Promedica24

Opinie o Promedica24

Rena

Szczerze polecam pracę w tej firmie! Ja jestem bardzo zadowolona z zarobków i organizacji całej pracy. Wszystko zawsze jest dopięte na ostatni guzik. Bardzo podoba mi się to, że nie płacą w dietach jak inne firmy. Dzięki temu wiem, że pracuję legalnie, mam wszystkie składki opłacone i nie musze się bać skarbówki.

@Monik

Tak zgadzam się płacą w częściach

Na jakie wsparcie w Promedica24 mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Promedica 24 Nowy wpis

Z promediką nigdy było żadnych problemów. To konkretna i solidna firma. Problemem jest tylko to jakie przekazywane do nich informacje poprzez koordynatora z Niemiec zlecającego kontrakt polskiej Promedice. A są często niezgodne z rzeczywistym stanem faktycznym będącym o danym miejscu.

Promedica 24 Nowy wpis

Jestem zadowolona pracując z tą firmą lecz negatywne strony są związane z pracą będąc na miejscu gdzie zostałam przydzielona czyli warunki będące na zleceniach do których jesteśmy przywożeni. Wyjaśniam w czym jest problem""""""""Podopieczni którzy kierują swoją prośbę o pomoc do firmy nie opisują faktycznego bieżącego stanu warunków na które wysyłane są opiekunki lub wiele zatajają informacji na ten temat. Nie zgadza się mnóstwo faktów które mają stan faktyczny i realny na miejscu. Tak jak i w moim przypadku. Jestem bez prądu w pokoju.Caly czas słyszę że naprawią elektrykę i na słowach tych się niestety kończy. Już w tej kwestii więcej się nie dzieje: I temat zamknięty ???? Jestem od września w tym miejscu gdzie jest dużo do życzenia by można było podstawowo chociażby na niskim standardzie egzystować. W dzień w miarę ciepło a w nocy ziąb. Kiedy ma przyjść z Promediki niemieckiej na wywiad koordynator tak jak to miało przed chwilą miejsce, nagle kilka godzin wcześniej już kaloryfery stają się ciepłe w przydzielonym mi pomieszczeniu i zaczyna wszystko funkcjonować. Po wyjściu oczywiście jest natychmiastowa rozmowa dlaczego żalę się.Że powinnam takie sprawy omawiać z nimi a nie skarżyć się. Przecież mam warunki takie same jak oni, czego jeszcze więcej chcę........ Dalej opisując oszczędzana jest woda, z posiłkami jest nie inaczej 17.30 kolacja ok.rozumiem dwa kawałki małego chlebka, natomiast z herbatą którą przygotuje by również się napić są cyrki.Oni wypijają cały dzbanek nim ja zdążę sobie nalać chociażby jeden kubeczek i wypić. Przykro mi pisać w ten sposób ale taka jest prawda. Zaczęłam po kryjomu schodzić do kuchni po ciemku i potajemnie robić sobie i pić herbatę. Zdarzyło się chyba kilka razy że nakryta w kuchni pijącą herbatę i zapytał mnie w prost. Co szukasz o tej porze w kuchni i to po nocach, proszę natychmiast z tąd wyjść. Że on sobie tego nie życzy bym przebywała tutaj o tej porze.

Rena

@Rena

Proszę mi powiedzieć czy to co jest na umowie to dostanę na konto,bo Pani która przyjechała z umową zarzekała się, że ani centa mniej. No chyba że są jakiejś obciążenia komornicze.Proszę o odpowiedź.

@Kasia

Po co zadajesz ludziom takie pytania? Kowalski ma ci odpowiedzieć czy Ty Nowak zarobisz tyle ile masz w umowie? Pojedziesz,zarobisz,przeczytasz kwotę na koncie. A jak nie będzie to prawda to będziesz miała pole do popisu żeby to wyegzekwować.

Monik
@Rena

Płacą w transzach,więc ktoś,kto pisze inaczej,nie ma o niczym pojęcia

Iwona48
@Rena

Polecam pracę w Firmie Promedica a w szczególności panią Magdalenę z Katowic do spraw rekrutacji Nowa opiekunka .Dziękuję za 09c i wsparcie .

