Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Iwona Uziembło
Prokurent SkanSerwis Sp. z o.o.
Absolwentka Politechniki Warszawskiej kierunku Inżynieria Środowiska oraz studiów podyplomowych z Zarządzania i Marketingu. Z firmą SkanSerwis związana jest od początków działania firmy, to jest od 2003 roku. Jest szefową działu przetwarzania, do którego rekrutuje pracowników. Sprawuje funkcję prokurenta.

Na rynku działają Państwo już 15 lat. Jak w tym czasie zmieniła firma?

Zaczynaliśmy 15 lat temu jako firma jednego projektu- świadczyliśmy obsługę korespondencji dla jednego klienta. Mieliśmy zaangażowanych kilka skanerów średniej wydajności do obsługi tego projektu.

Dzisiaj liczba stałych projektów usługowych to ponad 30 u klientów ze wszystkich sektorów gospodarki. Rozbudowaliśmy park maszynowy do ponad 40 skanerów dokumentowych od formatów A8 do A0.

Firma rozbudowała swoje kompetencje w dystrybucji i obsłudze serwisowej skanerów dokumentowych dla światowych liderów w produkcji skanerów takich jak Kodak, Fujitsu, Panasonic, Canon. Wymagania jakie są nam stawiane przez rynek jak i naszych dostawców wymuszają ciągłe podnoszenie kwalifikacji dla inżynierów sprzedaży, pracowników serwisu i analityków w dziedzinie Elektronicznego Obiegu Dokumentów. Z naszych analiz i wsparcia technicznego korzysta na dzisiaj ponad 100 firm z branży Ubezpieczeniowej, Energetycznej, Finansowej, Sektora Publicznego, Transportowej oraz wiele nowatorskich firm prywatnych.

Jakie oferują Państwo usługi? Do kogo są one skierowane?

Jesteśmy firmą dystrybuującą skanery dokumentowe takich producentów jak Kodak, Fujitsu, Canon, Panasonic. Sprzedajemy je przez naszych dealerów na terenie całego kraju.

Odbiorcami końcowymi są firmy z branży finansowej, ubezpieczeniowej, produkcyjnej także serwis biura. Oferujemy serwis do tych skanerów, ponieważ ich specjalistyczna konserwacja jest konieczna do bezawaryjnej pracy i długiej żywotności.

Kolejnym naszym biznesem jest masowe skanowanie dokumentów, które realizujemy zarówno w siedzibie firmy w Warszawie na Nakielskiej 3 gdzie mamy centrum przetwarzania jak także w lokalizacjach klientów, jeżeli wyrażą takie życzenie.

 

Jaka jest misja Państwa firmy?

Być zaufanym i niezawodnym dostawcą sprzętu oraz usług w zakresie przetwarzania dokumentów i danych.

Co wyróżnia Skanserwis na tle konkurencji?

Niewątpliwym i naszym atutami są: w sprzedaży - bardzo sprawna obsługa naszych klientów, rzetelność, terminowe dostawy, wsparcie przed i posprzedażowe oraz dział serwisu, który umie poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi naprawami.

W usługach masowego skanowania wyróżniamy się na pewno technologią ich przetwarzania wypracowaną i udoskonalaną przez lata, umiejętnością analizy procesów i dopasowania odpowiednich środków technicznych do szybkiego i bezbłędnego osiągnięcia celu, także szybkość realizacji zamówienia. Dodatkowo u nas dokumenty klienta są bezpieczne- mamy wdrożone procedury, które na każdym etapie przetwarzania je monitorują.

Pracowników na jakie stanowiska rekrutują Państwo najczęściej?

Najczęściej rekrutujemy pracowników na stanowiska przetwarzania dokumentów, czyli na takie stanowiska na które nie wymagamy doświadczenia. To my szkolimy pracownika i wdrażamy do pracy.

Jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Proces rekrutacji składa się z 4 etapów.

  1. Dajemy ogłoszenie na różnych portalach i oczekujemy na spływ CV
  2. Wybieramy kandydatki/kandydatów, i w rozmowie telefonicznej przedstawiamy firmę i zakres pracy. Na tym etapie część kandydatów rezygnuje z dalszego uczestnictwa w rekrutacji.

