SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.

Dyrektor ds. handlowych Sovita

W związku z pojawieniem się kliku negatywnych komentarzy odnośnie pracy w dziale handlowym chciałbym napisać parę zdań, które mam nadzieję pomogą zrozumieć opisane niżej sytuacje. Każdy z nowo przyjętych pracowników, dostaje informację, że pierwsze dni są decydujące. Można w tym okresie sprawdzić takie cechy jak: zaangażowanie, szybkość w przyswajaniu wiedzy, umiejętności prowadzenia rozmów, jak i samo podejście do pracy. Nie zawsze da się to ocenić podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jeżeli już na początku ktoś nie wykazuje tych podstawowych cech to uważam, że uczciwe dla wszystkich jest rozstanie się na początku współpracy i niemarnowanie czasu obydwu stron. Zacytuję zdanie z komentarza (usunięte przez administratora) odnośnie pracy w SOVICIE. "Handlowiec w Sovicie to samodzielne w 100 % stanowisko i nikt tam nikogo za rękę nie prowadzi, jeżeli ktoś nie jest: operatywny, zaradny, ambitny, zorganizowany i trochę przy tym sprytny po prostu sobie nie poradzi i nie ma się co obrażać." Poniżej cały komentarz Agnieszki (usunięte przez administratora)28.04.2018 21:20 Witam miałam przyjemność pracować w SOVICIE 6 miesięcy. Po negatywnych opisach mimo wymyślonych Nick-ów, wiem kto personalnie je pisze. Są to osoby, które zostały zwolnione z pracy i to nie ze względu na wyniki. Ja pracowałam w dziale handlowym, zawsze starałam się pracować jak najlepiej. Odniosłam w moim odczuciu wiele osobistych sukcesów zawodowych, mimo tego nie zawsze byłam pierwsza w statystykach, a raz byłam na samym końcu. Mimo tego na rozmowie podsumowującej wyniki dostałam miłe i ciepłe słowa od MW. Powiedział, że on wie że bardzo się starałam i ciężko pracowałam na ten wynik (a nawet ciężej niż w poprzednim miesiącu gdzie byłam na 2 miejscu w statystykach). Handlowiec w Sovicie to samodzielne w 100 % stanowisko i nikt tam nikogo za rękę nie prowadzi, jeżeli ktoś nie jest: operatywny, zaradny, ambitny, zorganizowany i trochę przy tym sprytny po prostu sobie nie poradzi i nie ma się co obrażać. Pracują tam naprawdę wspaniałe osoby, które bardzo dbają o swoich klientów. Osoby, które chętnie pomagają innym z poczuciem humoru, dystansem do życia, lubiące (SZ... N....), które tak jak ja lubią tam pracować. Odeszłam z Sovity, gdyż zaproponowano mi pracę w firmie konstrukcyjno-projektowej i dla mnie jest to szansa zawodowa, nie mniej trudno było mi podjąć tę decyzję ze względu na atmosferę i specyfikę pracy, która mi odpowiadała. Miałam wspaniałe pożegnanie, pierwsze z koleżankami i kolegami z pracy, a drugie z kierownictwem i Prezesem oraz ludźmi z działu (PS dziękuję za wspaniałe prezenty). SOVICIE życzę dalszego rozwoju i kolejnych Gazeli....Pozdrawiam...

faworyt
@Dyrektor ds. handlowych Sovita

Droga Agnieszko (albo Zgredku) bylas i tak skierowana do "odstrzalu".

Renata Nowy wpis

Asystent działu handlowego w przyszłości ma szansę na awans? Może ktoś ze swojego doświadczenia potrafi powiedzieć. W ogłoszeniu niezbyt coś na ten temat, a tak się złożyło, że szukam pracy dla początkującej osoby, ale też z możliwością rozwoju żeby nie stać w miejscu zwłaszcza jak skończę studia.

Sebastian Nowy wpis

Co chwile pojawia się ogłoszenie na specjalistę sprzedaży albo asystenta. Skąd taka rotacja w tej firmie ? Czy wymagania są tak wygórowane czy pracownicy ciagle odchodzą ?