BCH
@Rena

uważam, że ten wpis został zamieszczony przez kogoś z Działu Marketingu tej firmy, a nie przez osobę pracującą w charakterze opiekunki. Są wyraźne sygnały, które o tym świadczą.

@BCH

A ja uważam, że jesteś z konkurencji i podkopujesz naszą firmę !!!!

@Monik

Tak zgadzam się płacą w częściach

Mateusz

Pierwszy kontrakt okazał się klapą ze strony tej firmy drugi trafiłem na dobrą rodzinę mam nadzieję że będzie dobra współpraca ale szczerze mówiąc pieniądze bardzo małe tyle zarobiłbym w pl szczególnie że ma się rodzinę na utrzymaniu bardzo zastanawia mnie czy nie popracować do lipca przyszłego roku i nie podziękować

Ana

Miałam podobne odczucia na pierwszym kontrakcie. Pierwszy wyjazd , bardzo słaby niemiecki, demencja żony mojego pacjenta ( kompletny brak znajomości tej choroby ) wykańczały mnie psychicznie. Nie poddałam się jednak, po powrocie do domu przemyślałam wszystko, zrozumiałam jakie zrobiłam błędy i poczytałam literaturę fachową, w tym internet i poprosiłam o następny wyjazd. Dostałam kontrakt, polubiłyśmy się z moją podopieczną i jej rodziną . Rodzina poprosiła mnie żebym została stałą opiekunką. I tak jeżdżę tam już 3 lata. Jedno jest pewne. Nie każdy nadaje się do tej pracy. Trzeba lubić ludzi starszych, starać się ich zrozumieć i pomóc. Czasami trzeba odłożyć inne rzeczy, które są do zrobienia i poświęcić więcej czasu podopiecznej, chociażby posiedzieć przy niej, posłuchać chociaż nie wszystko się rozumie. Znaleźć zajęcie, które może wykonywać pod naszym okiem itp. Są różne choroby, różni ludzie. Ile z Was próbowało się postawić na miejscu podopiecznego, zrozumieć co czuje i czego potrzebuje? Wierzcie mi to bardzo pomaga w pracy. Warto pomyśleć, co zrobić aby ułatwić sobie pracę i życie podopiecznemu. Wielu z Was pewnie pomyśli głupia baba, nie mam czasu bo muszę sprzątać, gotować, myć itd. ale pamiętajcie, my jeździmy do opieki nad żywym człowiekiem, a nie do sprzątania. Oczywiście musimy utrzymywać czystość i porządek ale to nie jest celem samym w sobie. A zarobki? Tak, większość z nas ma problemy finansowe i ta praca ma pomóc w pozbyciu się ich. Ale kto płaci pracownikowi duże pieniądze bez sprawdzenia jego kwalifikacji i znajomości języka? Po co znajomość języka? Po to, żeby zrozumieć podopiecznego i móc załatwić wszystkie sprawy, które do nas należą. Mam nadzieję, że przynajmniej jedna osoba przeczyta do końca i zastanowi się...Pozdrawiam wszystkich i życzę satysfakcji z pracy, zdrowia i oczywiście dobrych zarobków.

Ona
@Ana

Nie zgadzam się. Jeśli firma przeprowadza kurs językowy 2 tygodniowy dla osoby nie znającej języka niemieckiego to musi wiedzieć że ten kurs w zupełności wystarczy. Nie zmienia to faktu że praca musi być wykonana znając język bardzo dobrze lub bardzo słabo będąc po kursie tylko.

MadameX
@Ona

Im lepiej znasz język tym czujesz się pewniej. Przecież praca to nie tylko uprać , posprzątać, ugotować i pomóc się umyć podopiecznemu. Bywa, ze trzeba dzwonić po karetkę w jakimś nagłym przypadku, trzeba z podopiecznym pójść do lekarza i choć trochę umieć powiedzieć w czym rzecz, trzeba do apteki, sklepu. No i kontakt z rodziną. A idąc z podopiecznym na spacer np przyjemnie jest móc zamienić kilka słów lub w domu też.

