Opinie o RUBO Sp. z o.o.

XXX

Widzę, że ani na Darku ani na Michale nikt nie zostawił suchej nitki. Ale niestety, to jest prawda. Wspinajac sie po drabinie kariery, tylko dlatego że ktoś komuś trzyma dwa palce w (usunięte przez administratora) i do tego zagięte, żeby nie wypadły. To doskonały przykład jak od zwykłego robotnika można dotrzeć do koryta. Michał, niczym kukiełka Pana Dyrektora robi to co on karze.Bo sam to nawet tabelki w Wordzie nie zrobi. Jako kierowca sam spał po krzakach, a teraz niczym paw chodzi po magazine. Bo przecież to on teraz jest brygadzistą. A najlepszy tekst do kierowcy, który po powrocie do firmy miał iść na śniadanie. Brzmiał następująco: miałeś tyle jazdy to nie mogłeś zjeść w czasie jazdy na obwodnicy. Ogólnie to można by pisać i pisać. Ale szkoda mojego czasu. Odradzam pracę w tej firmie.

Witam, na samym wstępie chciałbym zaznaczyć że zgadzam się z większością opinii dodanych na tej stronie. Michał kiedy pracował jako kierowca popełniał karygodone błędy kiedyś nawet zgubił i pogiął przyczepę ale oczywiście żadne konsekwencje nie zostały wyciągnięte ponieważ już następnego dnia z samego rana udał się na kolanach do gabinetu Pana Darka ciągnąć za sobą wiadro wazeliny aby polubownie załatwić sprawę.Udało się.Nazywanie go pseudo kierowcą jak to zrobił jeden z oceniających jest zbyt delikatne w mojej opinii gdyż jemu nawet proste cofanie sprawia problem.Jednak najgorsze jest to że kompletnie nie szanuje pracowników,pręży się gdy chodzi po placu i wydziera ten pysk.Udaje wielkiego kierownika, jednak nie wspomina że tą posadkę załatwił sobie poprzez bardzo dobre stosunki z dyrektorem bo najlepszy jest w wazeliniarstwie a nie w pracy którą wykonuje. Nie polecam tej firmy jeżeli nie masz układów nic nie osiągniesz.

abc

Przepracowałem w tej firmie xxx lat ... przez dłuższy czas pracowało mi się naprawdę Baaaaaaardzo FAJNIE. Szefostwo i pracownicy z biura to na prawdę fajni ludzie. Zdecydowanie NIE POLECAM pracy w Rubo Serwis (na magazynie) pod przełożonym Panem "pseudo" Dyrektorem Darkiem ..... który najpierw wydziobał sobie awans, a później załatwił to samo swojemu (usunięte przez administratora) z magazynu (pseudo kierowcy). Znęcanie się psychicznie nad pracownikami , wydzieranie się jak coś idzie nie po ich myśli to niemal codzienność. Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że w ciągu ostatniego miesiąca zwolniło się dwóch kierowców oraz jeden magazynier ( były kierowca , którego niesłusznie sami zdegradowali ) wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie wytrzymali psychicznie z takimi przełożonymi. Właściciele firmy mogli by się w końcu obudzić (oby nie za późno) i zrobić coś z Panem Darkiem oraz Michałem zanim oni sprawią że wszyscy pracownicy się zwolnią a firmę doprowadzą na samo dno. Dodam też że posiadam dostęp do osoby która ma dowody o lewiznach, które robią w czasie pracy wyżej wymienione osoby oraz wiele innych informacji...o których już nie chce mi się pisać. Mam też nadzieję że ktoś..... kiedyś "ICH" potraktuje tak samo albo i gorzej jak oni swoich pracowników. Zarobki w firmie są ok. (wiadomo zawsze może być lepiej ale tragedii też nie ma ) do 10 - tego każdego miesiąca kasa zawsze była na koncie. Podsumowując całość to praca w tej firmie - TAK .... ale nie pod skrzydłami Darka i Michała.

kris
@abc 21.10.2017 22:24

mam podjac prace w rubo na dniach, jako kierowca cięzarowych,czy możecie mi coś powiedziec wiecej na temat tej pracy, jak urlopy,kase w miare dobra zaoferowali, i wszystko sie wydaje ok,ale mam watpliwosci

abc
@kris 23.10.2017 17:42

Jeśli nie masz NERWÓW ZE STALI Odpuść tą pracę. Na początku jest ładnie i pięknie ale jak już wkręcisz się w pracę to zaczną cię Je*ać i dociągniesz do końca roku , może ciut dłużej i sam się zwolnisz. Obecnie pracy jako kierowca jest bardzo dużo i to za lepszą kasę. Kasa ok . do każdego 10- tego jest na koncie ale po urlop musisz iść i prosić niemal na kolanach. Nie wież w te cuda finansowe co oferują....

