Polska Agencja Przedsiębiorczości

Opinie o Polska Agencja Przedsiębiorczości

Pomcia

Zacznę od tego, że to najgorszy pracodawca z jakim miałam wątpliwą przyjemność współpracować. Ale po kolei. Zaczęłam pracę w styczniu, razem ze mną zatrudnionych było jeszcze około 7 innych osób, dwie zrezygnowały jeszcze w pierwszym tygodniu. Szkolenie polegało na tym, że dostaliśmy jedną osobę, za którą mieliśmy chodzić i słuchać jak rozmawia przez telefon. Bazę klientów musieliśmy robić w domu (znaleźć firmę, informacje na jej temat, projekt jaki realizują, nazwisko prezesa i numer telefonu), najlepiej około 40 podmiotów, przypuśćmy, że każdy opisanie każdego zajmowało około 5 min... Pierwszą bazę robiłam 3h, opisałam około 25 podmiotów (rozmawiałam z innymi zatrudnionym wtedy pracownikami, każdy mniej więcej tyle siedział nad bazą). Oczywiście starzy pracownicy wykreślili mi cześć bazy, bo to ich klienci z ubiegłych lat, albo "już się tam kontaktują"... Później bazy robiło się na bieżąco, w pracy, ale nie dziwię się, że na początku tyle osób zrezygnowało. Pracowałam tam aż 9 miesięcy, w tym czasie przewinęło się około 25 osób, jedni wytrzymali dzień, inni tydzień, albo miesiąc. Nieliczni pracują do tej pory. W obu "redakcjach" są tylko 4 osoby, które pracują tam dłużej niż rok, 2 osoby od stycznia, reszta krócej niż pół roku. Na czym polega praca? Wybierasz firmę, albo samorząd, dzwonisz i prosisz sekretarke, żeby połączyła Cię z prezesem. Niby proste. W ciągu 8h pracy głównie się wkurzasz, bo odbijasz się od sekretarki do sekretarki, musisz pogadać z 7 prezesami w ciągu dnia, a czasem graniczy to z cudem. Jak już uda ci się połączyć z prezesem to sprzedajesz artykuł w biznes plus lub forum przedsiębiorczości oraz polski kongres przedsiębiorczości. Często prezesi cie olewają, albo mówią, że już byli na kongresie i było beznadziejnie, a na konferencji były 3-4 osoby. Głównie sprzedajesz, wciskasz kity, a artykuł piszesz średnio może jeden w miesiącu. Nie jesteś redaktorem tylko handlowcem. Redaktor szuka tematu, a potem go opisuje. Ty szukasz barana, który kupi artykuł sponsorowany, sprzedajesz go, a potem starasz się znaleźć coś ciekawego w tym temacie. Poziom artykułów jest jaki jest, czasem zdarza się, że wypuszczą nie ten artykuł, który klient chciał i potem są pretensje, że brak w nim merytoryki. Nie ma się co dziwić, skoro prawie nikt nie skończył tam studiów dziennikarskich. No ewentualnie zaocznie licencjat, albo jakieś studia w Humanitasie... Co miesiąc spina, że nie ma wyników, artykułów i wydań. Ciekawe czemu nikt nie chce tego kupować... Wystarczy spojrzeć na ogólnodostępne informacje. Redakcja biznes plus na Facebooku około 130 polubień. Forum przedsiębiorczości 246 polubień. Polski kongres przedsiębiorczości około 1400 polubień. Spójrzcie sobie na konkurencję: np. puls biznesu 111 tysięcy polubień. Jak to prezes mawiał "wyniki mówią same za siebie". Właśnie, wisienka na torcie, albo raczej wielka zgniła wiśnia.(usunięte przez administratora)Idealny obraz tej "firmy". Praca po godzinach, bezpłatna. Wyjazdy, bezpłatne. Jedziesz na wywiad (chociaż zdarza się to rzadko, bardzo rzadko) wracasz o 21:15, piszesz artykuł, wzamian za to możesz przyjść do pracy np. aż godzinę później. Przychodzisz do pracy spóźniony, jest problem, ale jak wychodzisz godzinę później to trudno, Twoja decyzja, (usunięte przez administratora) Wypłata lekko ponad najniższą krajową, bez żadnych benefitów. Chociaż niektórym udało się wynegocjować nawet 2,5- 3k na rękę na start (ponoć byli wyjątkowi, ale też wytrzymali miesiąc i nie sprzedali nic w tym czasie). Pracujesz na swoim telefonie. Możesz na stacjonarnym, ale przerywa. Jak nie masz wyników to masz pogadanki z prezesem, który zawsze ma rację, nawet jak tej racji nie ma.(usunięte przez administratora) że jesteś wyjątkowy, że pracujesz w gazecie wyborczej albo dzienniku gazecie prawnej, że robisz coś wybitnego... Yhym. Każdemu do kogo dzwonisz przyznajesz nominację do nagrody, robisz list nomnacyjny. Sprzedajesz to. Co w tym wyjątkowego? Jak podpiszesz z nimi umowę na czas nieokreślony to w każdej chwili mogą ją wypowiedzieć. Tak samo umowę lojalnościową. Ale to nawet lepiej, bo przecież pracujesz tam na swojej komórce i możesz zapisywać wszystkie kontakty, a potem przejść do konkurencji. Tak jak pisałam to najgorsza praca jaką miałam.