Grażyna Nowy wpis

Chcą przyjąć trzech nowych specjalistów do spraw sprzedaży. Może ktoś z forumowiczów wie, jakie są zarobki przy wybraniu opcji umowy o pracę? Bo w grę wchodzi też B2B, ale nie chcę zakładać działalności.

Czy firma SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Seba Nowy wpis

Wychylisz się to cię zwolnią. Jakie pożyczki ? Żart ?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Gienio

Ciągle się pojawia ogłoszenie na magazyniera, czemu ciągle szukacie ludzi? Niskie płace?

Zenek
@Gienio

Bo za takie pieniądze być tak wykorzystywanym nikt nie chce pracować

1982

Mam pytanie wiem że firma Sovita poszukuję magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe i suwnice może ktoś powie coś więcej o firmie ile zmian, jakie zarobki, atmosfera i jakie są warunki na hali czy można liczyć na premię i jak płacą za nadgodziny

Renata

Chciałabym pracować w Sovita jako asystent działu handlowego. W jaki sposób mogę wyróżnić się wśród aplikujących kandydatów, aby zostać w tej firmie dobrze odebranym? Dopowiem, że posiadam doświadczenie i kompetencje, potrzebne na tym stanowisku.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.?

Czemu nikt nie odpowiada na takie pytania ?? Najistotniejsze w pracy, Bo 2 sprawa atmosfera i stabilnosc w miejscu pracy nie za ciekawa...

Aga

O wiele za mało, na dobry zarobek nie masz co liczyć

nick
@Aga

dziekuje za odp. ale kurde to nie jest konkretna odpowiedz przezdiał chociaz? dla jednego 3 tys bedzie za malo bo uwaza sie za specjaliste malo to jest dla mnie najnizsza krajowa 2600 -1900 cos do reki

abc
@Aga

dzieki za odp. ale mozna konkretnie chociaz jakis przedzial 2-3 tys ? dla niektorych 4 tys bedzie malo dla mnie malo to 2600 brutto najnizsza krajowa 1900 cos na reke.

Abc
@Aga

Najnizsza krajowa 2600 brutto ?

b bvb
@Abc

pracując spokojnie zarabiałam 4 tys. ale inni zarabiali wiecej :D

Anka

Dlaczego tak często są publikowane oferty do działów handlowych/ asystenckich? Czyżby była spora rotacja?

@Anka

Dzień dobry, Z przyjemnością odpowiem Pani na to pytanie. W naszym dziale handlowym z roku na rok zwiększamy liczbę pracowników. Zatrudniamy zarówno handlowców jak i asystentów. Systematycznie rozwijamy kolejne rynki sprzedaży. Poszukujemy zdolnych i ambitnych osób. Nasze ogłoszenia na te stanowiska są bardzo często publikowane w trybie ciągłym. Jeżeli podczas procesu rekrutacyjnego spotkamy osobę, który spełnia nasze oczekiwania to rozpoczynamy okres próbny. Po tym etapie podejmujemy decyzję czy chcemy „iść dalej” i podpisać umowę na znacznie dłuższy okres czy się rozstajemy. Osoby, które zostają z nami po okresie próbnym zazwyczaj pracują już lata i tutaj rotacja jest bardzo mała. Jednym z moich nadrzędnych celów jest właśnie odpowiednia ocena kandydata w okresie próbnym. Istotne jest by osoba zatrudniana również czuła się u nas komfortowo i stabilnie. Jeżeli dwie strony są do siebie przekonane to zaczynamy pracę. Podsumowując. Cały czas szukamy zdolnych i ambitnych osób. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą okres próbny zazwyczaj pracują z nami lata. Pozdrawiam, dyrektor ds. handlowych

Jaka jest kultura pracy w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.? Obowiązuje typowy dress code?

Oreo

Pracodawca cię nie szanuje. (usunięte przez administratora) przyjdziesz po podwyżkę a dostaniesz wypowiedzenie

@Oreo

Możesz to rozwinąć dlaczego tak się dzieje?

Leszek

@Oreo to na podwyżkę rozumiem że szans nie ma wcale...

Czy firma SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Suwnice, wózki tak. A czym jesteś zainteresowany ??

Robert

Jeśli byliście na rozmowie to proszę napiszcie chociaż jak ona przebiegła, czy dużo wymagają ?

...