eMa

Musisz mieć świadomość, że to jest mała, polska firma rodzinna z jej wadami i zaletami Przygotuj się na to, że będziesz miała oficjalnie jednego szefa, a nieoficjalnie całe stado. Plusem jest szybkość podejmowania decyzji w tej strukturze, minusem ich jakość Wydaje mi się że chętnie zajmą się młodą, niedoświadczoną asystentką... i uważaj co i kiedy podpisujesz @Andrzeju - czy szukasz kontaktu do monterów, do produkcji czy do biurowych pracowników? Może będę umiała pomóc

Natalia

Słuchajcie a jak wygląda tam praca biurowa, ktoś coś wie bo znalazłam ofertę na asystenta zarządu...

Andrzej

Witam, proszę o kontakt na skrzynkę, byłych pracowników, lub pracowników firmy RUBO, którzy pracowali jesienią 2016r. Z góry dziękuję i pozdrawiam Andrzej; gdynia.witomino2@gmail.com

Paulina

@eMa, dziękuję za jakiekolwiek wyjaśnienie, teraz można się jakoś do tego odnieść. Dlaczego zatem RUBO zmniejsza swoją działalność? Będzie jakaś zmiana w całej organizacji, czy dzieje się coś co zmusza firmę do podejmowania takich radykalnych kroków?

eMa

Jeśli firma hurtowo zwalnia ludzi i się zwija zamiast rozwijać to ostatnią rzeczą o której myśli jest aktualizacja strony internetowej Sama spółka Rubo bezpośrednio zatrudnia nie więcej niż kilka-kilkadziesiąt osób Pozostałe spółki również są "zoptymalizowane"

Paulina

@eMa, rozumiem, że czasem takie informacje są dostępne tylko pracownikom, ale jeśli podeprzesz je argumentami, śmiało można je na forum zamieścić. Tak jak pisałam wiele osób bierze za pewnik te rzeczy, które RUBO Sp. z o.o. podaje do informacje publicznej, jeśli coś Twoim zdaniem jest nie tak, to na pewno wyjaśnienie się przyda.

eMa

Nie mogę powiedzieć sąd wiem ale danymi jak np. poziom zatrudnienia w firmie jest bardzo łatwo manipulować, ponieważ nie są to dane ani jawne, ani ogólnodostępne

Paulina

@eMa, wiele osób opiera się na tym co firma zamieszcza na własnej stronie internetowej, która jest przecież jej wizytówką. Z jakiego powodu informacje, które się tam znajdują miały by być nieaktywne, możesz to wytłumaczyć innym użytkownikom, którzy na pewno stamtąd czerpią wiadomości na temat RUBO Sp. z o.o.?

eMa

Jeśli takie informacje są podane na stronie firmy to możemy się umówić że potraktujemy je jako " dalece nieaktualne"

Paulina

@Brachol, jestem na forum moderatorem zatrudnionym przez serwis gowork, z prezesem nie mam nic wspólnego. Informacje, które przekazałam zaczerpnęłam ze strony internetowej RUBO Sp. z o.o., czy w takim razie są one nieprawdziwe?

Brachol

Pani Paulino, bo podeżewam, że "Pani jest córką prezesa. Firma już dawno nie zatrudnia 500 osób. Po ostatnich zwolnieniach zostało może ze 100. Gdzie firma prowadzi działanośc za granicą? Bo jakoś nie zauważyłem. Na stoczni macie kłopoty, tracicie kontrakty, ostatnio był nawet wypadek gdzie ktos poniósł powazne obrarzenia ciała. Swietnosc tej firmy juz dawno jest za nią. Jakim cudem wyrzuciliscie 3/4 ludzi od dwuch lat? I mowicie, że firma ma 500 osob? Chyba z pracownikami firm, ktore wynajmuja u was biura, bo nie stac was na utrzymanie cocacoli. A na plocie wisi - obiekt na wynajem...cały ? Serio..... rubo - klasa sama w sobie jak widać.