Wanda

@Pomcia Napisałaś, że PAP nie wypłaca nadgodzin. Są one w takim razie do odbioru? Dzięki.

Wanda

@Goya, nie da się ukryć, że praca w CC to ciężki kawałek chleba. Czy ocenisz PAP jako dobre miejsce żeby zdobyć pierwsze doświadczenia w tej pracy?

Możesz napisać coś więcej na ten temat? Co było nie tak z przeprowadzonym przez firmę Polska Agencja Przedsiębiorczości procesem rekrutacji? Jaka panowała atmosfera na rozmowie kwalifikacyjnej?

Majkel

To dobre miejsce na wyrobienie sobie relacji z naprawdę dużymi graczami. Można zobaczyć od podszewki, jak funkcjonują firmy z różnych branż i wiele się od nich nauczyć.

Maria
@Majkel

To brzmi naprawdę zachęcająco. Na jakim stanowisku w Polska Agencja Przedsiębiorczości pracowałeś? Jeśli możesz, powiedz coś jeszcze na temat Twoich doświadczeń w tej pracy.

AlKa

Pracuję w tej branży już od kilku lat, zanim trafiłem do PAPu, pracowałem dla dwóch konkurencyjnych firm z Katowic i muszę przyznać, że tu mi najlepiej. Klienci znają markę, zainteresowanie kongresem jest bardzo duże. Jak ktoś umie rozmawiać, to nie trzeba dużo więcej, żeby znaleźć klientów.

mako

Ja tam sobie chwalę. Biuro w centrum Katowic, praca biurowa od poniedziałku do piątku. Wypłata i premie jasno określone ;]

Ktoś tu chyba cierpi na bezsenność z powodu PAP :) Drogi czytelniku, zachęcam do zakupu najbliższych wydań Dziennika Gazety Prawnej oraz Gazety Wyborczej, gdzie już jutro (tj. 14.05.) znajdą się nasze obszerne rozszerzenia biznesowe. Zapewniam, że będzie co czytać! Pozdrawiam gorąco - cieszymy się, że mamy tak oddanych fanów.

ciągleposzukujący

Czy zapadły już decyzje kto dostał się do drugiego etapu rekrutacji?

@ciągleposzukujący

To zależy, kiedy był Pan na pierwszym etapie :) kandydaci, którzy pierwszą rozmowę mieli 7 lub 10 grudnia, maile z zaproszeniem na drugi etap otrzymają jutro - 12 grudnia, do godziny 16.00

Mar89

Byłem na pierwszym etapie, same konkrety, bez ściemniania. Biuro bardzo fajne. Polecam

Stefan

Jak się wam pracuje? Czy cos z socjalnych dodatków macie?