Anonim Nowy wpis
@Ana

Bravo jestem tego samego zdania.Albo się jest dobrym i pomocnym człowiekiem który ma to coś w sobie albo nie podejmuje się tej odpowiedzialnej pracy.????

Jaka umowa obowiązuje w Promedica24 podczas okresu próbnego?

Jaga

Przez caly okres zatrudnienia obowiauje umowa zlecenie

Eb

Szczerze pojechałam pierwszy raz z tą firmą, może nie ma takich zarobków jak prywatny wyjazd ale są wiarygodni co do wypłat na konto...pozdrawiam moich aniołów panią Natalie k,i pozostałe panie.

ciekawa
@Eb

czy koordynatorzy ogarniają u nich?

Promediva 24
@ciekawa

Firma godna zaufania przekazuje dane o podopiecznym ze stanem faktycznym

Witam chciałabym zacząć ale mam obawy bo języka nie znam i też chce wiedzieć na ile się jedzie

@Marta

Radzę zacząć od rozmowy z Firmą. Proszę pytać o wszystko, udzielą odpowiedzi. Tutaj naczyta się Pani wielu informacji bardzo stronniczych i niekoniecznie prawdziwych. Pozdrawiam, opiekunka z 2,5 rocznym stażem

pytanie
@Marta

w wakacje sa oferty dla osób bez języka?

@pytanie

Firma dysponuje bardzo zróżnicowaną ofertą. Warto sprawdzić - najlepiej zadzwonić na infolinię, pod numer: +48 22 250 55 00 lub udać się do oddziału w celu zapoznania się z możliwościami. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Promedica24

Czy jest możliwość pracy w Promedica24 Germany na część etatu?

Szanowni Państwo, specyfika pracy związanej z wyjazdem zagranicę do opieki nad seniorem/seniorką nie pozwala na pracę w ograniczonym wymiarze. Dodatkowo, oferujemy zatrudnienie live-in, czyli z zamieszkaniem, właśnie po to, aby Opiekunowie byli w stanie w pełni świadczyć tę opiekę – także w nagłych sytuacjach wymagających ich interwencji. Jest to model indywidualnej opieki nad podopiecznym czy podopieczną, co wiąże się z tym, że na kontrakcie przebywa jeden Opiekun bądź Opiekunka, a nie więcej, co pozwalałoby na etatowość zatrudnienia. Więcej informacji można uzyskać na naszej infolinii: 22 250 55 00 lub w jednym z oddziałów firmy: https://promedica24.com.pl/nasze-oddzialy/ Pozdrawiamy, Zespół Promedica24

@Promedica24

Placa minimalna w Niemczech 1725 euro brutto czyli jakieś 1300 netto więc nie powinno zarabiać się mniej. To wynagrodzenie miesięczne za 40 godzin pracy w tygodniu. A przecież ta praca wymaga być dostępnym przez 7 dni w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie. Więc jak można zarabiać jak nie którzy podają 6 tygodni 1100 euro. 1300 netto to jest wynagrodzenie nie adekwatne do tej pracy.

Zgadzam się

W pełni popieram Twiją wypowiedz i jeszcze dodam, że jeśli w kontrakcie jest napisane 40h/tygodniowo, a pracujesz dłużej to za nadgodzinny powinno się płacić. Papier, papierem a realia są załkowicie inne.

@Promedica24

Nie zmienia to faktu że jest się do dyspozycji 24 godziny na dobę. Więc dlaczego jest tak żenująco niskie wynagrodzenie za te 6 tygodni pracy. Nie może być 5500 zł różnicy między osoba która zna język a tej która nie zna języka jest po kursie. 1200 euro za 6 tygodni pracy jest wynagrodzeniem nie mającym żadnego uzasadnienia do stopnia znajomości języka. Przecież znając język i będąc tylko po kursie i tak trzeba wykonać te same obowiązki. A różnica w wynagrodzenie między takimi osobami jest znaczna.