Paulina

@Brachol, RUBO to firma, która daje zatrudnienie 500 osobom, więc czy informacje, które podajesz o zmniejszeniu działalności są prawdziwe? Firma prowadzi też działalność poza Polską, więc czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Brachol

Ludzie z Runo konstrukcje zostali wyrzuceni z pracy. Tak, jak ktoś wyżej napisał. Zostało tylko bhp i element produkcji z Michalkiem, który jest kawalem xxx. Spółka zoo to tylko mały element tej kiedyś wielkiej firmy, a i tak sa tam tylko dwie księgowe, kadry i asystentka. Reszta to runo adresów to ty popada w taka sama ruine jak reszta..

Spawacz klatkowy

Ja wrócę do Rubo ale tylko wtedy jak zwolnią tego Michała on jest głównym problemem tej firmy zero kompetencji i tylko ludziom kłody rzuca pod nogi. Mobbing z jego strony to mało powiedziane . Jak ludzie z produkcji usłyszeli ze byłego dyrektora już zwolnili sami zaczęli uciekać bo nie mieli zamiaru siedzieć z panem Michałkiem przez którego dyrektor wyleciał . Ciekawe czy dalej ma taki dobry kontakt z byłym dyrektorem .

Paulina

@Szokus jesteś aktualnym pracownikiem RUBO Sp. z o.o.? Czyli firma nie posiada już biura w budynku, tylko pracownicy zostali przeniesieni w inne miejsce, tak? Możesz napisać dokładniej jak to wygląda?

Szokus

Ludzie to już nawet w biurze nie siedzą bo koszty robią tylko ich wywalił do kontenerów na stocznię. Tak fantastycznie się tam pracuje w Rubo... Nie rozumiem jak można było zmarnować taki potencjał. Nie ma już nikogo, kto myślał, projektantów, handlowców, nikogo z biura, został tylko dział w serwisie i bhp. Produkcja umarła śmiercią naturalną, wypożyczalnia sprzętu nie ma komu pożyczać, bo na ich miejsce znalazły się inne bardziej konkurencyjne firmy. Jeżeli ktoś z Was chce tam pracować to tylko na miesiąc, jak się nie ma co włożyć do garnka. Nie jest to pracodawca marzeń, nawet nie jest to pracodawca ostatniej potrzeby.

eMa

Jeszcze niedawno, na tej stronie, na liczniku było ponad 150 opinii Już minęło sporo czasu jak mnie tam nie ma, ale za moich czasów odeszła lub została zwolniona większość kompetentnych ludzi, fachowców już tam dawno nie ma, w żadnym z działów. Terminowe wynagrodzenie to powód do dumy? Ludzie czekali na kasę co do dnia, bo nie mieli z czego rachunków opłacić. Pewnego dnia wracam wieczorem od znajomych i ku mojemu zdziwieniu z jednego ze śmietników wyłania się znajoma twarz jednego ze stałych pracowników warsztatowych. Obopólne zmieszanie, cześć, cześć ale wyraz mojej twarzy musiał być ciekawy. A facet był z tych raczej niepijących, normalny skromny, starszy gość, na stałej pensji, co rano trzeźwy. Nie pasował mi do schematu. Małe śledztwo wykazało, że ma w domu niepełnosprawne dziecko, żona od lat nie pracuje a w domu tylko on ich utrzymywał. Wiedziałam ile zarabia. Stąd było to ciekawe, dodatkowe zajęcie bo firma niechętnie płaciła za nadgodziny, raczej dawała wolne. To był moment w którym coś we mnie pękło i było dla mnie już jasne że mój czas w tej firmie dobiega końca. Z czasem sprawy miały się coraz gorzej a decyzje kierownictwa stawały się coraz bardziej "egzotyczne"...

Szokol

Firma się stacza na samo bardzo czarne dno...produkty z Chin żadna Polska produkcja. .. wszystko jeżdżę kontenerami do polandii prosto od małych chińskich rączek

eMa

(usunięte przez administratora) Nie tylko z produkcji wywala się ludzi z dnia na dzień. Z biura też, chyba że z rodziny jesteś .Nowi pracownicy albo szybko orientują się o co chodzi i sami uciekają albo znienacka dostają wypowiedzenie a za miesiąc pojawia się ogłoszenie na ich stanowisko. Właściciele jadą z ludźmi jak ze szmatką zgodnie z zasadą "Nie ma ludzi niezastapionych, następny proszę " Nie mają szacunku ani do cudzej pracy ani do osoby która dla nich pracuje. To jest ciasna, rodzinna firma. Kasa bardzo przeciętna, szału nie ma. Znajomemu spawaczowi proponowali 1800. Premię albo są albo ich nie ma i nigdy nie wiesz ile dostaniesz. Praca głównie sezonowa.