  3. Osoby, które w rozmowie telefonicznej potwierdziły chęć podjęcia pracy zapraszamy na spotkanie do nas. W czasie spotkanie omawiamy szczegółowo pracę, informujemy o warunkach zatrudnienia oraz zapraszamy do praktycznego zapoznania się ze stanowiskiem pracy

  4. Kandydat siada na stanowisko pracy i pod kontrola kierownika realizuje proste zadania. Jest to kolejny etap gdzie kandydat/tka podejmuje świadomą decyzję o ewentualnej kontynuacji w procesie rekrutacji. Z kandydatów, którzy pozostali chętni do podjęcia pracy, wybieramy tych, który najlepiej zrealizowali powierzone zadanie .Z takim kandydatem podpisujemy umowę i zapraszamy do pracy w ustalonym terminie.

Gdzie osoby zainteresowane mogą znaleźć aktualne ogłoszenia o pracę?

Osoby poszukujące pracy mogą znaleźć nasze ogłoszenia na portalach internetowych. W związku z tym, że oferujemy pracę studentom, zamieszczamy oferty na portalach dedykowanych dla tej grupy. Ogłaszamy także nabór na naszej stronie www.skanserwis.pl.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Nie wymagamy konkretnych umiejętności. Konieczna jednak jest dyspozycyjność – praca w dni robocze. Przy rekrutacji na stanowiska indeksowania wymagamy biegłego pisania na komputerze.

Ile osób obecnie liczy Państwa zespół? Z jakich działów się składa?

Nasz zespól składa się z działu sprzedaży, działu serwisu, działu przetwarzania i działu informatyków. Liczy razem 40 osób.

Na co mogą liczyć Państwa pracownicy?

Nasi pracownicy, mogą zawsze liczyć na nasze wsparcie nawet jeżeli chodzi o sprawy nie związane z pracą. Studenci u nas pracujący cenią nasze zrozumienie dla ich potrzeb związanych z nauką i przygotowaniem do egzaminów.

 

W jakich godzinach odbywa się praca w firmie?

Praca w firmie odbywa się dla działu sprzedaży i serwisu od 8-16, w dziale przetwarzania od 7-15, i od 12-20.

Kto dobrze odnajdzie się w pracy w Państwa firmie?

Każdy, kto chce pracować, zdobyć nowe, czasem pierwsze doświadczenie w pracy. Młodzież ucząca się bo stosujemy zasadę: „Nauka na Pierwszym miejscu!„ Staramy się w miarę możliwości podporządkować czas pracy do obowiązków w szkole i na uczelni.

Jak wygląda atmosfera w Państwa firmie?

Nasza firma przykłada wagę do dobrej atmosfery w pracy i wzajemnego szacunku. Staramy się aby żaden pracownik nie pozostał anonimowy. Integrujemy zespoły, które pracują przy różnych projektach, aby w razie potrzeby chętnie się wspomagały. Jeżeli pojawia się konflikt, wspólnie pracujemy nad jego zażegnaniem.

Czy organizują Państwo imprezy spotkania integracyjne dla pracowników?

Organizujemy imprezy okolicznościowe z okazji Świąt. Zasiadamy wtedy wspólnie do stołu, by przy dobrym posiłku i muzyce zapominieć na chwilę o codziennych obowiązkach. W ramach integracji poszczególne zespoły organizują spotkania poza pracą, np. wyjścia na lodowisko, do klubu, na kręgle czemu zawsze kibicujemy.

Dlaczego warto pracować właśnie w Skanserwis?

Jesteśmy rzetelnym pracodawcą, dbamy o naszą załogę, płacimy wynagrodzenia zawsze w terminie, mamy indywidualne podejście do pracownika. Zatrudniamy wielu studentów i staramy się być elastyczni jeżeli chodzi o czas konieczny tym osobom do przygotowania się do egzaminów.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
SkanSerwis Sp. z o.o.