RITA

Ja jestem tutaj 5 tygodni i 2 dni i stawka 900 euro. Zbajomus. Hezyka i prawo jazdy. Szczerze to w PL mam tyle samo :(

Monia

Wszystkie wpisy pozytywne na tej stronie umieszczane są przez samych pracowników promedica24. (jakie to zarobki wysokie, ubezpieczenie, mega super kontrakty, ogłoszenia rodem z portali randkowych itd) jakoś na życie trzeba zarabiać kosztem innych naiwnych

Gosia
@Monia

Dokładnie. Prawdę napisałaś. Czytając opinie, wychodzi na to, że same plusy. Prawda odwrotna.

@Monia

Lepiej zatrudnić osobę po kursie nie znającej języka za 1200 euro za 46 dni pracy niż osobę znajaca język za 2000 tys euro czy więcej. Każda z tych osób i tak musi wykonać tą samą pracę. A wynagrodzenie osoby nie znającej języka jest dużo niższe. Mimo iż praca do wykonania taka sama.

Za 46 dni pracy stawka od 1200 euro czyli 5500 zł netto czyli 3700 zł za miesiąc pracy czyli 120 zł dniówka Pracując 21 dni czyli 168 godzin w Niemczech zarobiła byś 7tys zł netto. Mając wolne weekendy i wolny czas po pracy. To co oferuje ta firma jest niewspółmierne do pracy która się wykonuje. Nawet przyjąć brak znajomości języka tylko kurs to i tak wykonujesz taka sama pracę co osoba która zna język i ma kwalifikacje zawodowe a wynagrodzenie jest dużo większe takiej osoby.

Joker

Mnie interesuje jakie jest wynagrodzenie miesięczne które i tak jest mocno nie adekwatne do pracy która się wykonuje. Bo przecież jesteś na zawołanie te kilkanaście godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu.

@Joker

Nie jesteś pracownikiem etatowym więc nie masz stałej pensji,chyba że pracujesz w biurze. I nie zadawaj ludziom od roboty takich pytań bo każdy ma swój kontrakt i pobory jemu ustalone. Bo biura proszę się udać.

aniya
@Joker

jedynie w biurze powiedzą ile możesz zarobić , wynagrodzenie zależy od znajomości języka , długości wyjazdu i ciężkości miejsca pracy.

Joker
@Ryba

Ale co ma znajomość języka skoro i tak tego języka nie trzeba znać do wynagrodzenia. Bycie z kimś mieszkanie z kimś dzień w dzień pomagając komuś w życiu dnia codziennego nie może być wynagradzane jakimiś 1300 euro netto czyli tyle ile wynosi placa minimalna w Niemczech netto. Jesteś pomagasz potrafisz się dogadać a najważniejsze że jesteś 24 godziny na dobę nie oszukujmy się ale tak właśnie tak to wygląda. Więc żadne 1300 euro netto to kpiny. A tu czytam że takie wynagrodzenie potrafi być za 6 tygodni pracy. Lub nieco wyższe. Ludzie wy jesteście dostępni non stop. Chyba że o czymś nie wiem. Macie weekendy wolne. Możecie popuścić w weekend mieszkanie dom i zająć się sobą. Nie sądzę. Więc żadne 1300 żadne 1600 netto. Tutaj wynagrodzenie powinno zaczynać się od co najmniej 2000 tys euro i weekendy wolne.

aniya
@Joker

Znajomość języka jest potrzebna do komunikacji...pogotowie,policja ,lekarz ,kasjer w sklepie kiedy nie wyda reszty ...

@Joker

Ano to ma że jesteś w obcym kraju i musisz funkcjonować w obcym kraju. Kto odda matkę,ojca czy ciotkę w ręce osoby która ani be ani me, nic nie rozumie i nijak się nie porozumie. Jak uważasz że takie kwoty należy ludziom płacić to załóż firmę,zostań prezesem a ja pierwsza przypędze do tak płatnej roboty. Jakie masz jeszcze uwagi? A to jak płaci Pr24 to masz zupełną rację. Nawet nie warto tego komentować

Daga
@Ryba

Jeśli ktoś się czuje (usunięte przez administratora) poszkodowany zawsze może to zgłosić do prokuratury lub uok-u po przyjeździe do Polski