Rebirth

Śmiać mi się chce jak czytam niektóre opinie , widzę że hejt wśród młodzieży nadal na topie , fakt firma przechodzi ciężki okres , zwolnienia były koniecznością , ja nadal pracuje , i nie mam powodów żeby narzekać , pracy teraz jest tyle że niema gdzie rąk włożyć , zawsze się dogadam i załatwię jak mam sprawę , jakoś nie uświadczyłem mobbingu (jak ktoś tu kiedyś wspomniał )nad moją osobą , poprostu zajmuje się tym co do mnie należy i nie interesuje się co mnie nie powinno dotyczyć , to że firmę przejęła Paulina i że ma 26 lat ? Czy ma pojęcie czy nie ma pokaże czas , nie nam to oceniać . Pracuje w tej firmie już kilka lat i nie mam zamiaru jej zmieniać , patrząc na stosunek godzin do zarobków i praca jaką wykonuje niema się do czego przyczepić , a i wypłata zawsze jest na czas .

Jaco
@Rebirth 08.06.2017 19:07

(usunięte przez administratora) Widać chłopie twoją ambicję - jedyne czego Ci trzeba to wypłaty na czas. Pracy masz tyle, że nie wiesz gdzie włożyć ręce - nie dziwota, skoro wywalili trzyczwarte ludzi.

lukas
@Rebirth 08.06.2017 19:07

i jesteś mega wykształconym człowiekiem z produkcji, który pisze opinie bez najmniejszego błędu. Ciekawe czy z rodziny czy z przyjaciół rodziny jesteś

stały pracownik

(usunięte przez administratora) Czy to jakiś żart ze Rubo Konstrukcje szuka handlowca ????Przecież dopiero co zwolnili 3/4 ludzi. A w zeszłym roku wyrzucili wszystkich handlowców. Co to ma być ??? Jakiś szwindel. Uważajcie i nie aplikujcie.

kołek
@stały pracownik 04.06.2017 15:29

(usunięte przez administratora) To nie żarty. Teraz władze nad rk przejęła córka prezesa. Ma 26lat i zero doświadczenia. Najpierw władze miał zięć hiphopowiec, a teraz jak instalacjami, bo nie udźwignoł tematu to prezes dał zabawkę córce która wspanialomyslnie pewnie chce kogoś zatrudnić, a potem jak nie wypali to zwolnić. Szkoda tylko, że Państwo Sz. nie widzą tego, że ich dzieci i zięciowie mają za co żyć do końca życia i nie muszą się o nic martwić a ludzie to ludzie. Mają pensje i szukają stałego, uczciwego zatrudnienia. Przestrzegam każdego kto chce tam pracować - Nie stawiajcie nogi za próg tej firmy.

eMa

(usunięte przez administratora) Opinie o tym co się dzieje w firmie są masowo kasowane. Ostrzegam!

Igła

(usunięte przez administratora) Firma była dość przyzwoita do momentu aż ten głupawy zięć właściciela nie przejął sterów. Wiedza żadna a na dodatek słuchać nie umie. Efekt niestety do przewidzenia chyba ze go od tego steru ktoś odsadzi. Na portiera się co najwyżej nadaje. Szkoda tej polskiej firmy.

eMa

(usunięte przez administratora) Cała masa opinii została wykasowana i nadal jest kasowana, na bieżąco. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć co to oznacza.... (usunięte przez administratora) i tyle!

(usunięte przez administratora) Tak to prawda. Usuwają wpisy cały czas Ale my się nie damy. Firma bankrutuje A ludziom nic nie mówią. Każdy ma przejść albo na zlecenie albo na działalność. Michał wygryzł Tomka to mało powiedziane. Gdzie kompetencje tego szczy...a a Tomka. Może I darł się i wyrzywał Ale był dobrym szefem. Jak można było tak zrobić ??!!! Pensji też już niedługo nie bendzie. Uciekać kto może bo zaraz nie będziecie mieli co do gara włożyć.

Spawacz

(usunięte przez administratora) Słaba firma ! Michał wygryzł Tomka firma na skraju bankructwa! jeszcze trochę i lidzie bedą musieli działalności zakładać . Złe sie dzieje non stop są usuwane wpisy mój ostatni z tego miesiąca tez. Dlatego znów pisze nie polecam !!