@Stefan

Wynagrodzenie to podstawa + premie za napisane teksty. Firma organizuje również regularne integracje i szkolenia, a stałym pracownikom przyznaje bonusy w formie voucherów na wyjazdy na weekendowe SPA, bilety na koncerty lub karnety na siłownię. Zapraszamy do aplikowania!

Prawdopodobnie pomyliła Pani firmy. U nas wszyscy pracownicy przyjęci są na umowie o pracę - w 90% na czas nieokreślony. W tym roku mieliśmy tylko dwa przypadki, w których osoby zatrudnione na okres próbny zrezygnowały po jego zakończeniu. Nikt nie wykonuje swoich obowiązków w czasie wolnym - zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Firma ma ponad 500 partnerów z całej Polski, z którymi utrzymuje długofalowe relacje - żerowanie na naiwności nie daje takich efektów. Dziękujemy za miłe słowa o naszych pracownikach, staramy się tworzyć i rozwijać zespół o wymienionych przez Panią cechach

#szukampracy

Widzę, że jest rekrutacja na stronce. Czy ktoś z załogi mógłby napisać ile ludzi poszukujecie i jak będzie wyglądała rekrutacja? Kiedy zaczyna się prace itp?

@#szukampracy

Dzień dobry, w obecnym procesie rekrutacji planujemy zatrudnić cztery osoby. Nowi pracownicy zaczną pracę od początku stycznia 2019. Zapraszamy do przesyłania CV. Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się w drugiej połowie listopada.

Niestety nie wiemy, kto jest autorem tego komentarza. Prawdopodobnie jeden z naszych pracowników. Jeśli bardzo Pani/Panu zależy, możemy zapytać.

Doświadczony

Jestem ciekawy, czego jeszcze dowiem się o panu Pomarańskim z forum GoWork. Pracuję w tej firmie prawie 4 lata i byłem świadkiem wielu zmian, jakie zachodziły w PAP w tym czasie. Z firmy, która zatrudniała 6 osób na podstawie umowy zlecenia kilka lat temu, przekształciła się w spółkę, która zatrudnia prawie 25 osób na podstawie umowy o pracę w wys. od 2000 zł netto w górę. Kiedyś wynajmowaliśmy niewielkie pomieszczenie przy placu Grunwaldzkim, dziś nasze biuro to dwa piętra w prestiżowej kamienicy przy ul. Słowackiego. Kiedyś organizowaliśmy wydarzenia dla 300 osób, dziś na Polski Kongres Przedsiębiorczości przyjeżdża 1500 osób. Minister Rostowski, Pani Henryka Bochniarz, prezes Urzędu Patentowego, rektor Politechniki Poznańskiej oraz ambasadorzy największych europejskich krajów nie przyjechaliby na wydarzenie organizowane przez call center. Call center nie wynajmuje Międzynarodowych Targów Poznańskich i nie wygrywa poważnych przetargów na organizację wydarzeń o skali ogólnopolskiej. Kongres co roku jest w innym mieście? Tak - dzięki temu Polski Kongres jest najszybciej rozwijającym się niezależnym wydarzeniem biznesowym w kraju. Pomarański czasami przeklnie? Nie dziwię mu się, skoro na rozmowach kwalifikacyjnych każdy, który teraz się wymądrza na tym forum, przedstawia się jako kreatywnego, przedsiębiorczego i konsekwentnego specjalistę, a po tygodniu się okazuje, że jest jeszcze dzieckiem, które do prawdziwej pracy nie dorosło.

@Doświadczony

Dobry tekst, panie Pomarański

@Doświadczony

Dobry tekst, panie Pomarański

Mira

Słyszałam, że firma ma opinię dobrego pracodawcy, warto aplikować?

PiterK
@Mira

Warto spróbować to na pewno

greg

Dzięki tej pracy, w najbliższy poniedziałek (28.05) w Dzienniku Gazecie Prawnej znajdzie się artykuł podpisany moim nazwiskiem :))))

nowaaaa

Pracuję dwa miesiące i jest ok - 8h dziennie, weekendy wolne, kasa na czas.

