6 marca 2017 roku, w poniedziałek, w nowej hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach miały miejsce Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. To już 19. edycja tego wydarzenia, która przyciągnęła tłumy osób zainteresowanych znalezieniem pracy w Gliwicach.

O targach

Od lat w Gliwicach odbywają się targi pracy, na których bezrobotni, studenci czy absolwenci wyższych uczelni z regionu Śląska mają szansę zapoznać się z najnowszymi ofertami pracy w określonych specjalizacjach i kierunkach kształcenia. Co więcej, Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości ułatwiają podjęcie decyzji o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, sprzyjają wymianie informacji pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw i kandydatami do pracy, podjęcia praktyki czy stażu. To miejsce, w którym pracodawcy mogą zaprezentować swoje oferty pracy, przedstawić potrzeby rekrutacyjne oraz oczekiwania względem potencjalnych pracowników. Z kolei odwiedzający mają niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów z wieloma pracodawcami jednocześnie.

Tegoroczna i ubiegłoroczna edycja

W 2016 roku w Inżynierskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Gliwicach wzięło udział prawie 100 wystawców, w tym 88 firm. Dlatego uznano je za jedne z największych targów pracy w kraju.

W roku bieżącym pobito uprzednie rekordy, ponieważ 19. edycja targów pracy w Gliwicach zgromadziła ponad 100 wystawców, którzy reprezentowali czołowych pracodawców z kraju, regionu, jak i regionalne jednostki otoczenia biznesu.

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ofertami pracy, kierowanymi do studentów, absolwentów i pracowników naukowych. Mogli również dokładnie sprawdzić wymagania pracodawców dla poszczególnych, interesujących ich stanowisk pracy.

W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyła się w czasie targów konferencja towarzysząca temu wydarzeniu, pod hasłem „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wziął w niej udział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Przekonywał on, że sektor przemysłowy jest przyszłością dla polskiej gospodarki, choć wielu ekspertów twierdzi, że jej „kołem zamachowym” są usługi.

Uczestnicy targów mogli wziąć udział w symulowanej rozmowie kwalifikacyjnej z praktykiem rekrutacji oraz dowiedzieć się, jak pozyskać środki na rozpoczęcie i rozwój własnej działalności gospodarczej.

Praca w Gliwicach – gdzie jej szukać?

Istnieje kilka godnych uwagi sposobów na znalezienie zatrudnienia w Gliwicach. Wśród nich wymienić możemy skorzystanie z asysty powiatowego urzędu pracy, agencji zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobistą wycieczkę do siedziby docelowego przedsiębiorstwa i złożenie w nim swojego CV.

Niemniej, praca w Gliwicach zdecydowanie najczęściej zagląda na dedykowane jej serwisy internetowe, takie, jak na przykład GoWork. To właśnie ten sposób jest najbardziej efektywnym. Dzięki naszej pomocy znacznie zmaksymalizujesz swoje szanse na szybkie zdobycie stabilnego zatrudnienia, mogąc w łatwy sposób odpowiedzieć swoim CV nawet na kilkadziesiąt anonsów dziennie! Sprawdź sam!

Rynek pracy w Gliwicach – co go charakteryzuje?

Gliwicki rynek pracy z całą pewnością można określić jako przyjazny dla pracownika. Charakteryzuje go przede wszystkim niska stopa bezrobocia (wynosząca w 2024 roku zaledwie 2,3%), a także duża reprezentacja zawodów deficytowych na listach Barometru Zawodów.

Lokalni pracodawcy coraz chętniej oferują zatrudnianym przez siebie pracownikom rozmaite benefity pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna, systemy kafeteryjne czy rozmaite kursy i szkolenia. Na popularności zdobywa także praca zdalna, co zwiększa możliwości kandydatów względem zdobycia pracy.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_81643190_dyskusja-na-spotkaniu.html

Oceń artykuł
0/5 (0)