SIG Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu w SIG

Rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu w SIG

 

W SIG inwestujemy w rozwój oraz dobre samopoczucie naszych pracowników oraz społeczności. Jesteśmy zaangażowani w społecznie odpowiedzialne praktyki biznesowe dla naszych klientów, pracowników, dostawców i akcjonariuszy. Dążymy do realizacji naszych celów biznesowych w sposób odpowiedzialny, mając świadomość wpływu gospodarczego, społecznego i środowiskowego naszej działalności.

Komunikacja wewnętrzna

Komunikacja z naszymi pracownikami jest jednym z naszych kluczowych priorytetów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy rozumieli wizję i cele SIG oraz naszą strategię ich realizacji. Zachęcamy naszych pracowników do dzielenia się swoimi opiniami. Osiągamy ten cel poprzez regularne konferencje, roadshows oraz lokalne spotkania zespołów i briefingi, a także poprzez Badanie Zaangażowania pracowników. Badanie daje nam wszystkim szansę, aby słuchając głosu naszych pracowników, sprawić, że SIG staje się coraz lepszym miejscem pracy.

Inwestowanie w ludzi i możliwości

W SIG wierzymy, że rozwój naszych pracowników jest niezbędny zarówno dla nich samych, jak i dla naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że pracownicy są ambasadorami, którzy budują relacje z klientem, wpływając na wizerunek firmy. Nasze założenie to indywidualne podejście do pracowników, z którego wynikają programy rozwojowe oraz portfolio szkoleniowe, umożliwiające pracownikom rozwijanie swoich talentów w różnorodnych kierunkach, uwzględniające ich faktyczne możliwości i aspiracje. Dlatego też zapraszamy naszych pracowników na szkolenia tradycyjne, jak i wykorzystujące też nowoczesne metody np. grywalizację. Naszą pracę od kilku lat wyróżnia naukowe podejście do rozwoju, które jest dobrze znane naszym pracownikom. Przykładem z ostatnich miesięcy jest zastosowanie Teorii ról zespołowych M.Belbina, po którą sięgnęliśmy.

Równe szanse i różnorodność

Oferujemy równe szanse wszystkim obecnym i potencjalnym pracownikom oraz cenimy włączenie i różnorodność myślenia. Uważamy, że ma to kluczowe znaczenie w generowaniu nowych innowacyjnych pomysłów i rozwiązań dla naszej firmy i klientów. Zgodnie ze swoją polityką różnorodności, SIG kontynuuje działania na rzecz poprawy wszystkich aspektów różnorodności wśród swoich pracowników.

Działania na rzecz lokalnych społeczności

W SIG uważamy, że ważny jest wkład w społeczności, w których działamy. Staramy się rozwijać związki z tymi społecznościami poprzez szereg działań i inicjatyw wspieranych przez lokalne zespoły i menadżerów. W całej Grupie SIG jesteśmy zaangażowani we wspieranie lokalnych społeczności na wiele różnych sposobów. Ściśle współpracujemy z lokalnymi uniwersytetami, wspierając grupy przedsiębiorstw społecznych, uczestnicząc w projektach budowy społeczności oraz sponsorując lokalne, a nawet profesjonalne drużyny sportowe – jesteśmy patronem Rzemieślniczego Klubu Sportowego Juvenia Kraków. Realizujemy również program warsztatowy wraz z Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. Program obejmuje cykl warsztatów dla nauczycieli i uczniów oparty o metodologię Ról zespołowych Belbina. Świadomość własnych talentów daje młodym ludziom wymierną przewagę, a w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku edukacyjnym i zawodowym.

 

SIG Sp. z o.o.