@Daga

Twoich porad też nie warto komentować

@Joker

Czy ktoś zmusza do wyjazdu? jak nie pasuje to proszę siedzieć w domu i nie marudzić tutaj

Bb
@Joker

Rodziny płacą 3200 euro za opiekunkę. A tak z innej beczki czy promedica opłaca ZUS? Że średniej krajowej. Bo taki jest ogólnie przyjęty wymóg. To znaczy uczciwość nakazuje

!@Henry
@Ana

Dokladnie nie pasuje to w domu!!! Kazda praca wymaga chęci pracowac ,kazdy swiadomy podpisuje umowę o pracę I wynagrodzenie Agencja Promedica 24 jest Agencja Pracy godnej polecenia ,pod kazdym względem, Organizacji pracy,,,kadra rekrutacyjna i płacowe są oky...Pozdrawiam Wszystkich czytających...!!!

1200 euro za 46 dni pracy? Czyli 5500 zł za 46 dni pracy? Czyli 3700 zł za miesiąc pracy? Czyli 120 zł dniówka? Praca bez wolnych weekendów i wolnych godzin po pracy jak ma to miejsce w przypadku każdej innej pracy w systemie 8 godzinnym. Zakwaterowanie jest wpisane w charakter tej pracy. Więc nie powinno nic kosztować. O wyżywieniu można dyskutować. Przejazd w jedną i drugą stronę jest płatny co jest oczywiste. Czy jest warta skóra za wyprawkę. W przypadku 1200 euro niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie.

Rose

Bardzo miłe przyjęcie ze strony pań z biura i świetna pani lektor.

Iwona

Polecam firmę Promedica Choć jadąc pierwszy raz trafiłam na Niemców złych To.pomoc koordynatorów wspaniały Nocleg w hotelu Pomoc zrozumienie i troska ze strony pracowników promedicy Muszę podszkolić język.bo bardzo słaby Za wszystko bardzo dziękuję Tagze dziewczyny polecam z całego serca pracę w Promedica 24

Bb
@Iwona

A nie wiedzieli w co pakują? Przecież nie jechała Pani 1000 km całą noc aby po kilku dniach wylądować w hotelu. A po Pani następna osobą jest wpychana.

Ola

Czy warto jest wyjechać na kontrakt z firma promedica24?

Proszę uważać i kontrolować każde słowo wypowiedziane, a zapis w umówię.

JOT

Kasa się zgadza, umowa nieskomplikowana, mieszkanie na miejscu lepiej niż przyzwoite. Mi wszystko odpowiada

ANIa
@JOT

jako jedyna mówisz ,ze umowa nie jest skomplikowana ..niestety dużo czytania .

MM

Wyjazd do pracy za granicę w moim wieku to duży stres i strach. Ale kto nie ryzykuje ten w euro nie zarabia :)

Jaga
@MM

Witam nie wiem w jakim wieku pani jest ale ja mam 72lat i jezdze od 5 lat i jestem bardzo zadowolona i nie taki diabel straszny jak maluja.Zycze powodzenia i prosze sie nie stresowac

@Jaga

Ja mam 70 i jeżdżę od 2 lat. Jestem bardzo zadowolona i mam zamiar pracować jak długo zdrowie pozwoli. Praca daje mi wielką satysfakcję.

Marzena
@Ana

Czy dojazd jest zapewniony?

@Marzena

oczywiście

Nowa
@Marzena

Tak ponoć busy firmowe wyjeżdżają 2 razy w tyg np we wtorki

@Nowa

Konkretnie: wyjazdy w poniedziałki i czwartki powrót do domu we wtorki i soboty czyli busy , które zawożą nas do Niemiec przywożą wracających do Polski

ANIa
@Nowa

w poniedziałki i czwartki z adresu pod adres , jeździmy tez czasami Sindbadem ,albo kto ma możliwość leci samolotem :) Najlepiej pytać u żródła czyli w biurze . Pozdrawiam .

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Germany

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 220.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 200, z czego 144 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24