Paulina

@hugo, a możesz coś powiedzieć o pozytywnych stronach pracy w RUBO Sp. z o.o.?

Paulina

Jak często firma prowadzi rekrutacje?

polo

A co to za przywilej ze wypłatę masz w teminie? Co ta firma Ci daje oprócz głodowej pensji ? Że nadgodziny możesz robić na stoczni ? Ale przywilej ...

EMO

RUBO SERWIS jest ok się rozwija - kuzyn jest monterem we Francji -mają kontrakty za granicą podobno wszystko gra , nadzór w Polsce też zawsze pomoże

hultaj
@EMO 13.12.2016 21:36

(usunięte przez administratora) Runo serwis też kuleje. Wypowiedzieli im umowy na stoczni. Ludzie naprawdę uciekajcie. Już lepiej pracować w lidlu

ert

hm..wiem ze maja teraz caly czas wlasnie @marta oferta dla specjalsity do spraw handlowuch w Rumii oferuja wsparcie, szkolenia i możliwość rozwoju,niezbędne narzędzia pracy: laptop, telefon, samochód służbowy

Nico

praca w biurze - rekrutacja 5 min. polegała na zapytaniu ile chcę zarabiać. Nie zatrudnili mnie więc zakładam, że więcej niż 1400/1500 netto nie płacą.

Ewa

Moja znajoma pracuje w Rubo w biurze i z tego co wiem jest zadowolona. Umowa o prace, dobre warunki, duzo pracy ale w dobrej atmosferze. W I połowie roku maja sie przenieść do Gdyni na hutnicza bo firma sie rozwija.

NOWY

Nieobrzucajcie się błotem tylko piszcie opinie.Ja wraz z kolegami zastanawiamy się nad zatrudnieniem w tej firmie więc prosiłbym o prawdę!!!!!

absolwent

kiedy przenosiny do nowego miejsca? czy w związku z tym więcej roboty będzie i jakieś oferty pojawia się dla ludzi z zsbo? chętnie nabede doświadczenia. proszę o jakieś porady, bo widzę ze ogień momentami na forum idzie!

buglo

zapytaj ich jak mogli mi to zrobic skoro mialem umowe. jak dowiesz sie juz to napisz mi pozniej,sam jestem ciekaw. dzieki za pomoc i troske przede wszystkim

spawacz

no wlasnie jaka atmosfera, samzastanawiam sie nad zmiana firmy (usunięte przez administratora)

nick

glupoty gadasz, ale jaka atmosfera za takie pieniadze! (usunięte przez administratora)

jak robisz swoje to jest ok, a i nawet jakaś dodatkowa premia wpadnie

miro

widze z opini ze nie warto interesowac sie praca w tej firmie, musi byc wiele prawdy skoro co druga opinia to narzekanie na atmosfere i kierownictwo. chcialem zapytac tylko czy umowa o prace czy dzialalnosc obowoazuje w firmie?

Jarecki

Kiedyś tam pracowałem, stanowczo również odradzam,(usunięte przez administratora) wszędzie kamery, (usunięte przez administratora)polecam

marek

no cos ty na swieta jak to na swieta w firmie dostajesz czekoladke, pomarańcz i ptasie mleczko,kasy niet

Spawacz

(usunięte przez administratora) a podwyżek nie daja zbytnio

tom

a jak tam z czystoscia sprzataja tam

spawacz
@tom 07.12.2013 15:32
a jak tam z czystoscia sprzataja tam

rubo troche dziwna firma,ale jak nie bierze sie do glowy za wiele to idzie odpekac swoje i do domu.akordu tam nie ma wcale, przynajmniej nie bylo jak robilem tam, kierwnictwo troche denerwujace pozdrowienia dla (usunięte przez administratora) ogolnie 7/10

Anonim

Niewiem kto powiedzial ze praca na akord:P... swoje trzeba zrobic ale dla pracujacych uno problemo:P

Krrrrr1983

rubo to kilka firm, ja pracowalem w Rubo Konstrukcje na produkcji. firma zatrudnia na legalu. ja akurat miałem zlecenie na kilka miesięcy ale norma dla stałych to umowa o prace. nie wiem skad pogloski o o jakiś kopertach, wszystko na konto wpływa. praca na produkcji do lekkich nie nalerzy ale jest godziwie. lepiej to niż na jak w gdansku stoczni nie wiedziec kiedy cie wywalom.

Zostaw opinię o RUBO Sp. z o.o. - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie RUBO Sp. z o.o.