Nieszczęściem internetu jest to, że każdy w dowolnej chwili może na tym forum napisać co chce i widzę, że administracja przepuszcza komentarze, które znacznie odbiegają od regulaminu. PAP nie jest ogromną korporacją i pojawienie się niepochlebnych, a nawet kłamliwych i obraźliwych komentarzy od "rzekomych" pracowników powołujących się na jakiś staż pracy w PAP jest mocno dziwne. Inną kwestią jest to, że komentarze te są dosyć subiektywne. Dla mnie targety nie są nierealne, praca nie kojarzy mi się z call center, nie odczuwam ścisku. Z rzeczy obiektywnych - wszyscy mamy umowę o pracę, urlopy i pieniądze zawsze na czas. Podsumowując, jeśli ktoś jest zainteresowany pracą, albo weryfikacją tego co to jest napisane to powinien to skonfrontować w realnym świecie.

PAP

Wszyscy pracownicy już się na forum wypowiedzieli. Nie ma potrzeby pisać dwa razy. Za niedługo uruchamiamy rekrutację, więc zapraszamy :)

PAP4EVER

Elaboraty o tym jak źle jest w PAPie mogą tworzyć osoby,którym po prostu nie chce się pracować. Fakt,wtedy nie masz tu czego szukać. Mity o wielogodzinnym tworzeniu baz,telemarketingu itp. Jak nie masz pomysłu albo jesteś raczej szarą myszką to faktycznie - kreatywność może Ci zająć godziny. Chcącemu - góra 2 h w weekend i masz baze na tydzień. Ponadto, nie znam żadnej firmy,która utrzymywałaby pracownika,który nic nie robi. A nic nie robieniem w PAPie jest brak wyników,bo nawet przy najmniejszej inwencji jesteś w stanie "coś ogarnąć". Zarząd mierzy wysoko,ale czyż nie to jest wyznacznikiem sukcesu? Pracuję w PAPie półtorej roku,są lepsze i gorsze miesiące,ale nie ma chwili na nude. Codziennie możesz dzwonić gdzie indziej,nitk nie suszy Ci głowy za nowe pomysły,nic nie narzuca. Sam kreujesz swoją pracę,a jeszcze dostaje za to bardzo przyzwoite wynagrodzenie. Umowa o prace na czas nieokreślony,super ludzie,dobra atmosfera. Biorąc pod uwagę obecny rynek pracy - jest bardzo ok. A jeśli boisz się rozmawiać z ludźmi, nie masz na siebie pomysłu, nie potrafisz zarabiać powyżej średniej krajowej,a nawet malutka pomysłowość Cię przeraża - to faktycznie,schowaj się w telemarketingu. Albo nie! Popracuj tam chwilę,a potem przyjdź do PAPu. Gwarantuję - wtedy już nie użyjesz tego porównania.

normal

Wybór, kiedy robisz sobie bazę klientów należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Jeśli nie chcesz tego robić w pracy, MOŻESZ (nie musisz) to robić w domu. Poza tym zawsze można podejść do przełożonego i poprosić o pomoc. Nakręcasz bezsensowną dyskusję, nie znając tematu. Jest tyle atutów pracy w tej firmie, począwszy od atmosfery, ludzi, którzy tutaj pracują aż do zarobków, a Ty akurat doczepiłeś się kwestii, która mija się z prawdą. Faktycznie - "Januszostwo" i "cebulactwo" - z Twojej strony.

tojestto

To jest praca dla ludzi, którzy po prostu nie boją wyzwań, również tych związanych z wymagającą pracą. Praca od 8 do 16, miła atmosfera i przede wszystkim przełożeni, którzy mają dla Ciebie czas i pomagają w pracy. Do tego oczywiście bardzo duże zarobki. Ja polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Agencja Przedsiębiorczości - Katowice

• Jak się pracuje w Polska Agencja Przedsiębiorczości?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Agencja Przedsiębiorczości tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Agencja Przedsiębiorczości?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 45 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Agencja Przedsiębiorczości?

Kandydaci do pracy w Polska Agencja Przedsiębiorczości napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Agencja Przedsiębiorczości