niezależnie od efektu niestety brak kontaktu.Brak szacunku na starcie - przykre.

Kierownik handlowy
@xyz

Przykono nam że odniosła Pani takie wrażenie. Zawsze oddzwaniamy, ale tylko raz jeżeli ktoś nie odbiera lub ma wyłączony telefon nie powtarzamy próby kontaktu.

ona26

Miałam okazję tam pracować przez 3 mc, firma normalna, pensja 3500 brutto na umowie, może szału nie ma, ale na początek też bez tragedii. Miałam napisać trochę inny komentarz, ale czytając inne opinie postanowiłam parę rzeczy sprostować. Jeżeli chodzi o szefa to za wiele nie mogę powiedzieć, przyjeżdża rano do firmy wita się ze wszystkimi pracownikami, parę razy rozmawiałam z nim w kuchni przy kawie o rzeczach nie związanych z pracą i tyle, dla mnie normalny. Jeżeli chodzi o dział handlowy atmosfera pozytywna czasami można się pośmiać, ale raczej nie przychodzi się do pracy, na papierosy plotki i kawę, bo za wiele się nie zarobi, o czym przypomina kierownik gdy jest zbyt luźna atmosfera w pracy. Jeżeli chodzi o kierownika uważam, że bardzo zaangażowany w dział handlowy, z każdym tematem można było z nim porozmawiać. Comiesięczne spotkania podkreślające wyniki, brawa dla osoby która zrobiła najlepszy wynik w miesiącu (miły gest). Jeżeli chodzi o sposób rozstania się z pracownikiem nie mogę złego słowa powiedzieć normalna rozmowa podziękowanie za współpracę i pożyczenie powodzenia.

Gacek

Firemka jakich wiele w regionie.(usunięte przez administratora) Praca minimum po 9 godzin a najlepiej żeby robić po 16 godzin. Oczywiście nie ma mowy o płaceniu nadliczbowych godzin tylko 1 za 1. Ubrania robocze jak ktoś ma szczęście to dostanie po 4 miesiącach. Problem pojawia się jak chcesz się zwolnić to wtedy zaczyna się potrącać z pensji jakieś kwoty wymyślone lub też nie dopłacić, oczywiście urlop jest płacony z tego co na umowie. Doprosić się o cokolwiek graniczy z cudem. Przez firmę przewinęło się setki pracowników to chyba o czymś świadczy. Generalnie nie polecam tam pracy. Chyba, że ktoś lubi się myć na dworze o ile woda nie zamarzła, szatni też nie ma. Taka oto prawda o firmie SOVITA.

Zostaw merytoryczną opinię o SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. - Radom

• Jak się pracuje w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.