Witam. Byłam na rozmowie o pracę w Firmie Sovita. Zacznijmy od tego, iż rekrutującym daleko do wiedzy na temat pozyskiwania zasobów ludzkich. Oczywiście każda firma ma swoją politykę zadawania pytań itd. (usunięte przez administratora) Reasumując, brak profesjonalizmu. Pozdrawiam

Elżbieta
@...

@... Nie napiszesz nam jaki jest wynik Twojej rozmowy rekrutacyjnej?Jakie pytania padły podczas rozmowy? Podziel się proszę.

Poszukiwacz
@...

Dzień dobry, mam 38 lat, pracowałem w wielu branżach, ogólnie szukam pracy bo oddział w którym jestem zatrudniony będzie zamykany i przenoszony do Gdyni. Przeglądam ofert pracy i czytam opinie o Firmach, ale jak widzę takie głupoty to za każdym razem je komentuje. Jeżeli ma Pani taką wiedzę na temat pozyskiwania zasobów ludzkich to zarobki są około 15000 tyś zł miesięcznie w Warszawie. PANI KOMENTARZ NIE WNOSI NIC, JEST BEZWARTOŚCIOWY, komentując i pisząc " rekrutującym daleko do wiedzy na temat pozyskiwania zasobów ludzkich" co to jest za opinia, ŻADNYCH KONKRETÓW!!!. Komentarz który pomoże innym powinien być sprecyzowany, dlaczego było źle, co było nie tak? (szczegółowo), bo w dużym pojęciu ogólności nadal nic nie wiem.

...
@Poszukiwacz

Witam Pana, jeżeli administrator nie usunąłby mojej wypowiedzi to może jednak by coś wniosła i mógłby Pan się czegoś dowiedzieć. Widocznie była nie wygodna dla kogoś. Teraz już wiem, że jest bez sensu komentowanie czegokolwiek na takich portalach bo najwyraźniej nie można mieć subiektywnych opinii. Rozumiem, że Pan ma wiedzę na temat zarobków ludzi rekrutujących w Firmie Sovita, więc wie Pan jak się tam pracuje i co sobą ludzie tam reprezentują. Pozdrawiam i trzymam kciuki za owocne poszukiwania.

Może ktoś wie ile można zarobić na magazynie jako operator suwnicy i wózka widłowego z uprawnieniami

Hej

Nie więcej jak 2600-2800

@Hej

To (usunięte przez administratora) nie urywa a jak warunki pracy wyglądają? A czy jakieś premię można dostać?

@Hej

Dzięki to slabo płacą ostatnio pracowałem na zbrojarni ponad 3lata i zarabialem trochę więcej. A jakie są warunki pracy w Sovicie?

Szymon
@Hej

Podałeś stawkę brutto, czy netto? Zastanawia mnie jeszcze, czy poza wymienioną stawką wynagrodzenia można liczyć na ewentualne dodatki w postaci bonusów bądź premii. Mam nadzieję, że zechcesz pomóc.

rafadek

omijać z daleka tą firmę-zero profesjonalizmu

Myszka

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i powiem tylko tyle że szkoda czasu marnować. Brak kompetencji osób rekrutujących, nie potrafili dobrze pytania zadać. Widać że chyba długo nie pracują jako oceniający kandydatów do pracy.

SOVITA
@Myszka

Skoro tak Pani napisała to bez sensu było przychodzenie na drugi etap rozmowy kwalifikacyjnej. Gdy przychodzi się na rozmowę o prace i na wstępie pada zdanie, że jestem po 10 godzinach pracy i nie kontaktuje, to może dlatego pytania są niezrozumiałe, na ostatnie pytanie jak ocenia nas Pani jako rekruterów, dostajemy odpowiedz, że nie ma Pani żadnych zastrzeżeń.

Kamila Z
@Myszka

Nie wiem czy rekrutowaly Cie te seme osoby co mnie, ale ja odniosłam zupełnie inne wrażenie. Trafiłam na kierownika i kierowniczke. Co prawda osoby młode, ale moim zdaniem nie jest to adekwatne z brakiem doświadczenia. Rozmowa przeprowadzona spokojnie, bez stresu. Pytania dotyczące doświadczenia, raczej normalka. Oboje mili i zdecydowanie spokojni, mogłam pod koniec zadać pytania i wszystkiego się dowiedziałam. W piątek dostałam telefon od kierownika i zostałam zaproszona na 2 etap. Nawet jeśli nie dostane tej pracy, to pewnie kandydatów jest wielu i nie będę miała żalu.

Annnet
@Kamila Z

Mnie też rekrutowala jakaś para i byli jacyś dziwni i małomówni. Często spoglądali na siebie jak by to była ich pierwsza rozmowa rekrutacyjna. Odniosłam negatywne wrażenie po spotkaniu. Może wszystko zależy od dnia i humoru tej pary.

Ziaja

Rzeczywiście bez szału.

Peon
@Ziaja

Może kryzys w związku?

Dyrektor ds. handlowych Sovita

Zdegustowana
@Dyrektor ds. handlowych Sovita

A zatrudniajcie sobie ludzi na tydzień dwa, uwierzcie że marnujemy swój cenny czas; nie oceniacie książki po okładce. Sami nie macie doświadczenia patrząc po tym jak dziesięć razy trzeba o coś prosić i pytać a na niektóre pytania kierowniczka Ol.... nie zna nawet odpowiedzi i musi pytać dyrektorów. Śmieszne.

margaryna
@Zdegustowana

jak rozumiem jesteś wszechwiedząca i nieomylna, że tego oczekujesz od innych? kierownik też człowiek, panno kapryśna, i nie wszystko musi wiedzieć, czasem musi kogoś o coś zapytać :) osoby zatrudnione na swoich stanowiskach są w pełni kompetentne i jest to moja całkowicie obiektywna opinia. Nie pozdrawiam :)

faworyt
@Dyrektor ds. handlowych Sovita

Droga Agnieszko (albo Zgredku) bylas i tak skierowana do "odstrzalu".

p.

Miałam okazję, ale nie przyjemość pracować przez dłuższy czas w Sovicie. Niestety słabe zarob(usunięte przez administratora) ogólnie słaba atmosfera. Wymagają pracy po godzinach - niestety nic więcej za to nie płacąc. Przez rok przewija się kilkadziesiąt osoób w dziale handlowym -ludzie nie wytrzymują atmosfery i wymagań szefa za tak małe pieniądze, a pracowników z długim stażem nie umieją uszanować i zwalniają. Nie polecam pracy tam - oszczędzcie sobie nerwów.

goryl

a w Kadexie Ci lepiej??

Beny
@p.

To nie prawda co piszesz: ''ludzie nie wytrzymują atmosfery i wymagań szefa za tak małe pieniądze'', bo jeśli starasz się i pracujesz sumiennie to kilka tysięcy spokojnie można zarobić. A czy to będzie ta firma, czy inna, nic za darmo Ci z nieba nie spadnie.

Ogis
@p.

I jeszcze zwalniają nie dając szans. Byłam chwilę i zwolnili.

margaryna
@p.

a to ciekawe, bo o godzinie 16 w zasadzie wszyscy wychodzą i kierują się ku wyjściu, poza kierownikami i ludźmi, którym zejdzie jeszcze z pięć minutek żeby SAMOWOLNIE zostać i sobie coś dokończyć. Czyżbyś pomyliła firmy?

gggg

Pracowałam w paru firmach i raczej rzadko zwalnia się za wyniki, przeważnie jest to postawa pracownika, więc można być najlepszym "perełką" jak to ktoś napisał, ale jeżeli postawa jest zła to w tej czy w innej firmie taka osoba zostanie zwolniona prędzej czy później.

goryl
@gggg

Jaka postawa, o czym ty mówisz?? Jak ja dostałem klientów, zacząłem po nich dzwonić i zrezygnowano ze mnie; zawrócili tylko im w głowie bo raz jedna osoba dzwoni raz druga, uwierz klienci nie lubią zmian jeśli chodzi o handlowca. A tu się z Tobą zgodzę, bo w Sovicie te zwolnienia o których piszesz, to rzeczywiście norma i zwalniają Cię prędzej czy póżniej.

Zostaw merytoryczną opinię o SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. - Radom

• Jak się pracuje w SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy SOVITA Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

SOVITA Sp. z o.o. Sp. k.